Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni


Brettonia

Mängugruppide seiklused, kõigile lugemiseks
Kasutaja avatar

Brettonia

PostitusPostitas Shadow 13:06 2. Aug 2004

BRETTONIA on D&D 3e ja grim & gritty süsteemis mängitav lugu, mida alustati umbes 2004. aasta mais või juunis. Mängu juhib Shadow.

Põhimängijateks on jäänud:

Higgins ehk Roy
Thoren ehk Ilderian
Chloe ehk Mia
Logerin ehk Shalif
Konks ehk Randan
Ryhkija ehk Will
Männa ehk Dimos


BRETTONIA JA CALH

http://www.nohik.ee/~oop/Brettonia1.jpg
http://www.nohik.ee/~oop/Brettonia_ja_Calh.jpg

Brettonia ja Calh on kaks väikest kuningriiki, mida lahutab edelast kirdesse kulgev mäeahelik ning ühendust saab pidada läbi Calhile kuuluva piirikindluse Dullstrandi. Calhi piirab põhjast haldjamets, mida valitseb emand Andolyn. Haldjatega suhtlemine toimub peamiselt läbi metsapiiril asuva vabalinna Vala.

Brettoniat on juba kaua valitsenud Trelawynide suguvõsa ning pärast Calhi kuningasoo väljasuremist õnnestus Brettonia kuningal Lysanderil Calhi troonile sokutada oma noorem vend Lazar, lootuses kuningriigid niiviisi ühendada. Kuid ühendamine venib ja venib…

Brettonia rahvastik on kirju. Umbes 70 % on inimesi, lisaks kunagi haldjametsast lahkunud kolme haldjanoormehe järeltulijad (päris poolhaldjaid võib leida üksikuid ja needki on vanad, kuid rohkem või vähem haldjavereline isik pole mingi haruldus), Hendara kandis elavad paiksed kääbikud ja põhjapoolsetes steppides ponikääbikute nomaadihõimud, tööstus- ja kaevanduslinn Durmin on suuresti päkkarite valitseda. Riik on tugev ja majanduslikult heal järjel. Kaubandussõlmeks on Brettonial sadamalinn Freehaven, Calhil jällegi piraatluse ja salakaubaveo kuulsusega Cormanthyr. Calhi asukatest on inimesi 95 %.

Usunditest on kõige tugevamalt esindatud Pelori toetajaskond, peloriitidest on saanud omamoodi riigikirik, mis teeb tihedat koostööd Heironeuse templiga, kelle preesterkond tegutseb peamiselt sõjaväes. Väiksematest preesterkondadest on esindatud Yondalla, Moradini ja Fharlanghni teenrid, kellest viimased leidsid hiljuti võimaluse oma mõjuala tasapisi suurendama hakata. Kõrtsides on Olidammara altareid ning metsades üksikuid Obad-Hai ja Ehlonna templeid. Salenis, kus asub riiklik maagiakool, austatakse Boccobit. Ülejäänud on vähetuntud või lausa keelatud. Samuti ei näidata juba aastasadu üles erilist halastust shalade (hõim, kuhu pooled inimesed sünnivad eriliste võimetega) vastu. Praeguseks on shalad kahte kuningriiki kui mitte kaugemalegi laiali pillutatud ning varjavad hoolega nii oma võimeid kui sugulussidemeid. Nende olukorda raskendab ka asjaolu, et lisaks kontrollimatule maagiale austavad nad keelatud jumalannat Wee Jasi.

Brettonia ja Calhi kuningakotta kuuluvad praegu järgmised isikud:

Lysander Trelawyn (32) – Brettonia kuningas. Kuulub Heironeuse kirikusse.
Grania Domhnall-Trelawyn (22) – Brettonia kuninganna, suurkaupmees Stefan Domhnalli tütar. Kuningapaaril on kaks poega, vanuses 1 ja 3 aastat.

Lazar Trelawyn (28 ) – Calhi kuningas. Vallaline. Kuulub Kordi kirikusse.

Ulrica Trelawyn (26) – Lysanderi ja Lazari noorem õde. Elab Brettonias.

Titania Trelawyn (60) – Brettonia endine kuninganna, Lysanderi, Lazari ja Ulrica ema. Praegu Pelori ülempreestrinna.

Romer Trelawyn (54) – eelmise kuninga noorem vend, Bergeni hertsog. Kunagine regent ja peaminister. Praegu elab tagasitõmbunult Bergenis.
Viimati muutis Shadow, 20:45 25. Aug 2005, muudetud 3 korda kokku.
Shadow
Saladuste kaitsja
 
Postitusi: 3090
Asukoht: Brettonia, Brechlen, Wode, Roesone

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Shadow 13:16 2. Aug 2004

ROY GARRICK on pikk, sirge ja kõhn meesterahvas. Hele nahk. Õlgadeni kergelt lainjad tumedad juuksed, kannab lahtiselt. Hallid tähelepanelikud silmad. Küllaltki häbelik. Näeb välja tsipa üle kahekümne aasta vana.
Tööst vabal ajal kannab hallikasrohelist keepi ja rohekaid rõivaid - riided korralikud, kuid lihtsad. Mitte, et muu varustus unarusse oleks jäetud, aga kõige paremini on hoolt kantud saabaste eest - mugavad, rännumehele sobilikud saapad. Vööl ripuvad sarvepeaga jahinuga ning mõõk, seljal piklik kott, mis sisaldab endas pikkvibu. Tööülesannete täitmisel kannab Roy eksimatult äratuntavat tulipunast Brettonia kullerivormi. Kuningakoja kullerina on ta töötanud natuke üle kahe aasta.

Sabas silkab tal tavaliselt peni. Nimeks Hall. Tegelikult ta ei ole halli värvi. Turja peal on natu heledamaid karvu, käpad tumedad, silmad pruunid. Tugev hundikoer.

Muidu ei paista ta millegi erilisega silma, kuid temaga sammu pidamine võib osutuda ületamatuks probleemiks. Peni tundub sellega ilusti hakkama saavat.

Vabad õhtud veedab ta üldiselt "Naeratavas Shaakalis". Samuti on ta sage
külaline Fharlanghni templis. Isakodu on tal Merdeni lähistel.ILDERIAN ETHERNA on pikk teravate haldjavereliste näojoontega poolhaldjas. Tal on siidised sünkmustad juuksed, mis pikkuse poolest ei lange kaugemale kui ta kulmud ning oma juukseid kannab Ilderian kaootiliselt. Kräsupea. Tema tumehallid silmad näevad välja justkui poleks nad kunagi päikest näinudki. Mida võiks ka kinnitada Ilderiani väga hele kui mitte päris valge nahk. Ilderian kannab rõivaid, mille järgi võiks ta aadlikuks arvata. Kõrge kvaliteet, kallid materjalid. Enamjaolt armastab kanda siidi. Kõik tema riided on valdavalt tumedates toonides ning kõige enam silmahakkav värv on must.

Ilderian on sündinud poolhaldjaperre, kus ta isa – Meldoren - on edukas kaupmees ning ema – Liana - kena seltskonnadaam. Minevikus on see pere rännanud pea kõikjal Brettonia ja Calhi kuningriigis ning ehk ka kaugemalgi. Lõpuks jäid nad paigale Freehavenisse, kus Ilderiani isal on nüüd paras ports väikseid kauplusi ning isegi paar laeva sadamas. Meldorenil kui väga edukal kaupmehel on ostetud aadlitiitel, mis tõenäoliselt ostetakse ka tulevikus Ilderianile.

Praktiliselt sellest ajast alates, kui perekond Etherna Freehavenisse kolis ja paikseks jäi, hakkas Ilderian öösiti linna peal käima. Vaikselt liikudes oma tumedais rõivais mööda kõrvaltänavaid ja katuseid. Nii umbes kolm aastat tagasi niimoodi mööda katuseid ronides juhtus Ilderian libisema ühel katusekivil ning kukkus kuhugi justkui korstnasse. Kuid nagu välja tuli, oli see rohkem käik. Väljapääs. Edasi pimeduses kobades jõudis ta tolle maja keldrisse ning tuppa, mis oli täis relvi. Talle vaatasid vastu neli väljatõmmatud relvadega poolhaldjat, kõik uhketes rõivastes. Ta oleks tapetud, kui tema eestkostjaks poleks astunud kena haldjavereline neiu leedi Shalia, kes võttis Ilderiani oma vastutusele. Tuli välja, et tegemist on “näitlejate gildiga” ning olude sunnil Ilderian liitus sellega. Rahvas tundus olevat mõnus ning sai veedetud lõbusasti aega vahel etendusi tehes tellijatele. Palk oli hea, isegi väga hea. Näitlejad olid professionaalid ning sealt õppis Ilderian suure enamuse oskustest, mis tal nüüd olemas on. Seal õppis ta ka võitlema. Üks näitlejate tunnus oli see, et nad kannavad varrukas stiletti ning seda kannab ka Ilderian. Stilett sümboliseerib ka gildi tumedamat külge, mis tuuakse välja vaid väga suure summa eest. Kuid töö saab tehtud palju pädevamalt kui tellija võis iial oodata. Ilderian ise pole veel kedagi mõrvanud, kuid tõenäoliselt seisab see tal kunagi ees…


MIA on ilusa egiptlanna väljanägemisega tütarlaps. Tõmmu nahk, mustad juuksed, säravad silmad... Oskab flööte mängida ja kõhutantsu.Ei armasta eriti linnu ega suuri inimasulaid.

Kasvas üles oma hõimuga rännates, pärit siis kõrbest, kõrberahva seast lõunast. Tema hõimuks on iidne kõrberahvas, nomaadid, igavesed kõrberändurid. Inimesed kannavad üldiselt musta. Mõned usumehed on valges. On veel üks naaberhõim, kes vett austavad, nemad kannavad sinist. Mia hõim on üldiselt tulekummardajad. Terve rahva pealik,
püha mees on Ma el-Ainine, keda kutsutakse ka Silmade Veeks. Tal on
veel kaks poega Sadbou ja Moulai- Hiba ja palju naisi. Elab sügaval kõrbes punasest savist palees, oaasis, kuhu võõraid ei lubata, ja ega nad sinna taha ka, sest hobusega läbi päiksest kuuma liiva on nädala tee, kus vahepeal mingit veesilma pole (vähemalt võõras rahvas teab nõnda). Peaaegu kõik ülejäänud hooned oaasis on savist hurtsikud. 2x aastas koguneb sinna umbes 50 sugukonna pealikku nõupidamisele. Sel ajal
on omavahelised vaenud unustatud. Oaas on siis täidetud telkidega, öösel moodustuvad lõkete äärde väikesed seltskonnad, kus uudiseid räägitakse. Ühes oaasi ääres on sugukondade pealike, ja nende perede valgeks lubjatud hauad, ka seal käiakse Suure Kogunemise ajal. Mia on ühe väiksema sugukonna pealiku tütar. Ta on Sinise Mehe järeltulija (viiendat põlve). Sinine Mees olevat olnud erak, kes elas kõrbes kaljukoopas, ning tal olevat olnud erilised võimed. Ta olevat näinud tulle vaadates tulevikku ja osanud ravitseda.

Kuna Mia sugukond elas kõrbe ääres lõunahaldjate lähedal, siis Mia on
nendega noorena palju kokku puutunud. Tema sugukond on tuntud raevukate sõdijatena, kuna nad on väike sugukond, siis aeti neid tihti
suuremate poolt mujale, nii on Mia erinevates kohtades elanud. Tema sugukonna paljud naised oskavad vähemalt hädapärast ennast relvadega kaitsta. Miat õpetasid tema isa ja vend. Kui teised rändasid oma kõrbe piires, siis Mia on alati tahtnud kaugemale minna, aga kunagi siiski tagasi tulla ja jääda.

Mia rahvas on karm ja vastupidav, päikesest põlenud. Oma külaliste vastu
ülikülalislahked, aga nende külaliseks raske saada. Armastavad tantsu,
muusikat, pillimängu. Lõbu, nalja, lugusid vesta armastavad.Tugev enesekontroll, aga seesmiselt väga tulihingelised . Väga tõsiselt suhtuvad oma au hoidmisse, sõna pidamisse (ei kehti võõraste kohta), kättemaksu.
Miks Mia mõnele oma hõimu sõdalasele naiseks pole veel pandud - õigupoolest vihjas vend, et ta olevat lubatud Ma el- Ainine nooremale pojale, isa mõjuvõimu tõusuks... Kuna ta pealiku ainus tütar, siis suuremad õigused olnud kui muidu, ära hellitatud. Seepärast kasvas väga isepäiseks nagu ta vendki. Vend SHALIFIGA lapsest peale koos kasvanud, koos olnud.

Isa soovitas pojal veidi oma perekonnast eraldi rännata ja kogemusi saada, et siis tagasi tulla ning valitsemine üle võtta. Kui too siis lahkus, leidis ta järgmisel hommikul õe ennast jälitamas...nii rännanud on nad umbes paar aastat, aeg-ajalt varjatult jälle oma rahva hulka tagasi liikudes. Kuni viimane reis neid Brettoniasse tõi...
Viimati muutis Shadow, 10:57 3. Okt 2004, muudetud 1 kord kokku.
Shadow
Saladuste kaitsja
 
Postitusi: 3090
Asukoht: Brettonia, Brechlen, Wode, Roesone

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Shadow 23:38 2. Aug 2004

LINNADE KÕRTSID JA TEMPLID:

BRETTONIA:

Templid:
Pelori peatempel – ülempreestrinna endine kuninganna Titania – teeb koostööd Heironeuse templiga
Suur Heironeuse tempel – kuninga ametlik usukoda, ülempreester Vargo
Väike Fharlanghni tempel – ülempreester Xanthus
Väike Corellon Larethiani tempel haldjatele ja poolhaldjatele haldjametsa saatkonna juures, ülempreester Dieren

Tuntumad kõrtsid:

Kuldsulg – kaupmeeste gildi ja aadlike kogunemiskoht, kallis ja uhke kõrts
Vasar – kõrts käsitööliste ja seppade linnaosas relvaturu juures
Naeratav Šaakal – kahtlase kuulsusega kõrts lõunapoolse värava lähedal, kõrtsis on muuhulgas Olidammara altar
Krooniga Luik – Domhnallide firmale kuuluv suur postijaam ja hotellikompleks
Rebasekäpp – väike kõrts kesklinna toiduturu ääres
Teeliste Öömaja – Fharlanghni templi alluvuses olev odav suur öömaja linna põhjapoolse värava taga

HENDARA

Templid:

Väike Pelori tempel
Väike Fharlanghni tempel
Väike Heironeuse tempel
Yondalla tempel
Väike Moradini tempel
Olidammara altar Pesukaru kõrtsis

Kõrtsid:

Pesukaru – jõeäärne kõrts pisut linnast väljas, koos lõbumajaga, omanikuks kääbik Servapõllu Emma (Jasmiin)
Lohe ja Kroon – Domhnalli hotellikompleks ladude piirkonnas
Lambapea – poolork Bara kõrts, kus juhtub nii mõndagi - eriti toolidega
Fharlanghni templi Teeliste Öömaja
Kollane Roos – kääbikute ja päkkarite mõõtu kõrts ladude piirkonnas
Veskikivi – väike kõrts äärelinnas

Umbes 50% elanikkonnast paiksed kääbikud, kellele kuuluvad ka linnalähedased viinamäed ja veinimõisad.


MERDEN

Templid:

Pelori tempel
Obad-Hai tempel pisut linnast väljas metsas
Väike Kordi tempel

Kõrtsid:

Hundikoon – kohalike lemmikkogunemiskoht, rohkem suur kõrts kui öömaja
Vana Vaskmünt – väike omaette kõrts
Roheline Viiul – pigem teemaja kui kõrts, paremat sorti hotelliga
Kuldkroon – Domhnallide firma poolelijäänud suur ööbimiskompleks, millest väike valmisehitatud osa töötab. Pooleli ehitise ostis ära parun Ventadoorn, kes seda nüüd edasi ehitab.
Viimati muutis Shadow, 12:42 27. Aug 2004, muudetud 2 korda kokku.
Shadow
Saladuste kaitsja
 
Postitusi: 3090
Asukoht: Brettonia, Brechlen, Wode, Roesone

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Shadow 2:08 3. Aug 2004

Tol õhtul käib Naeratavas Shaakalis tavaline elu. Viimasel ajal on seal hakanud lustimas käima ka aadlikke. Eriti silmatorkav on niinimetatud kuldne kolmik, mis koosneb õukondlastest parun Egon Dinhamist, kellest räägitakse, et ta lausa kuninga adjutant olevat, ja ihukaitseväe ohvitseridest Ennisterist ja Baldwinist. Dinham, vaeseke, on lahingus mõõgaga piki silmnägu saanud, nii et nüüd igal pool ringi käib, kiiver peas, mille alt pikad mustad juuksesalgud lohakalt välja tolknevad. Mis ei takista teda olemast lõbus ja vaimukas sell ning naiste lemmik. Ennister on silmnähtavalt haldjavereline pikkade tumedate juuste ja roheliste silmadega tagasihoidliku käitumisega ohvitser hallides riietes, pikk mõõk puusal rippumas ning pikk liitvibu alati kaasas, inimvanuse järgi on ta nii paar aastat üle kolmekümne. Baldwin on teistest noorem pikk vaikiv mehekolakas, kelle rusikas paistab teadvat rohkem sõnu kui keel.

Mingil hetkel jääb Royle silma luukerekõhn ja kaltsudes tüüp, kelle pilgus põleb fanatism. Silmajäämine on vastastikune ning peagi pakub mees Royle tööd. Royl on parasjagu vaba nädal pärast pikka tööotsa, miks mitte mõnd väikest lisatööd leida. Tüüp veab ta õue ning seletab seal, et hoopis tema on õige parun Dinham ja too seal kõrtsis on võltsing. Tõestada vaja. Pakub paari viimast kuldraha ja näitab suure kandilise rohelise kiviga sõrmust. Kivile on graveeritud tiibu sirutav luik. Tüüp ütleb, et see sõrmus on Dinhami mõisa omaniku tunnustäheks olnud juba aastasadu.

Roy jälgib kolmikut ega märka midagi kahtlast. Ilmselt oli tööpakkuja peast segi. Kuid kust pärines sel juhul sõrmus? Ta hakkab juba lahkuma, kui märkab, kuidas Ennister väljub korraks kõrtsist, vilistab paar korda – ja läheb tagasi. Pisut hiljem tuleb kõrtsist juba kogu kuldne kolmik ning ronib ootavasse tõlda. Tõld läheb liikvele – ja pimedatest kõrvaltänavatest ilmuvad neli tumedat ratsanikku, kes end tõllale ette ja sappa sätivad. Kiirejalgne Roy jookseb neile järele ning näeb, kuidas tõld ise kuningalossi territooriumile sõidab, ratsanikud aga enne väravat laiali hajuvad ja kaovad. Toimuv hakkab teda huvitama. Oleks vaja näha maaomandi dokumente – kuid neile ta ligi ei pääse.

Abiks selles asjas soovitatakse talle tihti Shaakalis käivat Ilderian Ethernat, kel kindlasti tutvusi ja sidemeid kuninglikus arhiivis. Ilderianigi hakkab asi pärast loo kuulmist huvitama – või on tal lihtsalt igav. Igatahes lähevad poisid arhiivi uurima. Esimesel õhtul ei vea ning nad ei pääse sisse, järgmine hommik on aga õnnelikum ning Ethernade maapaberite uurimise ettekäändel pääsevadki nad toimikute ligi. Saavad kätte ka vägagi tolmunud kausta Dinhami maavalduste kohta. Need asuvad kaugel põhjas, Assani lähedal. Luigepildiga sõrmusest on seal tõepoolest juttu ning pärandi vastuvõtmise paberitel on ka parun Egon Dinhami allkiri olemas.

Nüüd üritavad Roy ja Ilderian välja uurida, kas valeparunil on sõrmus olemas. Pärast pikka katsetamist ja sekeldamist pääsetakse paruni kätt nii lähedalt vaatama, et nentida: ka tollel on õige sõrmus olemas. Nüüd on neil siis kaks parunit kahe sõrmusega.

Roy teeb kindlaks, et kahtlane sell elab Teeliste Öömajas. Igaks juhuks räägib ta loo ära ka Ennisterile, keda põgusalt tunneb. Ikkagi tark mees ja ohvitser. Samal õhtul aga viiakse vennike Teeliste Öömajast minema kahe turske selli poolt, keda Roy viimasel ajal päris mitu korda teedejumala templis näinud on - ühel kulleril on sinna päris tihti õnnistuse järele asja. Tekib kahtlus, kas tempel mitte mingite tundmatute jõudude käpa all pole, ning kahtlus süveneb veelgi, kui Roy inimröövleid jälitades templisse läheb ning kookoniks kinni seotud mehike talle enne vangitorni viimist kurta jõuab, et ülempreester Xanthus isiklikult temalt sõrmuse ära võttis.

Järgmisel õhtul kõrtsis seab üks templis nähtud tüüpidest end Royle külje alla ning hakkab uurima, kui ustav too templile ikka on. Igatahes jääb tema jutust mulje, et kinnivõetud hull tuleks maha lüüa ning et just Royle pakutakse seda tööd. Noormees nõustub vaid seepärast, et vangi eluiga kuidagi pikendada üritada, sest muidu otsitaks nagunii keegi teine, kes töö ära teeb, pealegi annaks kaasamängimine võimaluse midagi ehk rohkem teada saada. Roy märkab tööpakkuja randmel tätoveeringut. Ei saa päriselt aru, mida see kujutab, lihtsalt midagi piklikku tundub olevat. Ta üritab mehega õllekappa kõrgelt kokku lüües lähemalt piiluda, kuid seegi ei tee targemaks. Kui mees lahkub, hiilivad Roy ja Ilderian talle järele. Too suundub äärelinna. Ning ühel hetkel tänavalaterna all kukub mees järsku kokku, ammunool kõris. Kust see tuli – pole õrna aimugi. Poisid jõuavad veel ära vaadata tema tätoveeringu, mis kujutab endast mõõka ja kuusirpi selle kohal – ja siis pistab üks naine karjuma mõrvaritest. Jälitajad-tunnistajad liduvad elu eest kesklinna poole ning Roy on veendunud, et küllap tegelikult toosama naine mehe maha laskiski…

Hommikuks on linn ähmi täis. Mõrvu pole ammu olnud. Poisid otsustavad lossi heraldiku juurest läbi astuda ja küsida, mis sümbol see mõõk ja kuu olla võiks. Too räägib küll mõõkadest ja kuudest aadlivappidel, aga mida need kaks asja kokkupandult tähendada võiks, vanamees ei tea.
Shadow
Saladuste kaitsja
 
Postitusi: 3090
Asukoht: Brettonia, Brechlen, Wode, Roesone

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Shadow 23:47 4. Aug 2004

Kes veel võiks sümbolitest teada? Ilderiani ettevõtmisel minnakse Pelori peatemplisse. Otse ülempreestrinna enda jutule. Sinna igaüht ei lasta, kuid poistel õnnestub templi peasaalist edasi hiilida. Trepist alla tulijatele vahelejäämise vältimiseks hüppavad nad sisse esimesest ettejuhtunud uksest – ning nende saabumist tähistab hele naisterahva kiljatus. Nad on sattunud ühe preestrinna tuppa. Vähe sellest, nad on sattunud noore kuninganna Grania tuppa ning teda riietumisel häirinud.

Mingeid selgitusi jagada ei jõuta, sest uksele koputatakse ja küsitakse, kas kõik on korras. Grania lükkab nad pesuruumi, tõmbab ukse kinni ning ütleb, et jah, hiir ehmatas teda. Pärast juhatab redutajad vaikselt koridori tagasi. Mõõga ja kuu märgist ei tea tema midagi.

Royle sellest ehmatusest piisab, et edasisest üritamisest loobuda, ning ta läheb templi ette ootama, millal Ilderian sealt välja visatakse. Ilderianil aga õnnestub ülempreestrinna Titania (kes on riigi endine kuninganna) jutul ära käia. Targemaks ta seal ei saa. Isegi kui ülempreestrinna märgist midagi teab, ei jaga ta oma teadmisi mittepreestriga.

Igatahes muutub kuninga adjutandi ja Fharlanghni templi ümber toimuv üha kahtlasemaks ning mees, kes kõige paremini toimuva kohta seletusi anda oskaks, on parun Egon Dinham ise. Kõrtsi mees enam ei ilmu. Roy vaba nädal hakkab lõppema, neil pole tegutsemiseks just palju aega. Niisiis lähevad noormehed uurima, kus täpselt lossis Dinhami tuba asub ning kas parun üldse linnas on. Kohale jõudes aga näevad nad paruni luigevapiga sõiduvalmis tõlda. Ilderianil õnnestub tallipoisilt vastu lõugu saada kommentaari eest kuninga ja parun Dinhami võimalike suhete kohta – noh, toad neil ju kõrvuti.

Kuhu mujale on parun minemas kui mitte templisse, õige sõrmuse järele. Nägi ju Roy viimati templis sõrmuseketti ülempreester Xanthuse enda kaelas. Ning sinna oli toodud ka tänaval maha lastud mehe laip. Vandenõu… Ilderian hakkab tõllal ratast lahti kruvima, et parun minema ei pääseks. Roy varjab tema tegevust. Kuni…

Kuni nende kõrval seisab ühel hetkel paljastatud mõõgaga Ennister ja küsib, millega noormehed tegelda suvatsevad. Ilderian vastab, et ta päris tõesti ei tea seda. (OG: tal polnud disable device’i arendatud) Ennister annab häire ning paar hetke hiljem on valvurid vaprad sabotöörid ümber piiranud. Ning siis jõuab kohale parun Dinham ise ja kamandab pärast Ennisteri ettekannet tüübid vahtkonnaülema tuppa ülekuulamisele. Kinnivõtmisele jõuab jaole ka Roy otsene ülemus, kuid tema nina eest lüüakse uks kinni.

Ning siis hakkab parun uurima, miks tema tõlda lõhkuda taheti.

Vähehaaval tilgub ülekuulamise käigus välja kogu lugu sõrmustest ja isehakanust, kerkib süüdistus vaese hullu mehe vangitoppimise ja tema koha omastamise kohta. Parun saab aina vihasemaks ja Roy läheb aina ägedamaks, nõudes kohale paruni mõisa paberid. Need tuuakse kohale. Edasi nõuab Roy juba parunilt allkirjaproovi, et võrrelda seda pärandkirjal olevaga. Pika vaidlemise peale lööb parun käega ning kirjutabki paberitükile allkirja. Esimese hooga ei märkagi Roy, mida mees sinna täpselt kirjutas – ning siis jõuab talle pärale, et seal seisab nimi Lysander… Kuningas Lysander…

Ja siis võtab mõõgaarmi varjav parun Dinham oma kiivri peast koos selle juurde kuuluva musta parukaga ning nähtavale tuleb kuningas Lysanderi hele juus ja täiesti armideta nägu. On kätte jõudnud selgituste aeg.

Lysander jutustab, kuidas paari aasta eest tõeline Egon Dinham hukka sai väikese kaaskonnaga reisinud kuningat orkide eest kaitstes ning kuidas ta nägi selles võimalust luua endale variisik, et kellegi teisena rahva hulgas liikuda ja kuulda niiviisi hoopis rohkemat kui lossi tavaliselt pärale jõuab. Sõrmuse arvas ta olevat kadunud koos paruniga ning laskis uue teha. Ja nüüd, mil selgus, et õige parun ikkagi elus on, tuli ta kiiresti silma alt koristada. Mida, tõsi küll, sai tehtud pisut räpakalt. Kuid muretseda ei maksa, sest paruniga ei saa midagi halba juhtuma. Ning salapärasteks saatjateks ütleb ta olevat Fharlanghni templi teenistuses olevad inimesed. Lõpp hea, kõik hea, poistelt võetakse sõna kuuldust vaikimise kohta ning lastakse nad siis minema.

Lõpp küll, aga päris kõik hästi ei lõppenud. Kulleriametist anti Royle selle tõllaintsidendi eest kiiresti kinga. Küll aga võttis Fharlanghni tempel ta enda tiiva alla, pakkudes tööd Teeliste Öömaja juures tallipoisina…
Shadow
Saladuste kaitsja
 
Postitusi: 3090
Asukoht: Brettonia, Brechlen, Wode, Roesone

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Shadow 19:48 14. Aug 2004

Üsna pea pärast lugu parun Dinhamiga on Kaupmeeste Gildis suur pidu, kuhu isegi kuningapaari oodatakse. Tekib poistelgi tahtmine sinna minna. Ilderian pääseks seisuse poolest nagunii, aga Roy… Nojah, eks niinimetatud Dinham on nagunii teene võlgu, nii et kui parun järgmine kord Shaakalisse ilmub, saab temalt Roy jaoks peopääse ja riided välja kaubeldud.

Pidu on vägev ja rahvast palju. Gildihoone ja Kuldsule kõrtsi vahele on ehitatud galerii, nii et tantsitakse gildis ja süüakse kõrtsis. Ilderian moosib kähku sõbra jaoks kohale kena ja sõbraliku tütarlapse, kel Fiona nimeks, ning kaob ise kaugemale. Jutt jookseb noortel päris kenasti. Imetletakse kunsti ning Fiona kutsub noormeest üht hoopis uhkemat galeriid uurima. Seekord siiski ei minda. Roy õnnetuseks tuleb kähku välja, et Fiona on kuninganna Grania õuedaam ning peab peagi tööle tagasi minema. No vähemalt süüa antakse peol hästi. Tantsusaalis saab ta ehmatushetke osaliseks ja tõmbab punshi kurku, kui mingi noore aadlimehe käevangus mööduv printsess Ulrika teda hindava pilguga silmitseb. Printsessil on leebelt ja läbi lillede väljendudes mitte just korraliku naisterahva kuulsus. Rahvas räägib, et ta haaravat endale noormehi lausa tänavalt kaasa… Miks mitte ka peolt…? Kõhe hakkab...

Ilderianilegi jääb üks tütarlaps silma. Too ei paista pärinevat kõrgaadlist ega jõukate kaupmeeste seast. Istub üsna ukse lähedal ning jälgib üksisilmi kuningapaari. Kenake muidu, valge naha ja poolde selga ulatuvate mustade lokkis juustega. Ilderianil tekib kahtlus, et tegu mingit sorti atendaadiüritajaga võib olla, ning ta hoiab piigal silma peal. Lähemaks tutvumiseks ja paremaks jälgimiseks kutsub ka tantsima. Edasine õhtu kulgeb nõnda, et Ilderian üritab tüdrukuga juttu teha ning too püüab noormehe eest minema hiilida, muutudes üha pahuramaks. Viimaks kaob päris silmist. Ilderian hoiatab igaks juhuks kuningapaari turvaülemat ning too lubab valvas olla. End koduteele seades ning purskkaevu juures peomuljeid kõneldes märkavad poisid gildihoone ees taas seda kummalist tüdrukut. Nad üritavad teda jälitada, kuid tüdruk leiab järsku mingist hoovist endale kollakat karva saduldamata hobuse ning kappab sellel minema. Hobusega võidu joosta Ilderian ei jaksa. Piiga haagitab mööda linna, kuni Roy on end võhmale jooksnud, ning kaob järsku kui tina tuhka. Hobusest pole enam isegi jälgi.

Poisid peavad nõu ning otsustavad kuningapaari kahtlase tegelase eest hoiatada. Kuid need on juba lahkunud. Kelnerid koristavad juba laudu. Roy jõuab veel üht-teist põske pista ning ka Halli jaoks kompsukese kaasa pakkida, ning siis lähevad nad lahku. Ilderian ühte oma paljudest juhuslikest ööbimiskohtadest, Roy tagasi Teeliste Öömajja, mis nüüd on tema elu- ja töökohaks saanud.

Linnas on juba mõnda aega liikunud kuuldused, et Hendara ja Merdeni vahelisel maanteel suurte metsade piirkonnas ründavad röövlid kaubavankreid ning rünnakud lähevad üha tihedamaks ja jultunumaks. Durmini kaupmehed eelistavad Freehavenisse sõita juba ringiga läbi pealinna. Ning ühel päeval kutsub Fharlanghni templi ülempreester Xanthus Roy enda juurde ning pakub talle ülesannet käia ära Merdenis ning uurida, miks sealkandis liikunud preestritelt juba mõnda aega teateid pole tulnud. Hoiatab ka, et asi võib ohtlik olla. Roy omakorda küsib Ilderianilt, kas too tahaks kaasa tulla. Ilderiani jaoks saab isegi templilt hobuse laenata, et ta Royga sammu pidada jõuaks. Ratsutamisega pole ta küll eales tegelnud, kuid siledal maanteel hobuse seljast maha kah ei kuku.

Maantee on Hendarast alates tühi. Rahvast peaaegu et ei liigu, eriti veel siis, kui metsapiirkond paistma hakkab. Teeäärsed kõrtsid “on tegevuse ajutiselt lõpetand”. Otse enne metsade vahele jõudmist aga satutakse kokku üksiku kaupmehe Sha-Reniga, kes oma kaubavankriga tasapisi Merdeni poole logistab. Väikekaupmees veab kangarulle ning on pärit ilmselt kusagilt lõuna poolt, kuna räägib poistele tundmatu aktsendiga, on pisut pilusilmne ja kollaka nahaga ning kummardab tihtipeale käsi kokku pannes. Ega ta salgagi, et pole kohalik, kuid täpsemalt oma kodumaad ei kirjelda kah. Välja näeb ta oma kotitaolises hallis rüüs nagu kiitsakas munk, sandaalid paljaste varvaste otsas. Igatahes loodab Sha-Ren Merdenis head riideäri teha.

Metsa vahel on kõhe. Paaris kohas võib näha jälgi eelmistest rünnakutest. Ühes kohas leitakse noore mehe laip, mida lähemalt uurides avastatakse käsivarrelt samasugune mõõka ja kuud kujutav tätoveering kui Brettonias maha lastul. Sha-Ren tahaks veel paigale jääda ning korjata üles kraami, mida röövlid maha jätnud, kuid Ilderian ja Roy tahavad sellest õnnetust kohast nii kähku minema põgeneda kui annab, ning riidekaupmehel ei jää muud üle kui kaasa minna, saagiks ainult laiba jalast tõmmatud saapad.
Shadow
Saladuste kaitsja
 
Postitusi: 3090
Asukoht: Brettonia, Brechlen, Wode, Roesone

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Shadow 21:36 17. Aug 2004

Kui vaiksel metsavaheteel edasi kiirustavatel närvilistel ränduritel on Merdenini veel poole päeva tee, kostab järsku metsast vile. Pisut eemal teinegi. Sha-Ren annab hobustele piitsa. Viledega tolle salapärase kellegi tähelepanu õnneks piirdub.

Merdenis tormab rõõmus riidekaupmees kohe ennast vanadele kundedele meelde tuletama, Roy ja Ilderian vaatavad linnas ringi. Peatuma jäävad nad Vanasse Vaskmünti, mis on tornisarnane kolmekorruseline hoone äärelinnas. Öömaja on üpris inimtühi. Oma osa on selles rahva vähesel liikumisel, mitte väiksem osa ilmselt aga eaka vanapoisi poolt peetava kõrtsi toitlustusel, mis koosneb stabiilselt tangupudrust ja kaalikatest.

Igatahes on torni teise korruse neljast kambrist nüüd üks asustatud. Hilisel õhtutunnil kuuldakse veel kedagi saabuvat ja üles kolmandale korrusele minevat. Lahkumas kuuldakse hotellikaaslast juba koidikul. Liikumist saatev vaikne metallikõlksumine lubab aimata, et too keegi kannab vist rõngassärki.

Söömas käiakse Hundikoonus, kus tangupuder ja kaalikad on vist ainus toit, mida ei pakuta. Hundikoon kuuluvat parun Michael Ventadoornile, kelle mõisa maad linnaga piirnevad. Ventadoorn olla ära ostnud ka kuninga äia suurkaupmees Domhnalli alles ehitusjärgus oleva suure postijaama ja hotellikompleksi, kui röövlite tõttu kaubavahetus Hendara ja Brettoniaga soiku jäi. Kuldkrooni nimi jäi kohale alles, ehkki igasuguste krooniga seotud kõrtsinimede peale Domhnall endale monopoli kauples. Ehitus on vägev, tohutule taraga ümbritsetud krundile on kerkimas tallid, laod ja suur öömaja. Tõsi küll, töölised tunduvad kohutavad loodrid, nii et konkurenti Hundikoonule vist nii pea oodata pole. Parunil endal on vägagi edumeelse mehe kuulsus. Oma mõisa aladel kulgevad maanteeosad on ta igatahes oma rahadega korda teha lasknud, et niiviisi kaubavahetust arendada ja kogu linna heaolu tõsta. Selge muidugi, et niiviisi tõuseks märgatavalt ka tema kui kahe kõrtsi omaniku heaolu.

Kuldkrooni ehitust uurides avastavad poisid maja nurga taga seismas tuttava vankri. Kae, kus Sha-Reni kangakunded elavad. Kui noormehed süütu näo pähe teevad ning poolikusse kõrtsi niiöelda öömaja saamise võimalust uurima lähevad, satuvad nad kokku nii paruni endaga, kes on keskmist kasvu ja kõhn tumedapäine pisut üle kolmekümnene meesterahvas, kui ka lahkuma kiirustava kangakaupmehega. Kuni nad paruniga juttu ajavad, tuuakse ülakorruselt kaks puust kohvritaolist kastikest ning viiakse paruni kaarikusse. Tekib väike kahtlus, kas Sha-Ren kaupleb ikka ainult kangaga. Kuid kaupmees on juba silmist kadunud, nii et küsimusi esitada ei saa.

Vaskmündi kolmanda korruse elanik hakkab oma salapäraste käimistega huvi tekitama. Eriti suureks läheb huvi siis, kui teda ühel õhtul trepist üles minemas nähakse. Tüüp on pikka kasvu ja üleni musta riietatud. Pikk must keep, must tuunika mustadel pükstel, pikad mustad juuksed… Ja must nahkmask katab üleni ta nägu. Rõngassärk tuunika all ja pikk mõõk puusal teevad väljanägemise veel kahtlasemaks. Kõrtsmik ei tea, kes ta külaline on, aga igaks juhuks kardab teda. Tüüp ootavat kogu aeg mingit saadetist. No mingist otsast peab olukorra uurimist nagunii alustama, eks alustatakse siis kolmanda korruse elaniku jälgimisest.

Peagi saab selgeks, et maskikandja suhtleb linna niiöelda põhjakihiga ning vähe sellest, ka maksab neile millegi eest. Tekib mõte tema tuba uurida. Roy peab vahti, Ilderian läheb sisse. Tuba nagu kõik teised, ainsateks huvipakkuvateks esemeteks veekann laual, suur peaaegu lõpuni põlenud küünal ning riidekomps voodil. Riidekomps sisaldab endas teist komplekti samasuguseid musti rõivaid ning mõned kuldmündid.

Ilderiani haldjakõrvad aga püüavad kinni tasase prõksatuse ning põrandale vaadates avastab ta, et on voodi ees seistes tükikese munakoort pulbriks astunud. Ehmunult pühib ta puru voodi alla ja edasi tuleb juba kiire arupidamine Royga – uut munakoort on vaja ning hullkiiresti. Tormabki Roy lähimat kanakasvatajat otsima. Perenaine ei saa küll aru, miks võõras vaid ühte muna osta tahab, aga kui on ikka väga vaja, siis võib ju ka ühe müüa… Nagu hiljem selgub, tosina hinnaga.

Muna juuakse sealsamas tühjaks ning pannakse kooretükk sinna, kus eelmine puruks astuti. Kahjuks unustab Ilderian pulbrikuhjakese voodi alt ära pühkida…
Shadow
Saladuste kaitsja
 
Postitusi: 3090
Asukoht: Brettonia, Brechlen, Wode, Roesone

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Shadow 12:34 19. Aug 2004

Siis istuvad nad Vana Vaskmündi allkorrusel ning teevad plaane, kas mitte oodatavat pakki ise millestki kokku kombineerida ja vaadata, mis juhtub. Seega juhtuvad nad nägema, kuidas kahtlane musta riietunud emand kahe pätivälimusega tüübi saatel kõrtsi tuleb, oma ikka veel saabumata paki järele küsib ning siis üles läheb. Peagi tulevad väga rõõmsate nägudega tüübid alla tagasi. Roy ja Ilderian hiilivad neile järele. Mehed hakkavad mingis äärelinna hütis varustust kokku otsima, Ilderian jääb majatagustesse nõgestesse neid passima ning Roy kiirustab koju asju kokku korjama ja ära tooma, et lahkujaid kindlam oleks edasi jälitada. Toauksest sisse tormav Roy aga seisab endale üllatuseks silmitsi paljastatud mõõgaga, mida üpris kindlal käel hoiab nende kahtlusalune. Roy tõmbab kiiresti enesekaitseks jahinoa ning siis alustatakse rahuläbirääkimisi. Kui on kokku lepitud, et kumbki relvi ei puutu, saab hakata arendama vestlust, mille hulka käivad muuhulgas küsimused, kes Roy on ja mida täpselt Merdenis teeb. Ja kuna Roy pole eriline valetaja, siis on külalisel varsti kõrvus vihje Brettonia Fharlanghni templi seotusest kahe Merdenisse ilmunud võõra noormehega… See muudab teda pisut sõbralikumaks.

Pärast mõningast jutuajamist, mille toimumise tingimusteks vestlejate mõõdukas vahemaa ning pidevalt nähtaval hoitavad käed, suhtuvad vestlejad teineteisesse juba üsna rahumeelselt. Roy otsib ka Ilderiani üles ning nad saavad tööpakkumise ja esimese palga. Tuleb välja, et ka oma nime mitte nimetanud emand üritab röövlitest rohkem teada saada. Soovitab linnas ringi liikuda ja iivel välja näha. Et äkki kutsutakse kampa. Esimese asjana lähevad poisid Hundikoonu laulma sellest, et maskiga emand andis neile jõle laheda ja tasuva tööotsa. Etendus tuleb vägev. Tasuta õllega kõrtsisviibijatele.

Iivel saab välja näha iivel tegusid tehes… Mis antud juhul tähendab, et kui emand jälle Vaskmündist kuhugi kaob, ostavad poisid turult suurema hulga mune kokku ning Ilderian lõbustab end õhtul munadega aknaid loopides. Ühe jõukama maja ette puistab ta ka varesejalgu maha. Lõbutsemist häirib avastus, et Kuldkrooni ehituse juures ronivad mingid mehed vankrisse. Ning vanker logistab parun Ventadoorni mõisast läbi metsa poole. Hiilitakse järele. Pimedas ei näe küll eriti, kuid vankri liikumine on kuulda. Metsas vanker peatub natukeseks ajaks ning keerab siis tagasi. Hobused rakendatakse Kuldkrooni juures lahti ja viiakse talli.

Kuna Ilderian on end grimeerinud, ei tunne Vaskmündi kõrtsmik teda ära ega taha sisse lasta. Teda toetab ennist Hundikoonus kohatud valgesse riietatud tegelane, kes õiendamise eest Roylt munaga vastu pükse saab ja edasi juba kahjutasu nõuab, ning punkariharjaga päkkariemand, kes on valmis tappa andma kõigile, kes tal magada ei lase.

Emand jõuab Vaskmünti mitmete uudistega. Esiteks on teda linnast väljas rünnatud kolme tüübi poolt, kellest ühe ta tappis ja kaks jalga lasksid. Kuid selle ühega võitlemine osutus raskeks, kuna too vahepeal mingit roosat vedelikku jõi, mis talle silmnähtavalt jõudu juurde andis. Tühi pudel on kaasas, tilgake vedelikku loksub sel põhjaski. See on roosa ja haiseb nagu lihapesuvesi. Ehk hoiaksid poisid silmad lahti, kui neile midagi sellist ette peaks juhtuma. Kust selliseid pudelikesi saada võib? Teiseks tuleb jutuajamise käigus juhuslikult välja, et poisid Merdenisse tulles tee äärest laiba leidsid. Mehe kirjeldus teeb emanda ülimalt murelikuks. Rohkem ta kõrtsmikult saadetiste kohta küsimas ei käi.

Hommikul on linn ärevil ja vahtkond valvel. Kõneldakse, et keegi tahtis öösel linnavahtide ülemat ära tappa. Olevat mingeid teravaid asju talle ukse ette poetanud. Nüüd on röövlid lausa linnas vist. Küllap olid need varesejalad ka mürgitatud. Paanika tõuseb. Üha rohkem kahtlustatakse seotuses röövlitega kummalist maskiga sõdalast. Keegi nimetab teda lausa röövlipealikuks ning hüüdnimi levib kahinal terves linnas, tekitades hirmu ja võõristust…

Väike jalutuskäik metsas aga näitab, et sealt, kus vanker tagasi keeras, on edasi läinud kuus ratsanikku. Jäljed viivad läände… Võetakse ette retk Hendara poole, minnes mööda metsa kadunud ratsanike jälgi. Jäljed kaovad kohas, kus salk maanteele on pööranud. Ööbitakse ja minnakse järgmisel päeval tagasi Merdenisse.

Kui Roy ja Ilderian hommikul linna jõuavad ja Hundikoonust söömast tulevad, jääb neile silma piklik vereplekiline riidekomps ühe higist märja hobuse seljas. Vargsi lähevad nad asja uurima ning kätt kompsu otsast sisse ajades lõikab Roy endale kergelt näppu. Mõõgad. Neli pikka mõõka. Roy uurib ettevaatlikult nende käepidemeid, kuid sealt ei leia midagi silmatorkavat. Pikalt uurida ei saa, rahvas liigub. Kompsule tuleb järele parun Ventadoorni mõisavalitseja, pikk kiilaksaetud peaga kolge, kes pigem sõdalast kui majandusmeest meenutab. Paneb selle oma kaarikusse ning sõidab mõisa poole. Poisid üritavad kaarikut jälitada, kuid ei saa teada rohkemat kui et see mõisa sõidab. Võib-olla ka mõisast läbi… Jälitamise katkestab kohtumine emandaga, kes annab korralduse minna linnast välja tema palgatud meeste laagrisse, kuna olukord ohtlikuks kipub, ning näitab kellegi tundmatu poolt endale jäetud kirja, kus märgitud Durminist läbi Merdeni Hendarasse edaspidi minevad karavanid. Milleks talle see? Kellelt? Igatahes paneb ta kirja endale igaks juhuks taskusse…
Shadow
Saladuste kaitsja
 
Postitusi: 3090
Asukoht: Brettonia, Brechlen, Wode, Roesone

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Shadow 9:53 25. Aug 2004

Ilderian hakkab ees linnast välja minema, Roy plaanib minna veel Hundikoonust läbi, et sealt süüa kaasa võtta. Ta pole aga kaugele jõudnud, kui linnavahtide salk tuleb emandat arreteerima. Isegi linnapea on kinnivõtmise juurde kohale tulnud. Emand tõmbab mõõga ning taganeb Pelori templi poole. Mängu tuuakse ammukütid, kes põgeneja templi trepil mitme noolega maha võtavad. Roy näeb, kuidas kutsutakse preester, näeb läbiotsimist ja kuuleb, kuidas linnapea vaatama kogunenud uudishimulikele kirja karavanide kohta ette loeb. Lõks kukubki kinni…

Ilderian on vaevu jõudnud laagripaika, kus umbes 15 kaltsakavõitu kõrilõikajat redutavad, kui Roy talle juba järele kiirustab. Võhmal ja näost ära. “Emand lasti siiliks… Teda peeti röövlisalga juhiks, ning arvestades seda, mida ta meile kirja sisu kohta mainis, pole ta just ilmselt kõige paremas seisus.”

Pärast mõningast arutelu toimunu võimalike tagamaade asjus otsustatakse sündinud fakt ka ülejäänud kambale teatavaks teha. Hea küll, emandale lasti mitu noolt selga – kuid polnuks mõtet preestrit surnut ravima kutsuda. Järelikult on ta elus, ootab ülekuulamist ning vajab vabastamist.

DM: meeste seas tekib hetkeline vaikus, siis hakatakse vaikselt asju kokku panema
DM: nägudest võib välja lugeda, et kamp plaanib laiali joosta ja ükshaaval peitu pugeda, sest nahk on igaühele armas (mehi on umbes 15)
Ilderian: “Kuhu minek?"
Mehed:"ee... aaa.. seda et..."
Mehed: “kodus nagu oodatakse ja... ja ma lubasin puid lõhkuda ja... ja üleüldse..."
Roy patriootlikult: "Emandat päästma? Ideaalne! Aga ehk ootaks pimedust."
DM: mehed ei ütle midagi, aga nägudest võib oletada, et pimeduse saabumise ajaks on nad kõik laiali jooksnud
Ilderian: näitab näpuga nende peale kes rääkisid viie ja kuue röövli mahalöömisest - "Või nii te kavatsetegi röövleid maha lyya, ah? Yleyldse ja puid lõhkudes? Mida kuradit, see et emand kinni võeti ei tähenda, et teid teie kohustustest vabastataks!"
Mehed: "a meil nagu polnud mingeid kohustusi veel... ja kes sina õige sihuke kollanokk oled, et meid kamandama tükid?"
Ilderian:"Mina olen emanda otsene käsualune ja tema parem käsi. Teie olete emanda palgal ning kui temal mingi jama on siis teie aitate ja toetate teda!" ytleb Ilderian raevukalt
Roy raevukalt "Nii et parem vali oma sõnu!"
DM: mehed vaatavad üksteisele otsa. osa hakkab kaugemale nihkuma, julgemad hakkavad kuidagi ähvardavalt teie ümber ringi võtma
Ilderian:Ilderian omis mõtetes ("tsiribiribimm...") palju neid julgemaid on muidu?
DM: nii viis-kuus
Ilderian:kui tugevad nad paistavad? relvad? turvised? exp?
DM: parajad kaltsakad kõrilõikajad… pussnoad, lühikesed mõõgad... kahel on nahkturvised
DM: "kuule," ütleb üks meestest. "kas tead, miski kahtlane kuju oli ta nagunii... ja miski kahtlane värk on see nagunii... nii et meitel pole rohkem pahandusi vaja - nii et kui sina oled tema parem käsi, siis sina mine ka oma nahka turule viima, meitel pole sellega nagu asja"
DM: "meie lihtsalt kartsime teda, muud miskit - onju mehed?" (vastuseks innukas noogutamine)
Roy: Roy tõmbab üliaeglaselt tupest ühe noole
Ilderian:Ilderian paneb ennast igaks juhuks valmis (ready action) oma mõõka tõmbama, juhul kui keegi meestest vaenuliku liigutuse teeb, kuid mõõka päris ei tõmba veel...
DM: nooletõmbamise peale paneb 2/3 meestest plagama nagu jänesed
Roy:Nool vibule, jälgimas esimest võimalikku liigutust kaakide poolt
DM: need taganevad
Roy:"Jänesed on plagama pannud, kas alles jäid MEHED?"
DM: mehed vaatavad üksteisele otsa ning panevad siis kah plagama
Roy:vaikselt: "kurrat.."

Niisiis on laagriplatsil järel vaid kaks meest, Ilderian ja Roy… Nad arutavad veel mõnda aega, kes võis emandale kirja saata ja miks. Kuidas ka ei aruta, ikka jõutakse välja selleni, et kiri oli lõksuks ja süüdistavaks asitõendiks mõeldud.

Roy: "iseasi kas too kirjas olev info õige oli.. kelle käest üldse seda karavanide infot linnas saaks?"
Ilderian:"See tasub üle kontrollida. Selle uurimiseks tuleks ilmselt linnapea või paruni jutule minna. Kuigi nad mõlemad võivad tõenäoliselt olla ka selle taga ning kuna meie olime emanda palgal, arreteeritaks ka meid arvatavasti"
Roy:"aga samas oleme me ka paruni palgal.."

Nõnda nad siis suunduvadki hilisel õhtutunnil parun Ventadoorni mõisa infot koguma. Too on küll juba valmis magamaminekuks, kuid võtab noormehed ikkagi jutule. Küsib, millest selline hiline külaskäik.

Roy: “Kuulsime, et meie emand olla kinni võetud, ning ka tõestatud, et ta on röövlite pealik .. Mõtlesime lihtsalt järgi küsida, et kas meie töökorraldused jäävad samaks.."
Parun: “vast ikka. kunagi pole valvsus kurjast, ehk lõpeb nüüd see karavanirüüstamine ära"
Roy:"aga kiri vankrimarsruutidega? kustkohast selline info lekkida võis?"
Parun hakkab naerma "istuge paar tundi Hundikoonus - ja te teate kõikide karavanide liikumist”
Ilderian:"Seljuhul võib igayhte ju röövliks nimetada, kui see info on nii avalik...saaks kõik Hundikoonu kylastajad vangi panna...." mõtiskleb Ilderian kõva häälega
DM: parun muigab, kallab kolme kruusi kannust veini, pakub teile ja võtab endale
Ilderian:Ilderian võtab viisakusest veini
Roy: Roy keeldub viisakalt, põhjendades sellega, et niivõrd keerulises olukorras tuleb pea selge hoida..
Parun: "nii palju kui ma linnapealt kuulsin, oli keegi saatnud talle anonüümkirja kaebusega teie emanda kohta ning praegusel kahtlasel ajal tuleb iga vihjet kontrollida"
Ilderian: "Kontrollida lastes kahtlusaluse ammunooli täis? See tähendab, kui mina ja Roy läheksime kontrollima iga vihjet oleks linn laipu täis varsti..."
Parun: "korralik kodanik ei tõmba mõõka ega ürita võideldes põgeneda, kui tal viisakalt peatuda palutakse"

Parun tundub neutraalsena. Igatahes on ta veendunud, et kui emandal tõesti teeröövlitega midagi pistmist pole, siis lastakse ta pärast ülekuulamist kenasti lahti. Ilderian ja Roy selles nii kindlad pole. Nad kardavad omakohut. Kui rahvas seda juba avalikult nõudma kipub, võib vabalt mõni vangivalvur nõudmise vaikselt täide viia. Ainus lootus on sellel, et Pelori tempel on vahistatu oma kaitse alla võtnud – milline teguviis nii linnarahvas kui parunis suurt imestust äratab.
Shadow
Saladuste kaitsja
 
Postitusi: 3090
Asukoht: Brettonia, Brechlen, Wode, Roesone

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Shadow 10:06 25. Aug 2004

Parun: "igatahes ta ise nõudis kohtumist Merdeni Pelori templi ülempreestriga, nii palju kui mina kuulsin. Igatahes keeldus ta ilmalike linnavõimudega üldse rääkimast"
Roy: "Andis preester talle kohtumiseks nõusoleku?"
Ilderian: "Arvatavasti on tal omad põhjused siis, nagu ikka..."
Parun: “preester ei saanud kah aru, miks, aga igatahes toimub ülekuulamine ilmselt kõigepealt templis ning siis otsustatakse, mis edasi saab”
Roy: "Kuidas siis see templis ülekuulamine ilma ilmaliku võimu kohalolekuta korraldatakse? Puhtalt kõik preestrid?"
Parun kehitab õlgu - "nii ta nõudis. mitte et ma sellega nõus oleksin. ilmselt mingi nõks kohtumõistmisest kõrvale hiilida… või ta tahab asja venitada näiteks, lootes, et ehk läheb keegi teda vabastama..."
Parun:"templis on vähem võimalusi teda korralikult valvata kui vanglas"
Roy:"Leiti talt veel midagi, mis tema seotust röövlitega kuidagi tõestaks? Või midagi mis tõestaks vastupidist?"
Ilderian sügab kukalt "Tema salgast läheb teda vabastama keegi vaid siis, kui põrgu jäätub."
Parun vaatab Ilderianile otsa - "no näete, teiegi ju ütlete, et tal oli oma salk"
Parun:"peate ju isegi tunnistama, et teie emand on ...ee... küllalt muljetavaldav isiksus"
Parun:"kuulge, mind ennast huvitab kah kogu see lugu üpriski, aga mis te arvate, mida linnapea mulle ütleks, kui läheksin ülekuulamise üksikasju küsima? Ta ütleks: sina, Michael, istu kodus ja ära sega juurdlust"
Ilderian:"Kas tõesti julgeks ta nii ülbelt Paruni endaga käituda?"
Parun:"kuulge, kui ma inimestega hästi läbi saan, ei tähenda see veel, et mul oleks õigust linnapead või vahtkonda käsutada"
Parun: laiutab käsi - "ma ei tea sedagi, kes ta on ja kust pärit - ja teie küsite siin igasugu tõendeid - no kust ma neid võtma pean?"
Roy: "Lihtsalt arvasin, et ehk teab parun rohkem, kui linna peal räägitakse. Pidasin silmas rohkem liialdamata materjali."
Parun:"ma ootan ise ka, millal teave liikuma hakkab, aga kõik tundub nii kummaliselt salastatud. võib-olla peab lihtsalt ootama, sest äkki ta polegi veel midagi rääkinud. Igatahes - kui see teid rahustama peaks, võin proovida teda vabaks kaubelda"
Ilderian:"Kaubelda?"
Parun:"aga kui rahvas sellest teada peaks saama, siis puuakse mind tema asemel üles"
Parun:"noh, kui näiteks kohtupidamiseks läheb, siis ehk saab mõnega kohtunikest rääkida"
Parun:"aga võib-olla lastakse ta täiesti niisama minema, kui teie väide tõeseks osutub ning ta ei ole röövlipealik"
Roy:"Aga kuna ta muidu preestritega rääkima peaks?"
Parun: kummutab kruusi tühjaks - "minule seda ei öeldud, uurige ise välja. öelge siis mulle ka."

Selge on igatahes, et kõik faktid räägivad emanda kahjuks. Parun kahtlustab teeröövide taga shalasid (vt. selgitavat teksti kroonika alguses) ning et emand nendega seotud on. Annab sedeli, mille ettenäitamisel saab Hundikoonus tasuta süüa ja öömaja. Kuid poisid on umbusklikud ning otsustavad Hundikoonus vaid süüa ning ööbima minna ikkagi Vaskmünti. Kui nad aga peatänavale jõuavad ja Hundikoonu poole pöörama hakkavad, märkavad nad, et Pelori templi esine on kuidagi tihedasti asustatud. Seal seisab kinnine tõld, paar kaarikut ja kuus hobustel linnavahti. Loomulikult lähevad nad asja uurima. Hoovi poolt läheneda ei riski, plankaed on kõrge ning tänava otsas passib ratsamees.

Sõdurilt küsimine ei anna tulemusi – neil on küsimustele vastamine ära keelatud. Vahtkonna kapten ütleb, et templis toimub preestrite nõupidamine. Ilderian ja Roy passivad pisut aega ning otsustavad juba ära magama minna, kui templi ees hakkab kapten käsklusi jagama. Lähemale nihkudes näevad nad, kuidas keegi valvurite saatel templist välja tuuakse ja tõlda istuma pannakse. On küll hämar ja varjud segavad, kuid oma emanda tunnevad nad ikkagi ära. Mask on temalt ära võetud ja nüüd varjab ta end poole näo ette kammitud juustega. Tõld sõidab koos vahtkonnaga minema ja templiesine jääb tühjaks.

DM: peapreester tuleb lahtise templiukse peale värsket õhku hingama, on sihuke väga korraliku väljanägemisega kääbik
DM: korralikkuse aste XXL, ametimärk on puhtast kullast ja kaalub vähemalt kolm kilo
DM: veel kaks preestrit tulevad välja trepile, kamp ajab omavahel vaikselt juttu
Ilderian: läheb kõnetab auväärt preestreid siis
DM: nood tervitavad
Ilderian: hobuse seljast tulen maha ilmselt siis, neile saab minna lähemale ka, st. et saab normaalselt kõnetada ja ei pea hyydma eemalt?
DM: mnjah, teisiti poleks ka viisakas ilmselt
Ilderian:just
DM: vaatavad sind sellise lawful good heatahtlikkusega
Ilderian:lawful good või lawful stupid?
DM: pigem esimest
Ilderian: ok
DM: need on preestrid, mitte paladinid - nii et not LS
Ilderian:kysin siis "Kes tõlda viidi?" nii sõbraliku uudishimuliku tooniga nagu oleksin nende ametivend :P
DM: peapreester tundub olevat oma ameti(raha) raskusest tõsiselt vaevatud
DM: preestrid vahetavad omavahel pilke, siis sõnab peapreester väga magusalt: "armas kodanik, kuni juurdlus pole lõppenud, ei saa me seda kindlalt öelda"
Ilderian:"Või nii. Kuulsin, et teil olevat olnud nõupidamine. Kuidas see edenes teil?" kysin ma neilt sõbralikult nii igapäevaselt, et kuda teie tööpäev läks
DM: "ee... me peame veel nõu pidama, mingeid otsuseid pole veel langetatud," ütleb peapreester sama seebiselt ja annab märku sisse tagasi minna

Jääb üle vaid Hundikoonus söömas ära käia ning Vaskmündist öömaja otsida – aga Vaskmündi uksed on kinni. Tundub, et kõrtsmiku on viimatised sündmused vägagi rivist välja löönud. Tuleb lonkida tagasi Hundikoonu ja parun Ventadoorni külalislahkust kasutada.
DM: Hundikoonu ees seisab üks värskelt saabunud kolmest vankrist karavan

Ilderian:nii, täiesti terve?
DM: jep, aga see on põhja poolt tulnud, Durminist
DM: vahetatakse hobuseid
Roy:ilmselt uurib siis kuna nad hommikul minema hakkavad. Kui neid kõrtsus näha on.. aa.. panevad kohe edasi?
DM: nad plaanivad suht kohe edasi minna
Ilderian:kuhupoole?
Roy:mida nad veavad?
DM: ülemuseks on mingi kääbik
DM: kääbik ütleb, et vaipu, savinõusid ja rebasenahku Freehavenisse
Ilderian:"Kas läbi Hendara?"
DM: jep
Roy:"Kuid miks öösel reisida?"
Ilderian: kysin Roylt "Läheks kaasa ehk? Ma ei usu, et me linnas midagi erilist korda saata suudame - Hendaras oleks vast huvitavam?"
DM: "aga röövlipealik olla ju kinni võetud, mis meil enam karta? aeg maksab..."
Ilderian: kysin kääbikult "Kas me kaasa ei võiks tulla? Kuni Hendarani."
DM: "aga palun"
Ilderian:Ilderian naeratab lahkelt
DM: viis kuldnat vankrisreisimise raha, kui tohib paluda
Roy:Roy vaatab kulmu kortsutades Ilderianile otsa..
Ilderian:"Ma olen hobusega."
DM: "ahah," ütleb kääbik pisut pettunult
Ilderian:muigan
Roy:on neil ponid?
DM: "aga teie sõber?" küsib kääbik pisut lootusrikkamalt
DM: ei, suured heas vormis veohobused, kutsarid on inimesed
Ilderian:"Sõber liigub hobuseta kiiremini kui mina hobusega. Talle meeldib jalutada, ytleme nii."
DM: kääbik on ülemus
DM: "ahah," ütleb kääbik veel pettunumalt. "nii et raha teil siis pole"
Shadow
Saladuste kaitsja
 
Postitusi: 3090
Asukoht: Brettonia, Brechlen, Wode, Roesone

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Shadow 10:15 25. Aug 2004

Ilderian kutsub Roy kõrvale ning seletab talle, et end karavaniga kaasa sokutades saaks seda kaitsta ja ühtlasi vaadata, millised need röövlid on. Samas saaks täita paruni korralduse ja Hendarast shalade kohta uurida. Vahest oleks shaladel võimu aidata emandat vangist vabastada?

DM: su koerale ei meeldi miskipärast tagumine vanker
DM: tõmbab saba jalge vahele ja hoiab su ligi
Roy:üks hetk.. "siin vankris veate rebasenahku?"
DM: kutsar noogutab

Peetakse pikalt nõu. Viimaks otsustatakse siiski paigale jääda. Roy arvab, et kui niiöelda röövlipealik on kinni, pole karavani ju mõtet rünnata. Karavan sõidabki minema, võttes tuttavatest tegelastest kaasa hoopis Kopraonu ja Punkarpäkkari, kes kauemaks ei malda paigale jääda.

Hommikul kibeleb Ilderian Hendara poole teele asuma, Roy aga arvab, et enne tasuks paar tunnikest Merdenis uudiseid uurida. Linnapea ei võta jutule, olevat nõupidamisel. Linnas oodatakse põnevusega, millal kohut mõistma hakatakse. Juba käivad jutud, et vangiviidud naine ka nõid olevat, sest et ta vangla toitu ega vett ei puutu. Põletage nõid…

Roy: läheks uuriks kääbakalt mis siis eile välja mõeldi ja ehk tema teab kohtu kohta midagi täpsemat..
Ilderian:ok
DM: et lähete templisse?
Ilderian:jah
DM: ok, saate väga tüdinud näoga peakääbaka jutule
DM: ilmselt on vennike väga vähe magada saanud ja ilmselt pidanud hommikul juba väga palju kordi samale küsimusele vastama
Peapreester: seletab kähku, et "ee... kuna on ilmnenud uusi asjaolusid, siis ee... neid peab veel kontrollima ja... ee... nii kaua hoitakse vahi all"
Roy: uued asjaolud?
Ilderian:"Millised uued asjaolud?"
Peapreester:"ee... vabandust, see on praegu salajane"
Ilderian:"Kas rynnati karavani mis eile öösel linnast lahkus?"
Peapreester:"ee... pole igatahes kuulda olnud"
Peapreester: listen mõlemad
Roy: 26
Ilderian: 18
Ilderian: whaat?
DM: Ilderian kuuleb kõrvalruumist vaidlevaid hääli
DM: Roy kuuleb ka lausekatkeid
Ilderian:vaatan kysivalt peapreestrile otsa
DM: Roy kuuleb kaht preestrit rääkimas:
DM: - tal on ikkagi kolm märki, see tähendab kõrgemat preestrit, nagu ma juba ütlesin
DM: - see ei tähenda midagi, need võivad olla varastatud
DM: - ootame, kuni ta oma templi esindaja kohale jõuab?
DM: - kamoon, ta on Calhi templist
DM: - sinna läheb teade oma kuu aega
Ilderian: preestri släng :P
DM: miks ei või preester omade keskel slängi kasutada? :P
Ilderian:niisama armas
DM: - aga ikkagi on see ennekuulmatu üleastumine - mina annaksin ta linnale välja igatahes
DM: - me peamegi ta varsti linnale välja andma, kui asi karmiks läheb
DM: ja siis pannakse vaheuks kinni...
Ilderian:et jah, vaatan peapreestrile kysivalt otsa
DM: tema vaatab sulle tüdinult otsa
Peapreester:"et kas saan teid veel millegagi aidata?"
Ilderian:"vist mitte..." vaatan Royle otsa kysivalt
Roy:"Kas kogu eilne jutuajamnie on salastatud?"
DM: preester noogutab
Roy:"Kas asjaolud olid kergendavad või raskendavad?"
Ilderian:"Kas meil kui emanda käsualustel pole õigust teada millega on tegu?" - kysib Ilderian natuke uudishimulikult, kuid aupaklikult...peapreester ikkagi ju
DM: "teie olete tema käsualused?" küsib kääbik kuidagi pingesse tõmbudes ja taganeb paar sammu
Roy: :1:
Ilderian:OG - meh?
DM: OG: Roy taob pead vastu seina
Ilderian:Ilderian sygab seepeale kukalt ja ytleb "Niivõrd kuivõrd."
Roy:OG: sinna tsiribiribimmi läks siis mu geniaalne plaan
Ilderian:OG - mis plaan?
Roy:Roy kogub end, ja tema sõrmenukid tõmbuvad valgeks.Häält tasandades surmtõsiselt astub ta pool sammu kääbikule lähemale: "Ärge tehke kohkunud nägu, silmad on kõikjal. Me oleme emanda poolt palgatud röövlite asupaiga väljanuhkjad, ning niidid on siiamaani viinud väga kõrgele. Käituge nagu me oleksime rääkinud teile kui head hommikusööki me täna saime."
DM: kääbik taganeb veel paar sammukest
Ilderian:Ilderian sygab ikka kukalt suht teadmatuses olija näoga
Ilderian:siis saab asjale pihta ja teeb synge näo pähe
Peapreester:"ee... see ei muuda asja... ee... millega te tõestate, et te olete need, keda end ütlete olevat... ja isegi kui olete, tuleb teil samamoodi oodata..." ta võtab kursi kinnise vaheukse poole
Roy:Poolsosinal: "Kas ka templist ei või enam toetust leida?"
DM: kääbik vastab samamoodi poolsosinal: "me tegime nagunii kõik, mis saime, kui otsustasime teda esialgu linnale mitte välja anda"
Ilderian: kysib Roy'lt "Mis edasi?"
Roy:Vaatab kääbikule otsa, poolsosinal: "Teda te aitasite kuidas oskasite, kuid nüüd vajame ka meie teie abi, et tuua kogu loosse selgust. Linnavahid on selles olukorras võimetud. Neil pole õiget inriigide treeningut, ega ka liikuvust. Aidake meid ja öelge mis eile selgus."
DM: "kui te olete tema teenistuses, siis te teate ka, kes ta on," vastab kääbik samuti poolsosinal "te peate vähemalt tema nime teadma"
Shadow
Saladuste kaitsja
 
Postitusi: 3090
Asukoht: Brettonia, Brechlen, Wode, Roesone

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Shadow 10:31 26. Aug 2004

Roy:"Te ju teate, et röövlitega tegelejad ning eriti nende vastupanuliikumine elab piisavalt ohtlikku elu, et oma nimesid varjata, et nende perele liiga ei tehtaks. Seetõttu jätsime kõrvale igasugused valenimede formaalsused ning jätsime üksteist tutvustamata."
Roy:"Me ühinesime temaga, et uurida röövlite kohta, teadmata kes ta õieti on, ilma igasuguse infota. Olime valmis kõigeks. Ka selleks, et ta on röövlite kontaktisik, kuid nüüd uute hämaras märgatud tegude, ka linnasisese relvakaubanduse tunnistajateks olles oleme me kindlad, et ta pole seda mitte."
DM: "seda võib mulle rääkida ka tark röövel," ütleb kääbik ja pilgutab kavalalt silma
Peapreester:"ja mis relvakaubandusest te räägite? Ja mida te veel näinud olete?"
DM: ta hakkab liikuma kõrvalruumi poole ning viipab teid kaasa
Ilderian:"Seda võib rääkida jah ka tark röövel ja ka emanda teenistuses olija."
Ilderian:järgnen
DM: Roy?
Roy:"Mida vähem inimesi sellest teavad, seda väiksem võimalus on, et info lekib nendeni, kes hakkavad oma seljatagust hoolikamalt uurima." olgu, järgnen
DM: kõrvalkambris on laud, mille ümber kuus tooli
DM: seinakapid, riiulid ja muu sihuke kraam:
DM: laua peal on kangatüki peal pikk mõõk ja pistoda
Ilderian:kõrvalkamber kust ennem vaidlust kostis vms.?
DM: jep, aga vaidlejad on sealt nüüd läinud
Ilderian:mhmh
DM: kambril on kaks ust, üks templi teenistussaali, kust teiegi tulite, teine templi tagumisse poolde, kus ilmselt asuvad preestrite eluruumid, köök ja muu sihuke
Roy:"Siin pole kogu tema vara."
DM: preester kergitab kulmu
Peapreester:"kas peaks olema? ja mis teie meelest on puudu?"
Roy:"Märgid."
Peapreester: "ja millised need peaksid olema ja kus?"
DM: preester vaatab teile elutargalt ja sõbralikult otsa
Roy:"Miks te arvate et ma tean kuhu te need märgid pannud olete? Või peaksid seda kõik teadma, kus Pelori templis "mitteametlikke" pühasid sümboleid hoitakse?"
Peapreester:"mis alusel te siis väidate, et need märgid on olemas, kui te neist midagi ei tea?"
Roy:"Mida täpsemalt soovite te neist märkidest teada?"
Peapreester:"ma küsisin väga selgelt, millised need märgid on ja kust neid leida võib"
Roy:"Puudu on ka mask, kuid see pole hetkel tähtis, puudu on kolm Fharlanghni püha sümbolit"
DM: kääbik hakab naerma, võtab riiulilt kellukese ja helistab seda
Peapreester:"kas te olete oma tööandjat näinud kandmas kasvõi ühte Fharlanghni püha sümbolit?"
Roy:"Ei, kuid kõik märgid viitavad sellele." ning naeratan lahkelt.
DM: tagauksest tuleb sisse teine preester ning kääbik palub tollel lahkelt naeratades teid välja juhatada
Roy:"Kuidas siis niimoodi, meie jutuajamine hakkas just hoogu võtma.."
Ilderian:"Roy? Oled sa kindel et ta on Fharlanghi preester? See et Fharlanghi preester talle palgaraha pidi tooma ei tähenda, et ka tema veel oleks Fharlanghi preester..."
DM: kääbik itsitab üsna lustlikult. "mina igatahes sain teada kõik, mida tarvis…”
Roy:"Oodake vaid kuni sõna Calhi jõuab."
DM: kääbik ainult muheleb ja too teine, üsna suurt kasvu inimsoost preester nügib teid uksest välja ning templist endast niisamuti
Roy:"Kui mitte muud, siis ehk teate kuna aus kohtuistung tulemas on?" ütlen veel viimasel hetkel
DM: "elame-näeme", vastab kääbik
Roy:trügitakse lõpuni välja?
Ilderian:"jajah" podiseb vaikselt Ilderian kui teda välja nygitakse

Templitrepil teeb Roy Ilderianile peapesu selle eest, et too kääbiku valvsaks ehmatas. Ta oleks mõttetute küsimuste vahel uniselt preestrilt kolme märgi kohta küsinud, millest kõrvalruumis juttu oli. Roy igatahes usub juttu, et emand on tegelikult ise tähtis preestritar Calhist.
Siis näevad nad sama preestrit, kes nad templist välja pukseeris, tagahoovist väljumas ning peatänavat pidi edasi minemas. Kasarmute ja vangla suunas. Ilderian ja Roy lähevad talle vaikselt järele, kuid väravast kaugemale nemad ei pääse.
Noormehed ootavad pool tunnikest, siis tuleb preester välja ning lahkub tagasi templi poole. Jälitama teda ei hakata, hoopis oodatakse veel pisut ja minnakse siis väravavahtidelt uudiseid uurima.
Väravavahtidelt saadavad uudised on tegelikult juba teada. Tempel pani nõiale käpa peale ega lase tema üle õiglast kohut mõista. Ainult Pelori preestritel on vangile vaba juurdepääs ning seda, mida nad ülekuulamisel teada on saanud, ei jaga nad kellelegi. Päev kipub lõunasse ja kõht nõuab oma. Parun Ventadoorn ootab Hundikoonus.

Parun:"ja mida te kuulsite? mida iganes... röövlite pelgupaika kasvõi?"
Roy:"Ega me suurt targemaks saanud, vaid niipalju, et Pelori peapreester on kääbik, aga seda te teate vist juba isegi."
Parun:"jaa, seda ma tean küll... mida te nüüd edasi kavatsete teha?"
Parun:"ma siin olen mõelnud ja arvan, et kui teda ikka pikalt kinni jätta kavatsetakse, peaks proovima teda põgenema aidata - või mis?"
Ilderian:sense motive?
Ilderian:"Põgenema? Te olete kindel, et ta pole röövlipealik?"
DM: räägib tõtt
Ilderian:natural 20 :D
Parun:"no kui teie seda nii siiralt usute, äkki on teil õiguski?"
Ilderian:"Ning te aitaksite kellelgi põgeneda vaid sellepärast, et meie usume tema syytusesse?" kysib Ilderian natuke umbusaldavalt
Parun:"minus äratab templi tegevus kahtlust"
Parun:"see on kuidagi kummaline"
Roy:"Mismõttes?"
Ilderian:"Juhul kui sa ise preester pole tundubki kogu templi tegevus kummaline." ytleb Ilderian vihjavalt
Parun:"miks nad võtsid kuriteos kahtlustatava inimese oma valdusse ega lase teda avalikult üle kuulata?"
Parun:"midagi varjatakse - või kuidas?"
Ilderian:"Templid varjavad alati midagi." nendib Ilderian
Parun:"aga ei peaks minu meelest"
Parun:"pealegi miks teda hoitakse sel juhul vanglas? Linnapea ilmselt nõuab ta varsti välja"
Ilderian:"Miks ei peaks? Ma olen täiesti kindel, et ka teie varjate midagi, miks? Ma ei tea. Kuid midagi varjavad kõik."
Parun muigab nukralt " ja mida teie varjate?"
Roy:"Ja millises templis siis linnapea käib? Või te ise?"
Parun:"Minu elu on siin kõigi silma all näiteks. Mina käin kõigis templites aeg-ajalt. Ma austan kõiki jumalaid."
Ilderian: muigab "Just nimelt silma all olevat tihti ei märgata..."
Parun:"linnapea samuti. me püüame kõigi suhtes õiglased olla ja mitte kedagi eelistada"
DM: igatahes ütleb parun, et ta andis korralduse teid Hundikoonus toita ja öömaja anda

Siis seisavad kaks nõutut noormeest Hundikoonu ees ja peavad aru, mida edasi teha. Templis ei räägita, vanglasse ei saa sisse ja linnapea ei võta vastu… Kelle käest veel mingit teavet võiks saada?

DM: kõrtsi ette sõidab karavan
Ilderian:milline?
DM: viis vankrit, kaheksa saatjat. Hendarast
Roy:mida veavad?
Ilderian:rebasenahku? :P
DM: vürtse, küünlaid, kuivatatud liha
Ilderian:suht tavaline siis
DM: Freehaveni kaup vähemalt esimene, teised liitusid Hendaras
Roy:Tee kohta võiks küll küsida, või kääbikule kuulunud karavani kohta
DM: kääbiku karavan tuli vastu neile suhteliselt Hendara lähedal - mis näitab, et nad pole puhkepause teel teinud
DM: rünnatud pole kumbagi karavani
DM: ei kahtlasi vilesid ega muud
Ilderian:jäetakse mulje nagu oleks röövlipealik kinni võetud ja enam rööve ei toimu
DM: ainult mingid umbes kolm-neli päeva vanad laibad vedelesid pisut rohkem kui päevateekonna kaugusel Merdenist
Roy:ehk siis peaaegu vahetult enne emanda linnasaabumist toimunud rööv..
DM: umbes nii, et kui oleksite tookord veel pisut edasi läinud, oleksite peale sattunud
Roy:too karavan oli Merdeni poole sõitnud?
DM: see polnud karavan, mingi väesalga moodi pigem
DM: neli, suht noored mehed
Ilderian:suht panges....
Roy:hobused?
DM: üks ratsahobuse korjus, teised ilmselt langesid röövlite saagiks
Roy:mõõku oli ?
DM: eip
Roy:njaa
Ilderian: mhm...sealt need mõõgad siis
Roy:kaua me sinna läheks?
DM: pisut üle ühe päeva
Roy:nii kaua? kui palju maad mahajäetud kõrtsist?
DM: kümmekond miili
Ilderian:läheb vaatab?
DM: arvestage, et ilm on suvine, laibad lähevad ruttu hapuks
DM: karavanimehed neid igatahes lähemalt uurima ei hakanud
Roy:tätoveeringu näeb ikka ära..
DM: seda küll, kui see on
Roy:Kuhupoole karavan teel on?
DM: Durminisse
Shadow
Saladuste kaitsja
 
Postitusi: 3090
Asukoht: Brettonia, Brechlen, Wode, Roesone

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Shadow 19:43 26. Aug 2004

Kuulatakse kaupmeeste rõõmu selle üle, et röövlipealik ometi kord kinni võetud ja teed taas ohutud. Ilderianile meenub, et kompsus peitunud neli verist mõõka viis minema parun Ventadoorni mõisavalitseja. Ja siis meenub talle, et mõisavalitseja kannab pidevalt kaelas koeravilet. Peab ta koeri?

Roy:kas mõisavalitseja elab muidu mõisahoones?
DM: tal on omaette majake mõisapargis
Roy:ja tal on koerad?
DM: te pole ühtegi näinud küll
Roy:läheks uuriks parunilt mõisavalitseja koerte kohta?

Roy:paruni juurde siis: "Tere jälle. Te mõisavalitsejal oli kaelas koeravile.. Kuskohas ta oma penisid hoiab?"
DM: parun vahib üsna mõistmatult otsa: "milles asi? palun selgitage?"
Roy:"Ei noh, kuna otsustasime oodata kuni emanda lugu pisutki selgust saab, siis põlise koerahuvilisena tahtsin lihtsalt paruni loomakestele pilgu peale visata."
Parun naeratab arusaavalt. “aa..."
Parun: “vaadake, minul on kolm hurta hundijahiks ja valitseja peab ka ühte... et tahate neid näha või?"
Roy:"No miks ka mitte? on meil selle templi taga oodates midagi targemat teha?"
Parun: “ma ise pole nagu suurem asi jahimees, aga seisus kohustab teinekord kaasaadlike meelelahutustest osa võtma"

Sõidetaksegi mõisa.

DM: talli otsa on ehitatud aiad, ühes kolm hurta, teises üks. igatahes ilusad koerad on
Roy:mis mõisas veel põnevat näha?
DM: täiesti tavaline mõis, heas korras ja jõukas
DM: kõigil mõisasisestel teedel on kivisillutis
Roy:"Ehk on ka parunil relvakollektsioon?"
DM: “no midagi nagu on küll - tahate näha või?"
Roy:"No kui me juba siin oleme.."
DM: viib teid oma kaminasaali, seal ripub seinal kümmekond ilusat mõõka ja paar huvitavat turvist, paar haldjavibu ka
DM: kollektsioon on pigem kunstiliselt kui võitluslikult väärtuslik
Roy:niisiis hobuselt tuttavaid mõõku siin pole?
DM: eip
Roy:"On ehk parunil veel mingi kollektsioon, mida ta meile praegusel ekskursioonipäeval näidata võiks?"
DM: parun kehitab õlgu. "vast ainult naise kleidid, aga need on koos temaga Brettonias"
Roy:Nojah..
Roy:Muide, kui palju mehi te enda väkke palganud olete?
DM: parun silmitseb sind teraselt
Parun: “ma püüan jah vaikselt siin mingit omakaitset luua linna kindlustamiseks, aga eriti palju mehi pole kokkku saanud. ainult omad töölised. teate, nii ohtlikus olukorras ei taha inimesed isegi hea raha eest oma nahaga riskida"
Parun “tuleb loota rohkem linnapeale ja vahtkonnale"
Roy:Varustate oma töölisi ise?
Parun:millega?
Roy:Relvadega ikka? Või korraldate neile käsitsivõitlustreeninguid, et röövlitest jagu saada?
Parun: “aa... relvad ostsin Durmini relvameistritelt, aga läheb küll õudne aeg, enne kui neist mingeid võitlejaid annab koolitada"
Roy:"Meil relvad kah suuremad asjad pole, ehk annaks teie varudest endale täiendust hankida?"
Parun: “ma pean vaatama, kas on midagi järel veel... õigem oleks küll küsida valitsejalt, tema nagu nendega tegeleb... tal sõjakooli haridus"
Roy:Ohoo..
Roy:No kui te siin avalikult mehi värvate siis te ju küll ainult oma meestele ei tellinud, vaid väiksese varuga.. Äkki käiks kohe mõisavalitseja juurest läbi?
DM: parun kehitab õlgu. "no võib ju kah"
Ilderian:"No olgu siis."
Parun:läheb välja trepile, võtab taskust vile ja vilistab kaks korda
DM: ise kiidab: "paganama mugav asi see vile, ei pea mööda mõisa taga otsima ja ringi jooksma"
DM: varsti tulebki valitseja tallist
Roy:kaks pikka vilet?
DM: jep
DM: OG: sina kuulsid teistsugust signaali
Roy:tean..
Roy:parun selgitab talle lugu?
DM: jep, valitseja noogutab ning kaob oma maja poole
DM: varsti on lühikese mõõga ja väikese ammuga tagasi

Poisid uurivad neid ja vaatavad üksteisele otsa. Korralikuks lahingutegevuseks on need relvad niruvõitu…

Roy:Kui valitseja minema tõmbama hakkab: "Ootoot, kas ise relva valida ei saagi?"
DM: valitseja põrnitseb sulle otsa
Valitseja: “mis neist valida, kõik ühesugused"
Roy:"Mis tüüpi relvi siis pakute?"
Valitseja: “no näete ise. või mis te näha lootsite?"
Valitseja: “et annan matsidele arbaletid kätte, et nad üksteisel möödaminnes pead otsast maha kõmmutaksid? Kui asjaks olema hakkavad, siis hangime paremad relvad"
Roy:too short ei näe nii uhke välja kui nood longerid?
DM: ammugi mitte
DM: valitsejal endal on kah samasugune vööl

Nooli neile aga ei anta…
Shadow
Saladuste kaitsja
 
Postitusi: 3090
Asukoht: Brettonia, Brechlen, Wode, Roesone

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Shadow 19:55 26. Aug 2004

Valitseja: “seda vingumist pärast, et igasugu tüüpe varustame..."
Roy:"Muidugi-muidugi"
Valitseja: “praegu kahtlustavad vahtkonna mehed oma lihast ema ka - ja neist võib aru saada"
Roy:"Kuidas nii?"
Valitseja: “no kas te eilsed olete - kõik need röövid ja kedagi kätte ei saada"
Valitseja: “kuskil linnas peab röövlitel jõledam luurevõrk olema"
Valitseja: “Kas teile meeldiks mõelda, et äkki võib teie naaber röövel olla?"
Roy:"Keda te ise kahtlustate?
Valitseja: “mina... " jääb mõttesse
Valitseja: “tegelikult on seda väga ettevaatamatu öelda, aga kuna parun tundub teid usaldavat, siis - mina arvan, et linna vaesem rahvas on otsustanud ratsa rikkaks saada"
Valitseja: “tööd teha nad nagunii ei viitsi, aga head elu tahavad kõik"
Ilderian:"Head elu tahavad nad alati jah..."
Roy:kas võib jääda mulje, et ta peab neid emanda argpükse silmas?
DM: tundub, et ta ei mõtle kedagi konkreetset, vaid vaesemat rahvast üleüldse
DM: paistab olevat seda mõttelaadi mees, kes arvab, et vaesuse põhjus on alati laiskus…

Koerad ja relvad ja valitseja nähtud, hakatakse minema…

Roy:Vaatab veel taha kuhu valitseja läheb..
DM: läheb ja hakkab mingit tüüpi talli ees sõimama, et juba kolmanda vikati ära lõhkus
DM: lubab palgast maha võtta
Roy:Teel ära: "Poleks arvanud, et see käik nii valgustav on"
Ilderian:"Seda tõesti, jube läbinahtav"
Roy:"Tead miks kõrtsi ehitustöölised loiud on?"
Ilderian:"Ei tea. Ei oska arvata hetkel."
Roy:"Nad on sõdurid, Ilderian. Nad lihtsalt ei oska tööd teha."
Ilderian:*blink-blink* "Aijaa."
Ilderian:"Eks mõis ise ajab endale raha kokku."
Roy:"Ning kusagil pannide all on väga korralike relvade laod"
Ilderian:"Mnjah, nad kõik tunduvad suht segased siin olevat...saaks emandaga asjad jonksu teeks leebet hea meelega."
Roy:"Justnimelt.. Kuid kes kurat need paruni neli treenitud sõjardit maha võttis?"
Ilderian:"Röövlid? Massiga pole raske lüüa..."
Roy:"Kui just paruni enda mehed röövlid pole"
Ilderian:"Kah võimalus..."
Ilderian:"Seljuhul oleks motiiviks ilmselt segaduse tekitamine..."
Roy:"Neli sõdurit segaduse tekitamiseks surma saata? Kahtlane, ning eriti kahtlane on see, et nende mõõgad pärast koju tagasi toodi.."
Ilderian:"Jah, kuid vaevalt nad arvasid, et keegi seda viimast märkab."
Ilderian:"Ma kaoks siit hea meelega kus kurat."
Roy:"No siis võta oma hobune ja teeme seda..
Ilderian:"Teeme nii."
DM: ja mis suunas te kuradile minema hakkate?
Ilderian:"Kas läeme linna?"
Roy:"No kuhu mujale?"
Roy:Viskaks Kuldkrooni "töölistele" pilgu peale..
Ilderian:pole halb mõte
DM: see jääb teile nagunii suhteliselt tee äärde
DM: täna käib seal töö mõnevõrra vilkamalt
Roy:Ilderianile kõrva: "Peremees saatis neli kõige laisemat tapale?"
Ilderian:"Pole ka võimatu."
Roy:"Motivatsioon missugune"
Ilderian:"On näha."
DM: mis edasi teete?
Roy:Kas tundub, et mehed teavad mida nad teevad?
DM: osa neist küll
DM: nende kohta, kes näiteks laudu kohale tassivad, on raske öelda
Roy:aga mingit lolli kah näha on kes vasarat valest otsast hoiab vms..
DM: ei ole
Ilderian:aga kedagi kes laudu valesti kannab? :P
DM: kuidas see õige kandmine käib :P
Ilderian:nii kuidas nemad ei tee :P
DM: igaühe oma asi, kuidas kannab, peaasi, et kohale toob…
Roy:mis nüüd?
Ilderian:"Ma ei tea mis siin näha lootsid."
Roy:"Et keegi hoiab vasarat tagurpidi käes ja lööb piki näppe omale.."
DM: you wish!
Shadow
Saladuste kaitsja
 
Postitusi: 3090
Asukoht: Brettonia, Brechlen, Wode, Roesone

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Shadow 2:49 27. Aug 2004

Päev kaldub õhtusse ja kõht kipub tühjaks. Minnakse tagasi Hundikoonu. Kesklinnas on liiklus üsna elavaks läinud. Hea uudis on levinud ja vankreid tuleb mõlemalt poolt hulganisti. Noormehed kohtavad pikka preestrit, kes ennist vanglas käis, ning too annab edasi emanda korralduse kähku jalga lasta, kuni nahk terve. Kuid selgub muudki…

Roy:"Me tahame lihsalt kinnitust selle kohta, kas meie emand teenib samasid vägesid mis meiegi."
Ilderian:"Või täpsemalt, mida Roy'gi."
Preester: “kui tema templi juhtidel on vähegi aru peas, ei teeni ta varsti enam mingeid vägesid - või kui, siis mitu auastet madalamal"
Ilderian:"...selleks, et teenida jumalikke vägesid ei pea kuuluma templi alla. Kuid teie, Pelori kummardajad seda ei mõista."
Preester: “preestrite töö ei ole koguda enda ümber röövlisalka ja võidelda mõõgaga"
Preester: “me oleme igasuguse vägivalla vastu. röövlitega võitlemiseks on linna garnison"
Roy:"Selles seisnebki tema kuritegu?"
Preester: “ta seadis ohtu inimeste elud - aga eks tema enda tempel klaarib, kui teda just enne üles ei pooda..."
Roy:"Milliste inimeste elud?"
Preester: “keda ta palkas"
Ilderian:inimesi võib palgata igayks
Preester: “Mitte preester. Mitte sõdima"
Ilderian:"Aga milleks on siis palgasõdurid? Ikka palkamiseks."
Roy:"Kuid mis on siis langemine lahingus?"
Preester: “sõjaväelase amet. preester ei ole sõjaväelane. ja see, mida nad seal korraldavad, on Hextor-teab-mis"
Preester: “igatahes oleks Fharlanghni rahval edaspidi targem mitte oma hulle trikke meie maadel teha"
Roy:"Kas sa tahad väita, et Pelori preestrid pole saanud kriipsuvõrdki sõjalist treeningut?"
DM: preestril lähevad silmad punni
Roy:kannab ta turvist?
Preester: “meil pole seda vaja. Päikese vägi on meiega"
DM: eip
DM: keegi neist ei kandnud
DM: seda on pealinnaski kuulda olnud, et Pelori preestrid on patsifistid
Roy:krt, ma olen alati harjunud, et preestri all peetakse silmas konservikarpi.
Ilderian: nyyd Ilderian ytleb asjalikult "Preestrid on pädevad, kergete, keskmiste ja raskete turviste ja ka kilpidega, sellele lisanduvad lihtsamad relvad. See eeldab sõjalist treeningut ning ära pläkuta midagi."
Ilderian: og siis
DM: og: ka preestrite omadusi võib piirata või täiustada
DM: neid ei pea võtma standardmõõtudes
DM: Pelori kirik on võimupartei, nad ei pea oma nahka turule viima
DM: selle jaoks on riigi sõjavägi
Roy:Kõik milles emandat süüdistatakse, on vabatahtlike elu ohtu seadmine?
DM: rohkem teile ei mainita, antakse pigem mõista, et te peaksite õnnelikud olema, et teda üldse ilmaliku võimu kätte ei antud
DM: et oleks võinud vabalt selles asjas teha nägu, et ei teadnud preestriseisusest või siis miks peaks võõra templi esindajat aitama, kui ta on end kõrini pahandustesse mässinud
Roy:aga seda oleks pidanud küll mainima, et Pelori preestrite rüüd kuldselt vastu ei sära.. siis oleks pool jama ära jäänud..
DM: säravad küll, aga mitte turvistest, vaid kullast
DM: nende põhitöö on juttu ajada ja raha korjata
Roy:"Kas emanda vastu on ka muid süüdistusi peale väe kogumise ja kõlaka, et ta röövlipealik on?"
Preester: “mina ei tea, ülempreester ajab neid asju. ma ei tea, mida ta talle rääkis"
Preester: “igatahes on ta siin linnas vähemalt ühe mehe tapnud"
Ilderian:"Kelle?"
Roy:"Kelle?"
Preester: ütleb mingi nime, mis teile midagi ei ütle
Roy:"Kes selline oli?"
Preester: “juba sellest piisaks... meile pole vaja pahandusi võõraste seiklejatega"
Preester: “üks linnakodanik, voorimees"
Roy:"On ta tapmise omaks võtnud?"
Preester: “jah"
Roy:"Millega ta seda põhjendab?"
Preester: “ta väidab, et hädakaitse. kaks tunnistajat väidavad, et sõnavahetusest tekkis tüli"
Roy:"Kes on tunnistajad?"
Preester: nimetab kaks samamoodi võõrast nime
Roy:"Kuidas nad elatist teenivad?"
Preester: “ka voorimehed. sõitsid just eile kaubakaravaniga Hendarasse"
Roy:Kääbikuga?
Preester: “mis kääbikuga?"
Roy:"Eile käis siit üks kahtlane karavan läbi, mille juhiks oli kääbik"
Preester: “võib-olla kääbikuga, võib-olla päkkariga - mis see minu asi peaks olema?"
Roy:"Ma lihtsalt arvasin.et ehk jätsid tunnistajad ka mingi kindlama jälje maha kui vaid oma sõna."
Preester: “jah, laip oli neil küll kaasas"
Roy:"Kahekesi olidki?
Preester:jah
Roy:"Millised nad välja nägid? Kui meie emand osutub süütuks, on nemad peamised kahtlusalused.."
Preester: “te vist ei saanud aru - ta tunnistas ülempreestrile tapmise üles. ja üleüldse ei pea ma teile siin aru andma asjadest, mis teisse ei puutu. teil kästi jalga lasta ning selle ma ka edasi ütlesin."
Roy:"Kas te nägite ka ise seda tekki?"
Preester: “jah, ning laipa ka"
Roy:Kirjeldan tekki milles mõõgad olid. "Selline?"
Preester: “ei"
Roy:"Mind lihtsalt huvitab, kuidas nad selle tüübi emanda kallale ässitasid? Oli laip alkoholilõhnaline?"
Preester: “ei nuusutanud. verine oli küll. mitu mõõgahaava."
Roy:"Ja laip on muidugi ammu maha maetud?"
Preester: “me ei teadnud teid oodata, palun väga vabandust. muidugi maeti maha."
Roy:"Sellega on siis jah sant lugu.." Aga nende meeste kirjeldused?
DM: nüüd vaatab preester juba päris kurjalt
Preester: “ma ei kavatse lasta teil siin mingit omakohut teha. see on templite asi"
Shadow
Saladuste kaitsja
 
Postitusi: 3090
Asukoht: Brettonia, Brechlen, Wode, Roesone

Järgmine

Mine Mängukroonikad

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


cron
© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.6