Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Uudissõna

Siiani peamiselt D&D'ga seotu tõlkimine eesti keelde

Moderaatorid: surra, mart, Teemon, Irve

Kasutaja avatar

Uudissõna

PostitusPostitas Kriku 23:26 14. Mai 2004

Kunagi minu ema ning tema õde-venda võtsid lastena pahatahtliku üleloomuliku mitte väga piraka eluka kohta kasutusele sõna ÕÕ, mis oli üldmõiste ning mida andis siis edaspidi liigitada.

Keeleliselt on see minu meelest alati olnud geniaalne ("õõ seda teab!" kõlab päris kobedalt ja suupäraselt) ning kui peaks olema vaja mingit sellist elukaterühma ristida, kasutamata ressurss :)

Originaalne tähendusväli võis olla umbes samasugune, nagu Jaigu naksikestel.
Kriku
Deaktiveeritud

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Shadow 10:46 15. Mai 2004

Kunagi Dahli "Suurt Sõbralikku Hiiglast" tõlkides tuli sõnaloomega päris palju tegelda. Seda enam, et välja tuli töötada hiiglaste keel ja kõnepruuk.

Kuidas tõlkida kõhutuul hiiglase väljendiks nõnda, et põnnidelgi lõbusasti lugeda sünniks? Sõnaks jäi viuvopsumine. Roheline hiiglaste limonaad, mis kohutavalt palju viuvopsumist tekitas, oli sibamulker. Õudne unenägu = vappevapustis. Hiiglaste maal kasvav jäledamaitseline aedvili = tatikurk. Ja veel palju muid sõnu.

Hiiglaste keelega sai aga tehtud nõnda, et võetud sõnavarast välja sõna "olema" (eks proovige rääkida kasutamata sõnu "on" või "oli" :P ) ning muudetud lauseehituses sõnade järjekorda. Rääkimata lõbusatest valestiütlemistest (auavaldus = auguavaldus, õhkuhaihtumine = kõhtupaiskumine).

Pärast ei saanud ise veel hulk aega hiiglaste keelest lahti :P
Shadow
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas argkunn 12:42 15. Mai 2004

Shadow kirjutas:Pärast ei saanud ise veel hulk aega hiiglaste keelest lahti :P

Sama jama juhtus ka Jlarpil, kus primitiivid ei saanud mitu päeva, kui mitte nädalaid om kõnepruugist lahti. :)
"Errare humanum est"
argkunn
Ruunitundja

Kasutaja avatar

Re: Uudissõna

PostitusPostitas kesteine 13:22 15. Mai 2004

Kriku kirjutas:Kunagi minu ema ning tema õde-venda võtsid lastena pahatahtliku üleloomuliku mitte väga piraka eluka kohta kasutusele sõna ÕÕ, mis oli üldmõiste ning mida andis siis edaspidi liigitada.

Keeleliselt on see minu meelest alati olnud geniaalne ("õõ seda teab!" kõlab päris kobedalt ja suupäraselt) ning kui peaks olema vaja mingit sellist elukaterühma ristida, kasutamata ressurss :)

hmm, muidu ju päris lahe, aga mida peavad tegema vaesed saarlased, nende jaoks õõ küll eriti suupäraselt ei kõla???
öö seda teab!
Komm mit mir ins Abenteuerland
das Eintritt kostet den Verstand...

minu blogike
kesteine
Valguse hoidja

Mine Tõlkimine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll