Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni


LARP: "VG Talvelaager 2013" (2.-3. Veebruar 2013)

Päris elus rollimäng

Moderaatorid: Irve, chloe, Sorontur, Gregik, Aweron, Priist, Bernard

Kasutaja avatar

LARP: "VG Talvelaager 2013" (2.-3. Veebruar 2013)

PostitusPostitas Bernard 6:29 9. Jaan 2013

Kuna sellel aastal on Jää ja Tule laulu teemaliste mängude põhikorraldaja Eestist eemal ning paraku pole erinevatest asendus-korraldus-meeskondadest asja saanud (ilma, et mina neid juhtima ja julmalt eest vedama ei peaks). Siis tuleb tänavune talvelaager paraku traditsioonilises lahinglaagri formaadis.

See ei tähenda, et VG rollis poleks aga nende rollid pole seotud Jää ja Tule lauluga.

Miks ma selle Dragon.ee's välja kuulutan?

Kõigil soovijatel on võimalus osaleda antud üritusel, tasuta, vastutegevuse rollis. Osalemise aeg pole kuidagi reglementeeritud ega piiratud, võite tulla kohale pooleks tunniks või öö läbi metsas ringi joosta. Ainus mis vaja on see, et teil oleks kaasas oma varustus (ohutusnõuetele vastav) ning, et te teataksite mulle enda tulekust ette.

Paraku ei saa me võimaldada vastutegevusele ööbimist ja/või toitlustust. Kuna aga mäng toimub tehniliselt Tartu linnas, ei tohiks kasvõi mõneks tunniks kohale tulek probleeme tekitada. Nalja saab kindlasti ja tegevust ka.

Vastutegevuses saab osaleda ühel kolmest viisist:

1. Lõbus ajaviide - tulete kohale ja põhimõtteliselt teete mis tahate (üksi või mitmekesi). Varitsete metsas, üritate VG laagrisse tungida, üritate maha lüüa rohkem VG'sid kui nemad teid, mängite mingeid rolle - mis iganes. Ainus mis on nõutud on see, et teie riietusest ja/või varustusest oleks selgelt aru saada, et olete mängus. Ning loomulikult peate enda tulekust mulle teada andma ja kohapeal mängu reegleid järgima. Niisama "surematud lahmijad" pole oodatud.

2. Enda proovile panek - saate minu käest valiku erinevaid ülesandeid vastavalt enda soovile, võimetele või grupi suurusele. Ülesannete lahendamiseks võib aga ei pruugi vaja olla võidelda. Eeldab, et lepime kokku teie saabumisaja, arvu ja varustuse ning mängualale sisenemise koha. Vajadusel toimub kohapeal ka väike briif enne ning pärast.

3. Organiseeritud vastutegevus - meil on ka kaks juhti kes organiseerivad süsteemset vastutegevust VG'le nii päeval kui öösel. Soovi korral saate koordineerida enda ja/või enda grupi tegevuse nendega ning sooritada suuremamahulisi operatsioone või rünnakuid VG laagri vastu. Eeldab eelnevat registreerumist minu juures. Organiseeritud vastutegevuses võib olla võimalik ka transpordi organiseerimine mängualale Tallinnast või Tartust.


Igasugused detailid selle kohta kust ja millal vastutegevus mängu siseneb annan igaühele personaalselt. See foorum siin on liiga "avalik" ja VG'd liiga "suslikud", et seda infot täpsustada.Mäng toimub 2.-3. Veebruaril alguse ja lõpuga kell 14:00 (24h), Tartus, Ihastes, Wiiralti metsatukas (http://goo.gl/maps/60HQO)

Mängus kehtivad Põhjala Pööripäeva reeglid: http://www.ancalagon.ee/index.php/et/reeglid

Vastutegevusel ei ole osalustasu, enda tulekust andke mulle teada e-posti aadressil: allan@vgk.ee

Palun märkige ära palju teid on (ka üksi võib), kirjeldage lühidalt enda varustust ja seda mis te teha sooviksite. Ning ärge unustage enda kontakttelefoni.

---

Nostalgiaminutid, sama üritus, samas kohas, 8 aastat tagasi:
http://www.dragon.ee/gallery/main.php/v/larp/vg/albun97/albun46/
Austusega, Allan Bernard /55 632 698/

www.larp.ee
Bernard
Saladuste kaitsja
 
Postitusi: 2957
Asukoht: Tallinn, 55 632 698

Kasutaja avatar

Re: LARP: "VG Talvelaager 2013" (2.-3. Veebruar 2013)

PostitusPostitas Bernard 7:44 28. Jaan 2013

Praeguse seisuga lubab suhteliselt sooja ilma! Kuni isegi, et 0 kraadi ainult st. sula.

http://www.ilm.ee/tartu/

Arvestage riietumisel vastavalt. Riietuge kihiliselt, et soovi korral saab ära võtta/juurde panna. Kindlasti võtke kaasa vahetussokid, võimalusel vahetusjalatsid.

Kui tõesti peaks sula olema, siis lähevad jalad väga kähku märjaks.


---

Kordan üle, et kehtivad pööripäeva reeglid:
http://www.ancalagon.ee/index.php/et/reeglid

Talvelaagri eripära tõttu on reeglites järgmised muudatused/lisad:


Kõiki puudutavad erireeglid:
  • Mängualal asub GM'i poolt, tähistatud OG ala (kaks punavalget linti ümber puude, üks põlve, teine rinna kõrgusel). Sellele alale ei või ilma GM'i loata siseneda ega asju panna. Sealt võib asju võtta ainult siis kui need kuuluvad sulle ning tahad lõplikult mängult lahkuda.
  • Telk on võitlusala - mõistuse piires. Telgi ümber ja sees võitlemine on lubatud aga palun jälgime, et telki ei vigastataks ning ei tekitataks tuleohtlikke olukordi. Telgi (või läbi telgiriide) relvaga löömine on RANGELT keelatud!
  • Telkide kokku laskmine on keelatud!
  • Telgi-/ahjuvalvuri ülesanne ja kohus on jälgida ohutust ning välja hüüda STOPP! kui tema arvates on olukord tuleohtlik.
  • Inimeste toit, vesi ja isiklikud riided/kostüüm EI OLE mängu sisesed esemed ning neid ei saa luutida ega röövida.
  • Relvad, kilbid, lipud jms. selgelt rollimänguline atribuutika on mängu sisesed ning neid võib luutida.
  • Turviseid võib röövida ainult siis kui nad pole kellegi seljas (turviseid luutida e. surnult ära võtta ei saa).
  • Luutimiseks ei pea saama vastase nõusolekut (vastutus varustuse eest kehtib endiselt).
  • Luutija soovi korral võib ta asjad jäädavalt "hävitada". Selleks peab ta need toimetama GM'i kätte, kes paneb need OG alale. OG alal olevaid (e. hävitatud) esemeid ei saa mängu jooksul enam kasutada.
  • Manalast välja tulles taastuvad kõik elu- ja turvisepunktid.
  • Ravimise korral, taastuvad ainult elupunktid.
  • Katkised turvised mis ei ole kellegi seljas, tuleb tähistada OG lindiga.


  Laagri (VG) erireeglid:
  • Reeglitehniliselt on terve talvelaager teile üks stsenaarium, mis on ilma taaselustumiseta. Lõpliku surma saamise korral on teie manalaks teie jaotelk kus te peate tund aega istuma (aeg läheb käima telki jõudmise ajast). Sealjuures ei saa te kellegagi mängu siseselt suhelda.
  • Kui teid sellel ajal rünnatakse siis pikeneb teie manalaaeg automaatselt veel tunni (ennast kaitsta ei saa) võrra aga seda siis ainult üks kord - hiljemalt pärast kaht tundi ootamist saate mängu tagasi.
  • Lõplikult katkistel turvistel taastuvad kõik turvisepunktid automaatselt iga 3 tunni järel (GM annab teada kui turvised on paranenud). Taastuvad ainult need turvised mis on lõplikult puruks, asuvad laagrialal ning on korrektselt OG lindiga tähistatud. Inimeste seljas olevad turvised, pool-terved turvised jms. jne. ei taastu.
  • Kui teie luudite vastutegevust siis peab vastutegevuse liikmele jääma üks relv ja/või kilp (eeldusel, et tal surma saades oli relv ja/või kilp). Seega kui te lööte maha ainult kilbi ja mõõgaga tegelase, ei saa te midagi luutida.


  Vastutegevuse erireeglid:
  • Reeglitehniliselt on kogu kohalviibitud aeg, teile üks stsenaarium, isegi kui te vahepeal ära käite. Stsenaarium on ilma taaselustumiseta. Lõpliku surma saamise puhul peate ootama 1 tunni enne kui mängu tagasi saate. Aja arvestus läheb käima sellest hetkest kui teadvuse kaotasite (HP=0) - siinkohal tuletan teile meelde, et teadvusetuna on teil kohustus jääda sinna kus te surma saite kas 10'neks minutiks või kuni teid lõplikult surmatakse (kumb iganes varem juhtub).
  • Vastutegevusel pole manalat, pärast lõplikku surma saamist liigub vastutegevuse liige vabalt valitud suunas mängualalt välja (tähelepanu! liikuda tuleb käsi pea peal ja viisil mis võimalikult vähe häiriks elusolevaid mängijaid, suhtlemine on keelatud).
   Liikumisaega loeatakse mängu naasmise ooteaja hulka.
  • Mängu (taas) siseneda võib vastutegevus vabalt valitud punktis, mänguala servalt.  Tuletan meelde, et Pööripäeva reeglites on haavade sidumine lubatud ja seda võivad, reeglitekohase valge riideriba olemasolul, teha kõik. Teie kaaslane ei pea passima tund aega manalas või liikuma mängualalt välja kui teil õnnestub tema haavad õigeaegselt siduda. Üks elupunkt (ja seega täis tegutsemisvõime) taastub juba 20 minutiga.

  Mängus on ka ravitsejad, gruppidel 5 või rohkem inimest, 1 ravitseja, iga 5 inimese kohta. Vastutegevus võib gruppe komplekteerida ja ravitsejaid nimetada ka kohapeal.


  Ja nagu ikka - kui mulle tundub, et miski ei tööta või vajab muutmist siis on mul igasugune õigus kohapeal võtta vastu otsuseid mis lähevad täiesti lahku reeglites või ülalpool sätestatust, k.a. ebaõiglaseid või ebameeldivaid otsuseid. Palun avatud mõtlemist ja mõistvat suhtumist mõlemalt poolelt. Eesmärk on hoida laagriliste jaoks tegevus õpetlik ja vastutegevuse jaoks lõbus.
  Austusega, Allan Bernard /55 632 698/

  www.larp.ee
  Bernard
  Saladuste kaitsja
   
  Postitusi: 2957
  Asukoht: Tallinn, 55 632 698

  Kasutaja avatar

  Re: LARP: "VG Talvelaager 2013" (2.-3. Veebruar 2013)

  PostitusPostitas Bernard 2:02 30. Jaan 2013

  Hetkel on endid vastutegevuseks üles andnud grupeeringutest:

  Vaprad Viikingid
  Valge Vennaskond
  Põhjapoolseim Malev

  lisaks neile VG erikomando Nele juhtimisel. Täpseid numbreid siin ei avalikusta aga grupijuhid saavad küll info selle kohta kes veel nendega mängualal vastutegevuses on ja palju neid on.

  Sellega seoses ootan gruppide täpsustatud numbreid (kes veel pole täpsustanud) ning orienteeruvat saabumis ja lahkumisaega (olen teadlik, et lahkumisaeg sõltub suuresti ka sellest kui lõbus/külm/märg/näljane on).

  Kes veel tahab vastutegevuses osaleda, andke palun mulle endast märku.


  ---

  VG'd tuletan meelde, et on tagumine aeg laagrisse registreeruda ja osalustasu maksta! Täna on registreerumise viimane päev!
  Austusega, Allan Bernard /55 632 698/

  www.larp.ee
  Bernard
  Saladuste kaitsja
   
  Postitusi: 2957
  Asukoht: Tallinn, 55 632 698

  Kasutaja avatar

  Re: LARP: "VG Talvelaager 2013" (2.-3. Veebruar 2013)

  PostitusPostitas Batu 10:43 30. Jaan 2013

  Väga Valge Vennaskond*
  Batu
  Valguse hoidja
   
  Postitusi: 269
  Asukoht: Le Tartu

  Kasutaja avatar

  Re: LARP: "VG Talvelaager 2013" (2.-3. Veebruar 2013)

  PostitusPostitas Bernard 9:23 4. Veebr 2013

  Suur tänu nii laagrilistele kui vastutegevusele.

  Eriti tahaksin välja tuua vastutegevuses grupeeringu nimega "Põhjapoolseim Malev" (Silver Org'i juhtimisel) kes oma initsiatiiviga hankisid samuti küttega jaotelgi ja viibisid/ööbisid kogu mängu aja, mängualal ning tegutsesid hommikuni.

  Kostüümide ja rekvisiitide osas oli, lisaks VG'le, kõige rohkem vaeva näinud Väga Valge Vennaskond. Tegemist on toreda ja pühendunud kambaga keda on igat laadi üritustel alati vahva kohata.

  ***

  Ettevõtmise võib lugeda igati õnnestunuks, tavapärasest oluliselt rohkearvulisem vastutegevus tegi VG elu üsna keeruliseks kuid valdava osa ajast suutsid nad oma lipu kõrgel hoida, kõik rünnakukatsed, peale ühe, tagasi lüüa ja ka ise initsiatiivi haarata ning rünnakuid sooritada.

  2005 aastaga võrreldes oli harjumatu (ja kindlasti vastutegevusele häiriv) see, et AS Grüne Fee kasvuhoonete valgusreostus oli sedavõrd tugev, et nähtavus oli puude all 50-60 meetrit, lagedal 100 meetrit. Võrreldav koiduvalgusega või pidevalt lahinguvälja kohale lastud valgusraketiga. Põhimõtteliselt oli kõik väga hästi näha ja ka valges maskeerumisülikonnas ei õnnestunud märkamatult liikuda. Järgmisel aastal valime kindlasti parema koha mis lubab vastutegevusel oluliselt kergemini varjatuks jääda.

  (Õlilampidega valgustatud telk oli sees hämaram kui valgus väljaspool telki.)

  Üritusel osales kokku 69 inimest. Kõige rohkem oli mängualal korraga 62 mängijat (24 VG'd ja 38 vastutegevuses olijat).

  ***

  Mäng algas seisuga kus vastaspoole laagri otsene ründamine on keelatud (soodustamaks suuremat liikumist territooriumil ja manööverdamislahinguid). Kohal oli 24 VG võitlejat ja 27 vastutegevuse võitlejat (Vaprad Viikingid ja Põhjapoolseim Malev). Tänu võitlejate agarusele ei lasknud esimene konflikt ennast kaua oodata. VG alustas mängu kollektiivse lahinguvõiduga kus saadeti manalasse kogu vastutegevus.

  Enne vastutegevuse taaselustumist jõudis kohale veel 10 vastutegevuse liiget (8 Väga Valge Vennaskonna võitlejat + 2 individuaalvõitlejat). Ühendatud jõududega asuti gruppides metsas liikuma ja VG'd ahistama.

  VG'l õnnestus ka need grupid. esialgu üle mängida ning veel paar lahingvõitu saavutada (siiski mitte kollektiivset).

  Alates kella 21:00 õhtul oli vastaslaagri ründamine lubatud. 21:45 alustas vastutegevus kollektiivselt rünnakut VG laagri vastu ning seisus 25 vs 38 võitlejat (vastutegevuse kasuks) saavutati 5 minutiga täielik võit.

  Ellu jäi 4 VG'd, kolm vangi (kellest ühel õnnestus kohe kohapeal pärast haavade sidumist põgeneda - aeglaselt ja rahulikult metsa kõndides) ning üks skaut ja luuraja kes oli rünnaku ajal eemal.

  Pärast neid sündmusi toimus gruppide ning mängijate manööverdamine mööda territooriumi kus saadeti kindlasti korda suuri tegusid ja jõledaid roimasid aga millest mul kahjuks ei õnnestunud osa saada kuna veetsin suure osa ajast ühes või teises mängijalaagris. Ööesel 00:00-01:00 paiku lahkus suurem osa vastutegevusest. Kohale jäid vaid Põhjapoolseim Malev ning VG enda poolne vastutegevus Nele juhtimisel.

  Väiksemas mastaabis rünnakud toimusid pidevalt ja hommikul 10:00'ni, sai luurata, sai kakelda ja sai huumorit.

  Eks soovi ja huvi korral räägivad asjaosalised oma saavutustest ja kogemusest lähemalt ise.

  Lisan ainult mõned minu poolt tehtud pildid:

  https://picasaweb.google.com/Allani.pildid/VGTalvelaager2013?authkey=Gv1sRgCMDusauWkLebKg
  Austusega, Allan Bernard /55 632 698/

  www.larp.ee
  Bernard
  Saladuste kaitsja
   
  Postitusi: 2957
  Asukoht: Tallinn, 55 632 698

  Kasutaja avatar

  Re: LARP: "VG Talvelaager 2013" (2.-3. Veebruar 2013)

  PostitusPostitas Batu 15:13 4. Veebr 2013

  Väga Valge Vennaskonna poolt tänud väärt ürituse eest!

  Kõigepealt suur tänu VG-le, kellega on alati huvitav (ja väljakutsuv) mõõkasid ristata.

  Pilt enne lahingut:
  http://img687.imageshack.us/img687/327/ennev2ike.jpg

  Me alguses proovisime 8-kesi metsa vahele ülbitsema minna ja see 20-ne liikmeline VG salk tegi meist üsna kiiresti hakkliha (ise tundsin oma turjal Paladiini rasket kätt). Peale seda lahingut olime saanud ka omapoolse kinnituse selle kohta, et vastane on igati tõsiseltvõetav ja valvas. Vastane võttis kaasa ka meie lipu - tublid!

  Oodates taaselustumist sattusime ka vaatama Põhjapoolseima Maleva ja VG vahelist jõukatsumist, mis nägi välja umbes-täpselt selline:

  http://www.youtube.com/watch?v=fFisc4LAwIs
  Seejuures on oluline välja tuua, et VG oli Rohani ja Põhjapoolseim Malev Mordori vägede rollis (ja VG-l kaotusi polnud)

  Seejärel jagunesime kaheks väiksemaks grupiks - Erevalge ja Lumivalge - ja asusime geriljataktikat kasutama. Grupp Lumivalge lõi küll maha Vale-Valge-Surma (Tuuling) ja tema kaaslase, kuid langesid ise seejärel VG hoopide all. Ilmselt raviti Vale-Valge-Surm terveks, sest umbes 3 minuti pärast kohtus Grupp Erevalge temaga ja väsimatu tagaajamise tulemusena õnnestus Vend Martäänil ta surmata ja tükeldada.

  Erevalge hargnes metsa vahele laiali ja peatselt eemaldus patrullima saadetud VG pooljao eest. Küll aga Inkvisiitorvend Kaspar ei suutnud oma lahingraevu taltsutada asus üksipäini jälitama tema eest, näiliselt paaniliselt, põgenevat pooljagu. See sai talle saatuslikuks.

  Tagasi baasi jõudes nägime, et keegi oli meie lipu tagasi varastanud. Tubli!

  Järgnes suur ühisvägedega rünnak, mille eesmärk oli jagada väesalk kaheks ja VG laager tühjaks teha. Plaan oli orkestreeritud Vaprate Viikingite poolt ja nende taktikaline vaimusära (ning meie numbrite ülekaal) mõjus VG-le külma dušina, mille nad pidid seekord ära kannatama. Hakiti vastaseid, hävitati varustust, võeti vange ja lipp ning Väga Valge Vennaskond läks sauna ära.

  Pilt pärast edukat lahingut:
  http://img27.imageshack.us/img27/3492/p2rastv2ike.jpg

  Hea töö Vaprad Viikingid - teie kõrval on alati hea tunne võidelda.
  Põhjapoolseimale Malevale muidugi kiitus eraldi grupina esile kerkimise eest - jõudu teile.

  Bernardile igavene au ja kiitus - eriti mõistlik oli see üritus Tartu külje all teha, kuna Tartust on kujunenud Pööripäeva mõisteid kasutades "Valguse pesa". Minu pandud pildid võid sa dokumentatsiooni mõttes enda picasa kausta lisada.
  Batu
  Valguse hoidja
   
  Postitusi: 269
  Asukoht: Le Tartu

  Kasutaja avatar

  Re: LARP: "VG Talvelaager 2013" (2.-3. Veebruar 2013)

  PostitusPostitas Org 16:16 4. Veebr 2013

  Põhjapoolseim Malev tänab kogu südamest Allanit selle laheda ürituse ja metsiku kogemuse eest mida sealt sai.

  Kuna me oleme väga noor grupp ja enamus kutte on tegelenud alla aasta, siis oli väga hea ja huvitav võidelda endast oliliselt tugevama vastase vastu.

  Kohapeal sai Allanilt palju uusi teadmisi strateegia ja kõige muu kohta ning VG tegutsemisest sai ideid kuidas midagi järgmine kord ellu viia. Viikingite ja VVV kõrval võidelda oli ka suur au!

  Järgmise korrani!
  Org
  Seikleja
   
  Postitusi: 19

  Kasutaja avatar

  Re: LARP: "VG Talvelaager 2013" (2.-3. Veebruar 2013)

  PostitusPostitas Attila 19:34 4. Veebr 2013

  Tänud väga adrenaliinirohke õhtupooliku eest!

  Muidu, mulle Ihaste metsatukk meeldib - kergesti ligipääsetav, parajalt suur ja paraja tihedusega. Vaataksin seda valgusreostuse asja positiivse poole pealt. Luurajatele halb, aga madinaotsijatele hea. Pealegi, kui pilved kõrgemal asuvad või neid pole, siis on metsa vahel pime piisavalt. :)
  Võimalus on üks miljonist, aga postitus võib siiski asja ette minna.
  Attila
  Nati Kõvem Võlur
   
  Postitusi: 1261
  Asukoht: Ugala

  Kasutaja avatar

  Re: LARP: "VG Talvelaager 2013" (2.-3. Veebruar 2013)

  PostitusPostitas paadikapten 8:55 5. Veebr 2013

  Üks hästi humoorikas hetk oli selline:
  ma olin parajasti laagris, kui lagendiku teisest otsast jooksid mõned Põhjapoolseima Maleva vennad ärevalt hõikudes laagri poole. Alguses tundus, et neid jälitatakse, ja ma haarasin relva. Selgus, et üks tume kuju sörkis rahulikult neil kannul küll. Kuid siis vaatasin lähemalt - kujul oli käes sama kilp (tavalistest "viikingitilkadest" erinev), mida olin kasutanud mängu alguses ja siis kellelegi üle andnud.
  Järelsörkijat peetigi vaenlaseks, aga mul õnnestus ta ruttu oma mehena tuvastada ja segadus lahendada. Ta oli ju sama võitleja, kellele ma kilbi andnud olin.

  Teine humoorikas juhtum oli, kui olime väikeses salgas enda laagris ja nägime, et tuleb punt Vishnasid. Võtsime relvad, läksime tulijaile vastu, saime surma ja selle käigus löime nemadki peaaegu viimseni maha. Neist jäi ellu vaid üks - aga see üks oli nende ravitseja, kes oma pundi taas jalule tõstis.

  VG laagri vallutamisel oleks peaaegu üks nende relvaladu märkamata jäänud. Mina ja (vist) veel üks võitleja vaatasime, et lume alt paistavad mingid VG suurte kilpide otsad ja ühe kilbi alt mingi kilekott. Alguses kõhklesin, kas minna otsima - äkki on lihtsalt mingi mänguväliste asjade ladustamiskoht (kilekott jättis sellise mulje)? Aga kuna Allan mu pärimise peale vastas, et "eks otsige läbi", siis asusin seda "keldrit" tuustima. Päris palju manti tuli sealt välja, äratassimiseks oli vaja mitut abilist :7:

  Kurgi-istanduse valgus andis metsale ebamaise olemise ja lumes oli mõnus lebotada. Päev läks korda.

  Väike soovitus Vishnadele: ärge oma punaseid sidumisrihmu jm OG-kola mängusisese kraami hulka pange, kui neid ära kaotada ei taha. Üks selline kukkus teie "relvakeldri" tühjendamisel lumme ja teised ei pannud seda tähele. Õnneks ma märkasin seda rihma ja andsin selle ühe teie sõdalase kätte. Omadele soovitaksin edaspidi olla tähelepanelikum ja luuditava kola hulka sattunud mänguvälised asjad valdajaile anda.
  paadikapten
  Loitsija
   
  Postitusi: 673
  Asukoht: Tartu

  Re: LARP: "VG Talvelaager 2013" (2.-3. Veebruar 2013)

  PostitusPostitas Läti Indrek 18:36 9. Veebr 2013

  Läti Indreku Kroonika

  Kohaletulekust:
  Eelmainitud rüütlid, olles nimelt kaua merevoogudel vaevelnud, saabuvad koos oma kaaslastega lõpuks Eestimaa kanti. Tahtes neilt vara ja elu võtta, tungivad VG-d neile kümne röövilaeva ja kaheteistkümne muu laevaga kallale. Part aga hoiab omasid, nad ei saa vaenlaste läbi mingit häda ega vaeva kannatada, vaid hoopis kui Eestlased purustavad ühe VG röövilaeva, tapetakse mõned neist, ja mõned upuvad armetult meres.

  Ja tulles vastu õhtut Viikingite poole, leidsid Vishnad paadikapteni Anne termide juurest, ja nad võtsid ta kinni ja kõrvetasid teda elusast peast julmalt vastu kerist, ähvardades teda surmaga kui ta neile oma jalgratast ei anna. Ja ta andis neile oma jalgratta, kuid hoolimata sellest küpsetasid nad teda nagu kala, kuni ta hinge heitis ja suri.
  Ja nad koguvad koos oma sõpradega suure maleva ja nendega koos läks Põhjapoolseim Malev koos Valge Vennaskonnaga. Ja nad tungisid Ihastesse, rüüstades ja andes tuleroaks kõik telgid. Ja kõrvetasid kättemaksust Paadikapteni eest kõiki mehi. Neid, keda nad kätte said, ja pistsid põlema kõik nende Luunja kurgiistandused, et neil ei oleks seal mingit varjupaika. Ja nad otsisid neid üles metsade pimedaist pelgupaikadest ja nood ei suutnud end kuskil nende eest peita. Ja tapsid metsadest välja tooduid ära ja viisid nende naised ja lapsed endaga kaasa vangi.
  Ja nad kogunesid mahapõlenud Luunja kurgiistanduste juurde. Ja pidanud seal nõupidamised ja palvetalitused Pardi auks, saadavad nad osa malevast ette, et need läinud öö ja päevaga Ihastest läbi, võiksid järgmisel hommikul VG telkide juurde jõuda.
  Need, jaotades oma väesalgad uuesti, määravad ühed oma telke valvama, teised aga suunduvad Annelinna keskusesse osse peksma. Nad rüüstavad kolm päeva ja toovad külluses Bocki ja Viina, mida malevale oligi tarvis. Niisiis tungivad nad telkide omadele kallale, ja nad valmistavad õigepalju sõjapidamisriistu, ehk väga tugeva puidust Võmba, millega nad rammivad telgiuksi, sellepärast variseb hommiku saabudes suur osa telgist alla. Nüüd siis, kesiganes meie hulgast esimesena telki tungib, seda ülendame suure auga, ja anname eriti palju Bocki ja Taurust ja nende kuninga, kelle me kõige kõrgemasse oksa pooduna kõigist ülemale tõstame.
  Laskmata kellegil põgeneda, sest kesiganes suutis seest välja pääseda, langes nende kätte, kes väljas olid. Nii jäi kõigist meestest ellu vaid üks, keda veelkord kättemaksuks paadikapteni eest tule kohal kala kombel praeti.
  Nüüd siis pöördusid kõik ustavad tagasi omade juurde, ja pärast pantvangide vastuvõtmist anti neile rahu, et nad kõigist kohustustest ustavalt kinni peaksid.
  Läti Indrek
  Vandersell
   
  Postitusi: 3


  Mine Larp

  Kes on foorumil

  Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist


  cron
  © Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll
  Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
  phpbb.ee 3.0.6