Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Teistsugune tänapäev

Lõõgastumiseks koguneb rahvas kõrtsi ja arutab ilmaasju... Vestlusfoorum omavaheliseks suhtlemiseks.

Moderaatorid: surra, mart, Teemon, Irve, Priist, Kõrtsmik

Kasutaja avatar

Teistsugune tänapäev

PostitusPostitas Manatark 18:10 25. Apr 2003

Üldiselt, kuidas te kujutaks ette tänapäeva haldjate, päkapikkude, goblinite, draakonite ja ülejäänud kambaga. Kas näiteks nii, et allakäinud joodikust päkapikk magab keset kõnniteed, tuleb haldjast politseinik ja viib ta kainestusmajja, kus on eelnevalt ees juba narkomaanist goblin, kellel on ka HIV.
Või draakoneid diplomaatilistes suhetes Mongooliaga.
Või, kui Draakonid kipuvad inimesi ründama, siis võetakse ta hävitajate ja tankidega maha.
Kujutage ette mõne firma eesotsas haldjat, kes räägib tähtsa näoga mobiiliga ja sooritab netis tehinguid.
Kasutage oma fantaasiat ja kirjutage, mida te arvate.
... aga see on ainult minu arvamus
Manatark
Õpipoiss

Kasutaja avatar

Re: Teistsugune tänapäev

PostitusPostitas Spirit 18:40 25. Apr 2003

hmm... mina arvan ikka et maailm oleks selline "muinasjutuline" :lol: vms...
et need päkapikud oleksid ikka sellised sõbralikud ja mitte narkarid... üldiselt igapäevaseid probleeme ei kujutaks küll ette...
searchin' my soul
Spirit
Turist

Kasutaja avatar

PostitusPostitas argkunn 18:40 25. Apr 2003

kmhh.... see oleks küll huvitav. haldjabeib räägib ilusa roosa telefoniga... oleks see alles võimas vaatapilt, nii mõnigi mees jääks arvatavasti suu ammuli vaatama.. :lol:

aga muide huvitab mis relvi seal kasutatakse? mõõgad mis tulistavad, vibud mille nooled lendavad kiiremini kui kuul (muidugi on vibudele külge monteeritud ka pidemed, 12 lasku tavaliselt) :P
"Errare humanum est"
argkunn
Ruunitundja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas mart 18:45 25. Apr 2003

Haldjate, goblinite &c. jaoks (soovitud kontekstis) on olemas mäng Changeling: the Dreaming.
Draakonite, tankide &c. jaoks on olemas film Reign of Fire.
mart
Dominus Monstrorum

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Payl 20:40 25. Apr 2003

arvate et haldjad ainult mõõkade ja vibude peale mihklid on?
pakuksin et uzid ja pesapallikurikad käivad kah.
tegelikult muidugi ei oleks suurt erinevust praeguse maailmaga eeldades et maagiat endiselt ei ole.
Võibolla asjade ehituses oleks midagi teisiti seatud arvestamaks gnoomide ja kääbikute pisemat kasvu. Näiteks mahutaks buss gnoomidele poole rohkem kui buss inimestele. Ja oleks poole madalam.
Lohesid saaks ära kasutada väga mitmeti. Head lohed oleksid õpetajad, kurjad lohed võetakse loherusikatega maha.
Ja siis muidugi suitsiidilohed :evil:
Blög
mõiste tähendusvälja inversioon - tribulant
Payl
Tulepallide Jumal

PostitusPostitas oop 22:30 25. Apr 2003

See on terve fantasy alamžanr.
Esimese hooga meenuvad:

Poul Andersonil oli yks pikem jutt - nimi ei tule meelde ja detailid on ähmased - peategelased olid sõjaväeluures töötav libahunt ja tema naine, psyhhoogiharidusega nõid. Lugu algas rindepildiga II maailmasõjast, kus Kalifaadi väed olid peale Washingtoni äravõtmist kuhugi Mississippi kanti toppama jäänud. Et Kalifaadi pool pidevalt ilma sitaks nõidus, ei saanud Ameerika lohed õhku tõusta, pidevalt oli hämar ja vesine ning tunnimehest paistis nähtamatuks tegava mytsi alt ainult hõõguv sigaretiots. Hiljem selgus, et Kalifaat oli pakte rikkudes valmistanud massihävitusrelva ning lasknud yhe džinni pudelist välja. Nõid-psyhholoog ja libahunt yletasid special ops'igrupina madalalt lennates luua seljas rindejoone ja imbusid sihtmärgini; nõid rääkis džinni psyhhoanalyytilist juttu ajades pudelisse tagasi (tulevaimu hirmutati sellega, et inimene koosneb suures osas veest, vett langeb isegi taevast ja Maa pinnast on seda kah ilmselgelt liiga suur protsent; ja siis... "Kogu mu lapsepõlve eelistas ema mulle minu vanemat venda! Uäää!"), kuna "Saalomoni pitseril on teadupärast eelkõige psyhholoogiline mõju". Jne. :lol:

Vladimir Vassiljev, yks mu lemmikuid, on kirjutanud terve rea asju Suur-Kiievist, kus elavad haldjad, orkid, inimesed, päkatsid, libahundid jne jne. Kamp sõidab rongis veoautojahile ja võtab kärakat, keegi korjab pagasist välja pudeli "Elfiiskoje osoboje"-t... :roll:

Hetkel saab kirjandusmälu otsa.

Ja muidugi eksisteerivad sellised toredad RPG-d nagu Werewolf: the Apocalypse ja Shadowrun; mõlemat olen mänginud ja mõlemad on toredad. Werewolf on enam-vähem meieaegne, ideaalne noorte ökoterroristide koolitamiseks ja attitude'ilt äärmiselt synge, Shadowrun on kyberpunk+maagia. Vassiljevilt laenasin sinna kutselise sohvri orc Vasja idee (kellest on kuskil mujal foorumis pikemalt juttu ka, isegi pilt).

Tutvuge, armas rahvas, ja nautige. Väga mõnus.
oop
Esimene Filosoof

PostitusPostitas oop 22:36 25. Apr 2003

Payl kirjutas: arvate et haldjad ainult mõõkade ja vibude peale mihklid on?
pakuksin et uzid ja pesapallikurikad käivad kah..

Elfide kohta ei tea, aga orc Vasja käib ringi kahe pumppyssiga, mis peopesast smartlinki pidi pähe yhendatud (+ultrahelisysteem jne). Aga mingeid kurikaid vaja ei ole, kyberkäte sisse on ehitatud väikesed armsad terad, mis vastavalt soovile sisse-välja käivad. Kui väga tahta, võib muidugi ka kurikaga...

Päkapikkudest oskavad ehk Maniac ja Udutont rohkem rääkida. Auu?

Payl kirjutas:Võibolla asjade ehituses oleks midagi teisiti seatud arvestamaks gnoomide ja kääbikute pisemat kasvu. Näiteks mahutaks buss gnoomidele poole rohkem kui buss inimestele. Ja oleks poole madalam.

Sellise asja nimi on rassiline segregatsioon. Usu mind, sellest tuleb nii- või naapidi palju paksu jama.
oop
Esimene Filosoof

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Payl 22:58 25. Apr 2003

oop kirjutas:kyberkäte sisse on ehitatud väikesed armsad terad

Mina sain nimelt aru et tänapäevamaailmast käib jutt. Ja veel täna meil ju küberkäsi ei ehitata. Vähemalt üldine avalikkus ei ole asjast teadlik.
Muidugi on ka rifts oobi (oopi?) kirjeldatud settingule sarnane. Kah mõnus mängida.
Blög
Payl
Tulepallide Jumal

PostitusPostitas oop 23:01 25. Apr 2003

Põhimõtteliselt on selleks vajalik tehnoloogia juba olemas, lihtsalt kallis veel. Kui massidesse läheb, kyll ta odavneb. Puujalgu ei pruugita tsiviliseeritud seltskonnas enam ammu.

Point jääb siiski samaks: haldjate tänapäeva toomisega nunnundust iseenesest ei kaasne. Selle peab kunstlikult kehtestama.
oop
Esimene Filosoof

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Payl 23:12 25. Apr 2003

Asi veel:

Ma arvan (üsna) julgesti et keegi (meist) ei ole (vähemalt kaine peaga) haldjaid näinud.
Ja nendega pikemalt kokku puutunud. Seega ei tea me täpselt kuidas nad ühiskonda muudaksid.
Pakun et siis oleks neidsamuseid "puu otsas kitarri mängivaid pedesid" rohkem. Niipalju kui mina stamphaldjate töösssesuhtumisest midagi tean.
Samas on stamppäkapikud jälle suhteliselt töökad. Elaksid nepaalis ja tiibetis ja sealkandis kus hästi palju mägesid on. Või kivi vähemalt. Kaevaksid New York - Sidney metrooliini. Gnoomid ehitaksid rongid peale. Kääbikud (mõtlen siis halflingut, mitte hobbitit), ma arvan, oleksid sellised mustlaslikumad tüübid. Haagissuvilatega ja nii.
Kõvemate ööklubide uste ees seisaksid minotauridest, ogredest ja ehk ka trollidest turvamehed.
Beholderid ja Liche d juhiksid kuritegelikke organisatsioone?
Toomemäel võiks goblinitelt nuga saada, magalarajoonide trepikodades süstiksid end kobolditest koolijütsid.
Ega suurt vahet praegusega tegelikult vist tuleks, ainult kontrastid oleksid suuremad.
Kui hetkel seisab eelnimetatud ööklubi uksel lihtsalt 200 kilone musklimees (enamasti neeger, nii on stiilsem :)) siis suurendatakse seda "kapp feeling" ut ogreni või minotaurini.
Erandeid esineb muidugi alati.

Hakkasin mõtlema et mida tooks kaasa stamphaldja suur vananemisvahe inimesega?
Blög
Payl
Tulepallide Jumal

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ohpuu 0:11 26. Apr 2003

oop kirjutas:
Payl kirjutas:Võibolla asjade ehituses oleks midagi teisiti seatud arvestamaks gnoomide ja kääbikute pisemat kasvu. Näiteks mahutaks buss gnoomidele poole rohkem kui buss inimestele. Ja oleks poole madalam.

Sellise asja nimi on rassiline segregatsioon. Usu mind, sellest tuleb nii- või naapidi palju paksu jama.

noh Prätsitil on Campaign for Equal Heights (raamatute tõlkijad, pange tähele kinnast), mida veavad päkade aktivistid. kui on mingi jama, siis trykivad pamflette. see oli Viienda elevandi raamatus.

muidugi peavad seal linnavahtkonnas olema esindatud kõik erinevad rassid. trollid, libahundid ja keskõikveel. yldse kipub Prätsit kah viimasel ajal sinna pseudotänapäeva ehitamisse viimasel ajal rohkem kui varem, kujutlusvõime tal vist otsa saand. ADDs tuleb ka ette, et hakatakse igavusest veega käimlaid konstruima, nõiakunsti abiga loomulikult.
ohpuu
Saladuste kaitsja

PostitusPostitas oop 2:11 26. Apr 2003

Payl kirjutas:Hakkasin mõtlema et mida tooks kaasa stamphaldja suur vananemisvahe inimesega?

Pensionifondid!!! :roll:

Kujutage ette, armas rahvas, millist späämi siis veel haldjad saama hakkaksid?

Vanusepiiri ei saa eristada, siis tuleb ilge mäsu, et tiss ja et krimi ja et neerivad kah.

Tõsta ka ei saa, muidu ei saa ykski human pinssi...

Selle eest annab haldjatele eriti edukalt myya mitte ainult pensionikindlustust, vaid ka igatseid tervisetooteid.

Kes tahaks käia kakssada aastat katkiste hammaste või murtud jalaluuga?

Aga kuidas kõlab "sada aastat põiepõletikku" - nagu Marqueze uusim õudusromaan, mis? :lol:

-----

equal heights on loomulikult võrdkõrguslikkus.
oop
Esimene Filosoof

Kasutaja avatar

PostitusPostitas uuk 4:46 26. Apr 2003

Payl kirjutas:Ma arvan (üsna) julgesti et keegi (meist) ei ole (vähemalt kaine peaga) haldjaid näinud.

No-noh...
Lõuna-Eestis ON kummalisi paiku.
Selliseid
Tõesti Imelikke
pärast mida pole miski enam väga kindel.
Pucca ja Garu on absoluutsed lemmikud.
uuk
metsik Sõjatihane

PostitusPostitas oop 11:30 26. Apr 2003

uuk kirjutas:
Payl kirjutas:Ma arvan (üsna) julgesti et keegi (meist) ei ole (vähemalt kaine peaga) haldjaid näinud.

No-noh...
Lõuna-Eestis ON kummalisi paiku.
Selliseid
Tõesti Imelikke
pärast mida pole miski enam väga kindel.

Jaa.

Mina olen yht näiteks Tartu Toomkirikus valges saalis näinud.

Ja pärast, tõsi kyll, mitte enam nii kaine peaga, koos haldjaga (ja ka terve hulga inimestega) Ylikooli kohvikus öö läbi joonud. Väga lõbus oli.

Haldja nimi on Mirjam Andersen. :P
oop
Esimene Filosoof

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ohpuu 11:53 26. Apr 2003

uuk kirjutas:Lõuna-Eestis ON kummalisi paiku.

Põhja-Eestis ka.
ohpuu
Saladuste kaitsja

Järgmine

Mine Kuldlohe kõrts

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll