Leht 1 koguhulgast 1

LARP: "Tormivarjus ehk Püha Allani pidustused" (16.02.13)

PostitusPostitatud: 20:54 27. Dets 2012
Postitas Batu
Pimedus oli saabunud oodatust palju varem; kuu ei paistnud ja laterna taht suutis vaevu hullunult rapsivat leegikest elus hoida. Nina ja habe härmas, astusid sa kissis silmil, kohati lagedakstuisanud teed, kohati põlvini tuisuvaaludes, millesse vajutatud jäljed peagi taas lund täis keerdusid. Vasakul pool teed märkasid sa helveste tuhinast hoolimata valgust. Sooja valgust, mis kutsus ja mis näitas, et täna öösel sa ei sure.

“Wololoo,” kuulsid sa tuulevihinas, kuid see võinuks olla ka pelk meelepete.

See on hoone! Korralikkude paksude müüridega, keskse konvendihoonega ja madala kivimüüriga, mis ümbritseb sisehoovi. Sa lähened uksele ka koputad ukse küljes rippuva Päikesekujulise rõngaga uksele. Paksu ukse sees avaneb väikene luuk, ning sulle paiskub näkku soojus, magus küpsetiste lõhn ja rõkkav naer.

Luugist vaatab sind silmapaar, mille kohal ripub valge kapuuts.
"Valge või Must?" küsib endast väga tõsist muljet jätta püüdev nooruk. Kõik vähegi taibukamad teavad, mida tuleb vastata Vennaskonna uksevalvurile...

Mida Sa vastad?


Selgitus: Kutsume Sind osa võtma esimesest Väga Valge Vennaskonna poolt organiseeritud absurdiga küllastatud rollimängust: "Tormivarjus ehk Püha Allani pidustused"

Väga Valge Vennaskond on tähistamas oma üht suurimat tähtpäeva: käimas on Püha Allani pidustused, mil Kolm Püha Reliikviat Põhivenna rituaalsõrme puudutusel kogu Vennaskonnale järgmiseks aastaks vaimset valgust annavad. Laual on koduõlu ja teised üllad joogid kui ka piduroogasid, mis Vennaskonna pidustustele kohane on. Kuna väljas on ilge torm, otsivad tormivarju teelised, lontrused ja võib-olla koguni mõni Narr.

Teisisõnu korraldab Väga Valge Vennaskond ühe õhtu, mil istutakse maha, vannutatakse liikmeid, viiakse läbi pühad toimingud ning kostitatakse külalisi hea-paremaga. Ühtlasi otsitakse iseendid ja see ei saa olema tõsiseltvõetav.

Kus ja millal: 16. veebruaril, kell 17.00 - 00.00, Tartus Spordimuuseumi keskaegse hõnguga keldris (Rüütli tn 15).

Kuna kelder on kitsas, läheb lahti tihe rebimine. Mängule on veel umbes kümme kohta. Otsime inimesi kelle jaoks on absurd naljakas. Mõelge end meile külaliseks, kirjutage ta kuni neljalauseliseks rolliks. Kehtib: "Kes ees, see Valge" printsiip, kuigi võib juhtuda, et uksehoidja tunneb ära vähem ja rohkem Valged külalised. Seega on mõistlik oma rollikirjeldusega veidi vaeva näha. Eriti meeldivad meile kõiksugu kiiksud, mis aitavad "rutiinset" vennaskonnaelu rikastada. Teie tegelane võib olla mingi ameti esindaja - nagu näiteks moosekant, libu, jääkarutaltsutaja või mõni muu tarvilik ja pika traditsiooniga amet. Kuna Vennaskonna konvent asub ühe päevasõidu kaugusele St Freudburgi linnast, siis on ülimalt tõenäoline, et sinna tollel õhtul ka antud linna elanikke võib sattuda.

Oma osalussoovist teada anda aadressil: rsaage ät gmail com

Kui te saate meiepoolse kinnituse, siis võib asuda maksmise kallale.

Oma lõputu külalislahkuse ja unustamatu kogemuse eest soovime 8 eurot.
Osalustasu kanda arvele:

RAGNAR SAAGE
221011538036 (Swedbank)

Maksetähtaeg on 1. veebruar, millest mitte kinni pidamisel võtame järgmise huvilise.

Pidustusi viivad läbi vennad Ragnar, Irve, Martään, Heiti, Olaf, Kaspar, Karl, Jaagup, Jaan, Ants, Siim, Taniel jt vennad.

"Hei, Sina! Kumb sa siis oled - Valge või Must?"

Re: Larp: Tormivarjus ehk Püha Allani pidustused (16.02.13)

PostitusPostitatud: 15:01 2. Jaan 2013
Postitas Batu
Osalustasu maksnud (või hilisema maksmiskokkuleppe saavutanud) on märgitud valgena.

Registreerunud Vennaskond:

1. Vend Ragnar (Batu)
2. Vend Olaf (Olaf)
3. Vend Jaan
4. Vend Jaagup (Neumis)
5. Vend Irve (Irve)
6. Vend Taniel (Erech)
7. Vend Martään (Attila)
8. Vend Karl-Martin
9. Vend Ants
10. Vend Siim
11. Vend Ailan
12. Vend Oskar (ozkar)
13. Vend Aapo (Alton)
14. Vend Kaspar (azrael)
15. Vend Taavi
16. Vend Eduard
17. Vend Orm
18. Vend Toivo (Marduloc)
19. Vend Mattias

Registreerunud Teelised:

1. Bernard
2. Nele
3. kaval rebane
4. Kristjan Oad
5. looom
6. Gregik
7. Hel
8. logerin
9. sentius
10. Issi

Re: LARP: "Tormivarjus ehk Püha Allani pidustused" (16.02.13

PostitusPostitatud: 19:49 18. Jaan 2013
Postitas Attila
Alljärgnev tekst seletab lahti maagia toimimise käesolevas mängumaailmas. Muidugi on see kõigest üks vaatepunkt, kuid, olgem tähelepanelikud, oma täpsuselt võiks see siiski pretendeerida tõele. Lugupeetud õpetlane Rupert on omavahelistes vestlustes minuga läinud veelgi kaugemale. Tema sõnul võiks antud käsitlus toimida kõigis maailmates. Eriti, mis puudutab Eirajaid!!!

Wololoo
Tseremooniameistervend Martään


Antud käsitlus põhineb loitsuloog Rupert Sinilauba uurimustel, kes on Palju Rännanud ja Palju Lugenud. Rupert asub meie kloostrist umbes 60 km lõunas, seega on tema käsitlus teatud määral populaarne ka meie kandis.

Loitsuloogia

Kogu maailma loitsundus, tuntud ka kui maagia, on taandatud suhtele teatud jumalaga (edaspidi Jumal) keda ühel pool nimetatakse Põhjuslikkuseks, teisal Üheks Ja Ainsaks Järjestajaks, kolmandal Hanitatavaks aga ka Korrajumal Ükskakskolmeks. Jumala nimedele me keskenduma siinkohal ei hakka, pigem on oluline, kuidas jagunevad erinevad loitsijate või maagide koolkonnad. Siin ja seal on koolkondade vahel tublisti hõõrumist, aga omal moel tunduvad kõik lähenemised töötavat.

Tavainimese vaatepunktist on Jumal kehtestanud reeglid, põhjuse ja tagajärje reeglid. Teed ühte ja juhtub teine. Maagiavaldajate puhul on aga reegleid miskis suunas painutatud, seega võib ühe tegevuse tagajärjena juhtuda hoopis kolmas sündmus.
Loitsijate seas saame eristada nelja koolkonda:
1. Lepitajad
2. Veenajad
3. Taidlejad
4. Eirajad

Lepitajad - peavad Jumalat pühaks ning saavad omi võimeid kokkulepete läbi. Täpseid meetodeid hoitakse muidugi saladuses, ent põhimõtteliselt tuuakse alati midagi ohvriks vastu. Näiteks tuletegemise loitsu selgeks saamiseks tuleb käia pühal rännakul, ohverdada kana, lahendada queste, mediteerida Jumala olemuse üle kolm päeva... igatahes on tegu lepinguga ning ilma vastutasuta ühtegi maagilist võimet või eset ei saa. Lepitajad on pea kõikjal aksepteeritud maagiavorm.

Veenajad - peavad Jumalat lolliks ning saavad oma võimed läbi veenvuse. Veenjad veedavad päevi, uurides veenvuse nippe ja nõkse, eesmärgiga lüüa kiil põhjuse ja tagajärje vahele ning ennast “poole tee peal piletit ostmata postivagunile upitada”. Näiteks, kui on vaja saada lõke põlema, siis veenaja, hoolimata tikkude puudumisest, teeskleb eriti veenvalt süütamist ning lõke süttib. Veenajad on tihti enesekesksed, seega pole nad rahva seas kõige populaarsemad. Jumalgi karistab neid kõikjal, kus ta pettuse avastab. Räägitakse veenajast, kes püüdis elada, nagu homset ei tuleks.

Taidlejad - peavad Jumalat pühaks ja heasoovlikuks ning saavad oma võimed suurejooneliste rituaalide ja müsteeriumide läbi (on arvatud, et Jumalal hakkab neist lihtsalt kahju). Taidlejad on alati organiseerunud ning pisinõidustega ei tegele. Reeglina, mida rohkem on koos loitsijaid, seda tõenäolisemalt soovitu saavutatakse. Märksõnadeks on suurejoonelisus ja mõjusus. Nad armastavad reegleid ja hindavad traditsioone. Kui peaksite saama võimaluse Taidlejate loitsu näha, kasutage seda kindlasti! Iga vähegi suurema riigiga kuningas püüab omada oma taidlejaskonda. Nii praktilisel kui vaatemängulisel eesmärgil. Taidlejad suhtuvad väga halvustavalt Veenajatesse, kuna neid peetakse rahavakeeles sama oksa kaheks haruks.

Eirajad - salapärane ja keelatud loitsimise liik. Eirajad peavad Jumalat eimiskiks. Eiraja ise ongi põhjuseks. Õnneks on neid vähe. Tegu on Lepitajate verivaenlaste ja maailma alustalade õõnestajatega. Kui eiraja soovib lõket põlema saada siis lõke juba põlebki. Ükskõik, mida eiraja soovib, saab see teoks. Legendid räägivad näiteks sõdalastest, kes lihtsalt ei sure ära, ükskõik palju neid mõõgaga raiuda. Turvise katkiminekust rääkimata. Samuti omistavad nad jooksu pealt supervõimeid ning ärkavad surnust peast uuesti ellu.

Re: LARP: "Tormivarjus ehk Püha Allani pidustused" (16.02.13

PostitusPostitatud: 15:52 20. Jaan 2013
Postitas Batu
Antud hetkel on meil reganute hulk saanud täis.

Alati on inimesi, kes ära kukuvad, seega võib enda osalemissoovist siiski teada anda ja me paneme teid järjekorda.

Peale maksetähtaega (1. veebruar, kell 23:59), loeb see, kes on ära maksnud. Reganud, aga maksmata kohtade suhtes hakkab kehtima, kes ees see Valge printsiip.

Re: LARP: "Tormivarjus ehk Püha Allani pidustused" (16.02.13

PostitusPostitatud: 15:24 11. Veebr 2013
Postitas Irve
Tulijatele teadmiseks;

Meil ja teil on mõnusam kui võtate vahetusjalatisd ning jooginõu ning söömisriistad. Kausse meil on, aga kahvel/lusikas mitte.

Re: LARP: "Tormivarjus ehk Püha Allani pidustused" (16.02.13

PostitusPostitatud: 16:05 11. Veebr 2013
Postitas Batu
Irve kirjutas:Tulijatele teadmiseks;

Meil ja teil on mõnusam kui võtate vahetusjalatisd ning jooginõu ning söömisriistad. Kausse meil on, aga kahvel/lusikas mitte.


Nuga kulub ka ära ja on väga autentne viis kuidas endale erinevaid roogasid parajaks lõigata ning sisse ajada.

Meil on praeguse seisuga veel üks vaba koht mängule. Seega kui on keegi, kellel on hirmus himu tulla, siis on veel võimalus sellest himust teada anda (minu aadressil, vt ülevalt).

Re: LARP: "Tormivarjus ehk Püha Allani pidustused" (16.02.13

PostitusPostitatud: 13:53 15. Veebr 2013
Postitas Bernard
Minul ja Nelel on küsimus kuidas me homme mängule kohale saame. Sellega seoses on meil erinevad valikud ja probleemid.

Valik 1:

Kui keegi läheb-tuleb Tallinnast autoga ning tal on 2 vaba kohta, oleme meeleldi nõus ühinema ja kütust kompenseerima.

Valik 2:

Võtame ise auto aga siis ei taha kahekesi sõita - kalliks läheb. Kui leidub veel 2 inimest kes oleksid nõus kütust kompenseerima võiksime ise autoga minna-tulla.

Valik 3:

Tuleme ühistranspordiga. Sellisel juhul vajaksime mõne hea inimese abi, kes meile öömaja pakuks, sõltuvalt muidugi sellest mis kell mäng (ja sellele järgnev suhtlemine) lõpeb. Kui lõpeb nii, et viimase bussiga Tallinnasse tagasi saame siis pole vahet.


Meiega saab kontakteeruda minu telefonil - 55 632 698 või siia postitades.

Re: LARP: "Tormivarjus ehk Püha Allani pidustused" (16.02.13

PostitusPostitatud: 16:09 15. Veebr 2013
Postitas Olaf
Muus osas ei saa aidata, aga öömaja võin pakkuda, kui vaja peaks minema. :)

Re: LARP: "Tormivarjus ehk Püha Allani pidustused" (16.02.13

PostitusPostitatud: 5:01 17. Veebr 2013
Postitas Bernard
Tänud väga meeldiva elamuse eest nii minu kui Nele poolt.

Koht oli hubane ja väga stiilne, toit oli suurepärane ning seltskond lõbus. Igati korda läinud õhtu.

Re: LARP: "Tormivarjus ehk Püha Allani pidustused" (16.02.13

PostitusPostitatud: 22:31 18. Veebr 2013
Postitas Henzu

Re: LARP: "Tormivarjus ehk Püha Allani pidustused" (16.02.13

PostitusPostitatud: 18:30 19. Veebr 2013
Postitas Batu
Suured tänud kõigile külalistele! Tänu teie panusele tekkis mitmeid põnevaid olukordi, mis panid meie erinevad ametivennad proovile.

Korraldajad ise on ka kogemuse võrra rikkamad, et mida taolisest üritusest oodata.

Ja otseloomulikud, suur tänu kõigile vendadele, kes nägid kurja vaeva Püha Allani pidustuste kordaminekuks.

Wololoo!