Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Uus galerii

Dragon.ee ja foorumiga seotud teated, kommentaarid, küsimused, putukad, soovitused jne. Foorumi Reeglid.

Moderaatorid: surra, Irve

Kasutaja avatar

Uus galerii

PostitusPostitas Ghostwizard 12:22 29. Veebr 2012

Viimased paar aastat on larbiseltskonda kummitanud see probleem, et üle poolte ürituste pildid ei jõua galeriisse, vaid on laialipillutatud üle eri veebisaitide, milledest mõned võimaldavad aga jätta fotosid üles vaid piiratud ajaühikuks. Peamine põhjus on olnud selleks nagu ma olen aru saanud on põhiasjalikult see, et enamikel puudub piltide lisamiseks ja omajagu on vist läbi kumanud ka muid väidetavaid probleeme galeriiga (bugid?).

Piiratud ligipääsu probleem vist seisnemas, kui ma ei eksi asjaolus et ainsast isikust kes galeriiparoole sai anda, pole vist enam pikemata ega midgai kuulda olnud.

Siinkohal olekski küsimus, mis oleks lahendus antud olukorrale. Kuidagi kahju on sellest et pole mingisugust ühtset punkti larpide ja muude ürituste piltidele. Ühe lihtsa ja pigem ajutise lahendusena tundub võimalus koondada kokku üks wikiartikkel kõigi linkidega galeriis mitte olevatele piltidele, küsimus on ehk selles kui palju kasu oleks sellest pikemas perspektiivis.

Sellega ka küsimus, kas poleks võimalik tekitada vana galerii kõrvale teist galeriid, loodetavasti siis vähemate probleemidega kui vana? Ja kas sel oleks mõtet? Või ka son mingeid lootusi vana galerii taas ülesputitamisele?

Juurde lisades kui keegi soovib saada hetkel oma pilte galeriisse üles, siis pakun ma ühe vähese parooliomanikuna võimalust, et kui keegi mulle oam pildid toimetab, siis olen need nõus ka üles lükkama. Tuttavamatele isikutele olen nõus isegi salasõna jagama.
Erien ei olnud turvaline mäng, Erien oli väga tõhusa turvakontrolliga mäng. - logerin
Ghostwizard
Arhimaag

Kasutaja avatar

Re: Uus galerii

PostitusPostitas Irve 14:43 29. Veebr 2012

Nõustun, et galerii on selline nagu on. Näen kaht võimalust: keegi võtab vabatahtlikuna galeriiteema (taas) südameasjaks; teine variant oleks standardiseeruda picasa/flickri peale ja siis kuidagi ühiselt neid pilte seal hoida — ilusat grupigalerii varianti vist pole?

Praeguse galerii paroole saab minult, kel vaja.
Irve
paranoik

PostitusPostitas janar153 7:23 28. Apr 2014

Mina tõstaks käe Flickeri poolt, kuna seal on praeguste reeglite järgi 1GB tasuta vabaruumi ning üleslaadimine käib väga lihtsalt.
janar153
Vandersell

PostitusPostitas UL 9:59 28. Apr 2014

äkki siis juba ühine dropbox? veel mugavam üles laadida
ja saab siis sinna külge kutsuda võimalikke jagajaid jne
UL
Valguse hoidja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Henzu 10:29 28. Apr 2014

Google Drive võimaldab ka kuni 15 gb (vs basic dropbox 2gb). Saab avalikult/lingiga ning jagamine ei ole probleem.
All characters appearing in this work are fictitious. Any resemblance to real persons, living or dead, is purely coincidental.
Henzu
Võlur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Dwar 10:57 28. Apr 2014

Pooldan dropboxi. Sinna on lihtne pilte/faile laadida ja ruum ei tohiks ka probleem olla. :)
I wish my lawn was emo, so it would cut itself.
Dwar
Tuleloitsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Attila 11:18 28. Apr 2014

Pigem võiks siis mõelda neid galeriilinke koondavale nimistule. Kasutusharjumusi on erinevaid ja ma olen skeptiline, kas seda ühtlustada on võimalik. Kõikide galeriide olemasolu on kindlasti prioriteet ühe-süsteemi-kasutamise üle.
Võimalus on üks miljonist, aga postitus võib siiski asja ette minna.
Attila
Nati Kõvem Võlur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Dwar 11:37 28. Apr 2014

Attila kirjutas:Pigem võiks siis mõelda neid galeriilinke koondavale nimistule. Kasutusharjumusi on erinevaid ja ma olen skeptiline, kas seda ühtlustada on võimalik. Kõikide galeriide olemasolu on kindlasti prioriteet ühe-süsteemi-kasutamise üle.

Ei kujuta päriselt ette milline näeks välja kõiki galeriisid ühendav nimistu. Inimesed kasutavad väga erinevaid galeriisid ja nimistu oleks juba pärast praegu eksisteerivad galeriisid (linke) sigapikk. Pigem võiks siiski propageerida ühtse galerii kasutamist.
I wish my lawn was emo, so it would cut itself.
Dwar
Tuleloitsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Dani 12:22 28. Apr 2014

Galeriisid on praegu lihtne lohwikist larpide ajaloost leida, see ei ole probleem.
Vox clamantis in deserto...
Dani
Haldjate sõber

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tindome 12:36 28. Apr 2014

Probleem on see, kui pildid galeriist aasta-paari pärast juba kadunud on - see tühi link ei oma siis enam erilist kasutusväärtust paraku.
Kui mitte teha kirega, miks siis üldse teha?!
Tindome
Loitsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Attila 12:38 28. Apr 2014

Mõtlesin nimistu all organiseeritud nimistut. Ehk siis väliselt nagu drägoni galerii, aga reaalselt asuvad pildid siis neis rakendustes kus nad asuvad. See propageerimine ma usun ei ruuli üle harjumuse jõudu.

Kui ka pildid kaovad, säilida võiks fotograafi nimi - st viide fotode tegijale.
Võimalus on üks miljonist, aga postitus võib siiski asja ette minna.
Attila
Nati Kõvem Võlur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Heart 12:58 28. Apr 2014

Mina oma lehel kasuran kokenit. Ma ei tea, kas seda ainult galeriina ka saaks kasutada. Ülilihtne jne.
www.heart.ee näiteks
"...vahel helbena suudan Su juurdegi tulla ja Sa näed minust heledat und"
Heart
vändagängster

PostitusPostitas UL 15:14 28. Apr 2014

google drive on muidu tore, aga pole täheldanud, et sinna portsu failide upload töötaks... peab varsti igaks juhuks uuesti testima

galeriide linkide indeks ei ole hea mõte lihtsalt selle pärast, et rahva oma galeriid muudkui muutuvad ja kolivad ja lihtsalt saavad otsa ka vahel. minulgi on juba mõne aeg maas ka vanu häid larpipilte sisaldav kodukas, peaks kunagi midagi tegema ehk.

kui kõik pildid jõuavad ühte kohta kokku, siis on sealt hea ka märgistada ja otsida ja kolimise korral liiguvad kõik pildid koos.
UL
Valguse hoidja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas arpeau 19:41 29. Apr 2014

drive.google töötab imehästi. Ainuke jama jagamisel on see, et kõik vaatajad peavad olema guugli orjad.
Arpeau
arpeau
Manatark

PostitusPostitas janar153 17:49 30. Apr 2014

Parandan end natuke. Flicker ei anna mitte 1GB vaid 1TB ehk siis 1000GB
Ning Flickeril on olemas ka kõik vajalikud vahendid selle jaoks, et mõnda konkreetset galeriid kodulehel või kus iganes kuvada.
janar153
Vandersell

Järgmine

Mine Dragon.ee

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll