[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4505: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4507: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4508: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4509: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
Dragon.ee foorum • Vaata teemat - LARP: Madam Lily Salongiõhtu (22. Veebruar 2014)

Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni


LARP: Madam Lily Salongiõhtu (22. Veebruar 2014)

Päris elus rollimäng

Moderaatorid: Irve, chloe, Sorontur, Gregik, Aweron, Priist, Bernard

Kasutaja avatar

LARP: Madam Lily Salongiõhtu (22. Veebruar 2014)

PostitusPostitas Liilia 14:57 4. Veebr 2014

Ostke ajaleht....värske ajaleht...
Kellele ajaleht... Uue Salongi avamine Tallinnas...
Ostke leht, värske ajaleht.....
kisab kehvalt riides poisike tänavanurgal


Masinlikult võtan tasukust penni ja loen, lehes seisab:
22.veebruari kuu päeval, 1933.a avatakse Tallinnas, Veski 11, uus moderne salong, mille avamisele on kutsutud paljud avaliku elu tegelased ja kohalikud ärimehed.
Pakutakse parimat euroopa kööki ja asjatundlik personal on valitud meie oma kodumaa ametikooli lõpetajate hulgast.
Salong-kohviku omankuks on härra Roltas, kelle proua Liliana auks, ka salong saab nimetatud "Madam Lily Salong".
Jutud sellest, et asutuses hakkab tegutsema ka eskorti pakkuvad neiud on kahtlemata liialdatud, kuid kõigest lähemalt kuulete juba pärast avapidustust, kuhu on kutsutud ka käesoleva artikli autor.

* * * * * * * * * * * * * * * * * *

....on sombuse veebruari õhtu...linn on täis saginat ja siin seal räägitakse pidustustest, töölised ruttavad koju. Teenistujad sulevad poode, et minna koju perekondade juurde - käed sügavale taskutesse surutud ja sigarett suunurgas longib ta pikki tänavat .
Sihitult?
Sihilikult?
Tema üsna noores näos on märgata kalki külmust ja otsuskindlust...või on seegi vaid mask, mida noor mees iseteadlikult näole manades teeb katset varjata oma haiget saanud hinge. Kas siis tõesti on kõik siin ilmas ostetav ja müüdav? Ainus mida ta palus temalt oli AEG...aga just AEGA ei olnud talle antud...

* * * * * * * * * * * * * * * * * *
Mängu asukoht:
Paide linn, Veski 11, Vallitorn

Mängijate vanuse alampiir on 18.eluaastat.

Mängu kestvus:
18.00 - 01.00 (ööbimisvõimalus oma magamisvarustusega galerii põrandal)
Mängureeglid:
kasutatakse Kiilakate Kyylikute mängureegleid
Mängutasu:
25.-eurot, maksetähtaeg on 15. veebruar (sisaldab endas, sooja õhtusööki, elavat muusikat jne)
Arveinfo: Swedbank, Eveli Volmre, EE822200001107904587

Taustast vihjamisi ehk abiks rollikoostamisel on järgmised kirjutised.
On aasta 1933...34...35 veebruar...Eestis.
Mängus on põhistiilid, mille teemad jagunevad:
1.) http://ekspress.delfi.ee/news/paevauudi ... d=66923048
2.) http://www.ohtuleht.ee/128241/tants-ja- ... vabariigis
3.) http://www.digar.ee/arhiiv/et/download/591171

OMA ROLL palutakse lahkesti saata aadressile isekass@gmail.com - millele siis vastatakse ja teatatakse sinu mängujht ja temaga saad edasi konsulteerida rolli osas. Viimane oma rolli saatmise kuupäev on 15.veebruar
MEIE POOLSEID rolle on seekord vaid mõningad - ja nendele tehakse mängjatele juba konkreetseid pakkumisi mängujuhtide poolt.

Austusega
Liilia ja Compani
Teach me laughter -
save my soul!
Liilia
Haldjate sõber
 
Postitusi: 314
Asukoht: Tallinn

Kasutaja avatar

Re: LARP: Madam Lily Salongiõhtu (22. Veebruar 2014)

PostitusPostitas Iardacil 13:51 25. Veebr 2014

Ma pidin sellest mängust natuke toibuma, et oma muljeid kirja panna, sest enda rõõmuks ja teiste (kes kohal ei olnud) kurvastuseks pean ma ütlema: see oli üks parimaid mänge, kus ma aastate jooksul eestis käinud olen. Ja ma mõtlen seda kogu tõsiduse juures - see oli üliäge.

Kõigepealt kiitus korraldajatele ülilaheda koneptsiooni eest. Ma kardan, et see ei paista kuulutusest välja aga kohapeal olla selles situatsioonis kus Elanor end 11 klassi õpilasena aastast 2014 leidis oli kirjeldamatu. Leida end (koos laibaga) keset mingit katlaruumi (enne mängukohta tundmata) ja siis olla pidevas avastamishirmus avastada maja, otsida peidukat laibale.. see oli üliäge ning ärevus oli kindlalt põhjas. Ning siis kui me kohtusime aasta 1933 "kohalikega" oli super. Vaikselt hakkab nagu kohale jõudma, et oot.. see ei ole enam koolipidu.. see ei ole enam kool ja midagi on väga valesti ning meie esimene mõte ei olnud sugugi ajarännak vaid et tegu on mingi õudusunenäoga, kus me end koos laibaga leidsime. Kogu see usaldamatus, kogu kohalike omavaheline draama.. Asjad keeras üle võlli muidu see kui laip leiti (mida ma ka eeldasin, varem või hiljem), ning kuidas kõik kohalikud seda ka peita üritasid - vot see oleks olnud ideaalne mõrv - laip peidetakse täiesti tundmatute isikute poolt aastas 1933. Mind siiralt üllatas, et me suutsime leida kellegi, keda usaldada, arvestades millises situatsioonis me olime.

Täiesti fantastilised kaasmängijad ning minu siiras imetlus, sest enamik mängijatest olid ESIMEST korda larpil. Ma ütleks, et nad mängisid paremini gruppina kui mõni teine seltskond kogenud larpareid, keda ma varem kohanud olen. See oli lihtsalt müstiline. Mulle küll kinnitati peale mängu, et paljud tundsid, et nad ei tea mida nad tegema peavad aga võib-olla selle pärast nad nii suurepäraselt ka mängisid - nad lihtsalt käitusid, nad ei olnud kinni eeldustes.. täiesti super stseenid (nagu see Madami ja Lizette vaheline moment torni tipus).

Ning need erinevad storyline-id ja nende rohkus. Mul jäi osati tunne, et "kohalike" omasid puutusin ma ainult pinna pealselt. Kogu see Musta Lese teema oli nii intrigeeriv ja tegelikult nii ilmne, kui peale mängu kuulda. See moment kus ma taipasin, et istun samas lauas politsei ohvitseriga.. see oli ka täiesti ootamatu ja super :)

Ja minu jaoks oli parim "prop" selles mängus lift, mis sellest, et ma jooksin ise peamiselt mööda treppe aga see andis nii palju juurde ning andis mulle mu parima stseeni: action sequence liftis. Mina ja mu kaasajarändur olime kindlad, et varem või hiljem läheb asi meile nadiks, sest meid ei olnud koosviibimisele kutsutud, me tekitasime pahandust ja üritasime Lizettet päästa. Ja siis me peatame suvaliselt lifti, näeme, et Madam ja Lizette on sees, tüdruk sellise näoga, et "appi" aga vot ei julge tädi ees öelda. Astume lifti sisse, sõidame, tädi ja Lizette astuvad maha ja enne kui me seda teha jõuame astub mingi turvamees sisse, relv meile suunatud. Dämn, me pushisime justkui oma õnnega natuke liiga kaugele. Madam tahtis meid tagasi ajamasinasse saata aga keegi kogemata tellis lifti kõrgelt ja selle asemel, et minna oma lõpu suunas, sõitsime me üles. Turvamees pidas mu kaaslast ohtlikumaks, sihtis teda. Ma hakkasin oma relva otsima aga enne kui ma selle kätte sain, oli selline täiesti super hollywoodilik lifti käsikähmlus, mis lõppes küll sellega, et ma relv kätte sain ja tulistasin. See oli hetk aga see oli super lahe pealt vaadata. Seejärel lift peatub, uksed avanevad ja need kohkunud näod: kaks koolilast relvadega nende suunas sihtimas, turvamees maas lamamas. Fotograaf vajutas vaid klõpsis kaameraga, teised lihtsalt silmitsesid ammulisui ning ootasid kuni lifti uksed kinni läksid. Vot neid pilte tahaks ma näha :)

Igatahes jah, sealt alates läks asi ainult allamäge. Minu kiitus tollele teenijale, kes meid täiesti ootamatult varitses, ning siis teisele, kes mängu lõppu oma ootamatu püandiga täiesti erakordseks muutis.

Ma võiks ilmselt neist erinevatest seikatest lõputult jutustama jääda aga see lõpu kulminatsioonini jõudmine, mis kui lumepallina veerema hakkas, oli minu jaoks ületamatu ning ma kardan, et mu sõnad ei suuda kirjeldada seda põnevust, ägedust ja adrenaliini, mida ma tundsin. Minu imetlus selle tüdruku vastu, kes Lizettet mängis - ma ei oleks mitte iial suutnud kuidagi uskuda, et see ta esimene mäng oli. Imeline rollisooritus ning tema olemasolu (ning minu tegelane nägemas ennast temas) aitas minu rollile nii meeletult kaasa. Mu mäng ei oleks olnud pooltki nii äge ilma mu kaas-ajasrändurita nii et suur tänu sulle, sest mingil moel tegid sina mulle selle mängu just nii vahvaks nagu see oli. Lisaks, ma polnud ammu kogenud mängu, kus oleks saanud niimoodi lausa teatraalselt end täiesti välja mängida ja sellel mängul ma sain - kogu see olustik, teiste kaasmängijate rollisooritused - kõik soosisid seda. Lisaks siis muidugi supper söök ning ma tõesti ei tea ühtegi teist mängu, kus GM üritaks mängijaid hommikul niimoodi pannkookide ja saiakestega poputada. Ühesõnaga täiesti super mäng, täiesti super kogemus ning ainuke millest mul kahju on, on see, et nii vähesed inimesed seda kogema said. Enda vaatevinklist ütleks ma konkreetselt - Liilia poolt korraldatud mängudest parim ja ma olen päris mitmel neist käinud :)

Ehk sügav kummardus ja aplaus korraldajatele.

Ja niiii tahaks pilte juba näha :)
Iardacil
Tõeotsija
 
Postitusi: 173
Asukoht: Tallinn

Re: LARP: Madam Lily Salongiõhtu (22. Veebruar 2014)

PostitusPostitas janar153 20:09 26. Veebr 2014

Pilte antud larpist näeb aga kindlasti sooviks ka näha teise fotograafi pilte.
janar153
Vandersell
 
Postitusi: 9

Re: LARP: Madam Lily Salongiõhtu (22. Veebruar 2014)

PostitusPostitas Gothe 22:37 26. Veebr 2014

http://s1267.photobucket.com/user/RPdig ... t=9&page=1

Veel pilte..komas kord yritan panna yles ))
Gothe
Vandersell
 
Postitusi: 3

Re: LARP: Madam Lily Salongiõhtu (22. Veebruar 2014)

PostitusPostitas Gothe 22:45 26. Veebr 2014

Tahtsin natuke kirjutada oma muljeid..
Esiteks tahaksin tänada korraldajat!!!
Imeline koht ja vabadus mängida nii nagu parasjagu tuju tuleb on minusugusele algajale vast ylioluline.
Tänan kaasmängiaid, oleks hea meel teid veelgi kohata!
Esimene kogemus on igati tiivustav,seega kui keegi miskit huvitavat veel pakub siis olen käpp!
Must lesk ))
Gothe
Vandersell
 
Postitusi: 3

Re: LARP: Madam Lily Salongiõhtu (22. Veebruar 2014)

PostitusPostitas rallyiff 23:11 26. Veebr 2014

Koht oli vägev, sai kinu, süüa ja nalja, mida veel tahta. Esimene kord, pm vaatasin ja õppisin meistritelt 8-)
rallyiff
Turist
 
Postitusi: 1

Kasutaja avatar

Re: LARP: Madam Lily Salongiõhtu (22. Veebruar 2014)

PostitusPostitas Liilia 11:30 27. Veebr 2014

Tagasi maapeale saabudes...

Asjade kokkulangevus ei ole väga tore nähtus, palju vigu, mida oleks saanud vältida, kui ei oleks olnud viimase hetke inimeste äraütlemisi, lihtsalt sünkroonimine oleks vaja olnud viia kõrgemale tasandile.

Ehk olen pisut rooste läinud sest pole ammu midagi teinud, seda enam, et andes inimestele võimaluse ise kirjutada rolli on mu kogemused vähesed.

Ma siiralt tänan neid inimesi, kes tulid jälle taas minu mängule - teid ei olenud küll palju, aga ma tean, et see ei ole oluline - tähtis on see, et te tulite, nautiste ja elasite minuga seda mängu. Seekord ei olnud ma seda tegemas üksi, mul on suurepärane toetav meeskond minu kaastöötajate näol Ajakeskusest ja ma usun, et larpe tuleb siin veelgi ;)

Sellest larpist tuleb larpimaailma kindlasti uus lause, mida mäletatakse veel kaua: "laip on olulisem kui poisid" - see siis 18.aastase neiuhakatise kommentaar tädi küsimusele, mis laipa ta jälle siin taga ajab ja tädi teab küll, kelle peika see siin on.

Imelised kostüümid, mille nimel oldi tõeliselt vaeva nähtud, toredad rollisooritused tegelastelt, kelle jaoks oli see tõesti esimene mäng. Kokku siis rekordiliselt uusi tulijaid...kõik peale 2 väga kogenud tegelase :)

Ja minu tõeliselt vaimustav uus leid GMide tähetaevas - temast me veel kuuleme, ma loodan! Tema põhjalikkus millega ta suutis üllatada. Ei ole midagi muud öelda, kui õnnitleme, Destriah, esimese GM kogemuse saamisel :)

Kahju on sellest kõigest, mis jäi mängus kasutamata....ja mis oli ette mõeldud...aga kunagi, ehk...kes teab...

Siiani on hinges selline hea tunne...
Vabandan nende ees, kes ei saanud siiski tulla - ajad ei ole vennad ja kahjuks seekord siis nii järgmine kord ehk teisiti.

Liilia
natuke nostalgitsev GM

PS: Järgmine mäng on plaanis 11.oktoober 2014
PALUN jätke see meelde, ma ei saa enam muuta kuupäevi nii nagu nüüd pidin tegema.
Teach me laughter -
save my soul!
Liilia
Haldjate sõber
 
Postitusi: 314
Asukoht: Tallinn


Mine Larp

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


cron
© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.6