Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Laantemaa muljed

Päris elus rollimäng

Moderaatorid: Irve, chloe, Sorontur, Gregik, Aweron, Priist, Bernard

Kasutaja avatar

Laantemaa muljed

PostitusPostitas asche 22:36 8. Jaan 2005

Niisiis, muljeid :D

Minul oli rohelist katku päris hea mängida, armas char. :rolle:

Mängu algus kippus minu jaoks venima, kuna keegi ei aidanud mind üle vee. Seega pidin kõmpima maal, kus luusisid hundid ringi. Õnneks nad ei tabanud ära, et ma katk olen. Peale ühe võimsa targa nakatamist sain kiiresti tänu Halltõbele üle vee kõrtsi Vanapagana ja ta kaaslaste juurde, kelledega ma hästi läbi sain. Vahepeal suutsin veel kaks inimest nakatada.
Kahjuks tehti inimeste + huntide vandenõu minu vastu ja mind tapeti.

Väga tore mäng oli, kuid külmataadi asemel oli vist vihmataat. Tänud GM'idele, Halltõbele üle vee aitamise eest ja teistele mängijatele. :)

Anti, minu käes on su roheline marker + kaart.
asche
Vanem õpipoiss

Kasutaja avatar

PostitusPostitas turmakoll 23:01 8. Jaan 2005

väga mõnus mäng oli, ehkki lühike.
värviori asustus oli küll pisut hõre, õigupoolest oli küla 96% ajast tühi.
ilm oli õnneks soe nagu suvel ja jalad jäid tänu kummisaabastele mõnusalt kuivaks.
ootme kindlasti järge, et põhjala retkijad saaksid uue kaubaretke ette võtta.
Ilmaruumi tühjus on lõputu ja inimesele antud võimalus täita see oma nägemustega.
turmakoll
Loitsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas tumevari 23:24 8. Jaan 2005

Veidike mõtteid GMi silmade läbi:
Kõik inimesed mängisid oma rolle hästi välja. Ootamatu oli ka Maasilinna üllatavalt kiire langemine Külma maakondlaste kätte. Lootsin, et mässulised jõuavad enne liitlasi leida. Aga olite siiski väga vaprad ja tublid.
Kaarna rahvast paistsid eriti silma sarvikute perekond ja sõbrad. Väga vahva seltskond ikkagi.
Värviorlased hoidsid seekord rohkem kokku(välja arvatud Sepapoiss, va sutenöör), kui tavaliselt ja edu ei jäänud tulemata. Loodame, et vanemat jätkub kauaks.
Röövlid suutsid tekitada maakonnas tohutut terrorit, kuigi lõpuks olid manalas just nemad. Tekitab küsimuse, kuidas õnnestus neil nõnda palju vara kokku ajada. (teie etlemine oli muljetavaldav, aitäh, et proovisite :P )
Hundid olid kindlasti ühed edukamad ja järjepidevamad tegelased üldse. Tiine emahunt Chloe oli naljakas, samuti Kuts - hunt lambanahas. Meelde jäi ka karu vastus huntidele leivakoti asjus: "Tulge kevadel tagasi. Minge nüüd! Kõtt!"
Kaupmees või pigem -naine müüs kõike, kaasa arvatud iseennast. Äriidee oli päris kobe, aga Metsikut teil lüpsta ei õnnestunud (;
Retkijad olid kindlasti üks organiseerituim vägi. Neil õnnestus päris korralik vara hankida. Kuuldavasti oli teil ka liit huntidega :?:
Tõved olid usinad, ent nende tegevusel polnud väga laastavat tulemust. Järelemõeldes on see isegi positiivne.
Ilm vedas sel korral väga korralikult alt. Külmapoiss hüppas viimasel hetkel alt ja ei tulnud kohale. Vaat kus vingerpuss!!!

Aga tegelikult oleks võinud palju hullem olla. Oleks võinud puhuda külm tuul. Kaarna tee muutus õhtu hakul praktiliselt põhjatuks.
Malakas taas tantsu lööb
vaenurahva laial turjal.
Üldse ei sa teha tööd,
eistrid need on väga kurjad.
tumevari
Meister

Kasutaja avatar

PostitusPostitas tumevari 23:47 8. Jaan 2005

Saatke mulle ps selle kohta, mida te korda saatsite ja mida tegite. Selle järgi jagatakse teile TPsid ja saan ka mina selgema pildi.
Malakas taas tantsu lööb
vaenurahva laial turjal.
Üldse ei sa teha tööd,
tumevari
Meister

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ghostwizard 1:26 9. Jaan 2005

Mäng oli väga tore ja huvitav. Sai taas üle hulga aja larbitud, kahju ainult, et varem lahkuma pidin. Igastahes tänud GMidele ja kõikidele mängijatele, kellega kokku puututud sai.
Värviori kohta, ma ei arvanud, et meid on palju, kuid ma ei arvanud ka, et meid nii vähe on. Muidugi, eks see meie kandi rahvas hajus pisut laiali ka.
Hundid olid tore kamp, üksinda nendega kohtuma ei jooksnud ja ka rändkauplejad, kes olid minu meelest mängu kõige organiseeritum grupp.

Manivald Värviorist. Ootamas järgmist mängu.
Erien ei olnud turvaline mäng, Erien oli väga tõhusa turvakontrolliga mäng. - logerin
Ghostwizard
Arhimaag

PostitusPostitas palantir 12:36 9. Jaan 2005

Retkijate plaanid said täidetud, kuigi müügiartikleid jäi üsna palju alles. Ehk oli hind veidi liiga kõrge?
Väga palju ringirändamist mööda külasid meie poolt ei olnud, kuid õnneks leidsid enamus elanikke meie poole tee ja mingi kujutluse uuest asumaast saime.

Igaljuhul kui kusagil röövleid,vargaid või muid kõrilõikajaid näete, pöörduge meie poole. Ausad kaupmehed selliseid ju ometi ei salli.

Igast pätte näis kohalike seas palju olevat. Ühtede tehtud kratt käis meil kolm korda. :)

Lõppkokkuvõttes väga tore mäng oli.

Retkija Virk.
vaatame
palantir
Vaikija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas turmakoll 15:32 9. Jaan 2005

Siin siis kokkuvõte retkijate leeri poolt.

Retkijate peamised plaanid said edukalt täide viidud:
1 - kõik jäid ellu
2 - hõbedat koguti
3 - röövlid said maha löödud (kahju, et üks minema pääses)
4 - külarahvast ja huntidest said meie sõbrad

Kes pole veel retkijate taustaga tuttav võib lugeda tutvustavat teksti:
http://turm.ee/pohjala/retkijad.htm

Tekst pärineb tegelikult ühe teise maailma kirjeldusest, sellepärast võib esineda lahknevusi Laantemaa teemast. Mängus tulid retkijad läänest, mis Põhjala kaarti vaadates pole tegelikult võimalik. Tuuleranna kuninga soovil võttis üks retkijate voor ette rännaku kaugele maale, et tutvuda sealsete rahvastega ja otsida soodsaid radasid kaubavooridele.

Mäng ise sujus suuremate segadusteta.
Palun vabandust ammumehe käest, kelle tabamust ma eksituse tõttu alguses ei lugenud, sest arvasin, et see oli "kiivri mats".

Päris kõhedust tekitas hetk, mil hundikari meie laagri sisse piiras. Nad käitusid väga kahtlaselt ja vaenulikult ja me olime valmis selleks, et nad meid ründavad. See oleks tulnud väga verine lahing ja tõenäoliselt oleks mõlemad pooled kannatanud kohutavaid kaotuseid. Neid oli küll mõni rohkem, aga meil olid turvised (kaks kiivrit, kahel tüübil olid rõngassärgid pealisriiete all, mida võibolla näha polnud, lisaks veel nahkturvised, sääre- ja käekaitsmed) ning kilbid, millega me päris hästi oskame ringi käia. Mul on hea meel, et me huntidega rahujalale jäime, sest meiepoolne suhtumine nendess oli positiivne ja ma ei näe põhjust, miks me oleks pidanud üksteist ära veristama.

Varguste all sai pisut kannatatud, peamised kahtlusalused selles osas on sepa litsid. Ka külastas meid kolmel korral kratt, viies ära termosetäie teed, joogikruusi ja tõrviku.

Ainus nördimust tekitav tegelane oli keegi tüüp, kes ilmus koos röövlitega. Kui me olime teda kahekesi juba tükk aega materdanud, ütles ta, et ükski meie löök talle ei mõju, aga tema omad meile mõjuvad, ja üldse ei saavat me talle midagi teha. Küsimusele, kes ta selline on, tuli vastus: "vanapagana käsilane". Hiljem GMidega rääkides selgus, et tegu oli tondiga. See tüüp ei erinenud millegi poolest tavalisest inimesest. Kui tontide tähistamiseks ei olnud määratud kindlaid tunnuseid, oleks tegelane pidanud ennast kirjeldama ja ütlema, et ta on tont. Esitame teoreetilise võimaluse, et meil oleks olnud olemas tondivastane relv. Sellisel juhul oleksime me saanud seda kasutada, kui tegelane oleks nimetanud ennast õige nimega. Sellist tegelast nagu "vanapagana käsilane" ei olnud ametlikult olemas.

Segadust tekitasid ka nn jõekristallid, mida rahana kasutati. OG kommentaari, et nende väärtus on 30 hõbedat tükk, mängujuhid hiljem ei kinnitanud, nii et siin oli siiski tegemist OG pettusega.
Ilmaruumi tühjus on lõputu ja inimesele antud võimalus täita see oma nägemustega.
turmakoll
Loitsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Hellera 20:13 9. Jaan 2005

Tore oli, väägagi tore. Eriti toredaks läks siis, kui ma katku nakatusin. Siis võis rahumeelega juba krati valmis teha. Enne ei tahtnud nagu ikka seda kolme veretilka anda, aga kui nagunii oleks peagi ära surnud, siis võis ju enda elu krati omaga siduda ja ellu jääda. Vähemalt esialgu ellu jääda. Kratt oli tubli. Tõi igasugu vajalikku kraami ja päästis sepa käest minu tütre, kes õnneks polnud jõudnud oma "tööd" veel teha. Mingil hetkel tapeti katk maha ja siis olin ma lihtsalt kratiga ja teadmisega, et varsti jään hingest ilma.

Aga. Kui sarvikud maha tapeti, mis sai siis meie lepingust? Et kolm tilka verd minu poolt ja nende poolt kratt?

Pihla, krati omanik ja külaelanik, kellel õnnestus koos oma ema ja tütrega läbi saada peaaegu -kõigi- pooltega (näiteks huntide ja sarvikutega, mõlematega suurepäraselt...)

Hiljem:
Veel midagi.... Seal oli niiii märg! Nojah. Loomulikult astusin ma vähemalt viis korda otse ojja, lisaks veel see, et nagunii olid igal pool lombid, aga... Kui ma õhtul soojas, villased sokid jalas magama üritasin jääda, tundsin ma kogu aeg, kuidas ma märgade mätaste vahel lirtsuvate saabastega ringi kondan. Liigutasin natuke jalgu, veendusin, et ma olen oma soojas kuivas voodis.... parandus... venna soojal kuival diivanil, aga mõne hetke pärast olin jälle sumpamas. See oli õudne, lihtsalt nii plein kriipi...

Veel hiljem:
Juhul, kui kellelgi tekib veel kahtlusi, siis Ma. Ei. Müünud. Oma. Tütart. Litsiks. Ta oli kaksteist! Ja meid löödi auti...
"Minu jaoks on ta jätkuvalt kehastunud mässulisus." - Märt
Hellera
Haldjate sõber

Kasutaja avatar

PostitusPostitas kolbatahuja 9:50 10. Jaan 2005

Sarvikuid p'ris maha ei tapetud, nimelt 'rkasid nad j'lle ellu.
kolbatahuja
Meister

Kasutaja avatar

PostitusPostitas tumevari 17:43 10. Jaan 2005

Kahjuks ei jõudnud GMid enam välja saata Tõe orduvendade armeed, kes oleksid pidanud asuma piirama Maasilinna. Rahvas oli lihtsalt väsinud ja läbi ligunenud. Vedas, et torm ei alanud mängu ajal.
Malakas taas tantsu lööb
vaenurahva laial turjal.
Üldse ei sa teha tööd,
tumevari
Meister

Kasutaja avatar

PostitusPostitas xlr 17:54 10. Jaan 2005

tumevari kirjutas:Vedas, et torm ei alanud mängu ajal.

Vahva oleks olnud joosta Langevate puude eest... Rohkem adrenaliini.... :lol:
Ei me ette tea......................
Et jah.................................
xlr
Rändur

PostitusPostitas No-Fear 22:42 10. Jaan 2005

Tormiga oleks olnud hea m2ngida - mitte p2ris nii et puud kukuvad , aga siis ei oleks vibumehed suutnud midagi teha. :P iivel

Siiski ootan oma ilma sulgeteta noolte asukohta. :P
No-Fear
Asjatundja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas hallsilm 16:27 11. Jaan 2005

No-Fear kirjutas:Tormiga oleks olnud hea m2ngida - mitte p2ris nii et puud kukuvad , aga siis ei oleks vibumehed suutnud midagi teha. :P iivel

Siiski ootan oma ilma sulgeteta noolte asukohta. :P

Tormiga pole puu ja okste kukkumist kuulda....
hallsilm
Lohede õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Henzu 16:55 11. Jaan 2005

Ainus nördimust tekitav tegelane oli keegi tüüp, kes ilmus koos röövlitega. Kui me olime teda kahekesi juba tükk aega materdanud, ütles ta, et ükski meie löök talle ei mõju, aga tema omad meile mõjuvad, ja üldse ei saavat me talle midagi teha. Küsimusele, kes ta selline on, tuli vastus: "vanapagana käsilane". Hiljem GMidega rääkides selgus, et tegu oli tondiga. See tüüp ei erinenud millegi poolest tavalisest inimesest. Kui tontide tähistamiseks ei olnud määratud kindlaid tunnuseid, oleks tegelane pidanud ennast kirjeldama ja ütlema, et ta on tont. Esitame teoreetilise võimaluse, et meil oleks olnud olemas tondivastane relv. Sellisel juhul oleksime me saanud seda kasutada, kui tegelane oleks nimetanud ennast õige nimega. Sellist tegelast nagu "vanapagana käsilane" ei olnud ametlikult olemas.

See oleks olnud siis "tont", keda sai haavata ainult hõbetatud relvaga. Kõik see oli ilusti reeglites kirjas. See, et ta ei öelnud, et ta tont oli, oli tema enda viga.

-Vanapagan, kes on perega vägagi elus ja mainib, Kaarna kiheklonnavanema elupäevad on loetud...

Segadust tekitasid ka nn jõekristallid, mida rahana kasutati. OG kommentaari, et nende väärtus on 30 hõbedat tükk, mängujuhid hiljem ei kinnitanud, nii et siin oli siiski tegemist OG pettusega.

Turmakoll- tegu oli siiski IG pettusega, sest igaüks võib öelda, et näe see on tegelikult nii ja nii palju väärt. Oma asi on, kas seda siis uskuda või mitte. Ennegi juhtunud.

Muide... Udu... niikaua kuni sul kratipoissi vaja on ja ta katki ei lähe, ta sul ka on. Aga kui läheb... küll me võtame ise ühendust. ;)
All characters appearing in this work are fictitious. Any resemblance to real persons, living or dead, is purely coincidental.
Henzu
Võlur

PostitusPostitas palantir 18:24 11. Jaan 2005

Henzu kirjutas:
Turmakoll- tegu oli siiski IG pettusega, sest igaüks võib öelda, et näe see on tegelikult nii ja nii palju väärt. Oma asi on, kas seda siis uskuda või mitte. Ennegi juhtunud.

Me suht pikalt pikalt kaalusime nende kristallide vastu võtmist, alles siis kui lõpuks OG väideti, et tegemist on antud mängus täiesti aktsepteeritava kraamiga, võtsime vastu.

Iseenesest hullu pole. Kristallid on nüüd mängus sees. Küll me need rahaks ka teeme.
vaatame
palantir
Vaikija

Järgmine

Mine Larp

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll