Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

ACTA vastane petitsioon

Vestlus poliitika- ja religiooniteemadel

Moderaator: ohpuu

Foorumi reeglid
1. antud alafoorumi moderaator on ohpuu.
2. tal on 6igus siin foorumis teie postitusi vajadusel muuta ja kustutada.
3. ta v6ib, aga ei pea p6hjendama suvalise posti muutmist/kustutamist.
4. ta võib teemasid oma suva j2rgi lukustada.
5. kellele need reeglid ei sobi, 2rge palun postitage siin foorumis.

Re: ACTA vastane petitsioon

PostitusPostitas Mutabor 14:28 16. Veebr 2012

Ma ei tea, kas see on pigem erandlik. Täpselt samamoodi on tugev eraõiguslikk survegrupp senise EL-i ühtse põllumajanduspoliitika taga (mis pärast uute liikmesriikide tulekut on tegelikult ühtsusest kaugel).
Mutabor
Haldjate õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Irve 18:35 16. Veebr 2012

Udutont sõnastas ebamäärasuse probleemi ära: ACTA võib olla täiesti suvakas leping aga võib olla ka täiesti jäle õudus, sõltuvalt sellest kuivõrd Euroopa Liit seda tõlgendada tahaks. Meie sõnaõigus piirdub kriminaalpoole tõlgendamisega.
Irve
paranoik

PostitusPostitas Mutabor 22:11 16. Veebr 2012

Ei saanud aru :?
Mutabor
Haldjate õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Udutont 12:45 17. Veebr 2012

Mutabor kirjutas:Ma ei tea, kas see on pigem erandlik. Täpselt samamoodi on tugev eraõiguslikk survegrupp senise EL-i ühtse põllumajanduspoliitika taga (mis pärast uute liikmesriikide tulekut on tegelikult ühtsusest kaugel).

On täiesti tavaline, et RV lepete ja veegi enam EL poliitikate koostamist mõjutavad erasektori survegrupid (põllumeeste, tööstusharude katusorganisatsioonid jne), kuid ACTA puhul on see mõju RV lepingu kohta ebatavaliselt suur. Aga mul ei ole selle kohta kindlat teadmist ja ma pole selle kohta ka spetsiaalselt otsinud: see on mulje, mis on kujunenud peamiselt ajakirjanduses ja netis kirjutatu põhjal, nii et kui kellelgi on teine info, siis andke teada.

Irve kirjutas: Meie sõnaõigus piirdub kriminaalpoole tõlgendamisega.

Ma arvan, et meie sõnaõigus on suurem, aga iseküsimus, kas eestisugune väikeriik suudab ja tahab vastuvoolu ujuda. Ehk kui RV või EL tasemel kujuneb valdavaks arusaam, et mingit ACTA sätet tuleb tõlgendada ja rakendada teatud moodi, siis on rakse sellega sõdida ja võib-olla valitsus ei tahagi, vaid leiab, et RV/EL seisukoht on kaljukindel Argument opositsioonist üle rullimiseks.
Carpe DM!
Udutont
Arhimaag

PostitusPostitas Mutabor 14:10 17. Veebr 2012

udutont kirjutas:Aga mul ei ole selle kohta kindlat teadmist

Mul ka mitte.

irve kirjutas:Meie sõnaõigus piirdub kriminaalpoole tõlgendamisega.

ACTA ei ole ühtegi otsa pidi otsekohalduv, st. kohaliku valitsuse / Riigikogu otsuseid on igal juhul eraldi vaja. Kui nad nii väga tahavad, siis nad saavad muidugi teha PS raamides meediakorporatsioonidele meele järgi otsuseid. Samu otsuseid saaksid nad teha ka ilma ACTA-ta.

ACTA saab neile olla vaid täiendav argument või ettekääne, ei enamat. Võrreldes paljude EL-i direktiividega on ACTA tõlgendamisruum väga avar. Ja ma ei usu, et see tõlgendamisruum oleks tsiviilõiguse osas kuidagi kitsam kui kriminaalõiguse osas, nagu ülal väidetud.
Mutabor
Haldjate õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Udutont 16:11 17. Veebr 2012

Mutabor kirjutas: Kui nad nii väga tahavad, siis nad saavad muidugi teha PS raamides meediakorporatsioonidele meele järgi otsuseid. Samu otsuseid saaksid nad teha ka ilma ACTA-ta.ACTA saab neile olla vaid täiendav argument või ettekääne, ei enamat.

Ma ei vaidle vastu. Samas, see argument või ettekääne võib olla tegelikus elus peamine, millega õigustatakse teatud riigisisese regulatsiooni vajalikkust või juba olemasoleva õiguse teatud viisil rakendamist.

P.S. Ma ei usu, et ACTA otseselt muudaks midagi olulist Eesti õiguses ja selle rakendamises, kui Eesti peaks leppe ratifitseerima. Pigem võib midagi hakata idanema EL tasandil ja seejärel muutuda läbi EL õigusaktide ja kohtupraktika meile juba otseselt siduvaks või isegi otsekohalduvaks. Muidugi pole see üldse kindel, vaid lihtsalt võimalik areng.
Carpe DM!
Udutont
Arhimaag

PostitusPostitas Mutabor 12:37 19. Veebr 2012

Udutont kirjutas:Pigem võib midagi hakata idanema EL tasandil ja seejärel muutuda läbi EL õigusaktide ja kohtupraktika meile juba otseselt siduvaks või isegi otsekohalduvaks. Muidugi pole see üldse kindel, vaid lihtsalt võimalik areng.

Ja kui see juhtuks, siis olenemata sellest, kas Eesti on ACTA-ga ühinenud või ei. Et siis ACTA-l on meie jaoks rohkem tähtsust suhtumise näitajana kui konkreetse juriidilise lepinguna. Suhtumine piraatlusse näib tõesti muutuvat karmimaks - eks näe, kas see on agoonia või leiutataksegi mingi vettpidav DRM maailm, kus me kõik elama hakkame.

Puhtfilosoofiliselt ma ei mõista piraate eriti hukka. Ainult nende pool- või täiskriminaalne tegevus aitab meid süsteemide poole, kus teosed on kergesti kättesaadavad ja kasutatavad, nende eest on mugav tasuda ja tasu pole üleliia kallis. Praegu on arenguruumi veel kõvasti ja ilma piraatide poolt pakutava konkurentsita liigutataks selles suunas kindlasti vähem.
Mutabor
Haldjate õpilane

PostitusPostitas Mutabor 13:20 31. Mai 2012

Suure hoobi saaks ka inimeste privaatsus internetis. Peebu sõnul nõuab määrus palju rangemalt, et internetiteenuseid pakkuvad ettevõtted tuvastaksid oma teenuste kasutajate isiku — ikka selleks, et saada nende nõusolek, sest tegevuse käigus töötleb ettevõte nende andmeid. See jällegi tähendab, et internetikasutajad peavad hakkama enda kohta edastama üha rohkem isikuandmeid. „Ma imestan, et aktivistid, kes ennast ACTA pärast morjendavad, ei ole märganud asju, mis tunduvad olema palju reaalsemad privaatsusele lähenemisel,” põrutab Peep ametniku kohta üllatava avameelsusega.

http://www.epl.ee/news/eesti/taismahus- ... d=64473566
Mutabor
Haldjate õpilane

Eelmine

Mine Poliitika ja religioon

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 1 külaline

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll