Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni


LARP: "Põhjala Pööripäev - Kümnend" (06.-09. August 2015)

Päris elus rollimäng

Moderaatorid: Irve, chloe, Sorontur, Gregik, Aweron, Priist, Bernard

Kasutaja avatar

LARP: "Põhjala Pööripäev - Kümnend" (06.-09. August 2015)

PostitusPostitas Bernard 3:48 4. Jaan 2015

Pilt

Põhjala pööripäeval saabub sügis,
armeed ulgtuulena tormavad üle maa,
mehed kui lehed puult langevad igaveseks.

Ole see, kes seisab,
kelle lipp kõrgeimas tornis tervitab kord kevadet!Sellel aastal toimub traditsiooniliselt (juba 10ndat !! aastat järjest), Jõgeva lähistel "Kassinurme" mütopargis, "Põhjala Pööripäev". Pilte eelmisest korrast

Selle aasta Eesti suurim larp toimub Augusti esimesel nädalavahetusel, täpsemalt 06-09 August. Ja kestab, kokku neli päeva, Neljapäevast, Pühapäevani.

Sarnaselt eelmisele aastale, ei võeta PP2015 nimelist osalustasu vaid müüakse pileteid! Ööbimine, nagu ikka, telkides - telk kaasa. Piletite hinnad suurenevad mida lähemale jõuab üritus, seega kui oled otsustanud, kasuta võimalust ja osta oma pilet praegu.

Ole kutsutud oh vapper sõjamees ja sina laulu- ning lugudelooja. Suured teod saavad sündima, kui taas kord suvi kolletub sügiseks ja mõõgad välguvad Põhjala taevas.

Kohtume Kassinurmes.


---

Registreerumine ja piletimüük on avatud. Sooduspiletite kogused on piiratud. Seega kui raha napib siis tegutse kärmelt.

Koduleht:
http://www.ancalagon.ee

Facebook:
http://www.facebook.com/nordic.equinox

Registreerumisankeet:
http://www.ancalagon.ee/index.php/et/registreerimine/maengija-ankeet?view=form

Pileti ostmine:
http://www.ancalagon.ee/index.php/et/hinnakiri

---

Härrased, kui soovite siia üles panna motiveerivaid pilte, reklaamplakateid või muid üleskutseid, palun pidage pildi postitamisel kinni suurustest maksimum laius 600 pikslit ja maksimum kõrgus 800 pikslit.

Kui teie pilt on mingit pidi suurem siis palun postitage viide, mitte pilt (kasutage BBkoodi [url], mitte BBkoodi [img])
Bernard
Saladuste kaitsja
 
Postitusi: 2957
Asukoht: Tallinn, 55 632 698

Kasutaja avatar

Re: LARP: "Põhjala Pööripäev - Kümnend" (06.-09. August 2015

PostitusPostitas Bernard 5:06 4. Jaan 2015

Selle aasta moto on:

"See on Sinu mäng, tee sellest HEA lugu!"

Põhjala Pööripäeva korraldan ma sellel aastal juba kümnendat korda. Selle aastakümne jooksul on PP projektis kaasa aidanud väga paljud inimesed. Mõned põgusalt, 1-2 mänguks, mõned aga juba aastaid. Sama on olnud mängijatega, iga kord on meil mängul uusi nägusid aga on piisavalt ka neid keda kohtan juba kümnendat korda, sellel üritusel.

Ma olen vaadanud seda kuidas Eestis juurdub stsenaariumi põhine lahingmängu formaat ning kuidas mängijad õpivad, et kindel ajagraafik ei olegi needuseks ning kokku lepitud lahingud mitte ei vähenda, vaid suurendavad võitlusvõimalusi. Suured lahingmängud on nii maailmas kui meil, absoluutselt enim osalejaid kokku toovad larbid ja ka Põhjala Pööripäev ei olnud erand.

Ent nn. "lahingmängija" on, veidi omamoodi tegelane larbil, sarnandes (erinevalt nn. "rollimängijast") rohkem sportlase kui näitlejaga. Siiski usun ma kindlalt, et näitlemisoskus pole rollimängus esmatähtis nagu võitlusoskus (nii veider kui see ka ei tunduks) pole lahingmängus esmatähtis. Oluline on anda endast parim, olla positiivne ning kogu ettevõtmisest rõõmu tunda.

Seetõttu valisin ma veidi veidra ja natukene "tagurpidi" lähenemise, kus kõigepealt tuli tekitada mängijatebaas ja alles siis (sujuvalt) suunata nad rollimängu juurde. Nii kulusidki esimesed aastad uue formaadi ja uue ürituse juurutamiseks ning ettevõtmine kasvas jõudsalt. Viiekümnest sai sada, sajast sadaviiskümmend.

5 aastat tagasi olime jõudnud lõpuks seisu kus traditsioon oli sedavõrd tugev, et sai formaati muutma hakata. Põhiliselt tänu tollasele Erieni rollimängumeeskonnale, tehti ots lahti ja Põhjala Pööripäev on sellest ajast muutunud järjest rollimängulisemaks. Eriti viimased aastad on olnud hüppeliseks arenguks nii korralduse kui mängijate poole pealt. Tekkinud on mitmeid rollimängulisi gruppe ja laagreid ning mängijaid kelle jaoks stsenaariumite võit või isegi neis osalemine pole esmatähtis.

Kuhu siis edasi?

Põhjala Pööripäev on massiüritus. Võitluse ja suurte armeede faktor jääb sinna alati alles, see jääb alati kohaks, kus sportlikult meelestatud mängijad, saavad teineteisega mõõtu võtta. Samuti on selge, et rohkem kui 150 osalejaga larbil on keeruline kui mitte võimatu, kirjutada või hallata sadu individuaalseid ja põhjalikke rollikirjeldusi ning elulugusid. See maailm on ka oma loomuselt siiski lõbus, meelelahutuslik ja avatud.

Rollimängu mõistes on enamuses tegemist väga noore mängijate kollektiiviga. Kes, olles küll täisealised ning võibolla palju osalenud lahingmängudel, pole sügavama rollimänguga eriti kokku puutunud. Suhtluses, mis ei puuduta võitlemist, on nad tihti veidi kohmakad, aeglased ja lihtsakoelised.

See kõik ei tähenda aga, et Põhjala Pööripäeval peaks puuduma (või praegugi puuduks) sügav rollimänguline element ning võimalus vägagi emotsionaalseks läbielamiseks. Selles on ka minu käesoleva tiraadi ning 10nda juubeliürituse moto sisu.

Ürituse raamistik on välja- ja sisse töötatud. Suuremate gruppide taustalugu elab oma elu ning Pööripäevast on kasvanud välja mitu larpi mis on olnud inspireeritud ja korraldatud Pööripäevaks loodud ja seal oselnud gruppide poolt.

See mängijaaktiivsuse sõnum on vali ning selge! Põhjala Pööripäev ei ole enam minu eraprojekt, me ehitame seda maailma koos, sest teie lood ja teie mängud, mõjutavad mind sama palju kui minu omad teid. Ma saan neist inspiratsiooni ning ideid, mind vaimustavad teie taustalood ja huumor. Ma üritan võimalikult palju kohaneda, siduda, samastuda. Hea mäng sünnib ainult mängijate ja mängujuhtide koostööl.

Minu ülesanded ja lugu, käesolevaks juubeliaastaks on selge. Kuid nii mina kui ka teised mängijad, ootavad TEIE lugusid. Kui vähegi võimalik, siis võtke vaevaks ja jutustage need - kasvõi osaliselt, nii natukene.

Organiseerige oma mängusiseseid laagreid ja kostüüme - rääkige läbi selle oma lugu. Olgu see siis humoorikas või õõvastav. Aga mis kõige tähtsam, tõmmake teised mängijad kaasa enda maailma ja enda looga, kutsuge või sundige neid osa saama. Mida rohkemad mängijad saavad aimu teie grupi ja tegelaste olemusest, seda parem.

Kui vähegi võimalik siis andke teistele võimalusi. Kaasmängijale eepilise elamuse tekitamine ei tähenda alati enda võidulootusest loobumist. Eriti õhtuti ja stsenaariumite vahelisel ajal. Laske sündida eepilistel põgenemistel, salajastel sissetungidel või meisterlikel "ära rääkimistel". Mitte iga kaasmängija ponnistus ei pea ebaõnnestuma - kui ta on osav või leidlik, siis andke talle võimalus.

See on Teie mäng, tehke sellest HEA lugu!

Isegi - ja eriti - kui seda lugu jutustab hiljem keegi teine!
Austusega, Allan Bernard /55 632 698/

www.larp.ee
Bernard
Saladuste kaitsja
 
Postitusi: 2957
Asukoht: Tallinn, 55 632 698


Kasutaja avatar

Re: LARP: "Põhjala Pööripäev - Kümnend" (06.-09. August 2015

PostitusPostitas Org 22:21 22. Jaan 2015

Viikingid * plakat*
Org
Seikleja
 
Postitusi: 19

Kasutaja avatar

Re: LARP: "Põhjala Pööripäev - Kümnend" (06.-09. August 2015

PostitusPostitas LJT 23:42 16. Mär 2015

Pilt

Taaskord on Pimeduse jõud kogunemas. Juba kümnendat korda kohtuvad lahinguväljal Pimeduse ja Valguse jõud ning otsustakse, kes valitseb järgmisel aastal. Thangolis on kuningas välja kuulutanud sõjaretke. Vanded on antud ning Vishna-Ghrim marsib taas lahingusse, et otsustada Põhjala Pööripäeva tulemus.

VG kutsub taas kõiki oma koosseisus osalema Põhjala Pööripäeva 10. juubelile, mis toimub 6. kuni 9. augustil Kassinurmes, Jõgevamaal. Tulemas on ohtras koguses lahinguid nii stsenaariumite kestel kui ka nende vahelisel ajal.

Ees ootab uus katsumus. Tänavu püstitame oma laagri punasesse tsooni. See tähendab vahet pidamata möllu ja seiklust avariitusest neljapäeval kuni pühapäevani.

Meiega koos tulles tagame sulle koha meie laagris, võimaluse kasutada tasemel ühisvarustust, adrenaliiniküllase seikluse ja unustamatu kogemuse. Tule ja võta sõbrad kaasa!

Rohkem informatsiooni ürituse kohta leiad Põhjala Pööripäeva kodulehelt. http://www.ancalagon.ee/index.php

Registreerimiseks saada kiri aadressile „info@vgk.ee“. Kirjas peavad olema järgnevad andmed:
Ees- ja perekonnanimi
Vanus
E-maili aadress
Telefoni number
Kas soovid toitlustust?

Registreerumise viimane kuupäev on 2. august. Kohal pead olema Kassinurmes mitte hiljem kui neljapäeval, 6. augustil kell 2000.

Järgnevalt lingilt leiad ürituse menüü ja muud olulist informatsiooni. http://www.ancalagon.ee/index.php/et/tarvilikteave

Pane vaim ja keha valmis ning kohtume lahinguväljal!

____

Once again, the forces of darkness are gathering. For the tenth time the forces of Light and Darkness shall meet on the battlefield to decide who will reign for the following year. The king in Thangol has called for an expedition. Oaths are sworn and once again Vishna-Ghrim marches to decide the outcome of Nordic Equinox.

VG calls on all to attend the 10th anniversary of the Nordic Equinox with us, which will take place from 6th to 9th August in Kassinurme, Jõgevamaa. You can expect abundant amount of battles, both during scenarios and between them.

A new challenge awaits. This year, we will set our camp in the red zone. This means nonstop action and adventure from the opening rite on Thursday until Sunday.

If you participate with us, we guarantee you a place in our camp, the opportunity to use our equipment, adrenaline fueled adventure and an unforgettable experience. Accept the challange and take your friends with you!

More information on the event can be found on the website of the Nordic Equinox. http://www.ancalagon.ee/index.php

To register, send an email to "info@vgk.ee". The letter must have the following information:
Name and surname
Age
E-mail address
Phone number
Do you want organized food?

The last date for registering is 2nd August. You must be present in Kassinurme no later than 2000 Thursday the 6th.

Below, you will find the menu of the event and other important information. http://www.ancalagon.ee/index.php/en/essentials

Prepeare your mind and body and let’s meet on the battlefield!
92% of teens have moved onto rap. If you are part of the 8% that still listen to real music, copy and paste this into your signature.
LJT
Seikleja
 
Postitusi: 17
Asukoht: Tartu

Kasutaja avatar

Re: LARP: "Põhjala Pööripäev - Kümnend" (06.-09. August 2015

PostitusPostitas Bernard 1:09 31. Juul 2015

Piletite eelmüük lõppeb täpselt 3 päeva pärast - 2. augustil.
Tuletame kõigile meelde, et lihtsalt pileti tellimisest ei piisa. Tellimuse eest tuleb ka TASUDA hiljemalt 2. augustil. Muidu ei jää muud üle kui tuleb kohapealt pilet osta.
Pärast 2. augustit me enam piletitellimusi ja makseid vastu ei võta!
Bernard
Saladuste kaitsja
 
Postitusi: 2957
Asukoht: Tallinn, 55 632 698


Mine Larp

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist


cron
© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.6