Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni


Üldine läbu

Lõõgastumiseks koguneb rahvas kõrtsi ja arutab ilmaasju... Vestlusfoorum omavaheliseks suhtlemiseks.

Moderaatorid: surra, mart, Teemon, Irve, Priist, Kõrtsmik

Üldine läbu

PostitusPostitas Anonüümne 23:12 27. Apr 2003

Head kirjasaatjad!

Teemat avama ajendas Hullkristlaste teema lukustamine. Adminstratsioon viitas sellele, et tohtrihärra läheb liiga isiklikuks, aga vaadake ikka kirju hoolikamalt – krabilise viimased kirjad kubisevad naerunäolistest emotikonidest, mis laseb väita, et teemakäsitlusele oli ikkagi lähtutud läbi huumoriprisma. Loetagu ka mõningaid teiste kirjasaatjate varasemaid postitusi – need suisa vahutasid vihast, õnneks küll mitte dr Zoidbergi vastu. :)

Palun mõnel administraatoril teha vastav märge, kui juuresolev üleskutse peaks vastuollu minema foorumi reeglite või põhimõtetega. Sel juhul palun üleskutsele vastamine ühtlasi ka lõpetatuks lugeda.

Kutsun üles igakülgselt materdama dr Zoidbergi, eeldusel, et sedasama võib dr Zoidberg teha ka materdaja suhtes. :)

Kui juba läbu, siis korralik, üldiselt üksikule, üksikult üldisele... või kuidas need filosoofid ka öelnud on... :)
Anonüümne
 

Kasutaja avatar

Re: Üldine läbu

PostitusPostitas Teemon 0:07 28. Apr 2003

dr Zoidberg kirjutas:Adminstratsioon viitas sellele, et tohtrihärra läheb liiga isiklikuks, aga vaadake ikka kirju hoolikamalt – krabilise viimased kirjad kubisevad naerunäolistest emotikonidest, mis laseb väita, et teemakäsitlusele oli ikkagi lähtutud läbi huumoriprisma. Loetagu ka mõningaid teiste kirjasaatjate varasemaid postitusi – need suisa vahutasid vihast, õnneks küll mitte dr Zoidbergi vastu. :)

nagu 8eldud - pole eriti vahet, kes l2heb isiklikuks, kui seda on juba yks tegelane teinud, siis suure t6en2osusega tekib esimese vastusega ka kohe teine jne jne ning asi ongi omadega kraavis :P
suht lihtne - kui minnakse isiklikuks (kes iganes) ja j2rgmised paar posti on sellest kantud, siis v6ib teema enamjaolt maha kanda, midagi m6istlikku sellest enam teada ei saa. kes soovib minna isiklikuks - palun kasutage privas6numeid, vastasel korral kipub asi yldreeglina lihtsalt teema lukustamisega l6ppema

oleme siiski tsiviliseeritud inimesed - s2ilitame austuse vestluskaaslaste suhtes :)
Magistritöö teeb sääsest elevandi
Teemon
Nutikas Lutikas
 
Postitusi: 4022
Asukoht: harjumaa majad

Re: Üldine läbu

PostitusPostitas Anonüümne 0:17 28. Apr 2003

Demon kirjutas:nagu 8eldud - pole eriti vahet, kes l2heb isiklikuks, kui seda on juba yks tegelane teinud, siis suure t6en2osusega tekib esimese vastusega ka kohe teine jne jne ning asi ongi omadega kraavis :P


Sellest on muidugi kahju. Mõnest teemast saab üldjuhul ikka asja ka siis, kui on isiklikuks mindud. Hullkristlaste teema oleks igati väärinud ülevalhoidmist, aga mis lukus, see lukus. Küllap tuleb varsti tagasi. :)
Anonüümne
 

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Teemon 0:19 28. Apr 2003

imo yldjuhul l6peb vihaseks ja isiklikuks minemine vastase argumente analyysimata lihtsalt tema suunas tatipritsimisega ;)
kaob 2ra analyysiv6ime ning ei loobuta ka siis, kui kohale j6uab et vastasel on 6igus. tulemuseks ongi see, et argumendid l2hevad aina absurdsemaks ning l6puks kedratakse lihtsalt vana joru aina uuesti ja uuesti
Magistritöö teeb sääsest elevandi
Teemon
Nutikas Lutikas
 
Postitusi: 4022
Asukoht: harjumaa majad

Kasutaja avatar

PostitusPostitas uuk 10:44 28. Apr 2003

Õigust räägite mehed, õigust. Ise arvan, et seda isiklikuks minemise probleemi ühestki foorumist niisama lihtsalt välja ei roogi. Kuna kirjutatud teksti puhul puuduvad "rääkija" miimika ja intonatsioon. Eks see vast tekitabki neid segadusi. Ise segaduses olnuna ja neid põhjustanuna arvan teadvat.
Muide, kas see pole äkki miski "vanemale generatsioonile" iseloomulik probleem - harjutud rohkem nagu kas irl suhtlema või siis aeglasemalt kirjutama. Korralik ja läbimõeldud kiri võtab (vähemasti minul) paar õhtut aega. Virtuaalses keskkonnas kipub see võrduma sajanditega.

Ja emotikonid... paraku ei lahenda asja alati mõistetavuse suunas :(
Pucca ja Garu on absoluutsed lemmikud.
uuk
metsik Sõjatihane
 
Postitusi: 1119
Asukoht: taevas

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ulmeguru 12:02 28. Apr 2003

dr Zoidberg kirjutas:Ohoo! Kas Ulmeguru on see Veedeedeameti mees? Siis saab veel natuke nalja, enne, kui ta oma nime muudab või ennast foorumi suhtes lukku paneb. Loodetavasti seekord lõplikult.

Nõnda kirjutas doktor siis selles lukkupandud kristlaste teemas... kahjuks lugesin seda alles siis, kui teema lukku oli pandud ja luku võti ära pandud.

Pean tunnistama, et pole elu sees mingit bürokraatlikku tööd teinud, seega on ka minu ja Veeteedeameti seostamine kuritegelik... ilmselt ametkonna suhtes eriti! Olen nimelt vabakutseline literaat ning kujutan elavalt ette seda damagei, mida minusugune flegma ja muidu boheem korralikule riigiametile tekitada võiks :lol:

Ahjaaaaaaaaaa, selles kristlaste teemas sai mulle veel ka selgeks, et mõned inimesed siin foorumis arvavad, et õige arvamus on see, mida nemad arvavad, või see mida nende arvates enamus foorumlasi arvab. Suht masendav! :o
Alles saad millegagi tegelema hakata, kui juba mõni pajatab sulle niisugust lora, et käed langevad iseenesest rüppe.
-- Sever Gansovski «Vincent van Gogh»

http://ulmeguru.blogspot.com/
http://ulmeseosed.blogspot.com/
http://tumetund.blogspot.com/
Ulmeguru
Manatark
 
Postitusi: 626
Asukoht: Saaremaa

Kasutaja avatar

PostitusPostitas uuk 12:07 28. Apr 2003

Ulmeguru kirjutas:inimesed siin foorumis arvavad, et õige arvamus on see, mida nemad arvavad, või see mida nende arvates enamus foorumlasi arvab.

:lol:

See võiks olla Foorumi lipukiri. Kõik oleks lihtne ja selge.
Pucca ja Garu on absoluutsed lemmikud.
uuk
metsik Sõjatihane
 
Postitusi: 1119
Asukoht: taevas

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Pecike 13:10 28. Apr 2003

dr Zoidbergi needmiseks ei näi põhjust olevat aga tundsin minagi, et lukustus võttis võimaluse veel ühtteist täpsustada....

Igasugune usu temaatika läheb alati ja peaaegu koheselt isiklikuks.
Ammustel aegadel olin bändi solistiks ja üks vähestest sisereeglitest oli usutemaatika välitimine omavahelistes kõnelustes. Eriti rangelt oli see keelatud joomingutel. Põhjus ikka isiklikuks minekus ja tõdemus, et teismelistest koosnev rokk grupp ei pruugi tülli minnes enam toimida.

Selgituseks : keegi meist ei olnud "tõsi usklik" (ei leiagi kohe paremat väljendit) aga esindatud olid vene õigeusk, katoliiklus, luterlus ja ateism.
Muidu saime päris kenasti läbi :)
Lihtsalt halb inimene
Pecike
Rändlaulik
 
Postitusi: 154
Asukoht: Tartu

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Marat Sar 15:12 28. Apr 2003

Hullkristlastega oli veel see probleem ka, et juba umbes kolmandast lehekyljest edasi leidis aset ainult yksteise tsiteerimise orgia. See tähendab, et asjassepyhendatud mõistavad - muudel on raske sisse lylituda. Kahju. Paistis nagu kõva andmine olevat! Edu andjatele ja ärge siis pead longu laske!
implausibly wealthy, intelligent, physically attractive and free of doubt while arrayed against antagonists who are weak, pathetic, full of uncertainty, and lacking in imagination and talent
Marat Sar
Tuleloitsija
 
Postitusi: 777
Asukoht: Elyysium

PostitusPostitas Anonüümne 15:28 28. Apr 2003

Marat Sar kirjutas:Hullkristlastega oli veel see probleem ka, et juba umbes kolmandast lehekyljest edasi leidis aset ainult yksteise tsiteerimise orgia. See tähendab, et asjassepyhendatud mõistavad - muudel on raske sisse lylituda. Kahju. Paistis nagu kõva andmine olevat!


Seitsmendal leheküljel dr Zoidberg ennustab, et teema läheb lukku :) Kahju, et lukustamine tema enese postitusega seostati – asi polnud nii mõeldud.
Anonüümne
 

Kasutaja avatar

PostitusPostitas argkunn 15:56 28. Apr 2003

Teema on lukus, ma arvan et selle vastu ei aita midagi. Dr võib siin sõimata/paluda/manguda palju tahab kuid ma arvan et seda teemat ei tehta enam lahti...
kindalasti oli see huvitav teema... oleks ka tahtnud sõna sekka öelda aga ei jõudund järele millest parajasti räägitakse..
mina ise ei ole usklik (noh tähistan jõule aga ei ole isegi ristitud), ma arvan et jätke need hullkristlased rahule. kui tahavad las olgu ega teie sellepärast ei kannata.
ja kohustuslik usuõpetus, see võiks olla hoopis relgiooni õpetus. mina oleks küll nõus erinevaid kultuure ja uskusid õppima, sealt saab kindlasti palju huvitavat teada. aga kui läheb kritsluse kiitmiseks (mida võib ka oodata) siis see on asi pees.. kas te teate mis klassist seda tahetakse õpetama hakata? TEISEST klassist, juba see on lollus, nele väikestele 8 aastastele lastele tehakse kindlasti ajupesu. :x
kas te teate kes selle mõtte välja käis? mõni kristlane?
"Errare humanum est"
argkunn
Ruunitundja
 
Postitusi: 430
Asukoht: Tõrvandi

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Teemon 16:02 28. Apr 2003

HALLOOO? paluks seda usuteemat mitte siia yle kolida :x
Magistritöö teeb sääsest elevandi
Teemon
Nutikas Lutikas
 
Postitusi: 4022
Asukoht: harjumaa majad

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Draug 16:09 28. Apr 2003

huvitav et teistes teemades võib isiklikkuse kanti asi minna(näit Marati,Disteri ja teiste omavahelised tulised vaidlused) aga usuteemal seda vältida üritatakse... :rolle:
Draug
Haldjate sõber
 
Postitusi: 307
Asukoht: Estonia

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Pecike 16:12 28. Apr 2003

irw@demon
Lihtsalt halb inimene
Pecike
Rändlaulik
 
Postitusi: 154
Asukoht: Tartu

Kasutaja avatar

PostitusPostitas surra 16:15 28. Apr 2003

inimesed tahavad nii hirmsasti vaielda :D

kus on meie sõjatihane? :) kas teeks eraldi kinnise osa, sõjatihane hakkaks ligipääsu jagama soovijatele, siis saate seal edasi vahutada? :)

teemaks "kas jumal on olemas?" või midagi taolist :)

vaevalt, et kumbki osapool yxteist veenda suudab, aga kui tahate vaielda, siis miks ka mitte? ;)
Viimati muutis surra, 16:17 28. Apr 2003, muudetud 1 kord kokku.
surra
veider molekul
 
Postitusi: 4448
Asukoht: tartu / ugandi / maailm on seenemets

Järgmine

Mine Kuldlohe kõrts

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


cron
© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.6