Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Juudid, vabamüürlased ja kommunistid.

Vestlus poliitika- ja religiooniteemadel

Moderaator: ohpuu

Foorumi reeglid
1. antud alafoorumi moderaator on ohpuu.
2. tal on 6igus siin foorumis teie postitusi vajadusel muuta ja kustutada.
3. ta v6ib, aga ei pea p6hjendama suvalise posti muutmist/kustutamist.
4. ta võib teemasid oma suva j2rgi lukustada.
5. kellele need reeglid ei sobi, 2rge palun postitage siin foorumis.

kelle poolt te hääletaksite

juudid
17
30%
vabamüürlased
32
56%
kommunistid
8
14%

Hääli kokku : 57

Kasutaja avatar

PostitusPostitas metsavaim 16:44 4. Apr 2004

need osad Sinu kirjutistest on hinnangulised ja jääb arusaamatuks mida Sa täpselt silmas pead.

Väljendasin nende sõnadega oma mõistmatust sinu mõtete kohta, tahtsin teada milline on sinu sõnade tagamõte ja sisu. Sain selles selgus, tänan.

Kas Sinu arvates on loomulik, et mingi valimine või hääletamine formuleeritakse nii ebamääraselt nagu seda on tehtud siinses teemas? Kas Sul ei teki küsimust, et "valiksin mis mõttes?" või, et "valiksin esindama mida ja kuhu?"

Kindlasti on need esimesd küsimusd mis tekivad aga pidagem meeles, et tegu on drägonistliku foorumiga kus kõigil kompetentsetel ja vähem kompetentsetel inimestel on vaba voli sõna võtta, mitte asjakohase foorumiga mille tulemusel on ka mingi mõju ühiskonnale. See tõttu pean seda küsitlust arutluseks ja küsitluse vastuse varjante formaaalsuse täiteks,samuti piiratud vastuse varjandid sunnivad valima mis omakorda sunnib inimest mõtlema ja seega arutluses kaasalööma.
metsavaim
Meister

Kasutaja avatar

PostitusPostitas uuk 16:58 4. Apr 2004

metsavaim kirjutas:Kindlasti on need esimesd küsimusd mis tekivad aga pidagem meeles, et tegu on drägonistliku foorumiga kus kõigil kompetentsetel ja vähem kompetentsetel inimestel on vaba voli sõna võtta, mitte asjakohase foorumiga mille tulemusel on ka mingi mõju ühiskonnale.

Niipalju siis kodanikuühiskonnast... Kas Sinu arvates see, kui kodanikel kujunevad välja seisukohad ei mõjuta ühiskonda?

Mina kaldun arvama, et mõjutab. Ehk mitte küll täna-homme aga üldises ja pikemas perspektiivis mõjud avalduvad. Näiteks seeläbi, et enam ei rahulduta pelga hinnangulise propagandaga vaid tuntakse selgemat ja otsesemat huvi valikute/otsuste/ettepanekute sisulise külje vastu.

Vähemasti mina loodan, et areng võiks sellises suunas kulgeda. Samas siinsete "drägonistlikke respublikaanide" avaldused poliitika kohta eriliselt seda lootust nagu ei õhuta. Ilmselt on mul idealistlikud kalduvused ja ootused... aga... ma ikkagi ma loodan, et äkki keegi tegi järelduse, et suhtumine "ole vait kuni Sult midagi küsitakse" ja lihtsalt loosungite pildumine ei ole kõikide kodanike jaoks piisav ja vastuvõetav

:)
Pucca ja Garu on absoluutsed lemmikud.
uuk
metsik Sõjatihane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas metsavaim 17:13 4. Apr 2004

Arvatavasti väljendasin ennast valesti.
Kodaniku ühiskonna arvamuse mõju pääseb mõjule ainult siis kui ühiskond on koondunud ühiseks jõuks, tihtipeale väljendub see erakonna näol, harvemini revolutsiooni ja säärase jõu kasutamise läbi. Põhimõtteliselt nõustun sinuga aga kordan veel, et inimeste grupp saab kaasa rääkida milleskis ainult siis kui nad on kompetentsed asjas, kaldun arvama (võimalik,et eksin), et sa räägid haritlaskonnast mitte rahvamassist, kui mul on õigus siis meenutan sulle, et haritlaskond on alati vähemus, mis tõttu ei ole ta suuteline asju kuigi palju mõjutama ning millegi tõttu teeb kodanluse kiht suuri sõnu aga tegudeni ei jõuta pea mitte kunagi, seda eriti Eesti mastaabis.
metsavaim
Meister

Kasutaja avatar

PostitusPostitas uuk 17:22 4. Apr 2004

Vähemusel on oma roll ühiskonnas (avaldugu see siis kasvõi ebameeldivate küsimuste esitamise läbi).

Mis puudutab massi ja üksikisiku vahekorda... tooks ajaloost näite... Jüri Vilmsi kõne "revolutsioonilisele rahvahulgale" Estonia teatri aknalaualt Vabariigi asutamise alguses.

Lisaks idealismile harrastan ma ka elitarismi. /muigab/
Pucca ja Garu on absoluutsed lemmikud.
uuk
metsik Sõjatihane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas metsavaim 17:45 4. Apr 2004

Jüri Vilms oli läbi ja lõhki poliitik ja üks rahva juhte, Jüri Vilms oli mees kes oli omal alal kompetentne ja ta ei olnud päriskindlasti vähemus.
Kas saaksid oma näidet selgitada, mul jäi asi arusaamatuks.
Seda,et vähemusel on oma roll ühiskonnas on selgemast selgem ja see, et see väljendub tihtipeale enamuse segamises oma küsimustega on samuti selgemast selgem aga tal puudub jõud mis lubaks tal midagi korda saata.
metsavaim
Meister

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ohpuu 10:25 21. Apr 2004

tulles teema juurde tagasi: siin on põhjalik kaart praegustest vandenõudest. kes kellega seotud on ja mispidi. ole ainult mees ja loe!
otse Rootsi vandenõulaste yhendustest, värske siseinfo.
ohpuu
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Thorondor 10:49 8. Mai 2004

Kõige õigem valik oleks juudid. Sest üldiselt on ju juudid on lihtsalt rahvus eksole, mis mul nende vastu saab olla. Ainult, et vabamüürlust juhivad juudid. Vabamüürlaseed on niikuinii pure evil. Ja kommunistid mulle ei meeldi.
Fear me you lord and lady preachers, I descend upon your earth from the skies
I command your very souls you unbelievers, Bring before me what is mine.
Thorondor
Õpipoiss

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Markus 12:29 8. Mai 2004

Thorondor kirjutas:Kõige õigem valik oleks juudid. Sest üldiselt on ju juudid on lihtsalt rahvus eksole, mis mul nende vastu saab olla. Ainult, et vabamüürlust juhivad juudid. Vabamüürlaseed on niikuinii pure evil. Ja kommunistid mulle ei meeldi.

Misotsast need vabamüürlased nüüd puhas kurjus on?
Jah!
Markus
kükametsakolla

Kasutaja avatar

PostitusPostitas hallsilm 12:48 8. Mai 2004

Thorondor kirjutas: Ainult, et vabamüürlust juhivad juudid. Vabamüürlaseed on niikuinii pure evil. Ja kommunistid mulle ei meeldi.

Olgu, las siis juhivad üdini kurja vabamüürlust juudid, aga mida vaesed Pariisi Kommuuni võitlejad sulle teinud on :D ? Kas sa tead, mis tähendab näljasurma piiril elamine, mis tähendab teha 16-20 tundi rasket terviskahjustavat tööd sandikrosside eest, ilma lootuseta pensionile, elu ilma sotsiaalsete garantiidega?

Miks sulle ei meeldi inimesed, kes pole rahul selliste tingimustega ja hakkavad oma rõhujate vastu võitlema? :D
hallsilm
Lohede õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Batu 23:16 8. Mai 2004

Mina pole sellest aru saanud, milla poolest juudid teistest inimestest erinevad (kui välimus ja pidev vandenõude korraldamine välja jätta) ?
Batu
Valguse hoidja

Eelmine

Mine Poliitika ja religioon

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll