Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni


Muljed Jüriöö ülestõusu larpilt

Päris elus rollimäng

Moderaatorid: Irve, chloe, Sorontur, Gregik, Aweron, Priist, Bernard

Kasutaja avatar

Muljed Jüriöö ülestõusu larpilt

PostitusPostitas hallsilm 16:59 22. Apr 2007

Kuna eestlaste maleva üldpealik ei avaldanud tegusat soovi kindlust vallutada ja vene abivägi üldse streikis, vahtides mornilt hullult kindlustatud linnust, siis tekkis kartus, et rünnakut ei järgnegi. Andsin siis oma küla tublidele noortele meestele käsu värav maha murda, see sara laiali kanda, ära vallutada ja kõik seesolijad maha tappa. Meie omad ei kandnudki suuri kaotusi, kokku langes umbes 5 sõdalast (tõsi mõned neist kaks korda) 32-st, no aga mis on säherduse ränga ülesande puhul igat loomulik.


Ise ei saanudki vastasega rinnutsi kokku minna, müür oli vahel ja ronida ei viitsind. Pealegi olid naaberküla kalkuni-tolkanid õlleuimase peaga kindluse alt ära vinnanud hunniku korralikke rünnaku-kaldteid, metsa hoiule pannud ja peitmisekoha ära unustanud. :P


Samas aga, ma pole kogu oma elu jooksul ühel õhtul välja lasknud NII PALJU NOOLI kui seekord. Lätlased ja venelased vedasid need kastide kaupa kaasa ja lasid mitmetest vibudest neid piirajate hulka. Oli tükk tegemist, et ühe vibuga need nooled kõik omanikele tagasi toimetada. Hoolimata nahalapakast on näpud praegu paistes. Ma arvan, et lasin välja vähemalt viissada noolt kui mitte tuhat. Siinkohal suured tänud noolekorjajatele kes oma elu ohtu panid neid kokku tassides.

Isiklik sõprus tekkis seesoleva vibukütiga, kellega vahetasime nooli ja rõõmuga arvan, et tulemus jäi minu kasuks. Tema sai mulle pihta korra munadesse ja kätte, mina talle kolm korda näkku ja 3-4 korda rindkeresse või kätte. Nüüd siis on mu persoon ühe munaga ja vastase vibukütil on 3 auku otsaees. Pihta sai ka hea hulk teisi ja lisaks tublisid rüütleid, kes üsna häälekalt avaldasid selle peale rahulolematuse protesti ja sõimasid kole kõvasti vaenlast, oma ema ja issandat jumalat ning pudenesid lõpuks kilpide taha, aga mõni ei sõimanud ka. Vajus lihtsalt kaaslaste õlgadele, kes õnnetu lõkke äärde toibuma-siduma viisid. Kahjuks ei saanud neid reeglite järele surnuks lugeda.
Vabandan nende ees, kes said noolega vastu nägu, see ei olnud sihitud nimme ja mitte lastud hea õnne peale. Proovisin lasta ikka kindla peale, va tornis olijate suunas, kes ise seda palusid.

Lätlaste ja venelaste nooled olid aga "kvaliteet" omaette, ma ei kurdagi niiväga kõhetu otsa üle, sest lõppeks said omanikud seda enda peal ka tunda kuid saba võinuks ikka parem olla. Nähtavalt saasta otsaga nooled murdsin aga katki. Oli kummalise otsaga nooli, millel nooleotsakujuline lame riidest tupp otsa õmmeldud. Üks nool oli küll vihastav. Ma ei tea kes pätt selle lendu lasi, aga minu kõrval lendas palgi otsa sisse kinni nool, millel polndki otsa, Vaatasin seda veidikene aega ja otsustasin siis mõneks ajaks linnuse teise otsa juurde kolida, et mitte sattuda koleda kiusatuse sisse.

Tänu noolelaskmisele jäin larpiga igati rahule. :)
hallsilm
Lohede õpilane
 
Postitusi: 2544

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Henzu 18:04 22. Apr 2007

8h passimist, 15 sekundit lõbu. Oma egosid toitke töö juures, pole mõtet teiste mängu selle pärast ära rikkuma hakata.
It started with a Try and ended with a big Umph.
13, põhilegeepikluut.
Fritz Bahnhofkuchenman
All characters appearing in this work are fictitious. Any resemblance to real persons, living or dead, is purely coincidental.
Henzu
Võlur
 
Postitusi: 995
Asukoht: Tartu, 58581678

Kasutaja avatar

PostitusPostitas VincentArckharum 18:18 22. Apr 2007

Mitte nii toredat pikka valvekorda. Toredamat 15 sekundit enne surma. Masendavad haavad ja valud hiljem.

SEega, mis me õppisime, löö kilbiservadega näkku, põlvega selga ja peksa näkku kuni pilt vastasel on silme eest pime. Suurepärane õpetus, tänan teid Paladilnikud.

Muidu oli isegit tore vanu tuttavaid nähe ja tööd rügeleda.

Nüüd haavu lakkuma ja larp-pohmakat välja pesema.

13 põhilegeepikluut.

Hjarl(Karl) von Liebekrieg
"My name is a word of power on the lips of my followers. You can't escape me, i'm inside your mind."
VincentArckharum
Orkipäälik
 
Postitusi: 681
Asukoht: Viimsi/Olustvere/Viljandi

Kasutaja avatar

PostitusPostitas aratred 18:24 22. Apr 2007

Oeh!
Minuarust-mis sest et linnust ära ei võetud.
Lahingkogemus oli hea ja lõbus ka oli :P
Lahingplaan ei läinud küll läbi, aga arvan et isegi selle õnnestumisel poleks vast linnust ära võetud, kui meil vastasteks surematud :(
(pean silmas eelkõige venelasest vibukütti, kes sai minult vähemalt 6 tabamust, ja väidetavalt ka teistelt mängijatelt väga ohtralt)
Kahju oli ka sellest et jäime ilma suuremast väljaspool kindluse löömast, kui viibisime manalas.
Ilm polnud ka kõige hullem niiet kokkuvõttes oli ikkagi üsna mõnus üritus.
Jääme järgmise aasta üritust ootama, äkki on selleks ajaks müürid nii kõrged, et piiramisel poleks piiranguid :?:
aratred
Seikleja
 
Postitusi: 22

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Dan 18:31 22. Apr 2007

Oli tore !

Linnuses sees olles polnud puhtalt kilbi-mõõgaga midagi teha. Kui redelitega oleks hakatud müüri peale ronima, siis ehk oleks olnud.

Ei oskagi midagi väga rääkida... Vaimulikud olid tase omaette :) Tallinna bussijuht oli kaa tase omaette :D (tsiteerides teda: "teie teravad orad [bofrid] lõhuvad mu bussi ära ! ")

Jaa-jaa, ning sepikoda tuleb Karmusel vägev :) Riskept kõigi suunas kes suvatsesid appi tulla kui öeldi et abi on vaja - ja kerge hämmeldus nende suunas kes lonkisid kaks kätt taskus mööda kui oleks vaja olnud kaks minutit käsi külge panna. Ehk nagu keegi väga õieti ütles: "vaatad silmist sisse, kanaaju sirendab vastu".

Aitäh, korraldajad ! Teinekord uuesti !
Dan
Tuleloitsija
 
Postitusi: 800

PostitusPostitas HeapFactor 18:46 22. Apr 2007

Üli hea oli.
Aga see oli jah nõme, et müüril oli og lint, sest suhe kindluse ja ründaja tüüpide vahel oli 1:3'le kui mitte hullem veel, ja see ka veel, et osad olid tõesti suremattud. peksin ühte tüüpi kindluse taga ~15x jalga ja siis lõpuks sai aru, et ta on surnud :lol: kui linnuses oleks olnud ~45 inimest siis oleks see olnud vallutatav ja kõik müürid avatud. ise surin korra ja tapsin kaks :) . Aga lõpus tegelt lõkke juures me ootasime 3 eestlase ja venelaste kambaga, et te ründate meid :P .. aga ei :(
aga algus oli palju parem.. käisime linnuses sees ja siis visati avastati mu karus naga alt nuga :rolle: ja lõpuks kui meid süüdistati ketserluses, siis lükati müüri pealt alla meid.. ja see oli ka ilgelt mõnus, kui me linnuse alla ligi 3x igast illi pritsisime ja tapsime ühe eestlase ära lootes, et saame sisse :) .. jääme siis järgmist aastat ootama..

aa ja külm oli öösel telgis magada :D
HeapFactor
Seikleja
 
Postitusi: 23

Kasutaja avatar

PostitusPostitas eliises 18:54 22. Apr 2007

(Kustutasin eelmisest teemast postituse ja kirjutan siia uuesti)

Et väga hea oli, aga kindlasti mitte parem kui eelmise aasta sama üritus. Palju ülbeid inimesi - no tõsiselt, mind ei huvita, mis kõva ülem sa mängus oled, see ei anna sulle õigust käituda minuga nagu loomaga. Ühesõnaga, mõni võiks õppida inimese moodi rääkima. Nõmedaid juhuseid oli veelgi, aga no see selleks - inimesed on erinevad. >)

Telgis polnud see aasta sugugi külm võrreldes eelmise aasta jüriööga.. See aasta sai isegi magada. Vahepeal ärkasin ainult mingi 2x ülesse, sest jalad külmetasid. Muidu oli mõnus.

Tööd sai tehtud, selg vajab jälle ravimist, aga pole viga. Hea oli näha uuemaid ja vanemaid tuttavaid.

Üldkokkuvõttes jäin rahule. Suured tänud, toredad ja vähem-toredad inimesed. >)
Make love, not war!
eliises
Seikleja
 
Postitusi: 17
Asukoht: kuusealused

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kristjan Oad 19:10 22. Apr 2007

Olgu Issand meile armuline ja saatku meile appi võitlejate kaitsja, sõdalaste pühak Tharapiita!

Ui see oli hea. Nii Manileiu turvamine ja noogardlaste proovimine enne pruudi andmist kui ka sõttaminek ja "liha" hulljulged pindakäigud.

Jumalatuuletsemine algas OG valusalt, ent läks edasi paremini.

Ja plaan mitte ei töötanud, vaid töötas piiratult - välja tungis kokku kümmekond? piiratavat, need kõik said ka maha löödud.

Ja ui see oli hea, kui Vägivald, Haljas ja Haugas ( :7: Celecirion ja Aratred) lõppeks müürist üle said. Kõige kõvem löömakogemus Kassinurmel.

Oli ka segavaid asju, aga tühja neist. Järgmisel aastal paremini. :)


Igati rahul K+&n
Kristjan Oad
Tuleloitsija
 
Postitusi: 819

Kasutaja avatar

PostitusPostitas manjolo 20:22 22. Apr 2007

tere,

olen uus nii teie foorumis kui ka esimest korda osalesin larbil. üldmulje jäi vägagi positiivne, kuid väikesed häirivad faktorid olid ka mis selle pildi perfektseks ei lasnud teha. ma olin sakslaste poolel ja kohe üldse ei saanud sellest ole vait ja oota taktikast. ma arvan et selline asi toob tulemuseni küll kuid mängu- ja protsessiliu tapab. samas olin ma väeüksuses 13 (UA, UA, UA) ja sain ka linnusest välja joosta ja reaalsesse võitlusesse astuda, mis oli väga kõva. Äärmiselt nõme oli paladinide suhtumine-kui me võita ei saa siis me ei ründa ja vingume ja kui isegi keegi tuleb siis peksame jalaga näkku. tahaksin mainida, et see kindlus polnud nii vallutamatu ja hundid peaaegu murdsid läbu üks isegi sai sisse ja kui kõik oleksid koos tulnud siis võibolla oleks ka actionit. aga nagu ma juba mainisin üldmulje oli tore.

tänan
manjolo
Vandersell
 
Postitusi: 3

PostitusPostitas HeapFactor 20:29 22. Apr 2007

nad ei ründand selle pärast, et meid oli lõpus umbes ~35 ja teid oli ~100 + teil oli kinduls..
ja ei oleks saanud minna sinna rohkem mehi korraga sisse, sest redelil oli üks pulk puud + see oli väga libe + me ei sa ju oma meeste peal kõndida. ja kõik n.ö. eestlased vajusid kuidagi kiiresti ära :? .. aga ootan juba järgmist :)
HeapFactor
Seikleja
 
Postitusi: 23

Kasutaja avatar

PostitusPostitas chloe 20:32 22. Apr 2007

Ma pigem muljetaks üldiselt.

Ilm rikkus jälle poolenisti kõik ära, paljud jäid haigeks ja jätsid sellepärast tulemata. Kui järgmine aasta (ptui, ptui, ptui) sama koerailm, siis soovitan ikka tasuta bussi juurest läbi käia, kuigi nimekirjas pole. 45-st tuli 29 ja neist ainult paar teatas, et ei tule.

Jüriöö üritus on mõeldud talguteks, et inimesed aitaks Kassinurmet korda teha, et kõigil oleks seal iga aasta mõnus käia. Larp on tänu korraldajate poolt abistajatele, osavõtjatele. Mõneti nägin teistsugust suhtumist tulijate poolt.

Mängust: rolli mõtlesin ise, oli selline väike proovikivi, et näha, mis saab, kas toimib, seda eriti lahinglarbil. Mängisin sakslasest aadlidaami, kes ise suurt midagi ei tee.
Järeldused: et vahva oleks, tuleb ise suur eeltöö ära teha, vaeva näha, kaaskonnaga, teiste mängijatega enne mängu suhelda. Siin suured tänud 13-le, kes mind saatis. Väike jõud selja taga tagas teatud respekti, pluss nad viitsisid mulle tähelepanu pöörata, ehk siis mul polnud igav, enamus ajast oli mul keegi sabas ja minu turvalist liiklemist tagamas ja ma ei pidanud vinguma, vaid nad ise mõtlesid ja kontrollisid.
Omaette elamus oli kahtlemata Batu (solist), Rauno ja Henzu (tantsutüdrukud) muusikaline esitus mulle eraldatud kloostritoas, kus ma muusikat nõudsin.
Sama vahva kui teised oli Cat, kelle ma endale õuedaamiks kauplesin. Tema tegi minust Emanda ja Preili. Kuna ma ise ringi kepselda ei soovinud oma pika kleidi tõttu, sebis tema ringi ja tegi abti elu üsna kiireks ning sundis teisi mulle tähelepanu pöörama.
Aadlikku pole nõme mängida kui vastavad tingimused luua. Küll aga pidin ma ennast kõvasti tagasi hoidma kui lahinguks läks, natuke kahju, et ei saanud osa võtta, kuid samas kõrvalt oli ka huvitav jälgida.

Muljetavaldavad olid kloostrisolijate tabardid, mida suurem enamus kandsid. Kohe sai aru, kellega tegemist, mis grupiga koos. Siin respekt narvalastele, hospitaliitidele, Hanzo grupile jne. Ilus oli lihtsalt.

Ja väike soovitus: kõik, kes läbi aasta Kassinurmes käivad ja vabas looduses paljundada armastavad, palun visake tarbitud soolikad prügikasti, et igakevadised talgulised meeldivalt metsa koristada saaks, nähtu ütleb, et need ei lagune looduses niipea. Tänan.
chloe
Nati Kõvem Võlur
 
Postitusi: 1312
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Nimgil 20:44 22. Apr 2007

See oli vahva, mõnus oli tööd visata teha, kuigi häiris, et ma põhimõtteliselt astusin rongist maha bussi peale siis tööle ilma et saaks riideid vahetada. Ma imestan, et ma sain üleüldse oma asjad pandud ja söödud kui uuesti taheti
"vabatahtlike". See oli nagu ainus häiriv asi.
Nüüd nati mängust ka. Passisin enamus ajast barikaadi juures. Suht tore oli seal. Kiitus nendele, kes esimese lainega tulid. Väga julged ja tublid olid nad.
Hospitaliidid tegid meie poolel asju palju paremaks. Nad kuulsid, et kuskil on arsti vaja ja olid kohe kohal parandamas, väga effektiivne. See hoidis meie rahvast müüri taga paremini elus.
Mõõga ja kilbiga ei olnud tõesti midagi linnuses sees. Au ja kiitus 13 põhilegeepikluutile oma julge rünnaku eest.
Teil vedas te olite ainsad meie seast kes korraliku lahingut nägid.
Nimgil
Seikleja
 
Postitusi: 24

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kristjan Oad 20:46 22. Apr 2007

Ja nende luud jäid kõrtsiseina äärde pleekima. :)
Kristjan Oad
Tuleloitsija
 
Postitusi: 819

PostitusPostitas Leofwyn 20:46 22. Apr 2007

Värskelt mehelepandud noor vürstitar Tiina jäi ka rahule :D Olgugi, et teda nähti ka mõnedel hetkedel virisemas ja pirisemas, mida ta nüüd südamest häbeneb, sest MIDA on vinguda, kui tegelikult oli kõik olemas ja kõik hästi. Väikeste agadega mõlemas punktis, aga need on vaid ju pisidetalid.

Üks meeleolukamaid sündmusi oli ennelõunane naiste pataljoni moodustamine ja puude ära vedu :P Kuigi meiega liitusid ka paar väheke tugevamat vene noormeest, tegime me ikkagi ilma.

Teisena märgiksin ma ära enda mehelepanekut ning neid kõiki ettevalmistusi selleks. Pluss veel eraldi oma ülitoredat perekonda ja kõiki mu vaeseid ihukaitsjaid, keda ma mööda telginööri ja tihnikuid vedasin :D Ja loomulikult minu maailma kõige hoolitsevam peigmees Igor, tänu kellele ma omastasin lausa hüüdnime Printsess.

Tegelikult on ikkagi inimesed need, kes mängu teevad, niiet minu kõige palavamad kiidusõnad langevad noormehe kaela, kes laseb end siin foorumis lahkelt Faramiriks kutsuda. Olgugi, et sel ajal me juba OG olime, siis ta enesealgatuslikult küttis terve öö tütarlaste telki, ise saades vastutasuks kõva ja külma aseme. Lihtsalt tore, et leidub keegi, kes nii ennastohverdavalt teiste heaolu enda omast kõrgemale seab. :) Tehke järgi!
Leofwyn
Rändur
 
Postitusi: 11

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Elestir 21:14 22. Apr 2007

ma tahtsin vabandada et ma ei tulnud ma jõin ennast umbe ja läks meelest ära :2:
D&D - Demand and Demise, well for me anyways.
Elestir
Tõeotsija
 
Postitusi: 204
Asukoht: Tartu

Järgmine

Mine Larp

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist


cron
© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.6