Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Turunduse eetilisest küljest

Vestlus poliitika- ja religiooniteemadel

Moderaator: ohpuu

Foorumi reeglid
1. antud alafoorumi moderaator on ohpuu.
2. tal on 6igus siin foorumis teie postitusi vajadusel muuta ja kustutada.
3. ta v6ib, aga ei pea p6hjendama suvalise posti muutmist/kustutamist.
4. ta võib teemasid oma suva j2rgi lukustada.
5. kellele need reeglid ei sobi, 2rge palun postitage siin foorumis.

Re: Turunduse eetilisest küljest

PostitusPostitas Orz 10:55 7. Mai 2011

Mutabor kirjutas:Oot-oot, räägid sa ikka veel rasedatest ja alaealistest?

Ei :). Sa kirjutasid selles postis "Lollid: kõrgendatud ühiskonnaohtlikus". Aga see selleks.

Orz kirjutas:
Esiteks oleks nemad esimesed, kes hakkavad halastust anuma, kui neil tõesti midagi tõsist lahti on, aga raha uue BMW peale ära kulutatud. Teiseks on sotsiaalmaks solidaarsusmaks, millest ka tänaseid pensionäre toidetakse. Kolmandaks hakkaks tööandjad üritama seda osa lihtsalt endale jätta.

1.a. USAs anusid halastust pangad, ja nad said seda.

Pangad = eraisikute säästud.

Pangad = eraisikute võlad.

Aga tõsiselt rääkides, panku ei saa taastada eraisikute säästudele. Kindlasti on olulised eraettevõtete säästud (erineva likviidsusastmega arveldusarve, võlakiri, riskifond), eraisikute laenud, laenude ebaõnnestumise korral tagatiseks saadud pappmajad, püsitulu, mis tuleneb maksete haldamisest.

Orz kirjutas:1b. Eestis tekkis laenuvõtjatel ka päris palju probleeme. Pangad lüpsid buratinosid. Buratinod said palju raha, ostsid bemmi, tõstsid käivet ja tarbijahinnaindeksit. Tööhobuste jaoks läksid ka hinnad üles, aga vähemalt oli palju tööd ja sissetulekut. Siis suutsid buratinod nii palju võlgu võtta, et ei saanud enam hakkama, raha kadus käibest ära, ja ega siis hobustelegi ei jätkunud tööd. Nüüd sai riik endale ülesande hakata buratinosid elus hoidma.
Kui buratinod oleks saanud heal ajal veel tervisekindlustuse ka oma buratinotegevuse peale ära kulutada, oleks veel hullem.

Antud juhul ma pean Sinuga sajaprotsendiliselt nõustuma!

Orz kirjutas:Mis puudutab maksustamist, siis selle asemel, et sotssüsteemi kaudu tagajärgedega tegeleda võiks pigem maksupoliitikaga inimesi säästlikumale ja tervislikumale elustiilile suunata /EDIT: tõstes osasid ja langetades teisi tarbimismakse

Ei usu sellesse "uue inimese" kasvatamisse.

Siin pean täpsustust küsima - kas asi on väljendis "elustiilile suunata" või ei usu hindade mõjusse? Kui kasvatada ei saa, siis miks mitte lubada tulirelvi ja narkotsi? Kui saab kasvatada, siis miks jätta maksustamata reklaam, pakendid ja müügilolevad mõnuained ja kütusekulukad luksesemed? Need on minu küsimused. [Võib asja vaadata nii, et antud olukord on see, et inimeselt võetakse % tema sissetulekutest ja väljaminekutest, ja kasutatakse seda raha mähkmete, ravimite, kindlustuse ja pajuki ostmiseks, korrakaitse ja ametnike ülalpidamiseks. Küsimus on see, et millised peaks olema % väärtused valdkonniti, ja see ongi see suur küsimus].

Ee, see pankades olev pensionisammas on ju vabatahtlik...?

Kas see kohustus oli seotud sünniaastaga?
°
Orz
Arhimaag

PostitusPostitas Mutabor 18:44 7. Mai 2011

Orz kirjutas:
Mutabor kirjutas:Oot-oot, räägid sa ikka veel rasedatest ja alaealistest?

Ei :). Sa kirjutasid selles postis "Lollid: kõrgendatud ühiskonnaohtlikus". Aga see selleks.

Jah - võrdlusena sinu poolt nimetatud alaealiste ja rasedatega seonduvate riskidega. Aga see selleks.

Orz kirjutas:Aga tõsiselt rääkides, panku ei saa taastada eraisikute säästudele. Kindlasti on olulised eraettevõtete säästud (erineva likviidsusastmega arveldusarve, võlakiri, riskifond), eraisikute laenud, laenude ebaõnnestumise korral tagatiseks saadud pappmajad, püsitulu, mis tuleneb maksete haldamisest.

Tahtsin öelda seda, et kui lasta pangad pankrotti, siis kannatavad selle all inimesed tänavalt, kelle säästud on pangas (või kelle tööandja raha sinna jääb). Pank ei ole mingisugune abstraktne elukas, keda võib peetida, palju kulub.

Orz kirjutas:
Ei usu sellesse "uue inimese" kasvatamisse.

Siin pean täpsustust küsima - kas asi on väljendis "elustiilile suunata" või ei usu hindade mõjusse?

Esimeses.

Orz kirjutas:Kui kasvatada ei saa, siis miks mitte lubada tulirelvi ja narkotsi?

Sest need on lolli käes otseselt ühiskonnaohtlikud ja ka targa käes tõstavad riske.

Tõenäoliselt reklaamil siiski mingi mõju on, aga pigem sellel reklaamil, mis õhutab vastutustundetut käitumist.

Orz kirjutas:
Ee, see pankades olev pensionisammas on ju vabatahtlik...?

Kas see kohustus oli seotud sünniaastaga?

Oli vist jah, sul on õigus.
Mutabor
Haldjate õpilane

PostitusPostitas Orz 17:15 8. Mai 2011

Mis puutub riskidesse ja ühiskonnaohtlikusesse, siis ma arvan, et need kaks parameetrit on rängalt ebapiisavad. Ma julgen arvata, et KONTROLL on ka väga oluline. Buratino ei kontrolli (majanduslikus mõttes) ei ennast ega olukorda, aga terve kohordina on neil tegelikult väga suur "seadusandlik" mõju nii pankadele kui riikidele. "Täidesaatev" võim jaguneb pigem pankade ja riikide vahel.

Pank ei ole mingisugune abstraktne elukas, keda võib peetida, palju kulub.

Aga kui palju võib peetida Buratinot, konkreetset elukat?

Pank - pank on nagu võimendi, mis võimendab-vahendab nii finantssõltuvust kui ka vabadust. Oht on see, et riigid kaotavad oma finantsvabaduse nii, et nad tahtmatult muudavad oma elanikke ka Buratinodeks. Eesti kohta seda õnneks väga öelda ei saa, kuigi võrreldes "paha" Laarivalitsusega on toimunud kaks tagasiminekut:
1) Kullareserv müüdi maha (Google "gold price history"). Targem tatikas saab ka aru, mis see tähendab inflatsiooni- ja devalvatsiooniohu kontekstis.
2) Võeti laenu (Kas üks tänane laps jõuab maksta laenu, mille võtsid kolm tänast penskarit "lapse huvides"?)

Tõenäoliselt reklaamil siiski mingi mõju on, aga pigem sellel reklaamil, mis õhutab vastutustundetut käitumist.

Aasta jooksul tuuakse minu postkasti suure ja paksu raamatu jagu kriitpaberist reklaame. Üldiselt peaks selline praktika vist reklaamijatele ära tasuma. Ökoloogilisest vaatepunktist on see tegevus äärmiselt kahtlane. Kui tekib üldise tasandi jama, siis riik tuleb appi, võttes vastutustundlikuma maksumaksja raha ja andes seda vähem vastutustundlikule maksumaksjale. Ma ei tea, millest tuleneb inimeste buratinolik käitumine, kas lollusest, impulsiivsusest või õpitud abitusest, aga ma arvan, et väike ühiskondlik töö mõjuks buratinolikule inimesele hästi. Võimalik, et kodanikuõpetuses, ajaloos ja majandusõpetuses on ka mingi tegemata töö.

Eks näis, kuidas pangad käituvad siis, kui noorte ja penskarite suhe pöörab dramaatiliselt viimaste kasuks.
°
Orz
Arhimaag

PostitusPostitas Mutabor 20:18 12. Mai 2011

Orz kirjutas:Oht on see, et riigid kaotavad oma finantsvabaduse nii, et nad tahtmatult muudavad oma elanikke ka Buratinodeks.

Ah, kaotavad, siis kaotavad. Siis millalgi tehakse default ja elu läheb edasi. Jätaks selle maailma suurkorporatsioonide lõa otsa sattumise teema - seal toimib hoopis teine mõõtkava, kui üksikisiku vastutuse juures.

Eesti kohta seda õnneks väga öelda ei saa, kuigi võrreldes "paha" Laarivalitsusega on toimunud kaks tagasiminekut:
1) Kullareserv müüdi maha (Google "gold price history"). Targem tatikas saab ka aru, mis see tähendab inflatsiooni- ja devalvatsiooniohu kontekstis.

Reservid selleks ongi, et neid kriisiajal käiku lasta.

Ma ei tea, millest tuleneb inimeste buratinolik käitumine, kas lollusest, impulsiivsusest või õpitud abitusest

Kõigist neist kokku, ma arvan.

aga ma arvan, et väike ühiskondlik töö mõjuks buratinolikule inimesele hästi. Võimalik, et kodanikuõpetuses, ajaloos ja majandusõpetuses on ka mingi tegemata töö.

Jään pessimistlikuks. Loll õpib ainult oma vigadest ja raskemal juhtumil ka neist mitte.

Pool-lollide jaoks on aga suurepärane saade "Dragon's Den". Vaatasin kunagi Youtube'ist mitu hooaega läbi ja pean ütlema, et puhas kuld. Majandusliku mõtlemise alused tehakse puust ja punaseks ette.

Eks näis, kuidas pangad käituvad siis, kui noorte ja penskarite suhe pöörab dramaatiliselt viimaste kasuks.

Jah, seda tahaks ma ka teada, mis siis saama hakkab. See protsess mõjutab poliitilist võimu ka kindlasti.
Mutabor
Haldjate õpilane

PostitusPostitas Orz 16:10 17. Mai 2011

Mutabor kirjutas:Ah, kaotavad, siis kaotavad. Siis millalgi tehakse default ja elu läheb edasi.
. :)

Reservid selleks ongi, et neid kriisiajal käiku lasta.

Kui juttu on 1990-ndate keskpaiga reservidest, siis vahepeal pole olnud ühtegi nii tõsist kriisi, ja kui ongi, siis on mõisted 'tõsine' ja 'kriis' väga suhtelised (vt. ka Portugali teema).

aga ma arvan, et väike ühiskondlik töö mõjuks buratinolikule inimesele hästi. Võimalik, et kodanikuõpetuses, ajaloos ja majandusõpetuses on ka mingi tegemata töö.

Jään pessimistlikuks. Loll õpib ainult oma vigadest ja raskemal juhtumil ka neist mitte.

Võiks veel lisada, et õppind loll on kõige suurem loll, ja et toida hunti palju tahad, karu on ikka tugevam...

...aga ma olen üldiselt siiski seisukohal, et hea õpikeskkond võib inimest tema targemates aspektides harida ning seega on ikka vahet küll, mida inimene õppe-/kinnipidamis-/kasvatusasutuses omandab: kas siis targu majandamist või siis seda, kuidas õigel ajal tulla, õige aeg istuda ja õigel ajal minna.

Pool-lollide jaoks on aga suurepärane saade "Dragon's Den". Vaatasin kunagi Youtube'ist mitu hooaega läbi ja pean ütlema, et puhas kuld. Majandusliku mõtlemise alused tehakse puust ja punaseks ette.

Vaatasin paar osa ära. Videoformaat võtab kauem aega kui tekst ja ei anna nii sügavat arusaamist kui tarkvaraline analüüs-test või simulatsioon-test, aga ilmselt meelelahutus on olnud omaette eesmärk. Video tugev külg on see, et näeb presentatsiooni poolt kah.

Jah, seda tahaks ma ka teada, mis siis saama hakkab. See protsess mõjutab poliitilist võimu ka kindlasti.

default ja elu läheb edasi?
°
Orz
Arhimaag

PostitusPostitas Mutabor 23:23 21. Mai 2011

Kahtlane, sest vanureid toitma & ravima peab ju ikka. Sellele kohustusele ei anna eriti hästi default teha.
Mutabor
Haldjate õpilane

PostitusPostitas Orz 10:33 24. Mai 2011

Toitu peaks jätkuma. Ravimeid kasutatakse tõenäoliselt liiga palju.
°
Orz
Arhimaag

PostitusPostitas Mutabor 15:21 29. Mai 2011

Läheb ja vaatab, kui suure osa pensionisüsteem ja vanurite ravikindlustus Eesti eelarvest moodustavad...
Mutabor
Haldjate õpilane

PostitusPostitas Orz 22:43 4. Juun 2011

Ma kunagi vaatasin ühte Java või Flash'i programmi, kus sai neid vaadelda ringideks visualiseerituna ja vaadata eelarve bilanssi, aga paraku ma ei leidnud seda 10'-20' otsimise abil enam Google abil üles.

Kui Sa leidsid vastavat infot, siis anna teada, paneks lingi brauseri mällu. Ei saa öelda, et 100% praktiline asi (valimsed kaugel ja needki nimekirjapõhised), aga huvitav ja õpetlik kindlasti.
°
Orz
Arhimaag

PostitusPostitas Mutabor 13:54 6. Juun 2011

Euro pealt makstakse 33 senti sotsiaalmaksu, millest 20 senti läheb pensionisüsteemi ja 13 haigekassale. Riigieelarve 5,6 miljardist tuleb sotsiaalmaksust ja sotsiaalkindlustusmaksetest 1,75.
Mutabor
Haldjate õpilane

Eelmine

Mine Poliitika ja religioon

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll