Leht 1 koguhulgast 2

Küsimus kroonikakirjutajatele

PostitusPostitatud: 12:07 5. Apr 2004
Postitas Shalaya
Et vahetaks kogemusi...
Kuidas te mängusessioonide ajal ülestähendusi teete?
Probleem selles, et mängu ajal pideva kribimise tõttu kipub mul rollimäng tiba kannatada saama. Samas ju tahaks, et mingid head repliigid, olukordade kirjeldused ja DMi poolt pillatud hindid kaduma ei läheks.
Mingi aja jooksul katsetasin ka diktofoni kasutamist, kuid sealt hiljem mitteolulisest ja OOC mulinast olulise välja filtreerimine ja teksti mahakirjutamine on kohutav ajaraisk.

Kuidas teised kroonikud oma ülestähendusi teevad?

PostitusPostitatud: 12:17 5. Apr 2004
Postitas Shadow
Ikka kiirkiri ja märksõnad suurde kausta, kui rollimängust ja üldisest majandusjuhtimisest hetk vaba aega tekib (ja meelde tuleb :P ). Higgins kirjutab minu meelest mälu järgi (oleks mul kah selline mälu!). Teised ilmselt ka. Kes oma tegelase memuaarid valmis saab, paneb need meie privaatfoorumisse üles. Mina kirjutan oma teksti vihiku märksõnadest arvutisse jutuks ümber, lisan vahele Mängupesasse postitatud lood ja kopeerin foorumi kroonikatesse. Kes viga näeb laita, see tuleb ja aitab.

Ja veel: kroonikakirjutajad, ärge kunagi kasutage siinsetes tekstides sõna r ö ö v i t u d :P

PostitusPostitatud: 12:25 5. Apr 2004
Postitas ohpuu
jah, jätad meelde ja pärast kirjutad yles. tasub oma mälu nii palju treenida.

muidugi võiks iga mängusessiooni alguses valida protokollijad, kes siis kordamööda läpakaga kogu räägitud teksti ja kirjeldusi oma kiirete näppudega sisse taoksid :D neid võiks olla vähemasti kolm, kui nad protokollimise vahepeal ka mängida tahavad. või siis keegi väljastpoolt mänguseltskonda.

PostitusPostitatud: 12:31 5. Apr 2004
Postitas Shadow
Jah, näita mulle seda kõrvalist inimest, kes vesise suuga ainult kirjutab ja ise mängimisest loobub :P Võtad järgmisel sessioonil ette? :P

Tegelikult pole see konspekteerimine nii hull midagi, kui rahvas viitsib oma tegelaste nägemused Pesasse kirjutada. Sealt saan tavaliselt enda jaoks ähmaseks jäänud kohad selgeks. Ja tuleb ka palju lisamälu.

PostitusPostitatud: 12:40 5. Apr 2004
Postitas Shalaya
Nojah, siis on teil ju hästi, kui keegi peale ametliku krooniku ka sulge kulutada viitsib. :P
Mõlemas mängus, kus osalen, on üks konkreetne mängija (üks neist mina), kes seda ülesannet täidab. Aga ega ma kurda, päris mõnus on pärast sessiooni asi läbi kirjutada. Pilt läheb selgemaks ja mõni mängu ajal kahe silma vahele jäänud detail tuleb esile. Rääkimata lõpptulemuse nautimisest. ;)

Kui kedagi huvitab, siis link meie teise mängu kroonikate juurde on siin:

http://no.spam.ee/~kaur/3e/index.html

PostitusPostitatud: 12:43 5. Apr 2004
Postitas ohpuu
Shadow kirjutas:Jah, näita mulle seda kõrvalist inimest, kes vesise suuga ainult kirjutab ja ise mängimisest loobub :P Võtad järgmisel sessioonil ette? :P


tegelikult see mõte mulle meeldib. kui ma sama kapsas olen nagu viimati, siis vabalt.

PostitusPostitatud: 13:02 5. Apr 2004
Postitas Shadow
Vend Serafim, sa ei mõtle ometi pensionile minna? :( Mis saab siis Igivõiduka Heironeuse vägedest?

Selles suhtes Shalayal õigus, et tagantjärele märkmeid kroonikaks kirjutades võib leida üles nii mõndagi varem kahe silma vahelt läbi lastut.

Ning kapsad on mängu lõpuks tavaliselt kõik.

PostitusPostitatud: 17:34 5. Apr 2004
Postitas Thoren
mina olen näiteks siiamaani täiesti kapsas :) mäng oli märtsi vaheajal muidu

PostitusPostitatud: 14:26 15. Apr 2004
Postitas Sharker
mina kirjutan mälu järgi... kord oli isegi nii, et terve nädal oli vahet ning teine mängu sess tuli peale juba.. pärast kribasin kaks sessiooni kokku üheks jutuks. Tegelikult on see mul üldse esimene kord midagi sellises mahus üles kirjutada :) ning pole ma ka eriline sulesepp. Nii et vabandan ette ära kui tekst just kõige loetavam pole.

PostitusPostitatud: 16:08 11. Mai 2004
Postitas el
Mulle meeldib krooniline olla, sest tegelane on võrreldes teistega lihtsameelsem valitud. Sõdalane nimelt. Edukas encounter minu sõdalasele on olla kolm roundi teadvusel. Seni. Selline olukord teda küll vihastab, sest hõimukaaslaste ees on tal jube häbi, peaaegu väljakannatamatu. :D

PostitusPostitatud: 13:58 3. Juun 2004
Postitas Altair
Mina kirjutan tavaliselt mängu ajal. DM-lt ja kaasmängijatelt on alati võimalus paluda veidi korraks pausi paluda selleks et jutuga jägi jõuda. Nii on väiksem võimalus et midagi hiljem ära ununeb. Pealegi meil DM märgib endale nii vähe üles ise et suurema osa mängust improviseerib kohalpeal ning sellisel juhul on temalgi hea pärast kroonika järgi meelde tuletada kes kuhu mida ja miks tegema jäi ning selle järgi välja mõelda mis edasi pidi juhtuma...

PostitusPostitatud: 14:21 3. Juun 2004
Postitas Shalaya
Altair kirjutas:Mina kirjutan tavaliselt mängu ajal. DM-lt ja kaasmängijatelt on alati võimalus paluda veidi korraks pausi paluda selleks et jutuga jägi jõuda. Nii on väiksem võimalus et midagi hiljem ära ununeb. Pealegi meil DM märgib endale nii vähe üles ise et suurema osa mängust improviseerib kohalpeal ning sellisel juhul on temalgi hea pärast kroonika järgi meelde tuletada kes kuhu mida ja miks tegema jäi ning selle järgi välja mõelda mis edasi pidi juhtuma...


Kõlab väga tuttavalt. :)
Mis DMi puutub, siis on meie mõlema mängu DMid tunnistanud, et ammutavad kroonikatest uusi ideid, kuidas mängijatele igasugu erinevaid paranoiasid genereerida. :P Nii et ühtlasi muudab kroonikate kirjutamine ka mängijate enda elu pikemas perspektiivis huvitavamaks.

PostitusPostitatud: 15:36 3. Juun 2004
Postitas Irve
Mina üldiselt olen pärast mängu ise kirjutanud üles omad märkused. Viimasel ajal olen andnud selle ülesande Acrata kätte.

Mängu ajal olen märkinud üles mööduvad kuupäevad, päeva alguse ja lõpu ja paar sündmust ehk. Ka olen paar korda kasutanud läpakat tsitaatide ülestähendamiseks...

PostitusPostitatud: 19:22 25. Okt 2004
Postitas Metsariino
kas keegi saaks veel oma mängukroonikate lingid siia üles panna? See annab palju uusi mõtteid ning see on ka hea ajaviide.

PostitusPostitatud: 19:30 3. Nov 2004
Postitas Konks
Jah olen isegi "kroonikaid" pidanud. Aga need on olnud rohkem nii päeviku vormis ja olen kirjutanud vaid oma chari jaoks oluliseima. Viimasel ajal olen soovitanud ka oma mängijatel päevikuid pidada. Tegelikult kui mitte hakata kõiki väikseid pisiasju ümber kirjutama siis jõuab ikka küll. Kirjuta vaid oma chari jaoks oluliseim( rollimängulises mõttes on see ka tõepärasem: päriselt päevikut pidades ei kirjutasa sa sinna teiste elu vaid oma oma)