Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Sammas saagu!

Vestlus poliitika- ja religiooniteemadel

Moderaator: ohpuu

Foorumi reeglid
1. antud alafoorumi moderaator on ohpuu.
2. tal on 6igus siin foorumis teie postitusi vajadusel muuta ja kustutada.
3. ta v6ib, aga ei pea p6hjendama suvalise posti muutmist/kustutamist.
4. ta võib teemasid oma suva j2rgi lukustada.
5. kellele need reeglid ei sobi, 2rge palun postitage siin foorumis.
Kasutaja avatar

Re: Sammas saagu!

PostitusPostitas Lee 14:10 5. Mai 2008

Ocazy kirjutas:Seega rahvahääletustel võidab alati kretiinide arvamus, kui inimesi 10 või vähem, on lootust, et otsus on siiski läbi mõeldud.

Churchill on öelnud, et parim argument demokraatia vastu on 5-minutline vestlus keskmise valijaga.
anguis in herba
Lee
Haldjate õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas tank 14:42 5. Mai 2008

Ocazy kirjutas:Seega rahvahääletustel võidab alati kretiinide arvamus, kui inimesi 10 või vähem, on lootust, et otsus on siiski läbi mõeldud.

Tegelikult on siin küsimus lihtsalt mõtteviiside erinevuses. Kui otsuse on langetanud inimesed, kes mõtlevad sinuga sarnaselt, siis sa pead seda "läbi mõelduks". Suurte rahvamasside korral on erinevate mõtteviiside diapasoon suur, ja lõppotsus on seetõttu ka väga erinev sinu mõtteviisist. Seetõttu ütled sa, et see pole "läbi mõeldud". Võiksid "läbi mõelda" selle, et kui me tahame erinevate inimestega koos ilma vägivalda tarvitamata elada, siis on vaja lihtsalt arvestada teistsuguste mõtteviisidega ja neid tolereerida.

Lee kirjutas:Churchill on öelnud, et parim argument demokraatia vastu on 5-minutline vestlus keskmise valijaga.

Õige. Samas on churchill ka öelnud, et demokraatia on halvim valitsemise vorm, peale kõigi muude, mida on juba proovitud. Jõuame jälle selleni, et demokraatial on palju vigu, aga ole mees ja mõtle üks parem riikluse vorm välja.

Kusjuures ma lamisen täiesti niisama siin. Sambast endast on mul suht kama. Ta on üks kole jurakas, aga millegipärast riiklus kui institutsioon vajab endale lippude, hümnide, riigipühade ja muude regaaliate kõrvale ka sellised asjandusi. Las nad ehitavad. Ei muutu sellest midagi oluliselt paremaks ega halvemaks.
of DEATH!
tank
Nati Kõvem Võlur

PostitusPostitas Mutabor 16:33 16. Mai 2008

tank kirjutas:Tegelikult on siin küsimus lihtsalt mõtteviiside erinevuses. Kui otsuse on langetanud inimesed, kes mõtlevad sinuga sarnaselt, siis sa pead seda "läbi mõelduks". Suurte rahvamasside korral on erinevate mõtteviiside diapasoon suur, ja lõppotsus on seetõttu ka väga erinev sinu mõtteviisist.

Teine võimalus on siiski ka: Ocazy mõtlemisvõime võib kõvasti üle keskmise olla.

millegipärast riiklus kui institutsioon vajab endale lippude, hümnide, riigipühade ja muude regaaliate kõrvale ka sellised asjandusi. Las nad ehitavad.

Muud regaaliad on meil siiski ju nii enamvähem - puhtesteetilises mõttes.
Mutabor
Haldjate õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas tank 20:15 16. Mai 2008

Mutabor kirjutas:Teine võimalus on siiski ka: Ocazy mõtlemisvõime võib kõvasti üle keskmise olla.

mida sa sellega mõtled? milline mõtteviis on see keskmine, ja mida tähendab üle/alla selle?
of DEATH!
tank
Nati Kõvem Võlur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas pronto 11:26 19. Mai 2008

tank kirjutas:
Mutabor kirjutas:Teine võimalus on siiski ka: Ocazy mõtlemisvõime võib kõvasti üle keskmise olla.

mida sa sellega mõtled? milline mõtteviis on see keskmine, ja mida tähendab üle/alla selle?

Küsimus on ka selles, et kuhu hindaja iseennast selles ahelas paigutab.
Blog: http://pronto.ee/
Dani Filth on nõme
pronto
Saladuste hoidja

PostitusPostitas Mutabor 15:41 26. Mai 2008

tank kirjutas:

Ma rääkisin mõtlemisvõimest, mitte -viisist.
Mutabor
Haldjate õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas tank 15:52 26. Mai 2008

kas mõtlemine on umbes nagu tõstmine, et mõõdetav kilodes?
kas sa arvad, et sina oled adekvaatne mõõtmaks seda, kui palju kellelgi seda va mõtlemisvõimet on? kas sa pead ennast siis kõige suurema mõtlemisvõimega inimeseks? joonlaud saab ikka mõõta vaid nii palju, kui palju tal endal pikkust on.
ma tahan öelda seda, et "erinevusel" ja "lollusel" on ikka vaks vahet. ja jube tihti peetakse teistsugust inimest automaatselt ka lolliks.

Mutabor kirjutas:Muud regaaliad on meil siiski ju nii enamvähem - puhtesteetilises mõttes.

kusjuures, seda küll. lipp näiteks on lausa väga äge, minu arvates vähemalt väga ilus.
of DEATH!
tank
Nati Kõvem Võlur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ocazy 16:43 2. Juun 2008

Minu arust meie lipp väga ilus ei ole. Mulle meeldib näiteks väga Elevandiluu ranniku lipp, Suurbritannia lipp, vana hea Jolly Roger on ka efektne. Aga ma austan meie rahvuslikku trikoloori sellegipoolest.

Kui sellel on mingit tähtsust?!
Ocazy
Ruunitundja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas mart 17:47 2. Juun 2008

Ocazy kirjutas:Minu arust meie lipp väga ilus ei ole.

Praegune riigilipp on laenatud EÜSilt ja omab tõepoolest silmatorkavaid puudusi. Kõrvuti asetsevad sinine ja must on mõlemad tumedad toonid ja eristuvad halvasti. Kaugelt või kehvas valguses saab sellest must-valge lipp.
mart
Dominus Monstrorum

Kasutaja avatar

PostitusPostitas tank 18:12 2. Juun 2008

EÜS-ilt laenamist ma puuduseks ei pea. Kui enamik riike on oma lipu saanud kuskil lahingus midagi kellegi verre kastes, siis on ju lausa uhke öelda, et meie lipp pärineb niivõrd ontlikult asutuselt, nagu üks üliõpilasselts seda on (või noh, vähemalt tol ajal oli).
Pealegi on enamik riike oma lipu ju kuskilt "saanud". Taanlased lahingus Tallinna all, ameeriklased Briti Ida-India kompanillt maha viksinud, Venemaa vist Hollandilt maha viksinud jne.
Mis puudutab nähtavust ja muid tehnilisi probleeme, siis sellega peab muidugi nõustuma. Aga see ei tee lippu koledamaks.

Vapiga on muidugi teine lugu. Ikkagi anastajatelt (Taani kunn Valdemas II-lt) kingitud vapp. böäääk :1:
of DEATH!
tank
Nati Kõvem Võlur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas mart 2:01 3. Juun 2008

tank kirjutas:EÜS-ilt laenamist ma puuduseks ei pea.

Laenamine EÜSilt (iseenesest) ei tee lippu ei puudulikuks, inetuks ega ebafunktsionaalseks. Aga see laen ehk veidi seletab miks meil on mainitud vigadega lipp. Sellele ei saanud osaks vajalikku mõttetööd. Samamoodi ei tee võiduka valdemari võidud vappi kuidagi kenamaks. Vapp lihtsalt on oluliselt parem kui lipp :)

Pole midagi teha... need taevast kukkunud värgid on paraku paremad kui korporantide munemistulemused :) Huvitav, miks see nii on?
mart
Dominus Monstrorum

Kasutaja avatar

PostitusPostitas tank 9:34 3. Juun 2008

mart kirjutas:Pole midagi teha... need taevast kukkunud värgid on paraku paremad kui korporantide munemistulemused :) Huvitav, miks see nii on?

jumal teab mis teeb, korporandid mitte? :)

aga ma raiun ikka edasi, et vapp ei ole üldse hea, lipp on. minu peal täitsa töötab see jutt, et sinitaevas ja eestimaa must muld ja. kodune on see lipp noh. vapp aga ei ole. mingi kuldne kilp, no vabandage. mis lõvid, halloo? me räägime siin eestist, saate aru. eestist. sood ja rabad. ei ole kulda ega lõvisid, noh :)

mõistagi on see minu subjektiivne arvamus.
of DEATH!
tank
Nati Kõvem Võlur

Meie ilvesed on kõige kaunimad maailma kasside seas

PostitusPostitas Orz 14:48 3. Juun 2008

Inimestel on lihtsalt erinevad maitsed, ning eks see maitse üle vaidlemine on nagu on.

Samba osas võeti siin küll seisukoht, et "sammas ei peagi ilus olema", aga riigilipu osas ollakse ilmselt mõnevõrra nõudlikumad ning ma tervitan sellist suhtumist. Aga siinkohal oleks ilmselt aus lisada, et minu meelest on Eesti lipp lausa kaunis.

Mis puudutab vappi, siis ka tolle välimus on enam kui kena (mulle meeldib sinine), aga leopard ei ole tõesti biogeograafiliselt või ideoloogiliselt õige valik. Eestis ei ela väljaspool loomaaeda mingeid leoparde. Ja, kui jutt juba loomaaia peale läks, siis loomaaia sümbol ilves on vaieldamatult kohalik kaslane, selles valguses tundub Eesti vapiloomade valik kuidagi äraspidine. Kohalik kaunisloom on loomaaia vapil, võõrapärased elukad on riigivapil.

Tegelikult on ilvese kasuks kõige tugevam argument siiski see, et ilves on absoluutselt kõige ilusam kaslane kogu maailmas.
°
Orz
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ohpuu 19:49 3. Juun 2008

ma võtaks ka parema meelega punamustvalge lipu, nagu ersad on võtnud. samades värvides on ka udmurdi lipp, mis on tegelikult isegi parem kui ersade oma.
ohpuu
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Udutont 21:20 3. Juun 2008

Eesti lipp on ilus. Oleks kõik korporantide munetud munad nii kaunikarvalised! Aga ei ole. Nt Rotalia rohesinine kombo või Sakala sini-lilla. Öakk!! Eesti vapp seevastu on tobe kuigi suht kena. Sinised lõvid???! Ma saan aru, et keskajal pidi igal endast lugupidaval isandal kuskil mõni kotkas või lõvi ilutsema, aga ... kallid riigimehed oleks võinud eelmise sajandi alguses veidi rohkem pingutada.

Orz, vapil on teoreetiliselt ikka lõvid, mis siis, et nad eriti lõvisid ei meenuta. Peenelt öeldes, kolm sinist passant gardant lõvi. :)
Carpe DM!
Udutont
Arhimaag

EelmineJärgmine

Mine Poliitika ja religioon

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll