Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Priiuse Hinna muljed

Päris elus rollimäng

Moderaatorid: Irve, chloe, Sorontur, Gregik, Aweron, Priist, Bernard

Kasutaja avatar

Priiuse Hinna muljed

PostitusPostitas Curunir 10:37 29. Mai 2005

Nii. Olen kodus, olen elus ja olen rahul.

Tegu oli kohutavalt toreda mänguga. Kuigi olin kirjas kui abiGM mängisin ma kogu mängu erinevates rollides (märtriks saanud vend Albert, Murueide poeg ja Ants - külamees, kellele tehniliselt kuulub nüüdseks linnus ja väga palju kulda).

Tänusõnad:
Bya: kohutavalt laheda (ja pikka) väitluse üle usuteemadel. See oli üks lahedamaid asju, mis ma larpil teinud olen
Lilletüdruk (loodan, et panin õige nime): tänu sinule oli mul parim intriigimäng kunagi. Sa oled üks parimaid mängijaid, keda ma tean. Ilma sinuta oleks Antsu roll igav olnud
Trexxx: Mis ma oskan öelda: Grendel. Geniaalne
Frugo: Ma pole päris kindel kumb meist teist rohkem pettis, aga see pole tähtis. Tore oli
Karmus: Sind peab tänama mu elu parima surma eest (vend Albert veetakse väljakule ja hakkatakse mu pead maha lööma. Viimased sõnad "Issand, anna neile andeks nende patud, sest nad ei tea, mida nad teevad)
Mainin siinkohas, et üks mu rolliunistusi oli mängida usufanaatikut. Kahjuks tuli see roll mulle alles kohapeal ja seega polnud ettevalmistunud. Ja ei tundnud pühakirja nii hästi, kui oleks võinud.

Kindlasti unustan ma midagi. Aga täpsem info tuleb siis, kui olen dussi all käinud, söönud ja maganud.

P.S.: Curunir ootab järge ;)
Talveunes
Curunir
Haldjate sõber

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Liilia 12:12 29. Mai 2005

Jõudsin minagi koju...
...aga näe, und ei saa silma, muljetest pea paks otsas ja kurgus selline kibe tunne- vähemalt tean, et järgmine kord ei tasu nii vähe sooje ürpe kaasa võtta ;)

Mängust...
MINU SÜGAVAV KUMMARDUS JA SIIRAS TÄNU, GM-IDELE NII VAHVA MÄNGU EEST!
ja sellest tulenevalt...
PALUN, PALUN, PALUN, PALUN, PALUN.....JÄRGE (nii palju jäi pooleli ja asi hakkas just ilmet võtma, kui mäng otsa sai...ja ikka kõige huvitavama koha peal - NAGU TAVALISELT! ) :(

Mu kallid kasulapsed... sorry, aga äri on äri, ei maksa pahandada ja pealegi, kes ütles, et te endale viletsad mehed saite...minu arvates oli igati aus tehing.
Dmitri, mul on siiralt kahju, et "piiksud" su õe maha lõid, aga kuna ma päris kindel polnud, et see just su õde oli...siis on sel erilist tähtsust- olid ju tüdrukud nii väikesed kui minu juurde jõudsid, et segi läksid, aga mul lihtsalt oli vaja tast vabaneda...
Odrakaupmees....oh jah, sul oleks peaaegu õnnestunud mu südametunnistus avastada ja panna mind mu pahatahtlikkust kahetsema, õnneks sain viimasel hetkel endast võitu
Benedicto- "ave maria cracia plena"- õnnista mind "püha isa" ma olen pattu teinud, su laulatus oli vapustav...eriti tekst:"Nüüd võite peigu suudelda!"
Ants, mu kallis mehekene! Jumal ütles mulle, et ma saan kõik mis ma tahan ja minu kätte jääb võim ja au ja raha igavesti - nii ma sind lepingule allakirjutama tirisingi ja sa tulid ka...
ja kerjus, võimaltult TÜÜTU ja närvidel mängiv ja piuksuv helin kõrvus kõlamas- lühidalt sa oskad mängida nutlust ruudus
ja siis see murueide poeg... jääb meelde, see sinisilmsus ja südantliigutav lihtsameelsus... "sa mu püha lihtsameelsus" SA LIHTSALT OLID PARIM; MIS SELLES MÄNGUS SAI OLLA :!:
Karmus...mul ei ole sõnu...ma vaikin parem...
Ja MU JUMAL - nii palju jäi tegemata...näiteks sinuga jõudu katsuda ja proovida sind tappa jne

Trexx, see vahva olevus Grendel seal kammersaalis (... pärast Die juttu et ristimisvee mahapesemisest pole mingit kasu) sai sootuks uue tähenduse, nii mulle kui ka mu vastsele abikaasale...
Mittekusagilt välja ilmuv Surm (kahjuks, ma ei suuda meenutada su fooruminime- kassihoidja :D ), kes sosisatb kõrvu huvitavaid asjaolusid, mis tegutsema sunnivad...
Frugo- sinuga oli eriti vahva vaielda ja tingida tütarde üle- sa oled sündinud kõrtsimeheks :lol:
Die- sa oled tore inimene, ma tahaks sinuga saada veel koos mängida ja see järg... OHHHH , "...See oleks unistus mis hardasti on ihaldatav..."(Hamleti monoloog) :P

Tänan, teid kõiki, armsad mängukaaslased ja uute mängudeni! :)
Teach me laughter -
save my soul!
Liilia
Haldjate sõber

Kasutaja avatar

PostitusPostitas asche 14:30 29. Mai 2005

Kodus, lõpuks.

Olin Marlene, saksa sepa tütar. Tarvanpääle jõudes vaimustasid mind ja mu toatüdrukut kaunid ja jõulised aestide mehed. Läksime siis kõrtsu nendega tutvust tegema ja oh imet, Saare sepp tahtis mind ära kosida ja tema sõber Mikk minu toatüdrukut. Oi, kus nende suust tuli meelitusi, lubasid end isegi meie pärast ära ristida, meie ristiinimesed ei saa ju paganatega abielluda.

Läksime siis Hannaga (toatüdruk) pidusaale ja muusikuid kaema. Kuid juhuslikult sain poole kõrvaga kuulma, et meie peigmehed tahavad peale pulmi oma ristimise maha pesta ja meid maha müüa!

Me olime küll kristlased, kuid polnud kunagi oma usku sügavamalt süvenenud. Nüüd oli hea hetk seda teha. Otsustasime nunnadeks hakata(või vähemalt nii kauaks kuni oleme paganatest peigude silme alt kadunud). Vaga vend Albert tegi meid nunnadeks, me pidime end piitsutama, kümmet käsku õppima jne. Paganad püüdsid meid küll takistada, kuid meie usk oli tugev. Kahjuks vend Albert tapeti ja meil oli uut kaitsjat vaja. Kes oleks selleks paremini sobinud, kui meie oma saksa saadik Benedicto. Kabelist sai meie peakorter. Pühitsesime kivisid, et nendega paganaid loopida ja tegime veel väga palju muud, millest kõva häälega ei räägita ;).

Käisime kõrtsitüdrukutega koletisele unelaulu laulmas, kuid koletis andis meile hoopis selle eest raha.

Kena mäng oli, tänan kõiki, eriti Hannat, Benedictot, Albertit, oma paganast peigu ja ristirahvast.
"Imperious, choleric, irascible, extreme in everything, with a
dissolute imagination of the like which has never been seen,
atheistic to the point of fanaticism, there you have me in a nutshell
and kill me again or take me as I am,
for I shall not change."
(De Sade)
asche
Vanem õpipoiss

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Karmus 17:07 29. Mai 2005

Kõigile kes tulemata jätsid kuna kardsid, et mäng suurem asi ei tule -Saamatud olete ja läbi selle ise ka kannatate.
Ise see oli talutav, et lõpus järjekordne "portaalikoll" platsi astus.. oli teine tiba teistsugune, asjalik ja huvitav.. seepärast vist eriti hinge ei roojanudki.
Ja tema ning ta ema lahendus jäärapäise Saare Sepaga toime tulekuks ja enese poole meelitamiseks oli tõsiselt nauditavat rollimängu pakkuv. :)

Sellest om küll kahju, et Sakste piigadele meite kohta nõnna kärbseid aeti ja viimased uskuma jäid.. saarlastel olid nendega päris tõsised plaanid- ei mingit maha müümist, hää elu peale oleksid saanud. Ja ega saaremeha see suurt huvitanud kas ta parajaste ristiveega koos või mette.. ega see elu miskitki moodi muutnud poleks.

Üldiselt.. mida rohkem siin mõtlen seda enam tundub, et peris hää mäng oli milles kindlasti oma osa ka Rakvere linnusel on. Minul teine larp järjest kus kahte erinevat rolli mängida saan.
Tänan ka omaltpoolt kaasmängijaid ja korraldajaid meeldejääva ja hää mängu eest. Tublid olite jätkake samas vaimus kuid ärge loorberidele puhkama jääge.
Karmus
Ruunitundja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas kuriboh 17:13 29. Mai 2005

nii... ... ma olen kah siis m6nda aega juba kodus.

Pühitsesime kivisid, et nendega paganaid loopida

minu idee :P !!! [irvitab veidike... "kiir ristimine"]

V2ga tore oli. Ma tegin kaks uut isiklikku rekordit: surmade arv (4.9), OG vigastuste arv (ja suurused).
In the grim darkness of the 41th millenium there is only awesome.
kuriboh
Valguse hoidja

Kasutaja avatar

Re: Priiuse Hinna muljed

PostitusPostitas Crata 17:19 29. Mai 2005

Aitäh :) (lakoonilisus ei vähenda sisulist väärtust ja sügavat rahulolu ja tänutunnet ;) ) GMidele ja kaasmängijatele. Larpijärgselt standardselt unisena väga napp (ja enesekeskne :P ) kokkuvõte.

Roll oli lahe, kuigi ma ise esialgu ei adunud selle kõiki võimalusi, tähendusi ja tagamaid.

Larpile harjumatul kombel ei sattunudki mitte keegi kummalgi korral peale, kui ma Grendeli äratamisloitsu loitsisin. Tavaliselt jõuavad ikka segajad kõige ebasobivamal momendil kohale, aga seekord vedas. Ma ei olnud isegi kuigivõrd peidus :P

Üks minu tegelasele närvikõdi tekitavaid olukordi tulenes heast läbisaamisest Dmitri ja Freyaga. Rääkisime oma peredest ja eludest üldse pärast kätelugemist ja siis tuli jutuks, et mul on poeg ja ta magab ("Koguaeg magab? Eriti rahulik laps", vist isegi mainisin kogemata, et ta sealsamas on..). Ja siis leidis Freya altarilt kirja kohutava Ellaja kohta, kes lossimäe all pidada magama ja keda ta ema on kaugelt äratama tulnud. Inimesed muudkui lugesid, puurisid ja tõlgendasid seda kirja ja minul oli koguaeg mõte peas, et millal nüüd Dmitri ja/või Freya ära ühendab, milles asi ja kes kes on. Ei ühendanud :D

Curunir, naiivitar kirjutas:..Ants - külamees, kellele tehniliselt kuulub nüüdseks linnus..

Lilithil/Sööjataril on selle kohta öelda vaid: "Oo, kas tõesti? :rolle:"
my inner child is a mean little bastard - anon

ACrata
Crata
Mistress

PostitusPostitas doris 17:19 29. Mai 2005

ma tahaksin veel lisada, et minuarust oli see linnus ikka jube hästi valitud, et see sobis mänguga niii kokku. ja need lambad...nagu olekski päriselt keskajas! mõte hakkas ka voolama ja sai ennast tõeliselt välja elada. mõnes teises kohas minuarvates see mäng poleks vast nii head muljet jätnud. kuigi ebameeldiv oli, et öösel läks külmaks ja et linnuses polnud mingeid kaminaid vm, mida oleks saanud kütta näiteks ruumide soojendamise tarbel. aga need on kõik pisiasjad. väga tore nädalavahetus oli, ja tulen kindlasti teinekordki nii toredale üritusele, sest on ju ikka tore end vahepeal välja elada.
:rolle:
tout ce qui est interessant se passe dans l' ombre.
on ne sait rien de la veritable histoire des hommes.
Celine
doris
Tõeotsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Curunir 17:20 29. Mai 2005

Kullaketrajte kohta: niipalju, kui ma aru sain ei olnud see, kes maha löödi tegelt vene suurvürsti tütar. Vene suurvürsti tütrel pidi kaelas olema puust lind. Seda kandis Siret (Galatea). Seega: muretsesite te vale lapsukese pärast :P

Paganad püüdsid meid küll takistada

vend Albert: Püsigu teie usk tugev. See on viimane katsumus, mille meie Jumal on teie teele satunud. Ärge vanduge alla :P

Ja ma unustasin Die: Oli väga lahe kogemus, kui vend Albert palub jumalt ani ja kõik, mis ta kuuleb on hääl: "SU usk on nõõder!"

Ja veel üks tore asi, mis juhtus:
Vend Albert läheb kirkusse, et palvetada patuste hingede eest. Ta põlvitab altari ees ja hakkab palvetama. Ja siis tuleb kirikusse sisse turistigrupp, kes seal 10 minutit minust pilte tegi :P (LÕpuks oli ainuke asi, mis ma seal palusin: "Palun minge ära! Palun minge ära! Palun minge ära!"

Lilithil/Sööjataril on selle kohta öelda vaid: "Oo, kas tõesti? "

Tegelikult arutasin seda mingi hetk Grendeliga. Teie võite ju elada oma lossipooles ja meie naisega seame end sisse lossi teises otsas :P
Talveunes
Curunir
Haldjate sõber

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Hellera 19:10 29. Mai 2005

Oeh... *mõttepaus*

Niisiis. Kullaketraja Piret on endiselt elus. Ja parema elu peale ka saanud. Või noh... niivõrd-kuivõrd.

Grendelile (On ta tõesti Grendel? Mulle tundus kogu aeg, et Krendel...) laulmine (peaaegu kottpime hiiglaslik ruum, mingi haige koll, meie "Ta lendab mesipuu poolet" laulmas ja kitarrega tüüp taustal plõnnimas) oli kõige haigem asi, mida ma terve oma elu jooksul teinud olen. Ja see pole ainult sõnakõlks... Ma kodus mõtlesin natuke järele ja midagi haigemat pole ma tõesti kunagi teinud...

Enamus õhtut möödus kõrtsus rügades, aga teenisime ka korralikult. Siis, kui kundesid enam polnud, hakkasime õega laulma. Poole ajast laulsime me muuseas leti all, kuna otsustasime ellu jääda ja väljas möllas koletis.

Ja veel natuke hiljem tegime me enamuste laulude sõnad ümber, nii et need Grendelit ülistasid.

Ta lendab lillest lillesse
Ja lendab Grendeli poole
Ja tõuseb kõuepilv ülesse
Ta lendab Grendeli poole
Ja langevad teele tuhanded
Veel Grendli juurde jõuavad tuhanded
Ja viivad vaeva ja hoole
Ja lendavad Grendeli poole
Hing, oh hing, sa raskel aal
Kuis õhkad Grendeli poole
Kas Grendlit sa
Kas võõral maal
Kuis õhkad Grendeli poole

Ja Piret on väga õnnelik, et tema kuninglik päritolu IG välja ei tulnud. Masendav oleks olnud hakata kuhugi Saksamaale sõitma... Keegi oleks kindlasti sundinud korseti ka kandma.

Aitäh kõigile!
Piret,
Kullaketraja
"Minu jaoks on ta jätkuvalt kehastunud mässulisus." - Märt
Hellera
Haldjate sõber

Kasutaja avatar

PostitusPostitas GrimReaper 19:24 29. Mai 2005

Liiliatydruk kirjutas:Mittekusagilt välja ilmuv Surm (kahjuks, ma ei suuda meenutada su fooruminime- kassihoidja icon_biggrin.gif ), kes sosisatb kõrvu huvitavaid asjaolusid, mis tegutsema sunnivad...

Surm üldselt ilmubki ei kusagilt :D Ole õnnelik et ta ainult sosistas. Mõne teise juurde minnes ütle SURM "Kõlab KABOOM! ja sina oled nüüd osa lossi välikujundusest."
I don't want to start, Any blasphemous rumours
But I think that God's Got a sick sense of humour
And when I die I expect to find Him laughing
GrimReaper
Meister

Kasutaja avatar

PostitusPostitas marit 19:45 29. Mai 2005

Mulle meeldis. M2ngijad olid m6nusad, sai hakkama ilma.. No ma ei hakka seda v2lja ytlema. P6him6tteliselt - suured t2nud m2ngijatele, 22rmiselt toredad olite. Muljed laekuvad vast hiljem, praegu yks t2htsam kysimus. Nimelt..

Kelle k2tte j2i issi coif? Igatahes tuleb see temani toimetada. Loodan, et kiiver sai ikka Kaarli k2tte.
marit
Rändlaulik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas requel 19:55 29. Mai 2005

GrimReaper kirjutas: Mõne teise juurde minnes ütle SURM "Kõlab KABOOM! ja sina oled nüüd osa lossi välikujundusest."

Minu arvates mängu kõige efektsem surm :D Vist ainukene kes lahkus lööklainega :rolle:

Kõige kohutavamaks oli aga Grendel lossiõuel, kes kõrvulukustava möirgega meie kui "ristikoerte" verd nõudis. Järgnev väriseval häälel (ja värisevate kätega ning lisaks sellele veel kiiruga taganedes) ette veeritud ladina keelne "Issa Meie", mis aga koletisele erilist muljet ei avaldanud. Ning siis muidugi nuusutamise abil läbi viidud kvaliteedikontroll.

Lisaks pidin tõdema, et paganaid kristlasteks pöörata võib osutuda ülimalt raskeks, kui selgub et just viimased on uue lossihärra lemmikroaks.
Aspiring Champion of Munchkinism
"Mul oli eile kõvasti noort verd" - aurin
// helkuriga rogue.
requel
Õpipoiss

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Die 20:00 29. Mai 2005

Tänan siiralt kõiki kaasGeeMõmmikuid ja mängijaid mõnusa ja naudingut pakkuva mängu eest. Tore oli veenduda, et 1) AINULT circa 30 inimesega on vägagi võimalik ja mõnus teha mängu 'nii suures kohas nagu Rakvere linnus' ja 2) et vanad 'larpipeerud' ei ole loorberitele puhkama heitnud, vaid tulid välja uute mõnusate rollilahendustega, ja samas on uusi hakkajaid mängijaid peale kasvamas.

Meeldejäävat (ärge palju tahtke, suht kõik on meeles, aga juhe on koos ja magamatus annab tunda, larpipohma kah.):

Enne kui mul meelest läheb - Karmus ja see teine Saare verd veli - /läheb näppab Irvelt ühe krõpsiku ja ulatab saarlastele/ - jagage omavahel üks ausalt väljateenitud krõpsik! Ristikoerte vankri ette ja taha rakendamine oli lihtsalt nii geniaalne ja lihtne idee, et... :D

Ja üldse, Saare mehed ikka rokivad. Mandri meestel tuleb veel pingutada ;) Ei, tõesti, väga muhe, Karmus ja co, väga muhe!

Aitäh Ülole ja Särele nende tegelaste eest (ei teadnud lõpuni, kesasja sa, Säre, õite mängisid - miski päälik igatahes oli), ja et te kogu seda veinikeldris toimunut nii hästi välja kandsite. Muuseas, nägemuse Beowulfist peale hakata otsima blondi kangelast aka Murueide poega (Curu kehastus) oli lihtsalt tase:D
Roopimine (mida said paljud nautida, kes õigel ajal nina kinni ei pannud) ja kokkuvajumine olid toredad, samuti eriefektide tekitamine.

Kõik ristikoerad olid samuti väga tublid. Kabeli kakofoonia. Ja erinevad Jehoova, inglite jms kujulised ilmutused ning uksed. Ja üks geniaalsemaid pilte - tulen mina pahaaimamatult kantsist välja, ja mida ma näen - 2 neiut piitsutavad end müüri ääres. 8)

Suurem osa neist, kelle asjad kadusid ja jälle salapäraselt välja ilmusid, võivad ilmselt murdjakääbikut tänada -ingellik näoilmeke-

Acrata ja Grendel - tublid olite - kartsin juba korra, et läheb massiliseks a) tapmiseks b) vampiiristamiseks. Ei läinud. Lahenes hoopis teisiti. Na 'tiplumaatilisemalt'. :7: Ja Isabel mõjus piisavalt salapäraselt ja täiesti süütult. Nii et suure üllatusena tuli see tema kolli emme roll paljudele (eriti kuna sherlockholmesiliku deduktsiooni tulemusena oli kindlaks tehtud kullaketrajate ema süü).

Mõnusalt intriigitsesite, sõbrad. Igasugu topeltmängud jms on toredad, ja neid oli hulgim. Nalja ka, ja eriti igavlevaid mängijaid ma just ei kohanud, v.a ehk mõned õite noorukesed. Aga ma loodan, et nad surid igatahes näiteks Grendeli, ja mitte igavuse kätte ;)

Bya nõid ja Curuniri Albert - geniaalne duo. Bya - ilmselt said suu puhtaks öeldud ja lauldud. Curu - roll, mis alul rahulikus olukorras oli sihuke veiderdaja, aga tõsinedes läks täiesti õigesse rööpasse ja ma nautisin oma ilmutuste tekitamist ja teiega koosmängu.

Tähh Sillule toidu eest, õhtune oli eriti nämm nämm. :D

Parimat kõigile, ja ehk kohtume veel samas süsteemis!

Die, the evil, rollimängu nõudev, kassiga GM (kes seisis hea igasugu eriefektide ja õudsete häälitsuste eest - eriti kabel ja veinikelder.)

NB! Rahvas - tehke endale üks pai! Nüüd ja kohe!
Kui oled kaelani sitas, ära pead longu lase (Saksa vanasõna)
Die
Lohede õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Die 20:04 29. Mai 2005

Hithlain kirjutas:
Kelle k2tte j2i issi coif? Igatahes tuleb see temani toimetada. Loodan, et kiiver sai ikka Kaarli k2tte.

See sai kaasa kas Trexxxiga või siis Frugoga. Ja kiiver sai.

Ning seoses Rasmuse jutuga tuli meelde Grendeli 2 toredat hetke -

õllemaitsmine (või vähemalt nuusutamine) Saare vägilase kapast - 'Mis ajast sa õlut jood?'

&

olles rebinud juppeks ja maha puistanud preestri palvelehe, vaatab Grendel mehele otsa ja lausub ehttrexxxiliku süütusega: OIH.
Kui oled kaelani sitas, ära pead longu lase (Saksa vanasõna)
Die
Lohede õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Trexxx 20:11 29. Mai 2005

Coif on minu käes...

korjasin selle hommikul üles minigolfi aluse pealt
"Meest eristab hobusest mõistus - mõnikord ka sadul."
- Hagar hirmus

" On võimatu olla masenduses kui sul on õhupall. "
- Vinnie PUHH -
Trexxx
Võlur