Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Kas nurisemata hambad varna?

Vestlus poliitika- ja religiooniteemadel

Moderaator: ohpuu

Foorumi reeglid
1. antud alafoorumi moderaator on ohpuu.
2. tal on 6igus siin foorumis teie postitusi vajadusel muuta ja kustutada.
3. ta v6ib, aga ei pea p6hjendama suvalise posti muutmist/kustutamist.
4. ta võib teemasid oma suva j2rgi lukustada.
5. kellele need reeglid ei sobi, 2rge palun postitage siin foorumis.
Kasutaja avatar

Kas nurisemata hambad varna?

PostitusPostitas turmakoll 8:55 18. Apr 2011

Martin Helme: Euro on Eestile rängem kui maavärin Jaapanile

Helme kirjutas:--- Eesti osalus 620 miljardi euroses Euroopa Stabiilsusmehhanismis on 0,186% ehk 1,302 miljardit eurot. Kohe on vaja reaalses rahas sisse maksta 148,8 miljonit eurot. ---
--- Tallinn-Tartu maantee ehitamine üleni nelja realiseks maksaks 320 miljonit eurot ehk u 5 miljardit krooni. Sama palju maksaks sild Saaremaale. Eesti Rahva Muuseumi ehitamise hinnaks on pakutud 32 miljonit eurot – võiksime euro päästmiseks mineva rahaga ehitada 41 ERM-i. ---
--- See raha ei tule lihtsalt niisama kusagilt. See on reaalne rikkus, mis pigistatakse välja eesti inimestelt. ---
--- Muidugi, otsus vajab riigikogu ratifitseerimist. Võiks ju minna sel päeval oma rahulolematust Toompeale ilmutama. ---
--- Aga me teame, et midagi sellist ei juhtu. Eestlane teenib edasi ja peab lõuad. Ning järgmistel valimistel annab jälle oma hääle eurotoojatele.
Ilmaruumi tühjus on lõputu ja inimesele antud võimalus täita see oma nägemustega.
turmakoll
Loitsija

Kasutaja avatar

Re: Kas nurisemata hambad varna?

PostitusPostitas azrael 19:03 18. Apr 2011

Ma arvan, et siin ei ole mitte midagi pistmist euro kui valuutaga vaid pigem ikka selles et Lõuna-Eurooplased on mõnuga leiba luusse lasknud selle asemel ,et tööd teha ja masu tulles vöörihma pingutada.

Eriti tigedaks tegi Jürgen Ligi avaldus, et võtame siis selle stabiliseerimisfondi osaluse jaoks laenu :2: - rt ühesõnaga tõmbame Eesti riigile ka hoobilt üle miljardi euro võlga kaela sest mõned riigid ei suuda oma eelarvet positiivsena hoida ja on suured võlad kaela saanud. Iga üks võib ise arvutada palju 1.3 miljardi euro suuruse laenu aastane intress võiks olla.

Ma pole majandusalase haridusega ega ka aasta rahandusminister - seepärast ma ilmselt ei saagi aru kuidas saab parandada suurte võlgade tekitatud kriisi võlgu juurde võttes.
I think I can give away one of my seven doomsday devices and still be feared!
azrael
Tõeotsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Irve 22:04 18. Apr 2011

Peaks säästud mingisse säilivamasse vormi konverteerima ja maha matma vms :)
Irve
paranoik

PostitusPostitas Orz 0:25 21. Apr 2011

Irve kirjutas:Peaks säästud mingisse säilivamasse vormi konverteerima ja maha matma vms :)

Eestist saab mugavalt kätte ainult kulda ja hõbedat, kusjuures mõlema hinnad on kõrgel. Kuigi kulla kilohind on maailmaturu omaga võrreldes OK, on hõbeda kilohind maailmaturu hindadega võrreldes täiesti ebamõistlik - pandakaru pilt ei peaks hõbeda kilohinda pea kahekordistama. Plaatinat-pallaadiumi minu teada ei Eestis investeerimise mõttes ei müüda. Kalliskividest ma ei tea midagi ning nende puhul eksisteerib pikaajalisele investeerijale oht, et tehnoloogia arengu käigus õpitakse neid väga hästi sünteesima. Üks variant on osta üks kamakas penoplasti ja osta selle jaoks üks maatükk, kuhu see siis tuleb maha matta: penoplast säilib üsna hästi.

* * *

Mäletan veel, et kunagi oli üks reklaam, et "terved hambad on investeering". Põhimõtteliselt kunsthambad säilivad hästi, ning neid saab matta, soovitavalt pärast surma.
°
Orz
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas turmakoll 8:15 21. Apr 2011

Matke jah oma kuldhambad kõik maha, järgmine kord, kui Brüsselil raha läheb vaja, kisutakse need teil suust välja ja saadetakse Portugali või Kreekasse.
Ilmaruumi tühjus on lõputu ja inimesele antud võimalus täita see oma nägemustega.
turmakoll
Loitsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Teemon 8:42 21. Apr 2011

Noh, võlguelamine on omaette teema.
Samas üldiselt võttes mina eriti veel ei näeks põhjust nutulaulu lahti lasta enne kui on võrreldud et palju me ise oleme europappi saanud vs palju me peame maksma. Kuni see veel ikka kordades erineb meie kasuks, siis ütleks ma et oleme kenasti plussis
Magistritöö teeb sääsest elevandi
Teemon
Nutikas Lutikas

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Irve 21:39 21. Apr 2011

Väga kordades muide ei erinevat, mingitel allikatel.
Irve
paranoik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas turmakoll 9:34 28. Apr 2011

Isegi Reformierakonna liikmete hulgas leidub neid, kes probleemi tunnistavad:
http://www.ohtuleht.ee/424465

Aga nagu Kivisildnik seda artiklit kommenteeris:
"Grääsin süüdistab muidugi ainult manjaanariikide idiootlikke valitsusi aga jätab ustava liberaalina pankadele osutamata. See pole must auk, kuhu mie raha läheb vaid pangahärrade kukkur ning riigid pole ise lolliks läinud vaid pangad on neid korruptanide ja lobistide abil lolliks teinud."
turmakoll
Loitsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Telc 11:05 28. Apr 2011

http://www.struktuurifondid.ee - sealt leiab palju huvitavat statistikat.

Ma ei viitsinud mahukatesse tabelitesse väga süüvida, aga 2007-2013 kohustused ja maksed seisuga 15.02.2011 märgib EL osaluseks kõikides projektides kokku sellise summa nagu 1975582411,98€

Üks miljard, üheksasada seitsekümmend viis miljonit viissada kahekaskümmend kaks tuhat nelisada üksteist eurot ja üheksakümmend kaheksa senti.

Nunuh. Mingid rahad on kindlasti tulnud ka muid teid pidi kui struktuurifondid ja ehk ka varem. Ehk siis suurusjärk vähemalt tundub usutav.

Turmakolli raevu sissetuleva raha pärast pole vähemalt siin foorumis täheldanud.
hik
Telc
Haldjate sõber

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Xan 16:22 1. Mai 2011

Jah, aga iga sissetulev finantseering eeldab omafinantseeringut ja selleks võetakse reeglina laen. Samuti pahatihti ei arvestada, et valminud objektid (peale võetud laenude teenindamiseks minevate kulude), nõuavad ka ekspluatatsiooniks kulutuste tegemist.

Ehk siis need struktuurifondid on toredad asjad küll, aga vaid siis, kui neid vastutustundlikult kasutada.

PS. Ma ei ole euroskeptik. Ma lihtsalt olen tuhandete üksikjuhtude kaudu jõudnud veendumusele, et eelarvelise asutuse palgaleht likvideerib ametniku intellekti ja südametunnistuse. Veider must maagia, eks ole. <Ilmselt Illuminaatide kätetöö :)>
Arhitektuurne projekteerimine ja detailplaneeringud - 50 18 059
Xan
Valguse kaitsja

PostitusPostitas Orz 17:40 3. Mai 2011

Xan kirjutas:Ehk siis need struktuurifondid on toredad asjad küll, aga vaid siis, kui neid vastutustundlikult kasutada.

...aga mis Sa siis teeksid, kui Sulle pakutakse 0% või 5% omaosalusega teelõigu ehitust koos tänavavalgustuslampidega samas kui juba praegugi on üldkulud ja teede korrashoid paras peavalu?
°
Orz
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Xan 21:55 3. Mai 2011

Orz kirjutas:
Xan kirjutas:Ehk siis need struktuurifondid on toredad asjad küll, aga vaid siis, kui neid vastutustundlikult kasutada.

...aga mis Sa siis teeksid, kui Sulle pakutakse 0% või 5% omaosalusega teelõigu ehitust koos tänavavalgustuslampidega samas kui juba praegugi on üldkulud ja teede korrashoid paras peavalu?

Mina loobuks. Investeerida tuleks siiski lähtudes eeldatavate tulude suurendamise ja kulude vähendamise põhimõttest. Mitte vastupidi.
Arhitektuurne projekteerimine ja detailplaneeringud - 50 18 059
Xan
Valguse kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas turmakoll 9:21 6. Mai 2011

http://www.e24.ee/?id=430126
Portugalilt nõutakse päästepaketi tingimustes muuhulgas 1500 eurost kõrgemate pensionide kärpimist! Miks peavad vaesed eestlased, kelle pensionäride sissetulek on 300 eurot kuus neid rasvamagusid toetama?

http://majandus.delfi.ee/news/uudised/s ... 1&l=fplead
Helsingi Ülikooli majandusprofessori Vesa Kanniainen ütles, et abipaketid toetavad esimeses järjekorras Saksa, Prantsuse ja Hispaania panku, aga mitte näljapajukile jäävaid kriisimaid.
turmakoll
Loitsija

PostitusPostitas Mutabor 22:33 6. Mai 2011

turmakoll kirjutas:Portugalilt nõutakse päästepaketi tingimustes muuhulgas 1500 eurost kõrgemate pensionide kärpimist! Miks peavad vaesed eestlased, kelle pensionäride sissetulek on 300 eurot kuus neid rasvamagusid toetama?

Esiteks, sellised võrdlused ei näita mitte midagi ilma elukalliduse indeksi arvesse võtmiseta.

Teiseks, kui palju neid 1500-euroseid pensione seal on? Soomes oli keskmine pension krooniaja lõpul vist 18 000 krooni kanti ja see on ka oluliselt vähem kui 1500 eurot. Soome on rikkam riik kui Portugal.
Mutabor
Haldjate õpilane

PostitusPostitas Orz 11:26 7. Mai 2011

...jätab ustava liberaalina pankadele osutamata

Mis mõttes - et kas liberaalne selles mõttes, et suur majandusvabadus ja madalad maksud või siis liberaalne selles mõttes, et kõrged maksud, sotsialism ja pankadele soodsad kokkulepped pensionifondide osas?

Vrd. ka liberaalne ja libertaarne. Vt. ka 10-küsimuseline test: http://www.theadvocates.org/quiz

Portugalilt nõutakse päästepaketi tingimustes muuhulgas 1500 eurost kõrgemate pensionide kärpimist! Miks peavad vaesed eestlased, kelle pensionäride sissetulek on 300 eurot kuus neid rasvamagusid toetama?

Palju meil see presidendi pension on?
<Trolling> Kui seda kärpida, siis oleme Portugaliga võrdses seisus?* </Trolling>
*Ma küsin heas mõttes; ;inu jaoks on vähemalt OK kui mitte hea meel, kui Eesti valitsus annab minu arvelt raha katastroofiohvritele, aga ma ei poolda konstantset kala saatmist nendele, kes ei viitsi ise õnge haarata (Üle jõu elavad heaoluriigid ja Aafrika)
°
Orz
Arhimaag

Järgmine

Mine Poliitika ja religioon

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll