Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Kõige Kõvemad Filmipahad

Lõõgastumiseks koguneb rahvas kõrtsi ja arutab ilmaasju... Vestlusfoorum omavaheliseks suhtlemiseks.

Moderaatorid: surra, mart, Teemon, Irve, Priist, Kõrtsmik

Kõige Kõvemad Filmipahad

PostitusPostitas Agnareshi Perenar 11:15 10. Mai 2003

Kes on teie meelest kõige meeldejäävamad ja isikupärasemad "pahad" kes teile erinevatest linateostest meelde on jäänud?

Minu top on järgmine. Järjekorral ei ole erilist tähtsust.

1. Darth Vader. Klassika, noh.

2. Krahv Dracula ja

3. Frankensteini koletis. Samuti klassika ja väga arvestatav skoor.

4. Freddy Krueger. Kuidas teda ikka välja jätta.

5. Saatan, tema poeg ja veel pool põrgut. Paljude filmide arvestatavad antikangelased.

6. USA valitsus. Põhilselt sama mis eelmine.

7. Pahad tulnukad.

Kui mulle veel midagi meelde tuleb, eks ma siis lisan siia. Aga yle 10 ei lase.
Agnareshi Perenar
Meister

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Starfild 11:30 10. Mai 2003

1) John Doe (Se7en)

2) See tüüp Cape Fear'st(DeNiro mängib... Cody? ei ole aega surfata praegu kahjuks)

3) Raudhammas Bondist

?) Boris the Blade :D

Kindlasti on veel pahamad Freddy Krueger ja Hannibal Lecter jne, aga kuna ma ühtegi filmi nendega pole näinud (ja ei taha ka), siis ei saa neid lisada...
Starfild
Tähetäps

PostitusPostitas Anonüümne 2:11 11. Mai 2003

Brick Top (Alan Ford) filmist Snatch. See on see mees, kes peab sigu selleks, et nendele oma mõrvatud ohvreid sisse sööta.
Anonüümne

PostitusPostitas Agnareshi Perenar 10:57 11. Mai 2003

Aga Mason Verger Hannibali raamatust ja filmist pidas inimsööjasigu, et nad tema ohvreid elusalt sööksid.

Huvitav, kumb ennem oli? ;)
Normaalne peremees ei jäta Jussi maha!
Agnareshi Perenar
Meister

Kasutaja avatar

PostitusPostitas raunok1 10:58 11. Mai 2003

Ikka ei saa üle ega ümber kõige kurjuse isast (emast) : Arukeemimon :D
Jou T u s S, mis teed?
raunok1
kätteta inimene

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Dister 15:19 12. Mai 2003

Kui ma nyyd asjadest õigesti aru saan, on teema pealkiri ekslik. Jutt käib ikka kõige meeldejäävamatest pahadest, mitte kõige kõvematest, eks ole?
Aga tegelikult see kitsendus väga ei aita. Sest kes on tegelikult fimipahad? Kas Rutger Haueri Roy Batty ja Jack Nicholsoni Jack Torrence olid pahad või mitte? Kui olid, siis paneks nemad sinna nimekirja etteotsa. Anthony Hopkinsi Hannibal Lecter, Christopher Lee Saruman the White, Kevin Spacey John Doe ja koll nimega Alien on kindlasti väga pahad ja käivad ka nimekirja ylemisse otsa. Nende pärispahade hulka ilmselt ei kuulu, aga väga meeldejäävad on siiski Joe Pesci Nicky Santoro ja Brad Pitti Tyler Durden. Yks kõige pahamaid pahasid minu jaoks oli ka näiteks Sean Penni Sergeant Meserve. Ja see nimekiri hõlmab ainult väga tuntud linateoseid ning needki on välja toodud hetkelise pähetulemise järjekorras. 007 on pahasid muidugi otsast otsani täis, meeldejäävaim (võib-olla seetõttu, et film ise oli teistest Bondidest minu arvates peajagu yle) vast Gert Fröbe Goldfinger. Aga Bondiga on juba kord nii, et mõnele kohe yldse ei meeldi. Minule meeldib.

P.S. Kui keegi on Hannibal Lecteri raamatuid lugenud, siis palun mindki informeerida nende ilukirjanduslikust kvaliteedist. Ja kas filmid tehti raamatute järgi (oli vist nii kui ma õigesti mäletan) või vastupidi?
Dister
Manatark

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Elanor 17:37 12. Mai 2003

Pitti Tyler Durden - absoluutne lemmik-paha! Minu melest siga-hästi mängitud. Sama näitleja mängitud tegelane filmist "12 ahvi" - ka väga freaky (nagu muidugi kogu film).
Samas - kas polegi need pahad tihtilugu need, kes ühe filmi meeldejäävaks muudavad? Kuskil kunagi keegi ütles, (nagu mu tsitaadid alati lagavad), et "pahad" on alati huvitavamad ja komplekssemad isiksused kui "head". Jutt jumala tõsi.

Tuli meelde veel üks mulle väga armas paha: Gary Oldmani Jean-Baptiste Immanuel Zorg filmist "5. element". (umbes 50x nähtud film) 8)
Elanor
Meister

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Priist 17:51 12. Mai 2003

Absoluutset paha on esitatud mitmetel kordadel vägagi veenvalt. Ühtegi veenvat absoluutse hea kehastust ei ole ma veel näinud.

Ja Dyler Durden on ka üks minu lemmikkaraktereid, aga kas ta läheb kirja filmipahana... Mitte minu jaoks.
Rollimängukeskus - URG
Priist
Uruguru

Kasutaja avatar

Re: Kõige Kõvemad Filmipahad

PostitusPostitas haden 18:42 12. Mai 2003

Agnareshi Perenar kirjutas:Kes on teie meelest kõige meeldejäävamad ja isikupärasemad "pahad" kes teile erinevatest linateostest meelde on jäänud?
Lisaks mõnedele juba mainitutele:
Lee Van Cleef (Angel Eyes / The Bad) "Il buono, il brutto, il cattivo"-s;
sarimõrvar HAL "2001: A Space Odyssey"-s;
Guy Pearce (minategelane Leonard Shelby) "Memento"-s.
haden
Rändlaulik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ohpuu 20:34 12. Mai 2003

Elanor kirjutas:Tuli meelde veel üks mulle väga armas paha: Gary Oldmani Jean-Baptiste Immanuel Zorg filmist "5. element". (umbes 50x nähtud film) 8)

jah, talle võiks anda "kõige armsama paha" auhinna isegi ;)
ohpuu
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas arlis 20:55 12. Mai 2003

:o Kõster filmist "Kevade" :o
Mina olen kunstiharidusega inimene, mulle meeldivad ilusad inimesed ja noor inimene on ju ilus — loodus ongi loonud noored seepärast kauniks, et neid hoitaks, armastataks ja aidataks suureks kasvada!
arlis
Kartulimedali laureaat

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Teemon 20:58 12. Mai 2003

king kong oli yks nunnu "paha" ;)
Magistritöö teeb sääsest elevandi
Teemon
Nutikas Lutikas

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Dister 0:20 13. Mai 2003

Elanor kirjutas:Tuli meelde veel üks mulle väga armas paha: Gary Oldmani Jean-Baptiste Immanuel Zorg filmist "5. element". (umbes 50x nähtud film) 8)

Nojaa, Limburger ja Milla Maagia on ka armsad pahad ju. Aga kuna ma ei ole just suurim Gary Oldmani austaja siin Munal siis ei saa ma tema nimetamisega meeldejäävate filmipahade kyll hästi päri olla.

HAL ei olnud ju paha iseenesest. Mis pahandust ta ikka tegi, tema tegutsemismotiive meile ju ei selgitatud. Space Odyssey on yldse väga hea näide filmist, mis võib olla suurepärane rasvases kirjas ja hõrendusega ning mitte omada yhtegi kurjuse kehastust. Mul ongi tekkimas kuri tunne, et Hadeni näol on tegemist yhe nimetatud filmi austajaga, kellel lihtsalt oli soov see linateos siin teemas ära märkida ;) . Võib-olla ma ka eksin, see selleks.

Guy Pearce' Leonard Shelby ei taha ka kuidagi pahade kampa sobida.

King Kong ja nunnu? Möla maha, ketser, King Kong oli jumala kõva. Vaata et kõige kõvem monstroossus yldse! Godzillale, Tarzanile, Neole ja Aragornile annaks pohhuilt ära. Ma saan aru, et sa yritasid lihtsalt terava huumorisoonega silma paista, aga kuule mees, mõnede asjadega lihtsalt ei naljatata!

Starfildile: "see tyyp" :lol: Cape Fear'ist oli Robert de Niro Max Cady. Väga paha poiss oli. Minu tunnustus.
Dister
Manatark

Kasutaja avatar

PostitusPostitas haden 3:54 13. Mai 2003

Dister kirjutas:HAL ei olnud ju paha iseenesest. Mis pahandust ta ikka tegi, tema tegutsemismotiive meile ju ei selgitatud. Space Odyssey on yldse väga hea näide filmist, mis võib olla suurepärane rasvases kirjas ja hõrendusega ning mitte omada yhtegi kurjuse kehastust.
Lubage lubage, kuidas ei olnud kuri? Minu arust on intelligentne, aga hingeta masin, mis oma programmides ekviliibriumi otsides astronaudid termineerib, lausa kõhedusttekitavalt tõhus inimliku isekuse/ignorantsuse/kadeduse fookus. Ilma eesmärgi ja tahtliku soovita kuri, mis seetõttu mõjub sama masendavalt kui näiteks Kafka "Protsessi" painajalik sündmustik.

Dister kirjutas:Guy Pearce' Leonard Shelby ei taha ka kuidagi pahade kampa sobida.
Jällegi tohoh! Mulle meenus seda filmi vaadates kohe Alfred Besteri "The Stars My Destination". Samasugune olukord, kus peategelane on oma sisemised deemonid valla päästnud. Iseenda suurim vaenlane; omaenda isikliku Põrgu ainuautor. Miks sellise oleku kirjeldamiseks "kuri" ei sobi?
haden
Rändlaulik

PostitusPostitas Agnareshi Perenar 8:15 13. Mai 2003

Hannibali raamatud olid jah enne filme. Nad on kõvemad ka kui filmid, vähemalt hästi kirjutatud, noh. Filmis muudeti pool teise raamatu lõppu ära, et järge saaks teha.
Normaalne peremees ei jäta Jussi maha!
Agnareshi Perenar
Meister

Järgmine

Mine Kuldlohe kõrts

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll