Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni


Rollimäng "Kuigatsi kuningas kutsub" 6.-8. mail 2011

Päris elus rollimäng

Moderaatorid: Irve, chloe, Sorontur, Gregik, Aweron, Priist, Bernard

Kasutaja avatar

Rollimäng "Kuigatsi kuningas kutsub" 6.-8. mail 2011

PostitusPostitas Kristjan Oad 23:28 6. Veebr 2011

6.-8. maini toimub Kassinurme mägedes ajalooline rollimäng "Kuigatsi kuningas kutsub". Kõik tarvilik on kirjas siin.

Kui tahta sündmust kuidagi liigitada, võiks seda nimetada peamiselt olustiku-, ent natuke ka intriigimänguks. Üksikute mängijate jaoks on tegemist vast ka sõja-, siiski aga kindlasti mitte lahingmänguga. Ka seiklusmänguks ei saaks seda kuidagi nimetada.

Tehes sügavat kummardust "Arde tähtede all" korraldajatele ja nende suhtumisele, on siinkohal järgitud nende poolt ellu kutsutud malli, mis puudutab mängule tulemise põhjuste teadvustamist.

Sooviksime Sind näha mai alguses Kassinurmes, kui Sa tahad:
kehastuda teise ajastu inimeseks ja olla mõnda aega tema;
nautida oma tegelaskujuna mõtlemist, rääkimist, kõige lihtsamat olemist;
pühenduda rollimängimise tuumale ja oodata, et ka teised seda teevad;
kogeda elu-olu, nagu see võis olla üheksasada aastat tagasi.

Küll aga ei tarvitse Sul tulla, kui teeksid seda eesmärgiga:
jälle tuttavaid näha;
lõkke ääres muinasriideid kandes kevadist nädalavahetust mööda saata;
rauaga lüüa;
niisama mingile larbile minna.

Käesolevaga on registreerumine avatud. Registreerumise lõpuni on jäänud 63 päeva.
Kristjan Oad
Tuleloitsija
 
Postitusi: 819

Kasutaja avatar

Re: Rollimäng "Kuigatsi kuningas kutsub" 6.-8. mail 2011

PostitusPostitas Irve 13:54 7. Veebr 2011

Väga julge ettevõtmine.

Mulle meeldiks, kui sellise mängu taustaloos oleks mängujuhtide võimalikult hästi lahtikirjutatud nägemus tolleaegsest elust-olust. Minul see näiteks puudub pea täielikult, aga olen hea bluffija.

"Kõik osalejad peavad arvestama, et reede õhtust pühapäeva pärastlõunani ei ole võimalik kasutada tänapäevaseid esemeid, sh magamiseks, söömiseks, toidu-joogi mahutamiseks või hügieeniks tarvilikke. Kõik vajalikud ja mugavuslikud toimingud sooritatakse rollimängu ajal nii, nagu see võis toimuda Ugandis aastal 1111."

No inimesed pasandasid üsna autentsel moel loomade sitahunnikutesse (sõna sõnnik polnud veel leiutatud): kas see on ka osa mängust või on teil näiteks peldikute ümber autentsushägune tsoon. Kas prillidega inimesed ongi udunägijad või vaatate sest mööda?

Ärge vaadake seda kui rünnakut, mul on siiras huvi kuidas positsioneerute.
Irve
paranoik
 
Postitusi: 6659
Asukoht: Tallinn

Kasutaja avatar

Re: Rollimäng "Kuigatsi kuningas kutsub" 6.-8. mail 2011

PostitusPostitas Kristjan Oad 15:06 7. Veebr 2011

Kassinurmes niikuinii olemas olevate kuivkäimlate kasutamist eraldi keelama ikka ei hakka. Prillide asemel võiks ju kanda (selleks korraks hangitud, lühemaks perioodiks mõeldud) kontaktläätsi, ent kui silmad ei luba, ei hakka ka udunägemist nõudma.

Üldine meelestatus on selline, et ajastuline olek peaks olema iga osaleja soov ja tahtmine. Kassinurme linnus pole valmis; lähikonnas on nimetatud käimlad, lava, elektriposte; raudtee poolt võib aeg-ajalt kuulda üpris tööstusühiskondlikke helisid jms. Seetõttu ei oleks paslik ka nõuda ülitäpset ajastutruudust. Nagu võib lugeda, on esimese kategooria nõuded üpriski leebed.

Eesmärgiks on saavutada olukord, kus samal ajal samas kohas on tänapäevaste esemete asemel ajastutruud lahendused või nonde imitatsioonid; inimesed on endale võtnud ajastulised rollid ja neisse sisse elanud; olme on keskkonda ja mängumaailma toetav; sealjuures üheski nimetatud tahkudest päris äärmustesse minemata. Küll ei tahaks, et keegi tuleb mängule "hambad ristis" ja reeglite kiuste; ikka loodaks, et osalevad need, keda nimelt inspireerib viis, kuidas asi ette võetud.

Taustainfo täiendamine on alati võimalik. Mida täpsemalt pead silmas "elu-olu" all sellist, mida "Ugandi aastal 1111"-kirjes ei leidu? Detailsemat juttu elutingimustest, -ruumidest, töödest, söögist jms? Kui jah, siis paraku on sellest teada ju põhimõtteliselt eimidagi, võimalik on vaid oletada, võttes aluseks 19. sajandist teada olevat. Üldisemaid momente, mille tagasikandmine usutavasti õigustatud on, leidub mainitud kirjes. Täpsemat "oletuslikku kirjeldamist" ei ole ette võetud, sest mäng iseenesest ju taluelu ümber ei keerle ning ei tundunud olevat vastavat vajadust. Arvamused on aga muidugi muudetavad. :)
Kristjan Oad
Tuleloitsija
 
Postitusi: 819

Kasutaja avatar

Re: Rollimäng "Kuigatsi kuningas kutsub" 6.-8. mail 2011

PostitusPostitas Irve 17:12 7. Veebr 2011

Selge. Selilne best-effort suhtumine on üsna eluterve. Pean tunnistama, et kui kunagi larbist kuulsin, oligi mul mõte, et kõik nii peaksid käituma ja põdesin, et mul korralikke jalanõusid polnud. Pärast larbil sain aru, et ega ikka nii ei ole küll.

Mida mõtlen olustiku juures on just see, et esemekeskselt autentne rollimäng võib minna keeruliseks kui ei ole selget pilti mida Ugandi 1111 inimeste peades tähendada võib.
Irve
paranoik
 
Postitusi: 6659
Asukoht: Tallinn

Kasutaja avatar

Re: Rollimäng "Kuigatsi kuningas kutsub" 6.-8. mail 2011

PostitusPostitas Kristjan Oad 18:06 7. Veebr 2011

Irve kirjutas:Pean tunnistama, et kui kunagi larbist kuulsin, oligi mul mõte, et kõik nii peaksid käituma


Sa polnud ilmselgelt ainuke. :)

Irve kirjutas:Mida mõtlen olustiku juures on just see, et esemekeskselt autentne rollimäng võib minna keeruliseks kui ei ole selget pilti mida Ugandi 1111 inimeste peades tähendada võib.


Aga...selleks on ju suisa eraldi etapp registreerumisel, nimelt teine. Kirje "Ugandi aastal 1111" olemasolu kui sellise eesmärgiks on anda enam-vähem "selge pilt mida Ugandi 1111 inimeste peades tähendada võib".
Kristjan Oad
Tuleloitsija
 
Postitusi: 819

Kasutaja avatar

Re: Rollimäng "Kuigatsi kuningas kutsub" 6.-8. mail 2011

PostitusPostitas Kristjan Oad 17:15 19. Mär 2011

Muutmaks registreerumise esimest astet sujuvamaks, on nüüd registreerumise lehel üleval väike abimaterjal Ugandi isikunimede kohta.

Registreerumise (esimese astme) lõpuni on jäänud 12 päeva.
Kristjan Oad
Tuleloitsija
 
Postitusi: 819


Mine Larp

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist


cron
© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.6