Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

NPNK

Tartu rollimängukeskuse toimetused sisaldab ka vana Kivitsõõri foorumi sisu.

Moderaatorid: surra, Priist, Portaali Minimudel, Frugo

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Die 23:26 7. Juun 2005

Ja muuseas - ei ole tegemist alaealisega. Mitte kuskiltpoolt. Muus osas - Priist juba ütles.

Grrr....offtopic.
Kui oled kaelani sitas, ära pead longu lase (Saksa vanasõna)
Die
Lohede õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas stuart 11:53 8. Juun 2005

Hm, kahtlemata oleks kaunis, kui isand Sollo kirjeldaks, kuidas tema arvates selle linnuse ehitamine k2iks, kuhu see ehitada ja kust selleks raha, inim- ja muid ressursse v6tta. Praegu on asi tema poolt niisama jahumine, olgu ta siis piiks v6i mitte.
stuart
Valguse hoidja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas juks 12:51 8. Juun 2005

No kui jutt käiks kivilinnusest, siis vist kuskile põhjarannikule oleks vist kõige mõtekam, kus paekivi lahmakaid lademetes ootab. Siis tuleks leida miski tark ehitaja, kes asja juhendaks ja lisaks suures koguses inimliha, kes kõige sellega nõus tegelema. Muidugi ei tasu unustada igasugust bürokraatiat - ehitusluba/maalapp kuskilt välja ajada/jne..

Ärge nüüd minu poole igasugu asju loopima hakake.
Senised saavutused:
Tuhandes haiku
juks
Valguse hoidja

Kasutaja avatar

...

PostitusPostitas sollo 14:30 8. Juun 2005

Mina lihtsalt pakkusin välja idee.
Rahunege nüüd maha.
Kesine keskaeg
sollo
Ruunitundja

Kasutaja avatar

Re: ...

PostitusPostitas Tamerlan 14:52 8. Juun 2005

sollo kirjutas:Kuulake mind nüüd inimesed ja muud loomad :) !!!!
Siin käis jutt piiramismängudest ja muudest asjadest, mida Kassinurme ei võimalda. Iga metsa alla mahub sada inimest :D . Kassinurme linnust ei saa kuidagi, järk järgult või mitte, ehitada korralikuks NELJA seinaga linnuseks.

Korralik nelja seinaga linnus ei võimalda ka piiramismänge teha, sest selline korralik linnus eeldab korralikku piiramist. Kassinurmet on piiratud piisavalt ja joostud sellele tormi, noh, rohkem ja vähem edukalt-- oli suht realistlik.
Sollo võiks endale aru anda, et isegi pisikese linnuse piiramine on töö- ja materjalimahukas ettevõtmine või mida selle piiramismänguga üldse mõeldi? Kui muid vidinaid piiramisel imiteeritakse mingi reegldusega, on Kassinurme hea piisav ja jääb ülegi.
Tamerlan
Ruunitundja

Kasutaja avatar

...

PostitusPostitas sollo 16:18 8. Juun 2005

Tänan.
Lõpuks seletas keegi asja korralikult ära mitte niisama ei karjunud :) .
Sain aru, et minu viga jah!
Kõik!
Kesine keskaeg
sollo
Ruunitundja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas marit 6:06 10. Juun 2005

Projekti kirjutamisest..
Üldiselt rääkisime sellest Frugoga nädalat-paar tagasi (ise sai teisipäeval töö juures/mujal ka arutatud EU käest rahade taotlemist) - suhteliselt lühikese mõtlemise tulemusena leian, et võimalus EUlt erinevate projektide toeteks raha saada on täiesti reaalne. Eriti veel see idee seoses Frugo taluga. Projekti kirjutades saab lähtuda samalaadsest põhimõttest nagu mu allkirjas - võimalikult ilusate sõnadega ja suhteliselt selline, mida rahastav ühing ootab ning rahastada tahab. Nt kui on tahtmine korraldada (soo/raba/heinamaa :P jne)matk, siis tuleks asi raamida nii, et on tegu väliõppustega, kus noori õpetatakse looduses toime tulema, esmaabi andma jne. Kõigest lihtlabane näide, suurema projekti näol on tegu suurema töö ning läbimõtlemisega. Internetis on asi veel lihtsamaks tehtud (oleneb muidugi inimesest) - kuskil EU saitidel on blanketid, millele tuleb projekti kohta info kirjutada jne, a la pool A4 kuidas sellele ideele tuldi jne. Kindlasti kergesti leitavad, ise pole veel tutvust teinud; kuid need muudavad asja tõesti märksa lihtsamaks, arvestavad ka selliste inimestega, kellel eelnev kogemus kirjutamisega seoses puudub.
Üldiselt ma arvan, et võiksin millegi kirjutamisel aidata küll, kuigi kohalikke ressursse on mõttekam ära kasutada ;) Suvel liigun küll tihemini kui 2x kuus Tartus ringi, kuid see selleks.

Soovitan soojalt vanuse-teema maha matta. Ei tule kasuks kummalegi poolele. Ega 18nda sünnipäevaga automaatselt vastutustunne ei kaasne - kui üldse midagi siis pigem tavalisest tugevam pohmakas.
marit
Rändlaulik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas kuriboh 10:56 10. Juun 2005

järgnev idee: Teeks ühe väikse (LARPi) küla, umbes 5-7 väikest, kergelt ehitatavat maja ja keskel väike (umbes selline nagu Kassinurmel) puulinnus. Ma kujutaks ette, et seal oleks hea mängida mingit küla/linna elu ja kui oht tuleb saab kiirelt linnusesse joosta.
Selline idee`s, ma tean, et seda ideed on raske ellu viia, kuid võimalik.

ja palun mainige otse mis selles idees teile ei meeldi, mitte ärge lihtsalt kirjutage:ei
In the grim darkness of the 41th millenium there is only awesome.
kuriboh
Valguse hoidja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas marit 11:18 10. Juun 2005

kuriboh kirjutas:.. Teeks ühe väikse (LARPi) küla, umbes 5-7 väikest, kergelt ehitatavat maja ja keskel väike (umbes selline nagu Kassinurmel) puulinnus. Ma kujutaks ette, et seal oleks hea mängida mingit küla/linna elu ja kui oht tuleb saab kiirelt linnusesse joosta ..

Idee on iseenesest Eesti rollimängumaastikul korduvalt esinenud, siiani pole siiski teoks tehtud. Asi on ilmselt justnimelt selle ressursipuuduse taha pidama jäänud. Pikaajalise projektina on mõttel jumet, mulle meeldib. Võiks iseenesest täiesti ellu viia idee. See oleneb muidugi hetkel käsilolevate projektide arvukusest ning töökätest kuid siiski. Teisipidi arvamusi?
marit
Rändlaulik

PostitusPostitas Pallando 11:40 10. Juun 2005

Hithlain kirjutas:
kuriboh kirjutas:.. Teeks ühe väikse (LARPi) küla, umbes 5-7 väikest, kergelt ehitatavat maja ja keskel väike (umbes selline nagu Kassinurmel) puulinnus. Ma kujutaks ette, et seal oleks hea mängida mingit küla/linna elu ja kui oht tuleb saab kiirelt linnusesse joosta ..

Idee on iseenesest Eesti rollimängumaastikul korduvalt esinenud, siiani pole siiski teoks tehtud. Asi on ilmselt justnimelt selle ressursipuuduse taha pidama jäänud. Pikaajalise projektina on mõttel jumet, mulle meeldib. Võiks iseenesest täiesti ellu viia idee. See oleneb muidugi hetkel käsilolevate projektide arvukusest ning töökätest kuid siiski. Teisipidi arvamusi?

Kassinurmes valmib mitte üksnes linnus, vaid terve mütoloogia teemapark. See on just jätk sellelesamale rollimängumaastikul pidevalt esinenud ideele, millest Sa Hithlain räägid.
Mütoloogiapargi ideekavand sai hiljuti kinnitatud. See tähendab, et praegu olemasolev ja suuremaks kasvav linnus on vaid nööp, mille ümber kootakse "vest". See on siis linnus koos külaga ja erinevate temaatiliste objektidega muinasajast. Kokku peaks saama tervik, kus tulevikus on toimetamist nii rollimängijatele kui ajaloolise olustiku taasloojatele, seiklusmängudele kui ka töö- ja õpitubadele.

Eraldi LARPiküla pole halb mõte, kuid mõtelda tuleb ka objekti hilisemale haldamisele ja sellega kaasnevatele kuludele. Luues korraga ühe tervikliku kompleksi on võimalik paremini tagada, et seal piisavalt ressurssi oleks, et ka ajal, mil larparid ja muud sõbralikud olevused seal ei toimeta ja silma peal ei hoia, oleks asi vandaalide eest kaitstud ja turvatud.
Pallando
Loitsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas marit 13:04 10. Juun 2005

Pallando kirjutas:Kassinurmes valmib mitte üksnes linnus, vaid terve mütoloogia teemapark. See on just jätk sellelesamale rollimängumaastikul pidevalt esinenud ideele, millest Sa Hithlain räägid.

Mäletan veel, et kui Sa mulle seda oktoobris esmakordselt mainisid, suhtusin asjasse teatava umbusuga. Tegemist siiski suhteliselt pretensioonika ettevõtmisega. Aga näha/kuulda on, et asjad sujuvad. Põhimõtteliselt oleks antud hetkel võib-olla tõesti mõttekam pühenduda viljakale koostööle erinevate seltside vahel. Eraldi larbiküla on siiski väga hea mõte. Loodus on eriilmeline ning samuti inimeste asukohad. Saab tulevikus selle peale mõelda - näib mis tuleb.
marit
Rändlaulik

Eelmine

Mine Nurg

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll