Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

MTÜ

Tartu rollimängukeskuse toimetused sisaldab ka vana Kivitsõõri foorumi sisu.

Moderaatorid: surra, Priist, Portaali Minimudel, Frugo

Kasutaja avatar

PostitusPostitas henrik 14:35 11. Nov 2003

Surra kirjutas:noorsotöö ja haridus (üldharidus)

hariduse jms-ga peab vist ettevaatlik olema selles osas, et koolitamine on teatavasti litsentseeritav tegevus eesti vabariigis:)
henrik
Turist

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Portaali Minimudel 15:15 11. Nov 2003

henrik kirjutas:hariduse jms-ga peab vist ettevaatlik olema selles osas, et koolitamine on teatavasti litsentseeritav tegevus eesti vabariigis:)

Juurde tuleb kirjutada lause:
välja arvatud litsenseeritavad tegevused (või valdkonnad):)
Portaali Minimudel
Meister

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Sorontur 19:41 11. Nov 2003

Kuidas oleksid heategevuslikud üritused? Nt. "TRS korraldab korjanduse puuetega laste päevakodule" või "TRS käib lastekodudes rollimängu tutvustamas"?
Sorontur
Lohede sõber

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Frugo 21:04 11. Nov 2003

* rollimängud (LARP, tabletop)
* ajaloolise kultuuripärandi alalhoidmine, edasikandmine ja taasloomine
* ajaloo ning kultuuriteemaliste loengusarjade organiseerimine, ... ja populariseerimine
* ühingu tegevusega seonduvate uurimustööde kirjutamine, toetamine ja publitseerimine
* noorsotöö ja haridus (üldharidus)
* eksperimentaalarheoloogia (muinas-eesti riided, käsitöö, kombed jne)
* isetegevuslike kultüüriürituste organiseerimine
* draamaõpe
* keskonnahoid ja selle populariseerimine
* narko- ja kuritegevusennetus, rühmateraapia, sotsiaalsete riskide maandamine
* integratsioon/lõimumine
* sportlikud eluviisid

Sorontur kirjutas:Kuidas oleksid heategevuslikud üritused? Nt. "TRS korraldab korjanduse puuetega laste päevakodule" või "TRS käib lastekodudes rollimängu tutvustamas"?

Kuna eesmärke on palju ning valdkondade spekter nii lai, siis loomulikult peab seltsi töö jaotuma vastavatesse osakondadesse n. meelelahutusliku rollimängu osakond; ajaloo- sealhulgas ka eksperimentaalajaloo osakond, mis tegeleb kõige asjasse puutuvaga, korraldab üritusi, loenguid jne; noorsotöö ja hariduse osakonna ülesannete hulka võib ju muuhulgas kuuluda ka lastekodu laste eest hoolitsemine ja nendele ürituste korraldamine. Loomulikult tuleb kõne alla ka osakondade vaheline koostöö.
Igal osakondal peavad olema omad spetsiifilised eesmärgid. Seltsil tervikuna aga üldeesmärgid.
Surra, teie käisite konsultandi juures. Kas põhikirja ei võikski kirjutada kõigepealt seltsi üldeesmärgid, ning seejärel ära tuua osakondade/valdkondade eesmärgid.
Või siis hoopis kirjutada nii, et seltsi tegevus hõlmab neid ja neid valdkondi, ning nende eesmärgid on sellised ja sellised.
See annaks ju kohe selgema pildi seltsi plaanitavast tegevusest. Parandage mind, kui ma milleski eksin.
Frugo
Uru isakääbik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas surra 14:26 13. Nov 2003

udutondilt sain vastuse palvele panna asi kantseliiti:
Selles küll miskit väga erilist pole. Näiteks nii:
X. Ühingu eesmärgiks on:
* edendada rollimänge (LARP, tabletop)
* ajaloolise kultuuripärandi alalhoidmine, edasikandmine ja taasloomine
* noorsotöö ja hariduse (üldhariduse) edendamine (BTW, mis te sellega mõtlete?)
* eksperimentaalarheoloogia arendamine (muinas-eesti riided, käsitöö, kombed jne)
* keskonnahoid ja selle populariseerimine
* narko- ja kuritegevusennetus, rühmateraapia, sotsiaalsete riskide maandamine
* lõimumise süvendamine
* sportlikud eluviiside propageerimine
X. Oma eesmärgi saavutamiseks ühing (muuhulgas):
*Organiseerib ja populariseerib ajaloo ning kultuuriteemalisi loengusarju
* Organiseerib isetegevuslike kultüüriüritusi
* Organiseerib rollimängude ja ajaloolise kultuuripärandi alast draamaõpet
* Toetab ühenduse eesmärkidega seonduvate uurimistööde kirjutamist ning avaldamist

See, mis on eesmärk ja mis vahend tuleb teil ise välja mõelda, lihtsalt tahtsin välja tuua, et kõik ei pea olema eesmärkide sättes.

Plaanitav ühing peaks justkui tegelema saja erineva asjaga, IMO on see totter. Siduge need- nt kuritegevuse ennetamine ja keskkonnahoid – selgemini peaeesmärgiga: rollimängud (Selle et peamine eesmärk on rollimängud võiks kah otse kirja panna. Muidugi juhul kui see üldse on pea-eesmärk, ega mina tea.) Praegune segapudru ei sobi kokku järgneva sättega:

MTÜ seadus
Paragrahv 4. Nimi
(2) Mittetulundusühingu nimi ei või olla eksitav mittetulundusühingu eesmärgi, tegevuse ulatuse ega õigusliku vormi osas.
surra
veider molekul

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Frugo 16:01 13. Nov 2003

Täpsustan haridust puudutavat punkti.

Eesmärgiks on: seiklusliku-rollimängu(termin vajab arutamist, kuid on vajalik edaspidiste segaduste vältimiseks, kuna pedagoogikas on kasutusel mitmeid erinevaid rollimänge), kui õppevormi ja ainetevahelise integratsiooni võimaluse väljatöötamine, arendamine, tutvustamine ja rakendamine.
(Võib lisada ka õpilaste kasvatusliku ja sotsiaalse keskonna parendamisega seonduvaid eesmärke)

Nende eesmärgi saavutamiseks on plaanis:

Toetada ülalmainitud eesmärgiga seonduvate uurimustööde läbiviimist ning publitseerimist.

korraldada rollimängu ja selle rakendamise võimalusi üldhariduslikus koolis tutvustavaid koolitusi, seminare loengusarju õpetajatele, õpilastele, koolijuhtidele, lastevanematele jne.

Toetada õpetajaid, koole kes soovivad oma töös kasutada rollimängu võimalusi. (koolitus, mängu keskkondade loomine koostöös õpetajatega/õpilastega, mängude korraldamine jne)

(sõnastuse kallal tuleb muidugi veel kõvasti nokitseda, see on vaid visand)

Esialgu lähtuvad need eesmärgid minu senisest tööst ja isiklikest ambitsioonidest. Kuid üksi olen ma nõrk, jõud on koostöös, seega loodan leida mõttekaaslasi ja koostööpartnereid ka rollimängijate hulgas.
Pall on veerema läinud ja võtab üha suuremat hoogu, püüd tema hoogu aeglustada või sootuks peatada on mõtetu.

PS. Noorsotöö ja hariduse eesmärgid kattuvad, vahe on vaid rõhuasetuses.
Frugo
Uru isakääbik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Portaali Minimudel 17:19 13. Nov 2003

Mulle tundub, et tuleb eraldi kirja panna eesmärk ja tegevusalad. Eesmärk peaks ilmselt olema suhteliselt kitsam, samas tegevusalasid võiks olla tublisti rohkem.
Väga täpselt (korraldab korjandusi kellegi heaks) pole vaja tegevusi määratleda, paremini sobiks selleks ilmselt heategevus või mõni muu taoline asi:)
Portaali Minimudel
Meister

Kasutaja avatar

PostitusPostitas surra 19:31 17. Nov 2003

arcanar, äkki kutsud kokku mingil 6htul frugo, portaali minimudeli ja lendya - inimesed, kes natuke rohkem asja jagavad ning vormistate asja enam-vähem ära? :)
surra
veider molekul

PostitusPostitas Arcanar 1:09 18. Nov 2003

No aga leppigem siis mingi aeg kokku, teeme asja ära. Mulle sobib ennekõike nädalalõpp, ntx laupäev aga mu graafik on teataval määral paindlik.
What doesn't kill us, makes us stronger.
Arcanar
Meister

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Frugo 11:00 18. Nov 2003

Arcanar kirjutas:No aga leppigem siis mingi aeg kokku, teeme asja ära. Mulle sobib ennekõike nädalalõpp, ntx laupäev aga mu graafik on teataval määral paindlik.

Mulle sobib neljapäeva-, reede- või pühapäeva õhtu. Kõige paremini aga sobiks neljapäev. Laupäeval olen Tallinnas.
Frugo
Uru isakääbik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Portaali Minimudel 12:07 18. Nov 2003

No mulle oleks ilmselt sobilik reedene päev või õhtu.
Portaali Minimudel
Meister

Kasutaja avatar

PostitusPostitas lendya 13:40 18. Nov 2003

hum. laupäev, pyhapäev on mul sellel nädalal esimesed vabad 6htud seni -_-;
lendya
Mõistuse Hääl

Kasutaja avatar

PostitusPostitas surra 15:35 30. Nov 2003

kas keegi saaks uurida täpse summa, mis vaja läheb mty alustamiseks?
võiks hakata lendya kätte raha koguma klubi alustamiseks/sekeldamiseks.
surra
veider molekul

Kasutaja avatar

PostitusPostitas henrik 13:50 3. Dets 2003

Surra kirjutas:kas keegi saaks uurida täpse summa, mis vaja läheb mty alustamiseks?
võiks hakata lendya kätte raha koguma klubi alustamiseks/sekeldamiseks.

riigilõiv registrisse kandmise eest peaks olema 300 krooni, kui vahepeal muutunud ei ole. allkirja tõestamine on 10 krooni + km. jällegi, kui vahepeal muutunud ei ole. seega näiteks kolme asutaja puhul läheb ca 400 eek.

muuseas, protseduuride ja dokumentatsiooni jms osas on päris abiks koht http://www.ngo.ee (seadused ja abimaterjalid).
henrik
Turist

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Frugo 16:14 5. Jaan 2004

Kas keegi teab ka Tartu notaritest midagi? Tallinnas n. on mitme kuu pikkused sabad. Notaris tuleks aeg kinni panna.
Frugo
Uru isakääbik

EelmineJärgmine

Mine Nurg

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll