Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni


Nuru korrashoid ning elementaarne omaalgatus

Tartu rollimängukeskuse toimetused sisaldab ka vana Kivitsõõri foorumi sisu.

Moderaatorid: surra, Priist, Portaali Minimudel, Frugo

Nuru korrashoid ning elementaarne omaalgatus

PostitusPostitas Katzenminze 19:34 12. Jaan 2013

Kirjutasin Facebook'i Nuru lehele ka, kuid kuna kõik seal ei käi, kopeerin enda kirjutatu ka siia:

"Käisin paar päeva tagasi Nurus ja sealne pilt oli masendav. Tuleb välja, et päris paljudele on sõnad "omaalgatus" ning "koristamine" võõrad, rääkimata siis asjadest nagu "enda järelt ära koristamine" ning "omaalgatuslik ühisruumi korrashoid".
Ma leidsin laudade pealt nähtavalt kohast poolteist pakki leiba, mis olid seal alates kokkutulekust (!); prügikast ajas nii korralikult üle, et prügi oli maas laiali (üle ajas ka kilekott, mis oli prügikasti kõrval) ja haises päris korralikult; kellegi drägoni mängust oli laual laiali joonistused, pliiatsid, kustukad ja muu träna ning torude vahele oli topitud õllepurke. Samas oli tore näha, et nõud olid puhtad.

Kuna tuleb välja, et suurem osa inimesi ei tee vist midagi, ilma, et neile seda öeldaks siis:
*) Troll, kui sa näed, et prügikast ajab üle, siis palun viska see kas ise välja või palu mõnel Nurust lahkujal see kaasa võtta. Prügikast jääb tee peale, kaks sammu kõrvale teha ei võta tükki küljest. Samuti meenuta oma kaasnurglasele, et ta peseks enda tagant nõud, paneks taara taara kasti, mitte ei lükkaks selle laua alla või diivani vahele või muusse käepärasesse kohta, ning asetaks toolid oma endisele kohtadele. Kui hakkad Nurust lahkuma, vaata koht üle, et ka homme oleks teistel seal mõnus olla.
*) DM, palun meenuta enda kaaslastele, et pärast mängu pannakse enda tagant paberid ja täringud jms ära ning lauad ja toolid seatakse korda.

Ma tean, et ei DMil ega trollil pole otsest kohustust teiste eest ning Nuru korrashoiu eest vastutada, kuid tuleb välja, et nurglaste käsi ei tõuse koristama, kui keegi neid ei sunni. Siinkohal teen ka ettepaneku kehtestada reegel (mis tegelikult peaks tulema loomulikult, mitte sundlusega): "kui sa Nurust lahkud, jäta see endast maha korralikumana kui sa ta eest leidsid".

Selline olukord näitab tegelikult üsna hästi, kui palju austatakse Nurgu kui paika ning kui ettevõtmist üldiselt. Ja nurutrolle ning teisi inimesi, kes sellega omast vabast ajast tegelevad.

Vot."
Katzenminze
Haldjate sõber
 
Postitusi: 316

Mine Nurg

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist


cron
© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.6