Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

RPG: Ebasurnute Isanda Impeeriumis

Rollimängud üle Interneti foorumi kaudu

Moderaatorid: Payl, Golburk, Balor

Kasutaja avatar

RPG: Ebasurnute Isanda Impeeriumis

PostitusPostitas Dister 19:12 2. Jaan 2003

Okei, okei. Pohmakas välja magatud, uus aasta vastu võetud, saabub veidi väsinud näoga kuningpunasest sametist keebis Dister valgest marmorist rõdule. Ja lausub ajaloolised sõnad:

:1: Põhireegel Number Yks :1:
Teiste tegelasi ei kasuta. Tehke enda omad. On lõbusam kah.
:1: Põhireegel Number Kaks :1:
Inglise keelt ei kasuta. Täpsema info saamiseks uuri Disteri valimisplatvormi. Kui ikka jõle tahtmine on fireball öelda, siis kirjuta nii nagu hääldad.

Need oleks siis need Kurjad Põhireeglid. Edasi tulevad Disteri Nägemused.

Esiteks:
Dister kui FoorumiDM ei ole sama kui D&D-DM. Seda selles mõttes, et ta ei sega kogu aeg vahele ja ei ytle kuidas asjad on. Seda võivad mängijad ise öelda - näiteks mängija Alpha ytleb: leidsin nurgast suure kirstu. Ja leidiski. Mängija Beta ytleb: minu järel jooksevad 6.66 spektraalset ebasurnut. Ja jooksevadki. Dister segab asjade "leidmise" juures vahele ainult siis, kui leitakse midagi väga ebasobivat. Näiteks keemiarelv. Samas on Dister alati valmis asju "ytlema", kui kellegil selle järgi vajadus peaks olema. Näiteks kui mängija lõpetab oma postituse: astusin templisse ja vaatan ringi... - siis Dister vastab sellele. Yldsõnaliselt.
Teiseks:
Katsuks ennast kõikvõimalikest 3e-kytkeist lahti rebida. Et mõtleks ise välja loitse, relvatyype, erioskusi ja muud sellist jura. Tulemus on palju huvitavam.
Kolmandaks:
DMi roll seisneks siis peamiselt mängijate kriitiliste tegevuste tagajärgedest teavitamises. Keegi lööb kedagi mõõgaga. Dister ytleb, mis juhtus. Keegi desarmeerib mingit lõksu. Dister teatab, kuidas läks. Kusjuures Dister pyyab otsustada nii, et see teeks mängu huvitavamaks ja kahe tegelase omavahelise lahingu võidab reeglina see, kes kasutab originaalsemaid meetmeid ja huvitavamaid postitusi.
Neljandaks:
Kõikvõimalikud kommentaarid, soovitused või kaebused reeglite osas tuleksid siis kas privaatsõnumiga või minupoolest kasvõi meiliga.
Viiendaks:
Kui sinu tegevus puudutab otseselt teisi tegelasi, vaata et neil jääks aega sinu postitusele vastamiseks. Et ei juhtuks nii, nagu juhtus esimeses FoorumiRPGs. Arvesta kriitiliseks ajaperioodiks umbes 24h.
Dister
Manatark

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Dister 19:15 2. Jaan 2003

Maaimas on asjad viimase paari aastasaja jooksul ikka väga käest ära läinud. Kunagi suured kuningriigid ja linnad on hävitatud tohutute ebasurnute armeede poolt. Jäänud on vaid yks teadaolev vabade rahvaste suurlinn - Lohevärav.
Lohevärav on suur tsivilisatsioon tohutute katedraalide, kõrgete tornide ja paksude myyridega. Siia on peitnud ennast kõikide sõjas ellujäänud rasside esindajad ja elavad sõbralikus koosluses. Ebasurnute Isand (Kohutavalt Kuri Ja Jõlevõimas Surnumanaja, kelle nime ei nimetata, vaid keda hyytakse :1::1::1: ) teab, et Lohevärav on liiga tugev, et ta seda lähima paari aasta jooksul vallutada suudaks. Seetõttu võivad Lohevärava elanikud ennast veel suhteliselt turvaliselt tunda.
Kuid mõned linna kodanikud tahaksid lahkuda linnast ja suunduda välismaailma. Et otsida ebasurnute (kadaveersete, spektraalsete ja skeletaalsete) poolt anastatud maadelt unustatud varandusi möödunud päevilt. Ning on ka teada, et mõningad julged rändurid teevad visiite kõnnumaale juba praegu ja on alati huvitatud endale uute kaaslaste leidmisest.
Lohevärava yhes sadadest äärelinnadest asub, jah, ära arvasite, Kõrts. Mis on tuntud nii hea pilsunääri kui ka selle poolest, et siin armastavad sedasamust pilsunääri otsida nii mõnedki õnneotsijad. Ka täna on siia kogunenud nii mõnedki huvitavad ja omapärased tegelinskid, kes on laskunud häälekatesse vestlustesse õllekappade taga, kui äkki...
Dister
Manatark

PostitusPostitas Thoren 19:26 2. Jaan 2003

Astub sisse keskmisest natuke suuremat kasvu kogu(arvatavasti kannab ta seljal miskit koormat) seljas suur must keep mis katab kogu ta keha...kapuuts on tal peas ja keegi ta nägu ei näe, ta hindab osavalt olukorda(loeb näppudel yles kui mitu inimest kõrtsis viibib) ja siis astub leti äärde........istub seal toolile....

ja jääb vaikselt magama
Thoren
Haldjate õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Irve 20:07 2. Jaan 2003

Õige vähe aega hiljem paotub kõrtsiuks, lastes sisse pahvaku jahedat õhtust õhku. Ukseavast vilksab hetkeks kellegi jäme ja karvane käsi, mille jõuline viibutus viskab põrandale kõhuli punapäise lapseohtu noormehe.

"Võtku sind see ja teine", kostab urisev hääl ukse tagant enne kui uks sulgub.

Sinises tuunikas hallide pükstega noormees ajab end põrandalt püsti, läheb valust kummargil ja üht jalga longates seina äärde, keerab end ümber, istub ja hakkab enda ette põrnitsedes, käsi kõhtu kinni hoidmas, nuuksuma.
Irve
paranoik

PostitusPostitas Thoren 20:16 2. Jaan 2003

Mõnulenud soojas kõrtsis mõni minut ja tundes nyyd karget tuulekest ärkab must kogu ja laseb lahti rämeda möirge yle kõrtsi

"KES KYLMA SISSE LASI???" natukese aja pärast pomiseb "aa....ta juba läind...."

ja astub siis väikse poisikese juurde kelle nuttu märkas....
lausub siis vaiksel toonil "Kõht tyhi? vaesekene, sa näed nii näljane välja"

ja tellib poisile suure prae ja kannu kalja
Thoren
Haldjate õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Irve 20:57 2. Jaan 2003

Noormees ühmab midagi tänuks ning pühib käeseljaga põselt sinna sattunud pisara. Seejärel jääb põrandalt tõusmata omaette mõttesse.

"Ja kuhu härra istuda kavatseb?" küsib vormikas ettekandja prae ja kaljaga kohale jõudes.

"Pane sinna, mu nimi on Uku," ütleb noormees mornilt kõrvallauale osutades.

Ettekandja paneb kandami Ukule suuremat tähelepanu osutamata näidatud lauale ning korjab enne lahkumist seal istunud mehe õllekannu. Uku istub ja hakkab äraoleval pilgul sööma.

"Mis sa vahid? See on mu ainus vara," ütleb ta naabrile, kes tema põimleva ornamendiga luitunud pussnuga nagu mingit imeasja vaatab.

"Isa viskas mu kodust välja; Ütles, et ma pean seiklejaks saama," ütleb Uku ja luristab kaljakannust pisut keelekastet. Siis jätkab ta seajala söömist, andes mõista, et see teema on ammendunud.
Irve
paranoik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Payl 2:36 3. Jaan 2003

Samal ajal, kõrtsi lähedal, ühe Suure Võluri maja ärklikorrusel hiilib haldjast vargapoiss Mart, või tegelikult juba parajas meheeas noormees, vähemalt nii väidavad tema naabritüdr... naabripreilid, mööda paksu punast vaipa Suure Võluri töölaua poole. Avab selle suure laeka, näeb seal paksu, ohtrate metallkaunistustega raamatut, pistab selle oma seljal asuvasse kotti ja pistab kikivarvul akna poole jooksu. Trepilt kostuvad sammud, alt aknasse kumavate tänavatõrvikute kuma justkui tuhmeneks. Mart kiirendab veelgi sammu ja on juba läbi akna sammaldunud katusekividele jõudnud. Ta kuuleb selja taga jooksusamme ja haldjakeelset, voolavat, kõlavat sõimu. Heiteks hetkeks pilgu üle õla näeb ta oma selja taga Suurt Võlurit, Balthazaari, aknast välja vaatamas ja võõras, ohtlikult kõlavas keeles midagi pobisemas. Mart jookseb edasi, imestades et ta juba surnud pole. Ja siis see juhtub, tema jalad keelduvad edasi sammumast. Kuid tema ülakeha ei kavatsegi pidama jääda ja lendab tuhatnelja edasi, krampis jalad järele lendamas.
"See on vist küll esimene kord, kui ma oma kiirust kahetsema pean" mõtleb Mart kui ta kuritahtliku inertsideemoni käe läbi üle katuseääre alla potsatab. "Ja peavad nendel Suurtel Võluritel ka alati nii kõrged majad olema" mõtleb Mart ja tuhiseb allapoole. Alles siis tabab teda olukorra surmav tõsidus, seda Võluri aiatee munakivide näol.
"Ohoo" mõtleb Mart, kui ta silmad lahti teeb "selline siis põrgu ongi. Või taevas hoopis?" Tema mõttelõnga katkestab Suure Võluri näo ilmumine tema kohale. "Kuidas tema surma sai?" "Mida sa, könn, tahtsid siit?" küsib Suur Võlur. "Vargile tulid? Nagu ma näen.... " ta hüpitab oma käes Mardi kotti, raamat seal sees. "Sa, poiss, või peaksin ma ütlema ämblik?" ta muigab kavalalt "ole õnnelik et sa seda raamatut lahti ei teinud, sest siis ei oleks isegi mina suutnud sind elustada. Aga nüüd, miks sa siia vargile tulid? Kas Vanemad ei rääkinud sulle, et Suurte Võlurite majades on eluohtlik ringi hiilida, isegi siis kui nad selleks loa ANNAVAD, rääkimata siis sellest kui nad seda ei anna?" Mart tahab midagi öelda, aga ei suuda seda, ta on liiga hämmeldunud. Enda ümber ringi vaadates avastab ta et on suures klaaspurgis Suure Võluri töölaual. "Kuidas ta nii suur on? Kuidas ma siia ära mahun?" on tema esimesed küsimused. "Oot oot, ämblik?" Mardi kurku tekib klomp ja ta sulgeb silmad, julgemata neid avada. "Kas ta muutis mu ämblikuks?" Esimene pisar voolab ta põsele, siis teine. Mart pühib need ära, ta on ju ometigi noormees. Ja mehed ei nuta. Kuid käsi millega ta oma põske puudutab on karvane nagu kääbiku jalg. Nüüd ei ole pisarate voolul lõppu, eriti kui Mart lõpuks uuesti silmad avab ja avastab et ta ämblikuna purgis Võluri töölaual on.
"Ära nuta" lohutab teda Suur Võlur. "See on karistus mida sa minu juures vargil käimise eest kandma pead." "Aga... Aga..." üritab Mart midagi öelda. "Aga mis?" "Oeh.." suudab Mart end koguda ja nutmise lõpetada. "Ma ju ainult enese tõestamise pärast, ma oleks ju raamatu tagasi toonud." "Oleksid? Mispärast siis?" "Ma tahtsin ainult naabritüdrukutele näidata, milleks ma võimeline olen, et ma olen suurest Moletorist parem."
"Või nii" muheleb Balthazaar. "Siis on sul võimalik veel inimeseks, või siis sinu puhul, haldjaks saada. Sul tuleb ainult oma tegu heastada, kuidas sa seda teed, pole minu probleem. Ma hoolitsen selle eest et ei naabritüdrukud ega ka su pere sinu pärast ei muretseks, mine nüüd ja kiirusta, heasta oma tegu!" Suur Võlur Balthazaar võtab purgi, milles Mart on ja asetab selle lauale kummuli. "Ma arvan et sellest kõrtsist mis siin lähedal on oleks sulle sobilik alustada." Mart ronib purgist lauale, avastades et ta vist tavalisest ämblikust kiirem on. Ta ronib võluri laualt selle külge mööda alla, mööda põrandat aknani, mõõda seina aknalauale, peatub ja vaatab tagasi. "Päris vahva on mööda seina ronida, nüüd saab küll vahva olema vargil..." Ta neelatab kui talle tema olukorra tõsidus meenub. "Oeh, ei mingit lõbuvarastamist enam, ma pean oma teo heastama. Edasi mehed, ründele!" tuletab ta meelde oma lemmikjuttu, mida Vanem Elodis oli talle jutustanud.
Ta ronib mööda katust selle ääreni ja vaatab alla. Seal paistab veel verd ja hambaid. "Oi jah" on ainus mis üle ta huulte pääseb, ta ronib alla. Võluri aiast välja sibades mõtleb Mart oma välimusele: "ämblikel ei ole ju suud, ometi tunnen mina oma keelega hambaid oma suus." Ta sibab edasi, puudutades vasakult teise käpaga oma kõrva: "jah, pea on ta mulle alles jätnud." Mööda õhtust tänavat sibades avastab Mart et ta suudab inimestega sammu pidada: "ju olen ma siis eriline ämblik, juu vist..."
Mõne minuti pärast, poolsurnuks hirmutatult ühe mööduva koera uue suuruse tõttu, jõuab Mart Magava Munga Kõrtsi juurde. Ta peatub ukse ees ja on just valmis selle alt sisse pugema kui see avaneb ja keegi sealt kiiruga välja tormab. Mart suudab napilt oma elu päästa. "Kui oled nii väike, ei tasu inimeste jalge alla trügida" otsustab Mart ja ronib mööda kõrtsiseina üles. Ta piilub aknast sisse, näeb et kaminas parasjagu tuld ei põle ja otsustab võimalust kasutada. Mõne hetke möödudes on ta juba mööda korstent alla, siis mööda kõrtsisaali siseseina jälle üles roninud ja jälgib küünlalühtri kinnituskonksule toetudes olukorda. "See tagurpidivaade tahab harjumist... Kuid mida see poiss pillib seal, äkki ma saan oma heastamisega otsast alustada, tuleb asja uurida." Mart sibab poisi kohale, leiab laepalkide vahel paraja prao ja avastab et ta võrku kududa suudab. Ta kasutab seda osavasti ära ja laseb ennast poisi kohale, just parajasti nii kõrgele, et ta kuuleb mis too räägib... Ehk on tal midagi mureks...
Viimati muutis Payl, 14:11 3. Jaan 2003, muudetud 1 kord kokku.
Blög
mõiste tähendusvälja inversioon - tribulant
Payl
Tulepallide Jumal

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Dister 3:16 3. Jaan 2003

:evil: DMi Interlyyd :evil:
Oleks kõik Lohevärava kodanikud sama toimekad kui Mart, oleks ebasurnute leegionid ammuilma maa pealt pyhitud. Igal juhul preemiaks talle immuunsus spektraalsete ebasurnute rynnakute vastu - seda nii ämbliku- kui normaalkujul.

Kõikidele foorumi kylastajatele hoiatuseks, kes tahaksid tulla mängu Meeletult Võimsa Tegelasega (viide eelmisele RPGle, kus kõvemad sellid suutsid paljalt pobisedes orce teisi ilma saata) niipalju, et seda maailma enda võimuses hoidev Surnumanaja :1::1::1: tunnetab Võimsatest Tegevustest tulenevaid energianihkeid ning, arvatavasti suurest hirmust tulenevalt, manab tavaliselt 20-30 kadaveerset ebasurnut probleemi kõrvaldama.
Dister
Manatark

PostitusPostitas vrz 4:37 3. Jaan 2003

Kõrtsis kargab Uku lähedal järsku püsti üks pikk ja vibalik poisohtu noormees ja kukub järsku kaootiliselt kätega vehkima ja oma eakaaslase peakohal rippuva ämbliku poole midagi pobisema. Tulemuseks on natuke suitsu ja kaks lae poole tõusvat kirjut liblikat.

"Kurat!" lausub ta ja poetab seejärel tema poole pöördunud kääbikule: "Su peakohal ripub üks suur..ee..ämblik, ma üritasin teda..ee.. laiaks litsuda. Et ma proovin siis kohe uuesti, ilma võlukunstita sedakorda" ja tõmbab oma tooli lähemale, et selle peale ronida, pobisedes midagi oma vanaemast ja tema suurest võluämblikust, kes teda pidevalt kiusas. "Ghrisostoomus on nimeks, muuseas".
Viimati muutis vrz, 15:11 3. Jaan 2003, muudetud 1 kord kokku.
vrz
Rändur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Irve 9:46 3. Jaan 2003

Uku vaatab aeglaselt üles, näeb ämblikku. Pöördub Ghrisostoomuse poole: "Kas sa iga ämbliku pärast nii rabeled?"

Ohkab, ja sööb edasi.
Viimati muutis Irve, 21:59 3. Jaan 2003, muudetud 1 kord kokku.
Irve
paranoik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Payl 14:22 3. Jaan 2003

OOG: Muutsin oma postitust, Uku ei ole kääbik.
Selleks ajaks kui Ghrisostoomus tooli otsa ronitud saab, on Mart ammu oma niiti pidi lae alla ohutusse kõrgusse roninud.
"Edaspidi tuleb ikka litsumisulatusest väljas püsida" kordab Mart oma õpitud tarkusi.
Siis jääb tema pilk Uku praele ja kogu see tarkuste värk ununeb kui peoga pühitud. Või siis kõhuga, Mart ei ole eilsest saati midagi hamba alla saanud. Ta otsib laes vastava koha, Uku laua kohal, ja laseb end kibekiiresti niidi otsas alla, just täpselt poisi taldriku kõrvale.
Kui nüüd Uku teda lähemalt vaadelda suvatseb, märkab ta et see ei ole päris tavaline ämblik. Ta ikka rohkem tarantli mõõtu, nii täismehe peopesa suurune. Kuigi see ei ole mitte tema kõige veidram omadus. Nimelt on tal seal kus igal endast vähegi lugu pidaval tarantlil kaheksa silmaga karvane ämblikupea on temal hoopistükkis pisike haldjanoormehe nägu: rõõmsad vilavad silmatäpikesed, miniatuursed terava tipuga kõrvad ja ilus jume.
Mart ronib Uku traldriku äärele nii võimalikult lähedale kui julgus lubab ja vaatab poisile lõbusate silmadega otsa, paremalt esimese käpaga poisi preale osutades ja pead küsivalt kallutadaes.
Blög
Payl
Tulepallide Jumal

PostitusPostitas Thoren 17:40 3. Jaan 2003

Märgates ämbliku mitte väga tavalist pead kysib mees suures mustas keebis ämblikult:

"Mis tegid, et mõne võluri pahameele teeninud oled?"
Thoren
Haldjate õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Payl 17:58 3. Jaan 2003

Ämblik avab suu, hakkab juba midagi ütlema, kuid vaikib. Kallutades pead natuke teisele poole, ütleb ta midagi mis tema nõrga hääle tõttu võõra kõrvu ei jõua. End veidi kohmetult tundes viipab ta võõra endale lähemale ja kui too kõrva päris tema lähedale on pannud ütleb siis: "Mina OLENGI see võlur, vaata, ma kasutan seda ämblikurüüd vaikselt linnas liikumiseks, nii ei tunta mind ära. Kuna ma nii suur ja kuulus olen käituksid inimesed minu ees teisiti kui muidu ja mind just see MUIDU huvitab. Ma siin teen väikestviisi uurimist, ega sa tea miks see jõnglane nuttis siin?"
Mart ronib tagasi laua keskossa, Uku taldriku juurde ja vaatab mis too talle ampsu andmise koha pealt kostab.
Blög
Payl
Tulepallide Jumal

PostitusPostitas Thoren 18:20 3. Jaan 2003

Võõras vaatab ja analyysib olukorda natuke(mõtleb kas too ämblik on tõesti võlur või lihtsalt pisivaras kelle peal keegi oma võlukunsti katsetas)
otsustades, et sellel tegelikult suurt vahet pole vastab:

"Noormehel karm isa, sunnib teda seiklejaks, kui ta ka ise seda tahab on teine asi, nii või teisiti, iga võõra asja algus on raske..."

seda öelnud ja mõni hetk mõelnud kuulutab võõras yle kõrtsi:

"Kas siin kõrtsis leidub kedagi kel oleks vaprust Loheväravast lahkuda ja minna otsima Kha'l Eal-i yheksandat varakambrit mis asub kaugel Põhjas???....Yhinege minuga või vaikige ja jääge siia konservi mädanema..."

Seda öelnud istub võõras eemal asuva tyhja lauada ja jääb ootama.....
Thoren
Haldjate õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Teemon 18:30 3. Jaan 2003

pimedamas nurgas istuv veel yks lyhikest kasvu tegelane vaatab juba kerge huviga k6rtsis ringi, siin paistab olevat v2hemalt 2 tegelast, kes kas teiste m6tteid loevad v6i igast tyhisest 2mblikust k6ike kahtlustavad ;)

j2rgmine hetk m2rkab hirmunult, kuidas nurgas yks 2mblik v6rku koob, ning nihkub vaikselt m88da pinki 2mblikust kaugemale, m2rkamata sealjuures, et kogemata veel yhele pingi all olnud 2mblikule peale astub
Magistritöö teeb sääsest elevandi
Teemon
Nutikas Lutikas

Järgmine

Mine Foorumi rollimängud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 1 külaline

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll