Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni


Tiibet, mu sõbrad. Tiibet.

Vestlus poliitika- ja religiooniteemadel

Moderaator: ohpuu

Foorumi reeglid
1. antud alafoorumi moderaator on ohpuu.
2. tal on 6igus siin foorumis teie postitusi vajadusel muuta ja kustutada.
3. ta v6ib, aga ei pea p6hjendama suvalise posti muutmist/kustutamist.
4. ta võib teemasid oma suva j2rgi lukustada.
5. kellele need reeglid ei sobi, 2rge palun postitage siin foorumis.
Kasutaja avatar

Tiibet, mu sõbrad. Tiibet.

PostitusPostitas elavsurm 1:27 19. Mär 2008

http://www.avaaz.org/en/tibet_end_the_violence/98.php/?CLICK_TF_TRACK

Tegelikult ma kirjutasin siia pika teksti, mis kutsuks teid andma oma allkirja Tiibeti rahva ja dalai-laama toetuseks. Aga tegelikult pole sel tähtsust.

Kallis rahvas. Andke allkiri, sest see on palju tähtsam kui riigikogulaste palgad, ja isegi olulisem kui nii mõnigi klaasist tükk, millele on kindlasti väga sügav kujutletav mõte, kuid mis tegelikult midagi ei tähenda, sest tähtis on see, mida inimesed mõtlevad oma peaga, mitte see, mida neile klaasist ette valatakse üks kõik kui suurelt ning üks kõik, kui nähtavale.

Hiina valitsus valab ette valet, mis on veel paremini läbinähtav, kui klaasist meisterdatud rist. Ma arvan, et enamik Hiina elanikke, kes on kindlasti head inimesed, ei märkagi, kuidas neile valetatakse. Samas näeme seda meie ja eriti meie oma väikesel Eestimaal, sest Hiina süsteem hakkab oma valitsemisviisilt järjest rohkem sarnanema NSV Liiduga, millega meil tuli teatavasti tegemist teha veel paar aastakümmet tagasi.

Niisiis oleks massilt väike, kuid mõttelt suur žest see, kui võimalikult paljud eestimaalased oma allkirja annaksid toetamaks Tiibeti rahvast ja dalai-laamat tema targas vaimus.
Ei
elavsurm
Valguse hoidja
 
Postitusi: 277
Asukoht: Tõrva

Kasutaja avatar

Re: Tiibet, mu sõbrad. Tiibet.

PostitusPostitas Irve 1:56 19. Mär 2008

Need allkirjad on nagu selline noh: tühi žest natuke.

Minu meelest on see, et kui sa tõesti tunned solidaarsust tiibetlastega ja soovid midagi ette võtta: korralda Hiina saatkonna ees väike rahumeelne demonstratsioon, vala end seaverega üle ja ületa uudiskünnist :)

Mina näiteks arvan, et Hiinas on piisavalt palju Läänemaailma raha, et Tiibet on sisuliselt juba Hiinale müüdud. Vaata riikide reaktsioone: USA, meie suur liitlane, näiteks köhis hästi ettevaatlikult ja nutuselt, et "loodame konfliktile rahumeelset lahendust, aga BTW, jube ägedasti panete ja see on täiesti teie siseasi". Nii paraku ongi ja jääb.
Irve
paranoik
 
Postitusi: 6659
Asukoht: Tallinn

Kasutaja avatar

Re: Tiibet, mu sõbrad. Tiibet.

PostitusPostitas Olorin 2:03 19. Mär 2008

Täiesti positiivne üleskutse. Ma ei usu, et see allkirjade kogumine rohkem mõju avaldab, kui näiteks nimetatud Vabadussamba ja riigikogulaste palkade tõstmise vastased aktsioonid, aga tähtsam on neist (maailmapildis) küll. Kuigi, jah, Hiina on suur, aga meie oleme väikesed ja ei saa midagi ta vastu teha. Mõte on siiski tähtis.

Igatahes tegelikult tahaks mainida, et Hiina ei liigu NSVL-i poliitika suunas, vaid kaugeneb sellest. Hiina on pikka aega olnud sotsialistlik maa ja see süsteem on aina mõranenud. Mina julgeks küsida: kauaks veel? Usun, et sealne ühiskond liigub demokraatia ja vabaturumajanduse poole, õigemini, aina puhastub sotsialismist, sest seal on majanduses ja poliitikas ideoloogiate mitmed jooned juba ühinenud. Samas - eks tulevik näitab...
hmmm... mh?
Olorin
Arhimaag
 
Postitusi: 1423
Asukoht: Tallinn

Re: Tiibet, mu sõbrad. Tiibet.

PostitusPostitas Orz 19:29 20. Mär 2008

Andsin allkirja.
°
Orz
Arhimaag
 
Postitusi: 1453
Asukoht: Eesti

Kasutaja avatar

Re: Tiibet, mu sõbrad. Tiibet.

PostitusPostitas Tindome 23:54 20. Mär 2008

ääremärkusena - kapitalism ja demokraatia pole paraku sünonüümid ja neist viimase suunas Hiina küll liikuvat ei paista.
Kui mitte teha kirega, miks siis üldse teha?!
Tindome
Loitsija
 
Postitusi: 716
Asukoht: vahel maa ja vahel taeva

Re: Tiibet, mu sõbrad. Tiibet.

PostitusPostitas Orz 19:13 22. Mär 2008

Väga asjalik ääremärkus.

Kapitalism sobib kokku sotsialismiga (Rootsi, Prantsusmaa); demokraatiaga (USA, Prantsusmaa, Venemaa) ja rahvusriikidega (Jaapan, Island, Austraalia). Demokraatliku riikluse ja rahvusriikluse ideaalide vahel on aga teatav pinge olemas, eriti, kui demokraatlik riik on mõjustatud erinevate rahvuste huvidest, kapitalismist või sotsialismist (vastavalt tribalism, võõrtööjõu sisse toomine ja kapitalism, sotstoetused võõrtöötutele). Rahvusriigi jaoks aga pole demokraatia kohustuslik, kuigi huvid on ühitatavad, nagu paarkümmend aastat tagasi siinsamaski. Aga mis Tiibetisse puutub, siis ma ei usu, et tiibeti rahvas saaks Hiina kapitalismist või sotsialismist olulist kasu. Demokraatia Hiinas võiks aga Tiibeti jaoks olla hea uudis, vähemalt siis, kui selle demokraatiaga kaasneks rahvusvähemuste kaitse jms. Eks näis, kas teooria, et kapitalism viib demokratiseerumiseni, peab paika või mitte.
°
Orz
Arhimaag
 
Postitusi: 1453
Asukoht: Eesti

Kasutaja avatar

Re: Tiibet, mu sõbrad. Tiibet.

PostitusPostitas mart 20:09 22. Mär 2008

Annate allkirja avaldusele, mis lühidalt ütleb: kallis Hiina, teeme nii, et on "meaningful dialogue", "lasting stability", "brightest future", "most positive relationship" ja "harmonious development, dialogue and respect"
mart
Dominus Monstrorum
 
Postitusi: 1001
Asukoht: Tallinn

Re: Tiibet, mu sõbrad. Tiibet.

PostitusPostitas Orz 18:01 23. Mär 2008

...ja siis?

Aga tegelikult tahtsin linkida ühte ingliskeelset artiklit: Why markets love dictators.
°
Orz
Arhimaag
 
Postitusi: 1453
Asukoht: Eesti

Kasutaja avatar

Re: Tiibet, mu sõbrad. Tiibet.

PostitusPostitas Dani 1:10 24. Mär 2008

Juhul, kui kellelgi jäi kahe silma vahele
Eesti Tiibeti-sõbrad lähevad Hiina vastu meelt avaldama
Vox clamantis in deserto...
Dani
Haldjate sõber
 
Postitusi: 305
Asukoht: Tartu

Re: Tiibet, mu sõbrad. Tiibet.

PostitusPostitas Mutabor 13:59 24. Mär 2008

Orz kirjutas:Kapitalism sobib kokku sotsialismiga (Rootsi, Prantsusmaa); demokraatiaga (USA, Prantsusmaa, Venemaa)


Venemaa ei ole demokraatlik riik.

Orz kirjutas:Demokraatliku riikluse ja rahvusriikluse ideaalide vahel on aga teatav pinge olemas, eriti, kui demokraatlik riik on mõjustatud erinevate rahvuste huvidest, kapitalismist või sotsialismist (vastavalt tribalism, võõrtööjõu sisse toomine ja kapitalism, sotstoetused võõrtöötutele).


Mis võõrtööjõul demokraatiaga pistmist?
Mutabor
Haldjate õpilane
 
Postitusi: 384

Kasutaja avatar

Re: Tiibet, mu sõbrad. Tiibet.

PostitusPostitas remulus wolf 16:15 24. Mär 2008

Demokraatia soodustab seda.Erinevalt rahvusriikidest.
/\...................................... /\
l see siin on minu arvamus l
remulus wolf
Valguse hoidja
 
Postitusi: 293
Asukoht: tartu

Re: Tiibet, mu sõbrad. Tiibet.

PostitusPostitas Orz 0:05 25. Mär 2008

Venemaa ei ole demokraatlik riik.

Parandus õige, tänan: tegu pigem diktatuuririigiga.

RW vastusele lisaks täienduseks ühe küsimuse: "kumb on prioriteetsem, kas rahvusriik või demokraatia". Võib-olla on see liiga peen ja vähemärgatav vahe. Rahvuslik-konservatiivne vs liberaalne-demokraatlik tundub mulle endale liiga halvasti defineeritud. Küsimus, kas säilitada omakeelsus või minna üle mõnele lingua franca'le on ühest küljest ehk hea konkreetne näide, aga konkreetsete asjade puhul võivad igasugused asjaolud teha teema keeruliseks.
°
Orz
Arhimaag
 
Postitusi: 1453
Asukoht: Eesti

Kasutaja avatar

Re: Tiibet, mu sõbrad. Tiibet.

PostitusPostitas pronto 13:47 25. Mär 2008

Ma arvan, et Eestis on teave diktatuurist, demokraatiast, vabast ajakirjandusest, kapitalismist, sotsialismist ja muus sellisest ikka üsna vildakas.

Hiljuti oli Päevalehes pikem artikkel selle kohta. Kohalikud ajakirjanikud, otsides põnevust ning skandaali on kogu ettevõtmisele riputanud külge sõnad nagu "veresaun", "genotsiid", "punahiina" , jne. Seda on mugav teha, sest eesti inimene on pehmelt öeldes tüma maa: suurt midagi maailmast ei tea, peale selle, et venemaal on kõik paha. Isegi päike, mis Venemaa kohal paistab on must. Kuna Hiina on vist kuidagi Venemaa sõber, siis järelikult on ka kõik paha ja kuna rahvas juba põhimõtteliselt on nõus Hiina tümitamisega, siis anname aga tuld. Kuna aga keegi pole kohal käinud, siis ei saa aga ka väidete vettpidavust kontrollida.

See tegelane (kes on eestlane ja asub hetkel ise Hiinas) kirjutas, et Lhasas toimuvaid rahutusi võiks hoopis kõige rohkem võrrelda meie aprillirahutustega, kus vabadusihast, kõrgetest ideaalidest ja muust sellisest polnud jälgegi. Rüüstati poode ja panku, lõhuti autosi, veeti laiali vara. Tõsi, kogu värk hakkas pihta väikesest munkade meeleavaldusest, kuid edasi läks kõik nagu tavaliselt. Kohalikud väljamaalased näiteks ei karda seal mitte hiinlasi, vaid just tiibetlasi, kes näevad nendes potentsiaalset dollaripakki. Lisaks avaldatakse meil ainult eksiilvalitsuse seisukoht, kes loomulikult on oma huvide peal väljas. Kohal viibinud ajakirjandus näeb seda aga sootuks teistsugusena ja seetõttu seda eriti ka ei ole enam kajastatud: ühest küljest justkui oleks hea Hiinale äsada, aga teisest küljest ei saa sellist mõttetut märatsemist ja marodöörsust kuidagi tituleerida vabadusvõitluseks ning tänapäeva internetiajastul ei seisa labane vale kaua kotis.

Rääkides muide punahiinast võib lisada, et on palju kohti, mille alusel on Eesti tunduvalt punasem kui Hiina. Hiina on suhteliselt liberaalse majandusega maa, rohkem kapitalistlikum kindlasti kui näiteks Rootsi. Majandust ja valitsust ei tohi siin segi ajada.

http://www.cnn.com/2008/WORLD/asiapcf/0 ... index.html
http://www.epl.ee/artikkel/423057
Blog: http://pronto.ee/
Dani Filth on nõme
pronto
Saladuste hoidja
 
Postitusi: 3812
Asukoht: Tallinn

Re: Tiibet, mu sõbrad. Tiibet.

PostitusPostitas Mutabor 23:47 25. Mär 2008

pronto kirjutas:Ma arvan, et Eestis on teave diktatuurist, demokraatiast, vabast ajakirjandusest, kapitalismist, sotsialismist ja muus sellisest ikka üsna vildakas.


Mina arvan, et ei ole, sest suuremal osal eestlastest on nii dikatuuris kui demokraatias elamise kogemus olemas. Mida ei saa öelda ameeriklaste, inglaste või isegi sakslaste kohta.

pronto kirjutas:Kohalikud ajakirjanikud, otsides põnevust ning skandaali on kogu ettevõtmisele riputanud külge sõnad nagu "veresaun", "genotsiid", "punahiina" , jne.


Ajakirjanikud teevad iga teemaga nii. Kui näiteks leitakse kast padruneid, on "ülisuur relvaladu".

pronto kirjutas:venemaal on kõik paha. Isegi päike, mis Venemaa kohal paistab on must.


Pole kuulnud, et keegi niimoodi arvaks. Venemaal on küll demokraatlik ühiskond ja konstitutsiooniline kord sisuliselt likvideeritud ja Venemaa on viimase 14 aasta jooksul toime pannud loendamatuid sõja- ja inimsusevastaseid kuritegusid meiesuuruse rahva vastu. See ei tohiks kellelegi illusioone jätta, aga päike must....?? :?

pronto kirjutas:Kuna Hiina on vist kuidagi Venemaa sõber, siis järelikult on ka kõik paha


Hiinat valitseb siiamaani kompartei, mille suhtes ka ei tohiks siin kellelgi illusioone olla. Ning Hiina käitub väikerahvastega täpselt nii, nagu eestlased mäletavad kommuniste siin.

pronto kirjutas:See tegelane (kes on eestlane ja asub hetkel ise Hiinas) kirjutas, et Lhasas toimuvaid rahutusi võiks hoopis kõige rohkem võrrelda meie aprillirahutustega, kus vabadusihast, kõrgetest ideaalidest ja muust sellisest polnud jälgegi. Rüüstati poode ja panku, lõhuti autosi, veeti laiali vara.


Allasurutud väikerahva protest suurrahva vastu võtab tihti ka sellise vormi. Selle aluseks on ikka vabadusiha.

pronto kirjutas:Majandust ja valitsust ei tohi siin segi ajada.


Ega siis "punane" ainult majandust ei tähenda... Tähendab ka näiteks punast terrorit... Punaseid komandöre ja punaseid uurijaid ja punast verd tankiroomikute all.
Mutabor
Haldjate õpilane
 
Postitusi: 384

Kasutaja avatar

Re: Tiibet, mu sõbrad. Tiibet.

PostitusPostitas pronto 2:08 26. Mär 2008

Mida sa tead üldse Tiibetist? Mida sa tead üldse Hiinast? Mida sa tead üldse diktatuurist?
Blog: http://pronto.ee/
Dani Filth on nõme
pronto
Saladuste hoidja
 
Postitusi: 3812
Asukoht: Tallinn

Järgmine

Mine Poliitika ja religioon

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist


cron
© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.6