Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Anna hääl looduslike pühapaikade kaitseks

Vestlus poliitika- ja religiooniteemadel

Moderaator: ohpuu

Foorumi reeglid
1. antud alafoorumi moderaator on ohpuu.
2. tal on 6igus siin foorumis teie postitusi vajadusel muuta ja kustutada.
3. ta v6ib, aga ei pea p6hjendama suvalise posti muutmist/kustutamist.
4. ta võib teemasid oma suva j2rgi lukustada.
5. kellele need reeglid ei sobi, 2rge palun postitage siin foorumis.

Anna hääl looduslike pühapaikade kaitseks

PostitusPostitas sinilill 1:14 2. Juul 2008

Hiied, üksikud pühad puud, kivid, allikad ja teised põlised looduslikud pühapaigad on meie rahvuslikud pühamud. Meie rahva tavade kohaselt pühapaika ei ehitata ja seal ei majandata. Pühapaigas hoitakse rahu ja puhtust.

Puutumatud hiied on vanimad looduskaitsealad, mis koondavad tuhandete aastate jooksul kasvanud looduse ning asise ja vaimse kultuuri väärtusi. Hiied hoiavad paigamälu ja on põlisrahvaks jäämise kaitsealad. Ükskõik millise pühapaiga rikkumine puudutab iga põlisväärtustest hoolivat inimest ja on võrdsustatav rünnakuga isiku, rahvuskultuuri ja maa vastu.

Eesti riik ja selle kodanikud peavad tegema kõik endast sõltuva, et hoida möödunud, praeguste ja tulevaste põlvede pühapaikasid.

Lugege lisa ja andke oma toetushääl:

http://www.bioneer.ee/bioneer/kohalik/article_id-741

Seda üleskutset võib vabalt levitada.
sinilill
Vandersell

Kasutaja avatar

Re: Anna hääl looduslike pühapaikade kaitseks

PostitusPostitas tank 2:04 2. Juul 2008

jube segane üleskutse. mingi üldsõnaline jutt ja ei midagi konkreetset. paluks täpsemat selgitust, et millele ma oma allkirja siis ikkagi annan. lihtsalt mingile veebilehele või?
teen ka üleskutse: "taevas on sinine! kui taevas oleks pruun, oleks see nõme!"
kirjutage nüüd kõik alla :)
of DEATH!
tank
Nati Kõvem Võlur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas mart 7:47 2. Juul 2008

Tank, sa vaata kui palju kuulsaid inimesi on sellele juba alla kirjutanud, sellest peaks piisama. Pole vaja mõelda, vaid allkiri anda.

Sinilill, miks sa selle üleskutse teravama osa välja jätsid?
mart
Dominus Monstrorum

Kasutaja avatar

PostitusPostitas tank 11:23 2. Juul 2008

kust seda vaadata saab?
of DEATH!
tank
Nati Kõvem Võlur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas rene92 14:47 2. Juul 2008

igati tore ettevõtmine.Soovin edu
Kui käimas on mässud ja revolutsioonid
Siis meiegi kohal me tõstame pead
rene92
Asjatundja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas mart 7:59 3. Juul 2008

tank kirjutas:kust seda vaadata saab?

http://www.maavald.ee/hiied/index.ee.teised.html
Lähed mööda linke, kuni jõuad lõpuni.
mart
Dominus Monstrorum

Kasutaja avatar

PostitusPostitas tank 13:43 3. Juul 2008

kust sa selle lingini jõudsid? mina küll ei leia seda kuskil.
kas enne peab oma allkirja andma? seda ma, näed, ei taha tema :)
of DEATH!
tank
Nati Kõvem Võlur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas mart 3:12 4. Juul 2008

tank kirjutas:kust sa selle lingini jõudsid? mina küll ei leia seda kuskil.
kas enne peab oma allkirja andma? seda ma, näed, ei taha tema :)

Kas avaliku elu tegelaste signatuurid sind tõepoolest ei kõigutanud? Tank, sa oled ebanormaalne.
(Esimesena jõuad bioneeri lehele, sealt maavalla lehele kus saab signatuure vormistada, klikk lehe päise peale näitab algset agitatsiooni + linki pealkirjaga "vaata".)
mart
Dominus Monstrorum

Kasutaja avatar

PostitusPostitas tank 13:35 4. Juul 2008

ongi, jube lihtne. kuidas ma ise ei leidnud :)
of DEATH!
tank
Nati Kõvem Võlur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas pronto 17:54 4. Juul 2008

Prandage mind kui ma eksin, aga kas teile ei tundu see üleskutse kuidagi selline, et tehtagu midagi, ilma konkreetse plaani või eesmärgita. Sama edukalt võib teha üleskutse, et inimesed ei ropendaks, ei sülitaks maha, ei varastaks jne.
Blog: http://pronto.ee/
Dani Filth on nõme
pronto
Saladuste hoidja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas tank 22:13 4. Juul 2008

minuarust tuleks teha üleskutse, et keelatagu ära kuritegevus!
of DEATH!
tank
Nati Kõvem Võlur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ohpuu 21:14 9. Juul 2008

vabalt, et yldsõnaline, kuigi

:arrow: Peatada tuleb kõik planeeringud, mis näevad ette pühapaika ehitamise või ohustavad selle puutumatust ja rahu kuidagi teisiti.
:arrow: Eesti seadustes ja riigi poliitikas tuleb võrdsustada põlisrahva looduslikud pühapaigad mujalt tulnud uskude pühakodadega.

annab kaks konkreetset poliitilist eesmärki. ei nimeta kyll Palukyla hiiemäe ja kõrval oleva Reevimäe ega Panga panga ega Imavere hiiemäe juhtumeid konkreetselt, aga kyllap keegi ei seisnud Ahto Kaasiku kõrval, kui ta seda teksti kirjutas, et nõu anda, kuidas tekst konkreetsem ja tugevam oleks. ja mis seadusse tuleks see kohtade võrdsustamise säte kirjutada, ta ka ei ytle.

aga põhimõtteliselt oli selle asja eesmärk ilmselt see, et tehtaks valmis see hiite kaardistamise ja uurimise valitsusprogramm. ilmselt. ja Metsatöllu kontsertide ajal korjati kah allkirju. mõte vist siuke, et näidata kultuuriministrile, et siukesed kohad on kah olemas ja et need inimestele loevad. poliitik vaataks, et näe, kui palju hääli on võimalik sellega saada. algatati vist siis, kui kogu protsess oli takerdunud kuskil ministeeriumi ja muinsuskaitseameti ringides. (aga ega ma täpselt ei mäleta.) nyyd on see kava juba paberi peal olemas, aga kultuuriministeerium tõmbas lubatud vähesegi raha alt ära.

Agne Trummal, kes hiite kaitsmist väga toetas, oli kyllap juba hukkunud, kui see kampaania algatati; kuupäev Maavalla Koja kodulehel ytleb igatahes kurjakuulutavalt 13 kooljakuud 10219 ehk 13.11.2006, Agne suri ligikaudu aasta varem.

segane ja yldsõnaline? võib-olla jah. asja mõte oli ikkagi sõna võtta Ants Kraudi apaatsuse ja ametniku laiskuse vastu, mis kohati lausa vaenulikuks muutus. kui Agne Trummal muinsuskaitseameti juhina võttis suunata ja kujundada riigi poliitikat hiite ja muude looduslike pyhakohtade suhtes ehk uusi asju välja mõelda. tema mantlipärija Ants Kraut tundub pigem järgivat ylevalt ehk ministeeriumi juhtkonnast tulevaid nurinaid, mille sisu peaks kuuldavasti midagi sellist, et niigi on liiga palju kohti kaitse all ja nyyd tahetakse veel kaitse alla võtta. a mine tea. need võivad olla ka kiuslikud kuulujutud. äkki peaks Kraudi enda käest kysima. peale selle on Kraut muidugi arheoloog () ega muid muinsuskaitselisi kriteeriume peale arheoloogiliste ei pruugi lihtsalt tõsiselt võtta või siis väga usaldada. pyhapaikade juures on põhjused neid kaitsta just selles, mis nende kohta on arvatud, mitte selles, mida sealt välja on kaevatud.

aga sellele yleskutsele antud allkirjad, kui mingi n tuhat allkirja koos oli, anti need kultuuriministrile yle. see oli tänavu kunagi. aga nyyd on Bioneer selle yles leind. parem hilja kui mitte kunagi. ma nyyd ei mäleta, kas seejärel midagi liikuma ka hakkas. aga lõppeks jõudis ikka majandusseisak enne kätte, kui riik pyhapaikade kaardistamiseks raha jõudis anda -- järgmise aasta eelarvesse vist ei leita seda poolt miljonitki, mida ministeerium enne lubas.

hapu on lugu niigi. kultuuriministrile võiksid valijad kuidagi selles mõttes survet avaldada, oleks väga kohane. aga kuidas, see on juba isekysimus. aruta või PunaMusta ja Greenpeace'iga. Reformierakond on muidu ka nõme (ja yldiselt on aastaid ja aastaid mängib palju raha ja privileege Eesti Kirikute Nõukogule), aga selle hiite kaardiga oleks põhimõtteliselt võimalik Reformierakonnalt võtta ära hulk etnonatsionalistide hääli, mille nad praegu pronksitantsudega endale kindlustanud on. iseasi, kas IRL selle koha pealt parem oleks, aga praegu tundub mulle, et iga kultuuriminister oleks parem kui Laine Jänes.

dixi et animam meam levavi.
ohpuu
Saladuste kaitsja

PostitusPostitas Mutabor 21:34 9. Juul 2008

ohpuu kirjutas:pyhapaikade juures on põhjused neid kaitsta just selles, mis nende kohta on arvatud, mitte selles, mida sealt välja on kaevatud.

Aga see, mida välja kaevatakse, näitab ju teatud määral ka seda, mida omal ajal arvati?

ohpuu kirjutas:praegu tundub mulle, et iga kultuuriminister oleks parem kui Laine Jänes.

Yldiselt ma olen sinuga hiite osas n6us, aga ylaltsiteeritud lause näitab kyll lyhikest mälu. Alles meil oli Palmaru...
Mutabor
Haldjate õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ohpuu 21:49 9. Juul 2008

Mutabor kirjutas:
ohpuu kirjutas:pyhapaikade juures on põhjused neid kaitsta just selles, mis nende kohta on arvatud, mitte selles, mida sealt välja on kaevatud.

Aga see, mida välja kaevatakse, näitab ju teatud määral ka seda, mida omal ajal arvati?

ohpuu kirjutas:praegu tundub mulle, et iga kultuuriminister oleks parem kui Laine Jänes.

Yldiselt ma olen sinuga hiite osas n6us, aga ylaltsiteeritud lause näitab kyll lyhikest mälu. Alles meil oli Palmaru...

1. hiite kohta on põhiline materjal ikkagi 19. sajandil yleskirjutatud suulised teated. arheoloogiline materjal enamasti ainult toetab seda. arheoloogid, kes suulisi allikaid LIHTSALT EI USU, sest nad ei tea filoloogilistest meetoditest ega rahvausu teadete autensuskontrollist midagi, võivad alati öelda, et see ei loe midagi, mida keegi poe taga räägib.

2. Palmaru koha pealt võib sul õigus olla, aga asi vajab uurimist. ma kardan, et kas või subjektiivse tõe väljaselgitamiseks tuleks paika panna range hindamissysteem ja hakata punkte lugema. sõnaga: Palmaru ja Jänese töö tulemuslikkuse omavaheline hindamine oleks väärt ettevõtmine. (aga võib-olla ma ikkagi liialdan.) yhtlasi võib arutada selle yle, kes siis oleks hea kultuuriminister ja kas ta peaks kaaluma vähemasti sama palju või rohkem kui rahandusminister (või siis näiteks valdama mõnda võitluskunsti paremini kui rahandusminister), et kultuuriministri tööd tõhusalt teha.
ohpuu
Saladuste kaitsja

PostitusPostitas Mutabor 11:51 21. Juul 2008

ohpuu kirjutas:1. hiite kohta on põhiline materjal ikkagi 19. sajandil yleskirjutatud suulised teated. arheoloogiline materjal enamasti ainult toetab seda. arheoloogid, kes suulisi allikaid LIHTSALT EI USU, sest nad ei tea filoloogilistest meetoditest ega rahvausu teadete autensuskontrollist midagi, võivad alati öelda, et see ei loe midagi, mida keegi poe taga räägib.

Aga vastupidi - et öeldakse, et see ei loe midagi, mida keegi kuskilt põõsa alt välja kaabib...?

ohpuu kirjutas:yhtlasi võib arutada selle yle, kes siis oleks hea kultuuriminister ja kas ta peaks kaaluma vähemasti sama palju või rohkem kui rahandusminister (või siis näiteks valdama mõnda võitluskunsti paremini kui rahandusminister), et kultuuriministri tööd tõhusalt teha.

Raske küsimus. Minu diletantlik arvamus: mida rohkem isetegevust, seda rohkem kultuuri. See on miski püramiiditaoline asi, nagu spordiski. Nüüd küsimus, kumma püramiidi otsa jaoks on kultministrit rohkem vaja?
Mutabor
Haldjate õpilane

Mine Poliitika ja religioon

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll