Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Mismoodi ühiskond selliseid juhtumeid loob?

Vestlus poliitika- ja religiooniteemadel

Moderaator: ohpuu

Foorumi reeglid
1. antud alafoorumi moderaator on ohpuu.
2. tal on 6igus siin foorumis teie postitusi vajadusel muuta ja kustutada.
3. ta v6ib, aga ei pea p6hjendama suvalise posti muutmist/kustutamist.
4. ta võib teemasid oma suva j2rgi lukustada.
5. kellele need reeglid ei sobi, 2rge palun postitage siin foorumis.

PostitusPostitas Mutabor 15:24 15. Nov 2007

pronto kirjutas:Inimesed on erinevad: mõni uputab oma mured pudelisse, mõni otsib nööri, mõni läheb berserki. Põhjus on kõikide jaoks aga sama.

Ja mis see põhjus siis oleks? Et neil ei lasta Oma Teed käia?
Mutabor
Haldjate õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas pronto 15:41 15. Nov 2007

Mutabor kirjutas:Pronto, mis see asjasse puutub? Antud tüüp ju ei olnud kiusatav. Või on sul andmeid, et oli?

Ma vaatan, et sa ikka üldse pole ajakirjanduses seda teemat jälginud?
Mutabor kirjutas:
pronto kirjutas:Inimesed on erinevad: mõni uputab oma mured pudelisse, mõni otsib nööri, mõni läheb berserki. Põhjus on kõikide jaoks aga sama.

Ja mis see põhjus siis oleks? Et neil ei lasta Oma Teed käia?

Kui sa juba 10 korda oled vastu hambaid saanud selle eest, et sa julgesid oma arvamust avaldada, siis vaatame, mis juttu sa ajad. Tahad ma aitan sind selles osakonnas?
Blog: http://pronto.ee/
Dani Filth on nõme
pronto
Saladuste hoidja

PostitusPostitas Mutabor 15:49 15. Nov 2007

pronto kirjutas:
Mutabor kirjutas:Pronto, mis see asjasse puutub? Antud tüüp ju ei olnud kiusatav. Või on sul andmeid, et oli?

Ma vaatan, et sa ikka üldse pole ajakirjanduses seda teemat jälginud?

Olen jälginud ning ajakirjanduse andmetel EI OLNUD see tüüp koolis kiusatav. Kui sa väidad vastupidist, siis ootan viidet allikale.

pronto kirjutas:Kui sa juba 10 korda oled vastu hambaid saanud selle eest, et sa julgesid oma arvamust avaldada, siis vaatame, mis juttu sa ajad. Tahad ma aitan sind selles osakonnas?

Siis ei aja ma enam mingit juttu. Siis panen ma vastu sellele, kes mulle vastu hambaid andis. Mitte ei lähe süütuid inimesi nottima.
Mutabor
Haldjate õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas pronto 15:51 15. Nov 2007

Nii, vastu hambaid laks targutamise eest.

Kuna sa ei ole lugenud siiski ja valetad, siis laks vastu hambaid, Kutt võttis tänu sellele lausa depressiooniravimeid, see jooksis igalt poolt läbi.

Ja mis puutub "vastu andmisesse". Internetis on kõik lõpp kõvad mehed vastu andma, Vaatame seda asja kui kokku saame.
Dani Filth on nõme
pronto
Saladuste hoidja

PostitusPostitas Mutabor 16:02 15. Nov 2007

Minu arvates muide ei ole teema pealkirjas püstitatud küsimus korrektne. Ma ei arva, et ühiskond looks selliseid tüüpe. Ajakirjanduse andmetel võttis tüüp antidepressante. See tähendab, et tema ajukeemia töötas teisiti kui normaalsetel inimestel. Sellest faktist vaatavad kommenteerijad tavaliselt mööda.

Niiöelda "mässajatele" on alati kleebitud külge positiivseid omadusi nagu julgus, söakus või hallist massist esiletõusev isiksus. Paljudel juhtudel on see isegi õige. Antud juhul ma ei arva, et ta oleks olnud eriliselt julge või söakas. Enesehävitamine ei nõua ei julgust ega vastupidavust. See on pigem kaotuse tunnistamine.

Hallist massist võib esile tõusta paljudel viisidel. Näiteks paremat kätt 30 aastat järjest pea kohal hoides või sööklas kahvleid neelates. Või näiteks mitte ennast pestes seltskonnas, kus seda üldiselt tehakse. Kõiksuguseid kurioossumeid on inimkonna ajalugu täis. Kas neid tasub ainult sellepärast eeskujuks seada, et nad "hallist massist", see tähendab enda ning oma eluga normaalselt hakkama saavatest isikutest erinevad?

Minu arvates oli tegemist ebakindla, nõrga ning häiritud ajutegevusega isiku reaktsiooniga tema enda isikust lähtuvatele kohanemisraskustele. Ta ei olnud näinud oma perekonna mahanottimist ega otsustanud ennast vaenlaste hulgas kättemaksuks õhku lasta. Tal oli iga hinna eest vaja rõhutada, kui palju ta ümbritsevast kõrgemal seisab - ja tavaliselt on selline vajadus inimestel, kes ümbritsevast mitte kõrgemal ei seisa.
Mutabor
Haldjate õpilane

PostitusPostitas Mutabor 16:03 15. Nov 2007

pronto kirjutas:Kuna sa ei ole lugenud siiski ja valetad, siis laks vastu hambaid, Kutt võttis tänu sellele lausa depressiooniravimeid, see jooksis igalt poolt läbi.

Kuskohas on kirjas, et kutt võttis just KIUSAMISE TAGAJÄRJEL depressiooniravimeid? Mina ei ole sellist väidet kohanud. Anna palun viide. Inimesed võivad paljudel põhjustel depressiooni sattuda ja pidev mõnitamine on ainult üks neist põhjustest.

pronto kirjutas:Ja mis puutub "vastu andmisesse". Internetis on kõik lõpp kõvad mehed vastu andma, Vaatame seda asja kui kokku saame.

Palun ära ülbitse.
Mutabor
Haldjate õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas pronto 16:15 15. Nov 2007

Mutabor kirjutas:
pronto kirjutas:Kuna sa ei ole lugenud siiski ja valetad, siis laks vastu hambaid, Kutt võttis tänu sellele lausa depressiooniravimeid, see jooksis igalt poolt läbi.

Kuskohas on kirjas, et kutt võttis just KIUSAMISE TAGAJÄRJEL depressiooniravimeid? Mina ei ole sellist väidet kohanud. Anna palun viide. Inimesed võivad paljudel põhjustel depressiooni sattuda ja pidev mõnitamine on ainult üks neist põhjustest.

pronto kirjutas:Ja mis puutub "vastu andmisesse". Internetis on kõik lõpp kõvad mehed vastu andma, Vaatame seda asja kui kokku saame.

Palun ära ülbitse.

Ülbitsen kui tahan ja kui võin. Ehk saad ka teada, mis tunne on toru teises otsas olla, äbarik selline. Kuna sa ei ole ka võimaline internetist midagi otsima, siis üks link on siin:

http://www.mywire.com/pubs/AP/2007/11/0 ... 43?pbl=289

Kusjuures politsei on praeguste uudiste koha peal kimbatuses. Ühest küljest oleks tore kõik surnud tegelase kaela veeratada ja rääkida, et kõik on kinni sellest, et kutt oligi loll ning mängis liiga palju arvutimänge, vaatas valesi filme ja (gasp) kuulas Iron Maidenit, aga Soomes selline asi läbi ei lähe, kuna seal teevad kõik seda. Sestap käib praegult seal koolis päris kõva ülekuulamine. Vihjati võimalust, et mõned tüübid saavad selle käigus veel süüdistuse ning õpetajate sobivus oma ametile vaadatakse selle käigus üle.
Dani Filth on nõme
pronto
Saladuste hoidja

PostitusPostitas Mutabor 16:26 15. Nov 2007

pronto kirjutas:Ülbitsen kui tahan ja kui võin.

Palun tee seda siis endasugustega. Viisakale küsimusele võiks viisakalt vastata.

pronto kirjutas:http://www.mywire.com/pubs/AP/2007/11/08/4895743?pbl=289

Hüva, näib, et sul oli kiusamise osas õigus. Kõige rohkem ilmselt on materjali siin:

http://www.hs.fi/juttusarja/jokela/

Eesti ajakirjanduses mindi sellest üldiselt mööda.

pronto kirjutas:Vihjati võimalust, et mõned tüübid saavad selle käigus veel süüdistuse ning õpetajate sobivus oma ametile vaadatakse selle käigus üle.

Elame-näeme.

Aga hinnangut teole see kiusamise fakt siiski muuta ei tohiks. Reaktsioon oli ikka äärmiselt ebaadekvaatne.
Mutabor
Haldjate õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas pronto 17:00 15. Nov 2007

Mutabor kirjutas:Palun tee seda siis endasugustega. Viisakale küsimusele võiks viisakalt vastata.

Sa ikka tead, et ilma ise Googlet kasutamata allikate nõudmist nimetatakse krikuismiks ja sellist asja peetakse enamustes foorumites jämedaks ülbitsemiseks? Viisakas, my ass! Ja süüdistamisel pead sa TÕESTAMA, et asjad olid nii nagu sina ütlesid, mitte vastupidi. Aga noh, mis sinusugustest meestest ikka tahta.
Dani Filth on nõme
pronto
Saladuste hoidja

PostitusPostitas Mutabor 17:01 15. Nov 2007

Mina pole sind milleski süüdistanud.
Mutabor
Haldjate õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Udutont 17:10 15. Nov 2007

Nagu ikka sumbub arutelu pronto märatsemisse. Näib, et väidetav raske koolipõlv on tekitanud pöördumatuid kahjustusi õrna poeedi hinge. Või oli asi hoopis selles, et käitusid nii ka koolipõlves ja siis tundsid end tagakiusatuna kui samaga vastati?

pronto kirjutas: Sa ikka tead, et ilma ise Googlet kasutamata allikate nõudmist nimetatakse krikuismiks ja sellist asja peetakse enamustes foorumites jämedaks ülbitsemiseks? Viisakas, my ass! Ja süüdistamisel pead sa TÕESTAMA, et asjad olid nii nagu sina ütlesid, mitte vastupidi. Aga noh, mis sinusugustest meestest ikka tahta.

Sellist plära nimetatakse jällegi prontoismiks. Pronto nimelt pole siiani taibanud elementaarset reeglit, et oma väiteid tuleb põhjendada.

Muide, kohtuvalt lõbus oleks mõnel kaitsmisel või ettekandel kriitikud selle guugli jutuga põrmustada. Milline revolutsioon (teadusliku) diskussiooni maailmas :D
Carpe DM!
Udutont
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas pronto 17:17 15. Nov 2007

Mutabor kirjutas:Mina pole sind milleski süüdistanud.

Küsimus ei olnud minu süüdistamises.

Udutotu soov siin teemas ad hominem meetodil hiilata on lihtsalt kinnitus sellele, et ta on oma nime väärt. Hah.
Dani Filth on nõme
pronto
Saladuste hoidja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Udutont 17:28 15. Nov 2007

pronto kirjutas: Udutotu soov siin teemas ad hominem meetodil hiilata on lihtsalt kinnitus sellele, et ta on oma nime väärt. Hah.

Näed siis, õpivõime puudumist sulle vähemalt ette heita ei saa. Ühe ladinakeelse termini oled juba selgeks saanud! 8-) Ehk võtad ette ka mõne teosega tutvumise, kus käsitletakse argumentatsiooniteooriat? Viidet ma mõistagi ei anna, sest selle, mida täpselt silmas pean, leiad ju nibin-nabin guugli abil. :)
Viimati muutis Udutont, 18:23 15. Nov 2007, muudetud 1 kord kokku.
Carpe DM!
Udutont
Arhimaag

PostitusPostitas Mutabor 17:37 15. Nov 2007

http://en.wikipedia.org/wiki/Jokela_school_shooting#Pekka-Eric_Auvinen kirjutas:Some students said that he had been a victim of bullying at school, although a long-time classmate and childhood friend disputed this claim.
Mutabor
Haldjate õpilane

PostitusPostitas Orz 19:35 15. Nov 2007

Karmus kirjutas:Orz, kus ma poole sõnagagi mainin, et riik peaks peedistama hakkama surnd jobu ja tema lähedasi??? Meie oma hoiakutega peame seda tegema.

Minu idee on meie kõigi nulltolerantne hukkamõist tema teole ja tema "testamendile" kõrge kaarega laskmine.

Riigi mainimine oli seoses artikliga. vt.

Tolerantsuse ja nulltolerantsuse käsu peale kehtestamisse ei usu.

Ultratolerants on alareaktsioon, nulltolerants on ülereaktsioon. Tolerantsus Tolerantsus on võiks olla eelkõige inimese individuaalne skaala, mille väärtused võiks, kui inimene vähegi suudab, jääda miinimumi ja maksimumi vahele, et säilitada mingit sensitiivsust. Paralleeliks võiks tuua immuunsüsteemi oma tolerantsuse erinevate määradega.

Muide, seda mõrva võib ju näha täiesti (absoluutselt) musta asjana, aga see ei tähenda, et peaks ise absoluutselt mustalt või valgelt reageerima.

Paralleeli, immuunsüsteemi, juurde tagasi tulles võib ju näidata, et too reageerib asjadele ehk mustalt ja valgelt, kui ohtlikule ja mitteohtlikule. Samas reaktsioon ise ei ole nii must-valge, immuunsüsteemi puhul on võimalik reaktsiooniks ohule võimalik madal palavik, kõrge palavik ja nii kõrge palavik, et inimene sureb ära. See viimane on liig.

Nõus olen sellega, et probleem on, ei ole pohhui ja midagi võiks teha. Eriarvamus aga selle koha pealt, mida/kui palju teha. (aga sellest on juba räägitud)

Mutabor kirjutas:Kuskohas on kirjas, et kutt võttis just KIUSAMISE TAGAJÄRJEL depressiooniravimeid?

I hate to speculate, but: kõigepealt ürginimesed võtsid kasutusele tule ja meditsiinilised ürdid, siis hiljem arenesid teadus ja ravimifirmad, üks viimastest võttis tööle ravimiesitleja-repi, too seepis arsti, arst seepis poisi ema, poisi ema seepis poissi... Kes on süüdi?

Üks variant on see, et mitte keegi. Teine variant on see, et jagaks selle süü siis proportsionaalselt ära ja prooviks paremini käituda. Näiteks alustaks sellega, et ei ülbitseks üksteisega vms.

ozkar kirjutas:Mõnesõnaga: tolerantsi kannatav ideoloogia, aga sitt propageerimine
Hm. No põhimõtteliselt arvan enam vähem samuti, aga seda vist ei saagi päris täpselt teada, palju teo motiivis oli reklaamitrikki, kättemaksu või lollust.
°
Orz
Arhimaag

EelmineJärgmine

Mine Poliitika ja religioon

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 2 külalist

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll