Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni


RIP Kivitsõõr 2004-2012

Tartu rollimängukeskuse toimetused sisaldab ka vana Kivitsõõri foorumi sisu.

Moderaatorid: surra, Priist, Portaali Minimudel, Frugo

Kasutaja avatar

RIP Kivitsõõr 2004-2012

PostitusPostitas Priist 14:05 4. Mai 2013

Rollimänguselts „Kivitsõõr“ oli üks esimestest Eesti rollimänguseltsidest. Selts loodi selleks, et oleks olemas mugav tööriist Eesti rollimängu edendamiseks Tartust. Kivitsõõr oli allakirjutanu kogemuse kaudu äärmiselt nooruslik ja energiline ettevõtmine, mis säras eredalt ja kiirelt. Vahetult pärast Kivitsõõri loomist alustas endises pommivarjendis/Varjendi klubis rollimängukeskus Urg, mille kaudu toimus aastate jooksul üüratu hulk erinevaid huviringe, mänge ja muid projekte. Oli kosmoselarp. Oli filmiklubi. Oli nintendo wii fight club. Olid animeööd ja rollimängulaagrid, võrgupeod. Alguse sai Uru noorteteater, mis tegutseb Altoni vapral juhatusel aktiivselt siiani ning kelle näitlejaid ja lavastajaid on saatnud nii kodumaine kui rahvusvaheline tunnustus. Oli hulk noori inimesi tegemas vaimustusega oma asja. Oli palju käigu pealt õppimist, põlve otsas leiutamist, poolikuid projekte, vigu ja saavutusi. Mäletan tolle eluperioodi intensiivsust. 2005. aastal sai Urg linna parima noortekeskuse tiitli. Urg on aegade jooksul olnud kehastunud nii kosmoselaevaks kui Addams Family õõvastavaks mõisaks. Aegade jooksul lisandus uusi rollimänguühinguid. Eesti rollimängundus õitses.

Uru lõpp saabus kõigile ootamatult, mitmete asjaolude kokkulangemise tõttu. Peamine neist oli Uru niiskusprobleemide suurenemine. 2009. aasta suve jooksul võttis ruumid üle ühe külmkapiga introdutseeritud senitundmata hallitus. Ruumid muutusid tervisele vaenulikuks, huvitegevused katkesid. Hädalised põgenesid mõneks ajaks uutesse ajutistesse ruumidesse, mis olid seekord kindluse mõttes mitmekorruselise maja pööningukorrusel, kuid need ei omanud enam vajalikku maagiat ja kooshoidvat väge. Urg lõpetas tegevuse, Kivitsõõr vajus laiali. Lõpud on alati ootamatud ja hektilised. Uru katusele rajab Karlova Selts sel aastal kollektiivse köögiviljaaia. Nad koristasid Urust ära ka rollimängijatest sinnajäänud läbu, et seda juurviljakeldrina kasutada.

Hiljuti informeeris mind Tartu Maakohtu registriosakond, et Kivitsõõr kustutati 2012. aasta lõpus registrist. Tervitan seda otsust, sest keegi polnud juba jupp aega sellega midagi peale osanud hakata. Tõenäoliselt poleks keegi kustutamistki tähele pannud kui keegi hea tädi poleks mulle helistanud ja seda igaks juhuks öelnud.

Tundub, et Kivitsõõriga seonduvalt on kõik ammugi leidnud oma lõpplahenduse, kui ma ei tunneks vajadust ära klaarida üks viimane asjaolu. Uru uppumise ja päästepaatides põgenemise käigus jäi Kivitsõõri arvele vedelema mõningane käiberaha, mis oli Uru tegutsemisaastate jooksul erinevate projektide ja asjaajamise käigus kogunenud. Selts lõpetas aga tegevuse nii ootamatult, et see raha jäi lihtsalt seisma. Selle olemasolu on minus alati teatud ebamugavust tekitanud ning viimane aeg on see asi ära klaarida.

Seltsi põhikirja kohaselt antakse Seltsi lõppedes selle vara samasuguse tegevusega MTÜ-le. Vaevalt et keegi seab kahtluse alla Nuru õigusjärgsust Uru missiooni jätkajana. Ammugi on üle antud rekvisiidid, dataprojektor, mööbel ja muu kasutuskõlblik, nüüd on viimane aeg teha seda ka nimetatud rahaga, mistõttu kandsin minu käes hoiul olnud 800-eurose päranduse Nuru arvele.

Kivitsõõr on surnud!
Elagu Kivitsõõr!
Rollimängukeskus - URG
Priist
Uruguru
 
Postitusi: 1298
Asukoht: Dorpat 581-007-62

Kasutaja avatar

Re: RIP Kivitsõõr 2004-2012

PostitusPostitas Irve 20:18 5. Mai 2013

Elagu kivitsõõr!
Irve
paranoik
 
Postitusi: 6659
Asukoht: Tallinn

Kasutaja avatar

Re: RIP Kivitsõõr 2004-2012

PostitusPostitas Die 17:24 7. Mai 2013

Elagu Kivitsõõr! Olid ilusad ajad.
Kui oled kaelani sitas, ära pead longu lase (Saksa vanasõna)
Die
Lohede õpilane
 
Postitusi: 2534
Asukoht: Ilmaplats, 56652297

Kasutaja avatar

Re: RIP Kivitsõõr 2004-2012

PostitusPostitas Priist 12:00 12. Mai 2013

Veel jätkuks:

Hea maheaednik, Karlova Seltsi liige ja Pargi 8 varjendist möödakõndija!

Tulgem kokku teisipäeval, 14.mail kl 18 ja ehitame Pargi t.8 varjendi kõrvale mõnusa looduslähedase lihtsa trepi puidust ja pinnasest, et sealt oleks mugav kõndida igal karlovalasel ja maheaeda tuleval lapsel. Koristame ka ümbruse klaasikildudest ja muust, et sellest Karlova nurgakesest kujuneks senisest meeldivam inimese- ja loodusesõbralik paik. Kavas on sinna panna prügikast ja luua istumisvõimalus varjendi katusel tegutsevatele lastele ning kõigile toredatele karlovalastele.

MTÜ Tartu Maheaed

Karlova Selts
Rollimängukeskus - URG
Priist
Uruguru
 
Postitusi: 1298
Asukoht: Dorpat 581-007-62

Kasutaja avatar

Re: RIP Kivitsõõr 2004-2012

PostitusPostitas arpeau 14:14 13. Mai 2013

Elagu Kivitsõõr! :7: :7: :7:
Arpeau
arpeau
Manatark
 
Postitusi: 597
Asukoht: Tallinn

Kasutaja avatar

Re: RIP Kivitsõõr 2004-2012

PostitusPostitas Irve 0:54 28. Okt 2013

Kellelgi Uru fotot on mõnda, mille võiks panna Wikipediasse üles? Ilgelt tahaks.
Irve
paranoik
 
Postitusi: 6659
Asukoht: Tallinn

Kasutaja avatar

Re: RIP Kivitsõõr 2004-2012

PostitusPostitas surra 18:15 9. Mär 2014

Kas pildigaleriis ei ole talgutest vms alles miskit?
surra
veider molekul
 
Postitusi: 4448
Asukoht: tartu / ugandi / maailm on seenemets


Mine Nurg

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


cron
© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.6