Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni


Muljed Jüriööst 2008.

Päris elus rollimäng

Moderaatorid: Irve, chloe, Sorontur, Gregik, Aweron, Priist, Bernard

Kasutaja avatar

Muljed Jüriööst 2008.

PostitusPostitas Olaf4 21:35 20. Apr 2008

Võtan julguse enda peale ja teen muljetamise lahti.
Polnud ju vist 1,5 aastat mänginud ühtegi mängu. Omalegi üllatuseks kujunes roll ajapikku liigagi tähtsaks.( Sama juhtus munk Albetiga )Linnuse rahvas oli lahe, huvitavaid tegelasi oli päris palju.
Olaf von Dorff meenutab oma hõljuvas astraal kehas eredamaid juhtumisi.
Kõik on shööön!mis on kõige tähtsam.
Kogu kaitse oli vale. Meie seal Wlatzlawa alla tegime nii, et kui matzid ründasivad meie linnnust siis meie panime linnuse ette nende matside rehad. Ja need matzid astusid kaks korda oma reha peale. Oleks pidanud selle linnuse ette kah panema nende matzide rehad ja labidad. Reha peale astub ja labidaga kaevab augu.
Ühel matzil lõin jala otsast ja kiivri katki aga temal kasvas nagu imeväel uus jalg ja uus pea. Neil on kurat sisse läinud.
Oleks nad lasknud endid ristida siis oleks neid olnud ka lihtsam surmata.

Tänud siis kolmele kabeli kaitsjale kes olid ülesande tasemel kuigi vahel võtsid endale ülesandeid mida poleks tohtinud teha.
Ja piiskopile tuleb alati öelda, et olukord on kontrolli all ja meie väed kaitsevad teda.
Muidugi olin alguses kohe arvamusel, et linnus vallutatakse aga, et see nii ruttu juhtus seda poleks küll oodanud.
Kummardus Allani poole. Tõenäoliselt tema mõtles kogu taktika välja.
Shööön! Olaf von Dorff hõljub edasi.
Kõik saavad kord kellekski.
http://www.hot.ee/rollikas
Olaf4
Tõeotsija
 
Postitusi: 186
Asukoht: Tulimaa

Kasutaja avatar

Re: Muljed Jüriööst 2008.

PostitusPostitas Timmo 23:07 20. Apr 2008

Küll ma hiljem midagi veel kokku luuletan, aga ütlen ära, et nõiavärk külades on ära tüütanud, nagu poleks eestlastel midagi muud teha olnud kui ainult taevataatide poole kummardada..
Timmo
Loitsija
 
Postitusi: 658

Kasutaja avatar

Re: Muljed Jüriööst 2008.

PostitusPostitas Dan 23:07 20. Apr 2008

Muljed ? Oli nõmedalt raske, metsas oli pime ja kohutav, trapp mida tassisime oli liiga pinde täis ja nüüd on õlg nii kriimuline et vist saan mingi nõmeda haavamädaniku. Pidevalt sunniti edasi-tagasi jooksma ning mingeid nõmedaid ülesandeid tegema. Peale selle lubas pealik meid mõõgatupega peksta, lihtsalt niisama. Palju parema meelega oleksin istunud kodus ja veeretanud täringuid või mänginud mingil larbil, kus rollidesse pole kirjutatud vägivalda, lahedat vampiir-tume-haldjat...

NOT ! :)
Dan
Tuleloitsija
 
Postitusi: 800

Kasutaja avatar

Re: Muljed Jüriööst 2008.

PostitusPostitas tralayn 23:23 20. Apr 2008

Ütlen siin ka ära, et lahingu käigus sai linnusesse kaotatud valge-sinise-punasega kõlavöö, mida hirmsasti tagasi tahaks!

Ülejäänud muljetamine mul Mytofesti foorumis
Mmm something-something... /sisesta tark ent humoorikas lause siia/
tralayn
Valguse kaitsja
 
Postitusi: 225
Asukoht: Lageda välja kohal

Kasutaja avatar

Re: Muljed Jüriööst.

PostitusPostitas azrael 23:41 20. Apr 2008

Muljetan siis ka natukene.

Lahingu kulgu võiks kokku võtta lausega "victory favors neither the righteous nor wicked - it favors the prepared" Hästi kordineeritud rünnak kombineerituna kaitsjate suhtelise nõrkusega andis õiglase tulemuse.
Kõige toredam oli ilmselt näha meie arsti pärast mängu naermas ja rõõmustamas, et tal väga palju tööd ei olnud. Kui ma päevajal neid linnuse karpe vaatasin siis kartsin, et ilma arvukate murtud kontideta me seekord ei pääse.
Rollimäguliselt oli tore, et linnusepäälik polnud just suu peale kukkunud


Mõned silmatorkavamad reeglirikkumised ja mõtted mille võiks kõrvataha panna

1. KETTNUI mille pikkus on üle 110 cm on KAHEKÄE relv.
2. ODA mille pikkus on üle 160 cm on KAHEKÄE relv.
3. Noolte sabas PEAVAD olema stabilisaatorid ehk siis "suled"

Kuigi kettnui on väga effektiivne kilbitaha löömiseks peaks lööja ka natuke mõtlema enne kui valimatult pimeda nurga taha taguma hakkab - kõigil mängijatel pole näokaitsega kiivreid.
I think I can give away one of my seven doomsday devices and still be feared!
azrael
Tõeotsija
 
Postitusi: 177
Asukoht: Tartu

Re: Muljed Jüriööst.

PostitusPostitas Liiwi 0:24 21. Apr 2008

azrael kirjutas:Kõige toredam oli ilmselt näha meie arsti pärast mängu naermas ja rõõmustamas, et tal väga palju tööd ei olnud. Kui ma päevaajal neid linnuse karpe vaatasin, siis kartsin, et ilma arvukate murtud kontideta me seekord ei pääse.


Oli Jüriöö ametlikul ravitsejal ja posijal ka endal selle üle äraütlemata hea meel :) Kõik need märgadest palkidest tõkked... ja siis redelid, mida mööda poolpimedas üles rüsiti... Brrrrrrrrrrrrrrrrrrr!!! Aga ju siis ründajate taktika oli õieti valitud ja kõik muistsed vaimud maarahva poolel, nagu olema peabki ;) Paar kriimustust ja üks veidi väänatud hüppeliiges oli seekord kogu mu töö :)
Ja korraldajad võiksid lõpuks avaldada saladuse, mismoodi selline ilm välja sebiti, eritellimus see PIDI olema :P
Suur aitäh kokatädidele, toit oli maitsev ja seda jätkus parasjagu, kuuma teed (mis mu poolnohusele ninale ja kusagil kaugel ringiuitavale häälele eriti meeldiv) piiramatult. Teed oleks küll võinud miskitmoodi ka õhtuks teha, edaspidi võiks sellele mõelda - pika piiramise ajal oli näha päris palju lõdisevaid inimesi.

Nõidadest ja külades toimunud rituaalidest. Pole ma mingi asjatundja muistsest uskumusest ja rituaalist rääkima, kuid selles, et muistsed eestlased taevaisa kummardasid, kahtlen küll sügavalt. See vast ikka rohkem sissetungijate komme oli, maarahvas palus ja lepitas ehk metsaisa- maaema- veteema ja muid häid vaime-haldjaid. Ja kas nad oma tarku ja arbujaid just shamaaniks kutsusid... :P Kuigi, nagu meenub sügisesest Tõnno Jonuksi muinasreligiooni loengust - seda, kuidas ja mis tegelikult oli, ei tea praegu täpselt keegi.

Kahju, et ise talgust ega mängust seekord täiel rinnal osa võtta ei saanud, viirus nõudis veel oma ja reede õhtul kahtlesin päris kõvasti, kas üldse tulla riskin. Praegu tundub, et Kassinurme see viirus minust jäigi :P
Aitäh kõigile, üle pika talve oli teiega jälle ütlemata tore koos olla :)
...ja mõistust, et nende vahel alati vahet teha...
Liiwi
Meister
 
Postitusi: 96
Asukoht: Liiwimaa

Re: Muljed Jüriööst.

PostitusPostitas Pallando 6:19 21. Apr 2008

Liiwi kirjutas:Nõidadest ja külades toimunud rituaalidest. Pole ma mingi asjatundja muistsest uskumusest ja rituaalist rääkima, kuid selles, et muistsed eestlased taevaisa kummardasid, kahtlen küll sügavalt. See vast ikka rohkem sissetungijate komme oli, maarahvas palus ja lepitas ehk metsaisa- maaema- veteema ja muid häid vaime-haldjaid. Ja kas nad oma tarku ja arbujaid just shamaaniks kutsusid... :P Kuigi, nagu meenub sügisesest Tõnno Jonuksi muinasreligiooni loengust - seda, kuidas ja mis tegelikult oli, ei tea praegu täpselt keegi.


Sulle ja Timmole mõlemale seda, et kõige õigem teie kahe selest riituse poole suunatud jutust on Sinu viimase lause lõpp - seda, kuidas ja mis tegelikult oli, ei tea praegu täpselt keegi. Ja see ongi see, mispärast me sinna neid riitusi paneme ja iga aasta enne üritust kogume üha rohkem teavet asja kohta. Vähemasti olemasolevat teavet. Mida õnnestub leida. Sinnamaani välja, et viimase aja levinuim seisukoht seisukoht on, et meil oli skandinaavlastega üsna samane muinasusund (Tvauri, Kriiska ja Sepa väitel.). Rein Sepa väide on, et Vanem Edda meile tegelikult märksa lähemal on kui Kalevipoeg või Kalevala. Vaielge vasta või nõustuge - erilist vahet pole, kuid just see, et ei eestlane üldiselt, ega ka meie - rollimängijad - sellest meie esivanemate maailmakäsitlusest SITTAGI ei tea, see on põhipõhjus, ,miks need riitused seal Jüriööl meiega on ja jäävad olema. Sest see on meie, ürituse korraldajate, kummardus neile ja paljudele teistele kadunud teadmistele ja kunstidele.

Veidi ka esmast statistikat:
Paberite järgi osales üritusel 374 inimest. Seda on siis jälle ca 100 võrra rohkem kui möödunud aastal. Ühtlasi püstitati siis ka uus osalusrekord. Väga palju oli uusi inimesi. Neist üle poolte täiskasvanud. Mis on TORE.

Kohal oli Pervõi Baltiskii Kanal, ETV, Akuba filmistuudio, Eesti Postimees ja Vooremaa. Lisaks võttis Kalle Kulbok asja käsikaameraga.

Kaugeim osaleja on pärit Islandilt.

Korraldajad loevad ürituse üliõnnestunuks. Tänud kõigile osalejatele, kaaskorraldajatele ja toetajatele. Eraldi tänud ilmataadile, Kulkale, HMN - ile, Tallinna Norsoo- ja Spordiametile ja Jõgevamaa Metsaseltsile.
Pallando
Loitsija
 
Postitusi: 657
Asukoht: Tallinn

Kasutaja avatar

Re: Muljed Jüriööst 2008.

PostitusPostitas tank 12:36 21. Apr 2008

meeldiv oli tõesti rollimängu käimaminek linnuses. teisisõnu - kuigi ma lahingus ei osalenud (olin ju piiskop), ei hakanud kogu mängu jooksul kordagi igav.

suured tänud korraldajatele. tegite suure asja. ja hästi tegite!
oli täpselt sama äge, kui ma lootsin. järgmisel aastal jälle.
of DEATH!
tank
Nati Kõvem Võlur
 
Postitusi: 1149
Asukoht: maailm

Re: Muljed Jüriööst 2008.

PostitusPostitas beruthiel 13:05 21. Apr 2008

Lausun mõne sõna omalt poolt rituaali selgituseks.
Et ilm (loe siia ka maailm, loe siia inimesed, loe siia kõik), koosneb eri võnketasandil olevatest vägedest ehk elementidest, on lähtekohaks olnud kõigile loodusrahvastele - indiaanlastele, India rahvastele, hiinlastele ja ka eestlastele jpt. See süsteem on võrsunud looduse loomuliku rütmi tunnetamisest ja selle järgi käitumisest.
Eestlased kummardasid ja austasid kõiki abilisi, mille vägi tuli neisse erinevate ilmakaarte kaudu, millest igaüks esindas viite ürgelementi nagu eeter, õhk, tuli vesi ja maa. Tuuakse esile ka puud ja metalli, mis maailma traditsioonis on kohati sulandunud eeter- ja õhuelemendi alla.

Ja nii nagu on vastuvõtlik maaema rüpp, nii langeb temasse ülevalt ehk taevast mehelik seeme ehk taevaisa.
Kasutasin ühe alusmaterjalina ka Vigala Sassi raamatut, kus oli toodud elementide väe ja ilmkaarte seos järgnevalt:
Parem pool: Ida, tuli, hingelisus, Ürgema, Taara; seljatagune: Lõuna, maa, Maaema. vasak pool: Lääs, puu, elulisus, Metsaisa. Esipool: põhi - looming, õhk (Taevaisa, Essu).

Jätsin palves ajapuudusel järgnevad suunad ja väe:
Kirre: taevane tuli ja vesi, Uku. Kagu Mäevana. Edel, Hiiepuu, haldjad, valdjad, Loode suund: vesi ja Vetevana, voolavus.

Sisuliselt palusin põhisuundadelt ehk selle suuna väelt kaitset ja toetust kirjeldades viljasaagi valmimise eri etappe, rõhutades ka iidset mehelikku ja naiselikku väge: Maaema ja Taevaisa.
Mängus nimetasime end nõidadeks, shamaaniks nimetati mind vaid ühe korra keelevääratuse tõttu ja mida ma ka õgvendasin rituaali sisse juhatades.
Viimati muutis beruthiel, 17:02 23. Apr 2008, muudetud 2 korda kokku.
Meile minek on tähtsam kui siht.
Murdub näivuse närune kiht.
Heisakem purjed!
beruthiel
Vandersell
 
Postitusi: 8
Asukoht: Tallinn

Re: Muljed Jüriööst 2008.

PostitusPostitas Liiwi 13:54 21. Apr 2008

beruthiel kirjutas:Lausun mõne sõna omalt poolt rituaali selgituseks.
Eestlase kummardasid ja austasid kõiki abilisi, mille vägi tuli neisse erinevate ilmakaarte kaudu, millest igaüks esindas viite ürgelementi nagu eeter, õhk, tuli vesi ja maa. Ja nii nagu on vatuvõtlik maaema rüpp, nii langes temasse ülevalt mehelik seeme ehk taevaisa.
Et ilm (loe siia ka maailm, loe siia inimesed, loe siia kõik), koosneb eri võnketasandil olevatest vägedest ehk elementidest, on lähtekohaks kõigile loodusrahvastele - indiaanlastele, India rahvastele ja miks mitte ka eestlastele. Sest see süsteem on võrsunud looduse loomuliku rütmi tunnetamisest ja selle järgi käitumisest. Kasutasin ühe alusmaterjalina ka Vigala Sassi raamatut, kus oli toodud elementide väe ja ilmkaarte seos järgnevalt:
Parem pool: Ida, hingelisus, Ürgema, Taara; seljatagune: Lõuna, Maaema. vasak pool: Lääs, elulisus, Metsaisa. Esipool: põhi - looming, (Taevaisa, Essu).

Jätsin palves ajapuudusel järgnevad suunad ja väe:
Kirre: taevane tuli ja vesi, Uku. Kagu Mäevana. Edel, Hiiepuu, haldjad, valdjad, Loode suund: vesi ja Vetevana, voolavus.

Sisuliselt palusin põhisuundadelt ehk selle suuna väelt kaitset ja toetust kirjeldades viljasaagi valmimise eri etappe, rõhutades ka iidset mehelikku ja naiselikku väge: Maaema ja Taevaisa.
Mängus nimetasime end nõidadeks, shamaaniks nimetati mind vaid ühe korra keelevääratuse tõttu ja mida ma ka õgvendasin rituaali sisse juhatades.


Aitäh selgituse eest, tegemist ikka mu oma asjatundmatusega :oops: Vabandan irisemise pärast, see polnud halvasti mõeldud :) Üritan järgmise korrani veidi areneda ;)
...ja mõistust, et nende vahel alati vahet teha...
Liiwi
Meister
 
Postitusi: 96
Asukoht: Liiwimaa

Kasutaja avatar

Re: Muljed Jüriööst 2008.

PostitusPostitas Himot 13:57 21. Apr 2008

Oli põnev, oli võimas ja ilus...ainus asi, mis minusugusele Jüriöö esmakursuslasele natuke selgusetuks jäi oli mängu "lõpp", sest seda nagu ei olnudki. Algus, rännak, rünnak, rünnak, võit, koti peale magama. Siit küsimus ka targematele - kas selle mängu ainus eesmärk on linnus ära võtta?
Ei mingit võidukõnet, ei lossirahva nahutamist, ei langenud sõprade mälestamist...või siis äkki olid minu ootused lihtsalt liialt kõrged. Siinkohal ei virise, ei kritiseeri ega kiru korraldajaid, sest nendepoolne korraldustöö oli igati super! :7:
Himot
Õpipoiss
 
Postitusi: 37

Re: Muljed Jüriööst 2008.

PostitusPostitas vana.karu 14:46 21. Apr 2008

Paar küsimust:
Kui ma võtan kilekoti , topin kortsutatud paberit täis, läbimõõt üle 30 cm ja mitte raskem kui 3 kg siis on see kui raske kivi mida võib tornist alla visata?

Teine probleem ammu nool.
Nimelt on isetehtud , halvakvaliteedilisi noolestabilisaatoritega nooli, ammuga suht keeruline lasta. Äkki peaks tegema möönduse , et ammu noolel pole stabilisaatoreid tarvis ....

Aga muidu oli tore üritus. Jumalasulastel oli pikk järjekord uksetaga , et kõiki huvilisi ära kuulata
vana.karu
Vanem õpipoiss
 
Postitusi: 70

Re: Muljed Jüriööst 2008.

PostitusPostitas Pallando 14:48 21. Apr 2008

Himot kirjutas:Siit küsimus ka targematele - kas selle mängu ainus eesmärk on linnus ära võtta?
Ei mingit võidukõnet, ei lossirahva nahutamist, ei langenud sõprade mälestamist...või siis äkki olid minu ootused lihtsalt liialt kõrged.
Ei Sinu lootused ei olnud liialt kõrged. Ja mängu eesmärk ei olnud ainult linnust võtta. Sellele eelnes ikka omajagu muid toiminguid, mille mänguväliseks eesmärgiks oli elustada veidi ajalugu ja seda rollimängulises võtmes. Tõde on lihtsalt selles, et mõningad mängu elemendid venisid liiga pikale. Olime plaanist tugevasti üle läinud ja kell tiksus juba südaööd. Sõnaga - lõpp oli selline, nagu ta oli, mängukorralduslikel põhjustel. Loodame tulevikus asja paremini teha. Ja igatahes tänud kriitika eest.
Pallando
Loitsija
 
Postitusi: 657
Asukoht: Tallinn

Kasutaja avatar

Re: Muljed Jüriööst 2008.

PostitusPostitas azrael 15:04 21. Apr 2008

vana.karu kirjutas:Teine probleem ammu nool.
Nimelt on isetehtud , halvakvaliteedilisi noolestabilisaatoritega nooli, ammuga suht keeruline lasta. Äkki peaks tegema möönduse , et ammu noolel pole stabilisaatoreid tarvis ....


Sinu ainus probleem on valmistada paremate stabilisaatoritega nooli oma ammule ;)
I think I can give away one of my seven doomsday devices and still be feared!
azrael
Tõeotsija
 
Postitusi: 177
Asukoht: Tartu

Kasutaja avatar

Re: Muljed Jüriööst 2008.

PostitusPostitas sentius 20:48 21. Apr 2008

Mänguga jäin väga rahule, nagu ka korraldusliku poolega. Kuidagi elavam oli kui viimastel kordadel,
ehk siis hea asi on paremaks läinud. Siinkohal ka suured tänud Pallandole uskumatult mahuka töö
eest, mida ta meie jaoks Kassinurme üritustel ära teeb.

natuke jäi kurbusenoot ka hinge-
esimest korda kohtasin suuremat varustuse "kadumist" oma larpikogemuses,
keskid raiped ajasid mul kolm kilpi viiest ära (kollased, smiley seeriast),
mis olin linnusekasti pannud valmis kaitsjatele abiks. eks saab näha,
kui kuskil keegi on mängul minu kilbiga - tuleb tükk moosimist, et asi käärima ei läheks.

siinkohal toon ka välja, et kui keegi asjaosaline seda siin loeb, siis praegu saab mulle
varastet vara veel tagastada ilma tagajärgedeta, hiljem võib-olla mitte nii väga.

ärge saage valesti aru - ei pea oma asjade eest keegi hoolt kandma peale iseenda,
ei ühtegi halba sõna antud juhtumi osas korraldajate suunas - lihtsalt lootsin näha
oma kilpe lahingus otstarbekohaselt purunemas, mitte mõne piiksu poolt kotti pistetuna.

edasi jääb nüüd valmistumine mütokaks - soovitan kõigil juba algust teha!

päikest!
VägivaldneKarvasjalgneRabavistrikPistrikPart
ehk meeter hammast ja tilluke tuvi otsas.
------------
Õnnelikkus on kohustuslik!
sentius
Ruunitundja
 
Postitusi: 423

Järgmine

Mine Larp

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist


cron
© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.6