Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni


Mängujuhtide õpituba

Tartu rollimängukeskuse toimetused sisaldab ka vana Kivitsõõri foorumi sisu.

Moderaatorid: surra, Priist, Portaali Minimudel, Frugo

Kasutaja avatar

Mängujuhtide õpituba

PostitusPostitas Jux 13:44 24. Jaan 2012

Sellel reedel alustab Narmer jutumängude (d&d jt.) DM’ildele suunatud õpitoa/vestlusringiga. Mängujuhid vahetavad kogemusi.

Rääkige lähemalt!
Jux
Valguse hoidja
 
Postitusi: 299
Asukoht: Viimsi

Kasutaja avatar

Re: Mängujuhtide õpituba

PostitusPostitas narmer 17:49 24. Jaan 2012

Reedel kell viis toimub mängujuhtimise õpituba. Üritus on mõeldud kõigile, keda huvitab jutumängudes mängujuhtimine, kuid ka larbi korraldajatele võib midagi huvitavat kõrvataha panna olla. Nii vanad tegijad kui ka aglajad on teretulnud.

Õpituba keskendub igal korral ühele teemale. Esimese kokkusaamise teemaks on mängude alustamine. Mina pean alguses ettekande sessiooni, seikluse ja kampaania alustamise eripäradest ning enam levinud tehnikatest. Sellele järgneb vaba arutlus, kus kõigil on võimalus ka oma kogemustest õpitut jagada.

Pärast sündmust saab ka ise täringuid veeretada või niisama aega veeta.
narmer
Meister
 
Postitusi: 129
Asukoht: Tartu

Kasutaja avatar

Re: Mängujuhtide õpituba

PostitusPostitas Jux 0:43 25. Jaan 2012

Seekord ei osale. Vaja lauamängulaagris kuubikuid lükata, aga oleks tore kui selliseid ettevõtmisi kuidagi jäädvustataks. Kas audio või võideo kujul.
Jux
Valguse hoidja
 
Postitusi: 299
Asukoht: Viimsi

Kasutaja avatar

Re: Mängujuhtide õpituba

PostitusPostitas logerin 0:03 26. Jaan 2012

kes kohale ei jõua, siis skype abiks?
panete ühe veebikaamera kohapeal videot ja heli edastama ja ülejäänud helistavad sisse?
Kõrini sellest, et k6ik kirjutavad siia midagi igavat.
logerin
Haldjate sõber
 
Postitusi: 324
Asukoht: Tartu

Kasutaja avatar

Re: Mängujuhtide õpituba

PostitusPostitas narmer 19:02 26. Jaan 2012

Kui keegi viitsib mulle tehnika tuua, siis võib ka videokonverentsi sündmusele lisada. Muidu jääb teadmine vast ainult kohale tulnutele. Olge mureta, ehk ilmub räägitust ka Sisaliku artikkel.
narmer
Meister
 
Postitusi: 129
Asukoht: Tartu

Kasutaja avatar

Re: Mängujuhtide õpituba

PostitusPostitas Jux 11:37 27. Jaan 2012

Sisaliku artikkel oleks lahe. Skype võib ilmselt kohalolijaid isegi pisut segada, kuna siis peaks mikrofoni kasutama ja siis võiks üldse kodudes skype'i konverentsi lihtsalt teha.
Jux
Valguse hoidja
 
Postitusi: 299
Asukoht: Viimsi

Kasutaja avatar

Re: Mängujuhtide õpituba

PostitusPostitas narmer 15:31 31. Jaan 2012

Sellel reedel on teemaks loo struktuur. Mina pean lühikese loengu kolmevaatuselisest struktuurist, Lester Denti valemist ja nende rakendamisest jutumängus. Kui selle kõrvalt veel jõudu üle jääb, siis käsitlen ka mitme loo korraga jutustamist.
narmer
Meister
 
Postitusi: 129
Asukoht: Tartu

Kasutaja avatar

Re: Mängujuhtide õpituba

PostitusPostitas narmer 16:09 9. Veebr 2012

Sellel reedel räägib Ghostwizard maailmate loomisest. Algus ikka kell viis.
narmer
Meister
 
Postitusi: 129
Asukoht: Tartu

Re: Mängujuhtide õpituba

PostitusPostitas Vincent 18:10 10. Veebr 2012

Servus,

Kahjuks ei jõua ma taaskord kohale tulla, küll aga huvitaks mind millest juttu oli. Kui keegi mulle kunagi kokkuvõtte teha saaks oleksin ma väga tänulik.
Lisaks tahan kinnitada et võtan järgmise reede diskussioonimaterjali enda kanda. Selleks on: "Head ja halvad encounterid ning encounteri mehhaanikad"

Kohtumiseni järgmisel reedel,

I.Laanes
Vincent
Vandersell
 
Postitusi: 9

Kasutaja avatar

Re: Mängujuhtide õpituba

PostitusPostitas narmer 13:56 23. Veebr 2012

Ka sellel reedel leiab aset õpituba. See kord on teemaks mõistatused, sissejuhatava ettekande peab Kuriboh.
narmer
Meister
 
Postitusi: 129
Asukoht: Tartu

Kasutaja avatar

PostitusPostitas narmer 19:00 28. Veebr 2012

Sellel reedel on teemaks kampaaniad. Sissejuhatava loengu pean seekord mina ise. Juttu tuleb erinevatest seeria tüüpidest, lookaarte kasutamisest ja muust kasulikust.
narmer
Meister
 
Postitusi: 129
Asukoht: Tartu

Kasutaja avatar

Re: Mängujuhtide õpituba

PostitusPostitas narmer 11:30 8. Mär 2012

Sellel reedel on mängujuhtimise õpitoa teemaks maailmad ja maailmate loomine. Sissejuhatava ettekande teeb Ghostwizard. Algus ikka kell 17:00 (katsuge ikka õigeks ajaks tulla).
narmer
Meister
 
Postitusi: 129
Asukoht: Tartu

Kasutaja avatar

Re: Mängujuhtide õpituba

PostitusPostitas narmer 16:13 15. Mär 2012

Sellel reedel on mängujuhtimise õpitoas teemaks kurjamid.

Viimase aja tõsistele teemadele vastukaaluks saab seekord rohkem nalja. Sissejuhatava loengu pean mina, juttu tuleb nii kurjamite arhetüüpidest, ühest kuulsamaist kurjamist DnD ajaloos ja muidugi ka kurja naeru taga peituvast saladusest. Loengut illustreerivad ohtrad näited nii tuntud kurjamitest kui ka kodukootutest. Kogunemine maa-alusesse baasi, kohutavate plaanide arutamiseks, nagu ikka kella viieks.
narmer
Meister
 
Postitusi: 129
Asukoht: Tartu

Kasutaja avatar

Re: Mängujuhtide õpituba

PostitusPostitas narmer 20:53 21. Mär 2012

Sellel reedel on mängujuhtide õpitoas suur drägoni eksperiment, kus kaksteist mängijat kolme DMi juhtimisel korraga ühe tsenaariumi kallale asuvad. Kohad on ammu otsas, see teade on vaid ajaloo huvides.
narmer
Meister
 
Postitusi: 129
Asukoht: Tartu

Kasutaja avatar

Re: Mängujuhtide õpituba

PostitusPostitas narmer 21:26 28. Mär 2012

Kuna mängujuhtimise õpitoas tekkis väike segadus, siis sellel nädalal ei ole ettekannet.

Asenduseks on mul pakkuda väheke alternatiivsemat seiklust: huumori ja õuduse sugemetega hilis-viktoriaanlik tondilugu, kus mängijad on nooblite härrade ja peenete daamide rollis. Reeglitena kasutan Call of Cthulhu süsteemi, kuid reeglite tundmine ei ole selle mängu puhul vajalik- kõik oluline saab kohapeal seletatud. Mul on ka mõned valmistehtud tegelased, kellega saab kohe mängu hüppata. Soovitaksin seda mängu kõigile, kes tahaksid külma kõhuga lohe tapmisele väheke vaheldust. Algus nagu alati kella viiest.
narmer
Meister
 
Postitusi: 129
Asukoht: Tartu

Järgmine

Mine Nurg

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


cron
© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.6