Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni


Kivitsõõri toimunud ürituste kroonika

Tartu rollimängukeskuse toimetused sisaldab ka vana Kivitsõõri foorumi sisu.

Moderaatorid: surra, Priist, Portaali Minimudel, Frugo

Kasutaja avatar

Kivitsõõri toimunud ürituste kroonika

PostitusPostitas Frugo 16:41 11. Jaan 2005

Palun siia teemasse arutlusi mitte postitada. Las olla vaid kokkuvõtted Kivitsõõri poolt korraldatud või keskuses toimunud sündmustest

Teen siis otsa lahti:

18. detsembril 2004.a. algusega 12.00 toimusid Urus esimesed talgud, mille käigus paigaldati korjanduse käigus seltsi liikmete poolt annetatud raha eest pea ukse ette uue lukku. See oli ülimalt vajalikud kuna vana luku ebakindluse tõttu leidis Urus aset vargus mille käigus läks kaduma Surra poolt keskusele kingituseks toodud soojapuhur, samas muusikakeskust varas millegi pärast ei tahtnud. Talgute käigus sai Urust välja visatud ebavajalik rämps, nn. vipitoest hallitamist põhjustavad elemendid, puhtaks küüritud WC ja ka muud ruumid. Üritus möödus lõbusas kuid töises meeleolus.


8. jaanuaril 2005 aastal toimus Urus Pargi tn. 8, kell 12.00 -20.00 ühepäevane Interaktiivse draama seminar.
Draamapedagoog Titi Lillqvist viis läbi interaktiivse draama protsessi, ning tutvustas erinevaid interaktiivse draama meetodeid. Kohal oli kuus seltsi liiget. Kõik kohalolijajäid jäid sündmusega vääga rahule ning leidsid, et draamaprotsess on lõbus ning kasulik ja on rakendatav Larpide ettevalmistamisel eelkõige karakterite loomisel ning rollimängulise oskuse lihvimisel.

Seminar toimus kahes osas.

Esimene osa oli praktiline, ehk interaktiivse draama protsess. Selle käigus sai väga palju nalja, kuigi teema oli tõsine, tekkis hulganisti nii jaburaid kui ka asjalike ideid (mängis oma osa ka rollimängijate ohjeldamatu fantaasia). Titi tõdes, et oli tegemist hea grupiga ja ta jäi üritusega väga rahule.
Teine osa oli loengu vormis, kus Titi näitas videoid ja rääkis oma varasematest projektidest. Eriti hästi haakus Larbi temaatikaga nn. ajaloodraama, mis edastas kooliõpilastele draamaõppe vahenditega ühte ajaloolist sündmust. Draamaõppe puhul on tegemist protsessiga, milles osalevad aktiivselt ka õpilased ise, see eristabki seda oluliselt traditsioonilisest teatrist.

Portaali Minimudel tegi Eesti Raaadio Tartu stuudiole sündmusest kokkuvõtliku reportaaži.

Korraldas, Frugo :) .
Frugo
Uru isakääbik
 
Postitusi: 330
Asukoht: Palupera

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Frugo 15:44 12. Veebr 2005

12. jaanuaril käisid Wiking ja Frugo Kivitsõõri nimel Vpramäe-Vellavere-Vitipalu Sihtasutuse (VVVS) Vapramäel lastele korraldatud üritusel, kehastama Vapramäe legendidega seotud kangelasi. Wiking kehastas Vapramäe legendarset külavanemat Vaprat, kelle järgi saigi see koht omale nime. Üritus möödus väga vahvalt, Vaper oli väga lastesõbralik õpetades neile kuidas mõõgavõitluses vastasel soolikaid lasta või munad maha võtta :) .

13. veebruaril alustas Urus tööd Kvenja keele õpperühm, mida juhendab Tasariel (Ülleli Lember).

19. veebruaril alustas Urus tööd vanamuusika ring, mida juhendab asp (Peep Tani)

7. veebruaril käis Urus ETV Tartu stuudio võttegrupp Kristiina Veidenbaumiga eesotsas, et teha 18. veebruari Terevisiooni saate tarvis videolõigu Urust ja seikluslikest rollimängudest.

8. veebruaril toimus Elva gümnaasiumis 6 klassi poistele, Kivitsõõri poolt korraldatud loeng "Varakeskaegsed relvad, turvised ja sõjapidamisviisid". Suured tänud siinkohal Vanakarule, kes vaatamata rüblikute püsimatusele väga huvitavat juttu rääkis. Samuti olid kohal Chloe ja Hagel, et rääkida veidi Larbist ja tutvustada Elva gümnaasiumis kahel päeval nädlas aset leidma hakkavaid VG trenne.

7 ja 11 veebruariks valmisid ja said esitatud kolm Kivitsõõri rahataotlusprojekti. Kaks Kultuuriministeeriumile ja üks mahukam Mitte-eestlaste Integratsiooni Sihtasutusele, "Rollimängulaager "Kivitsõõritajad" 2005".
Viimati muutis Frugo, 16:19 12. Veebr 2005, muudetud 2 korda kokku.
Frugo
Uru isakääbik
 
Postitusi: 330
Asukoht: Palupera

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Die 16:03 12. Veebr 2005

Frugo kirjutas:19. veebruaril alustas Urus tööd vanamuusika ring, mida juhendab asp (Peep ....?)Peep Tani. :)
Kui oled kaelani sitas, ära pead longu lase (Saksa vanasõna)
Die
Lohede õpilane
 
Postitusi: 2534
Asukoht: Ilmaplats, 56652297

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Frugo 16:13 12. Veebr 2005

Palun tungivalt, kõik seda teemat puutuvad märkused, komentaarid suunata otse minu PSi või suunata need teise teemasse.
Frugo
Uru isakääbik
 
Postitusi: 330
Asukoht: Palupera


Mine Nurg

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.6