Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni


Varjend --> Urg

Tartu rollimängukeskuse toimetused sisaldab ka vana Kivitsõõri foorumi sisu.

Moderaatorid: surra, Priist, Portaali Minimudel, Frugo

Kasutaja avatar

Varjend --> Urg

PostitusPostitas sentius 13:29 13. Dets 2004

See teema siis varjendi uruks moondamise ainetel.

Mis vaja teha:

1) Elektrisüsteem lasta spetsialistil üle hinnata ning arvatavasti alates kilbist suures osas uuesti vedada(mitte kõik siiski vist).

2) Leppida kokku ühistöö aeg, tellida selleks ajaks Ragn-Sellsist suur kontiner ning üheskoos ära visata kõik s***. Seda tulebki umbes konteinerijagu.

3) Järgneb massiline moondamine tumedatest toonidest heledateks,
ehk siis meeletu värvipidu, mida teostavad need, kes oskavad.

4) Meeletu mööbli remont ning uue muretsemine ning ehitamine.

5) Kui inimesed astuvad liikmeks, siis saab raha esmaste tööde-hinnangute tellimiseks ning saab uksele paigaldada uue luku!

6) Vaidlesin eile Priistiga kütte teemal. Mina Arvasin, et paneme bullerjani ning moodulkorstna ning hakkame puiduga kütma. Kokkuvõttes odav. Priist arvas, et kütame elektriga, tuues hea argumendi, et see makstaks meile kinni. Arvutasin umbkaudse elektrikütte hinna: EE tavatarbija hind(koos km.) 0,65 kr / kWh korda meie küttekeha vajadus ~ 11 kW korda päevane kütteaeg talvel ~ 12h päevas korda kuus 30 päeva = 0,65x11x12x30= 2574 krooni kuu, koos valgusega elektriarve siis mingi 3 kilo kuus. Bullerjan 11kW maksab u. 8000 ja moodulkorsten teist samapalju. Ehk siis talve-kevadega tasuks ära. Aga see pole minu otsustada, eks juhatus teab ja ajab rahaasju.

7) Kui elekter korras, küte korras ja ruumid puhtad, palume teha näiteks Kõrgema Kunstikooli tudengitel sisekujunduse.

8) Ümber oma krundi(mis olevat üllatavalt suur) paneme ilusa aia.

niih...nüüd loengusse. ootan kommentaare ja kriitikat. eks midagi läks meelest anyway.
VägivaldneKarvasjalgneRabavistrikPistrikPart
ehk meeter hammast ja tilluke tuvi otsas.
------------
Õnnelikkus on kohustuslik!
sentius
Ruunitundja
 
Postitusi: 423

Kasutaja avatar

Re: Varjend --> Urg

PostitusPostitas Priist 0:28 14. Dets 2004

sentius kirjutas:Vaidlesin eile Priistiga kütte teemal. Mina Arvasin, et paneme bullerjani ning moodulkorstna ning hakkame puiduga kütma. Kokkuvõttes odav. Priist arvas, et kütame elektriga, tuues hea argumendi, et see makstaks meile kinni. Arvutasin umbkaudse elektrikütte hinna: EE tavatarbija hind(koos km.) 0,65 kr / kWh korda meie küttekeha vajadus ~ 11 kW korda päevane kütteaeg talvel ~ 12h päevas korda kuus 30 päeva = 0,65x11x12x30= 2574 krooni kuu, koos valgusega elektriarve siis mingi 3 kilo kuus. Bullerjan 11kW maksab u. 8000 ja moodulkorsten teist samapalju. Ehk siis talve-kevadega tasuks ära. Aga see pole minu otsustada, eks juhatus teab ja ajab rahaasju.


Priist vaidles vastu, et meil pole ruumiga teps mitte priisata ja isiklikult eelistaks kostüümi- ja rekvisiidiladu puuhoidla asemele, bullerjan ise võtab samuti omajagu ruumi (arvestades ka tema ümber olevat "ära-vastu-ahju-puutu" tsooni) puuküttega jamamine on oluliselt suurem porno kui elektrinupu keeramine ja nagunii ei maksa me kütteraha omast taskust. Võimalik, et onudel tuletõrjeinspektoritel on ka midagi bullerjani paigaldamisest sellisesse kohta kobiseda, aga seda ma enam ei oska kindlalt öelda. Elu pole mõtet keeruliseks ajada. Ära ürita parandada midagi, mis pole katki. Kokku peab hoidma, aga mitte valedest kohtadest. Lisaks on bullerjan kole.
Viimati muutis Priist, 0:47 14. Dets 2004, muudetud 1 kord kokku.
Rollimängukeskus - URG
Priist
Uruguru
 
Postitusi: 1298
Asukoht: Dorpat 581-007-62

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tauron 0:42 14. Dets 2004

mul on kodus bullerjan, millele on telliskividest ilus kest ümber ehitatud, nii et põhimõtteliselt näeb ta välja nagu väiksemat sorti ahi (pole nii kõrge), seega pole probleemi ahjuümbruses olemisega.
Teiseks suuremat sorti bullerjan genereerib päris korralikult sooja ja kütab suuremad pinnad ilusasti soojaks, kivikesta korral akumuleerib ka sinna soojust, nii et peale kütmise lõppu jääb soe kestma.
Kolmandaks ei ole elektriküttega paikades sisekliima kõige parem - kipub kuivaks minema, elava tulega seda probleemi eriti ei ole.
Neljandaks tuleb puuküte ilmselt odavam ja loodussõbralikum - ei sõltu kaevandatava põlevkivi hinnast :P , kuigi jah, töömahukam ta on ja vaeva tuleb kütmisega näha ja puude ladustamisega ka.
Viiendaks, elav tuli on ikka elav tuli ja rollimänguseltsi kodupesasse atmosfääri ja hubasuse loomiseks sobib ta kordades enam :!:
Death is light as a feather, duty is heavier than a mountain.
Tauron
Valguse kaitsja
 
Postitusi: 245
Asukoht: Paldiski

Kasutaja avatar

PostitusPostitas surra 10:11 14. Dets 2004

priist, me saaksime raiuda suure augu tagumisse (lavatagusse) seina - see on nii ehk naa mingi meeter paks ...
trepi-koridori ylemisse äärde kuni "katusele" jooksma isoleeritud toru korstnaks - arvan, et see ehk käheks läbi kyll.
surra
veider molekul
 
Postitusi: 4448
Asukoht: tartu / ugandi / maailm on seenemets

Kasutaja avatar

PostitusPostitas sentius 11:23 14. Dets 2004

priisti argumendid ON head. aga 2,5 kilo küttearve on ka argument. ma ei usu, et tuletõrjemehed väga nutma hakkavad - nipp on selles, et neilt tuleb enne küsida, mis ja kuidas tohib. bullerjan on minu arust väga ilus, ja kütab ikkagi nagu loom. ahjaa - elektrikütte puhul läheb ka see puhur (11kW, alla selle on nagu mõttetu suht) mingi 5-6 kilo maksma vähemalt, nii et ei teagi, mis teha. teeme kõigepealt ruumid puhtaks!
VägivaldneKarvasjalgneRabavistrikPistrikPart
ehk meeter hammast ja tilluke tuvi otsas.
------------
Õnnelikkus on kohustuslik!
sentius
Ruunitundja
 
Postitusi: 423

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Priist 13:12 14. Dets 2004

Priisti põhiargment oli siiski see, et kõige rohkem ruumi võtavad puud. Selleks peaksime me ühe ruumi ohverdama, millel muidu tunduvalt otstarbekam funktsioon oleks.

Btw, Surra, oled sa üritanud Nõuka-aegsesse varjendibetooni auku teha? Mina olen, mul on kelder samast sodist ehitatud ;) Äärmiselt tige ettevõtmine. See selleks.
Rollimängukeskus - URG
Priist
Uruguru
 
Postitusi: 1298
Asukoht: Dorpat 581-007-62

Kasutaja avatar

PostitusPostitas sippo 13:43 14. Dets 2004

oot mis telie kinni makstakse? Kyttearved? Aga parendused peate ilmselt ise maksma? Kui teaks, saaks vast nõukam olla.

Minuteada on optimaalseim variant kasutada nii puu kui elektrikytet korraga.
Elektriga hoitakse mingi + alati sees ja kasutamise ajal tõstetakse puudega 22 peale. Kui seal mitte naturaalselt koguaeg pluss pole.

Puuriita õue ei kannata teha?
sippo
Loitsija
 
Postitusi: 655
Asukoht: Läänenaba

Kasutaja avatar

PostitusPostitas sentius 13:54 14. Dets 2004

kuna varjend on maa sees(u. 2m mulda + 1m betooni) siis ei tohiks üldiselt seal temperatuur üldse alla nulli minna, kui uksi vähegi kinni hoida.
külmumispiir ei tohiks iseenesest betoonini jõudagi. nii et.
VägivaldneKarvasjalgneRabavistrikPistrikPart
ehk meeter hammast ja tilluke tuvi otsas.
------------
Õnnelikkus on kohustuslik!
sentius
Ruunitundja
 
Postitusi: 423

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Karmus 14:05 14. Dets 2004

sippo kirjutas:Puuriita õue ei kannata teha?


Kannataks ikka aga siis läheks lisakulu vähemasti ühe väljaõpetet lõukoera või vähemväljaõpetet puukuuri pääle, et kindlustada riida alaline kohalolu tarbimismomentideni. :)

Ja meetrise betooni kohta.. tjah.. olenevalt kasutatavast tehnikast, augu suurusest ja betooni kvaliteedist.. kiire arvutuse kohaselt 20-100 inimtundi.
Olen motopuuriga (pole üldse mitte saamatu riist) majavundamenti 60x60 cm auku täristanud. Võttis kolmel motiveeritud võitlejal terve päeva.
Kardan, et kui auk mõnelt ehitusettevõttelt tellida ei saa kah alla kolme- kuni nelja kohalise summata hakkama.

PS Tegelikult olen ikkagi ise kah ahju poolt. :)
Viimati muutis Karmus, 14:09 14. Dets 2004, muudetud 1 kord kokku.
Karmus
Ruunitundja
 
Postitusi: 442
Asukoht: Saku, Tapa

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Starfild 14:06 14. Dets 2004

Vabandust, et teemat ei tunne, aga kui KAUA teie küttearveid tasutakse? Või kes neid tasub? Et kui see on kuidagi kohaliku võimuga seotud, siis neil asjadel on ju kombeks vahetuda. Ja siis on elektriküttearvega jama. See oleks lihtsalt üks pluss bullerjanile.. lisaks roheline mõtteviis!!!
Starfild
Tähetäps
 
Postitusi: 850
Asukoht: Tallinn

Kasutaja avatar

PostitusPostitas surra 14:44 14. Dets 2004

priist, kogu varjendi "saali" betoonpõranda on eelmised valdjad syvendanud sirca 50-60 cm sygavamaks - saame ruutmeetrise auguga vast hakkama ...
surra
veider molekul
 
Postitusi: 4448
Asukoht: tartu / ugandi / maailm on seenemets

Kasutaja avatar

PostitusPostitas j-georg 15:07 14. Dets 2004

Karmus kirjutas:Kannataks ikka aga siis läheks lisakulu vähemasti ühe väljaõpetet lõukoera või vähemväljaõpetet puukuuri pääle, et kindlustada riida alaline kohalolu tarbimismomentideni. :)

Pakun, et koer omast enese intelligentsist juba seda tööd pigem teha mõistab ning puukuuri trenereerimine rohkem aega võtab.

Karmus kirjutas:Ja meetrise betooni kohta.. tjah.. olenevalt kasutatavast tehnikast, augu suurusest ja betooni kvaliteedist.. kiire arvutuse kohaselt 20-100 inimtundi.
Olen motopuuriga (pole üldse mitte saamatu riist) majavundamenti 60x60 cm auku täristanud. Võttis kolmel motiveeritud võitlejal terve päeva.

Vot - hea võimalus akumuleerunud destruktiivsust maandada!

Minu JAH kah puukütte kasuks - tagab lisaks ruumes õhuvahetuse, elektriküttega keldreis olen nimelt ebameeldiva õhustiku teket täheldanud.
Nonsense News Service - uudised, mille usaldusväärsuses pole vaja kahelda...
j-georg
Õpipoiss
 
Postitusi: 29
Asukoht: Tartu

Kasutaja avatar

PostitusPostitas j-georg 15:09 14. Dets 2004

Lisaks - puuküte pole nii lihtne sisse lülitada (unustada) ning ei esine niipalju raiskamist. Samuti on minumeelest ohtlik, kui elekter tundide viisi omapäi ning omast tarkusest mingit hoonet soojendab.
Nonsense News Service - uudised, mille usaldusväärsuses pole vaja kahelda...
j-georg
Õpipoiss
 
Postitusi: 29
Asukoht: Tartu

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Frugo 16:22 14. Dets 2004

Kui pikemas perspektiivis saab kena aia ümber varjendit ümbritseva kena maalapikese. See on juba plaanigi võetud, kaunites unistustes vähemasti :) . Siis pole välistatud ei koer, lahtine puuriit, puukuur on igaljuhul võimalik, vaja vaid viimaste puhul ilmselt linnaga kooskõlastada, luba taotleda.
Frugo
Uru isakääbik
 
Postitusi: 330
Asukoht: Palupera

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Priist 16:30 14. Dets 2004

Sorry, see jutt on praegu natuke liiga teoreetiline ja stiilis "ah kui ühel heal päeval..."

Kuigi järele mõeldes näen siin head kompromissivarianti. Elektrikütet kasutame selle kauni päevani, mil meil on oma aed, koer ja punane postkast rohlise jalgvärava kõrval. Ning kui saabub see kaunis moment, mil meil on sinna võimalik tekitada puuriit, siis saab elektri maha keerata ja ahju sisse tekitada...
Rollimängukeskus - URG
Priist
Uruguru
 
Postitusi: 1298
Asukoht: Dorpat 581-007-62

Järgmine

Mine Nurg

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist


© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.6