Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

mis on elu?

Lõõgastumiseks koguneb rahvas kõrtsi ja arutab ilmaasju... Vestlusfoorum omavaheliseks suhtlemiseks.

Moderaatorid: surra, mart, Teemon, Irve, Priist, Kõrtsmik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Oberon 18:59 11. Apr 2003

ja 42 on vastus küsimusele :

mida sa saad kui korrutad 6-t 9-ga ?

(what to you get if U multiplay 6 by 9 ? )

kui mu mälu mind ei peta.. ;)

Kes arvutab ja kuidagi 42 ei saa siis teadku et on ka natuke teisi
arvusüsteeme kui 10-nend.

Antud vastus tuleb 16-ndn süsteemiga.
Viimati muutis Oberon, 22:37 11. Apr 2003, muudetud 1 kord kokku.
MÜÜA ! Langevari, korra kasutatud. Pole avatud. Pisut määrdunud. saata privaatsõnum.
Oberon
Ruunitundja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas sondor 21:45 11. Apr 2003

tähendab, elu on 42
a mis asi on siis 37?

ja tegelikult oli siin kellelgi tõesti õigus.
see on selline teema, mille all võib lõputult vaielda ja seepärast ...
teil on kõigil õigis ja lööge mind maha ja kuske mu peal, aga mul on ka õigus.
järelkult elu on personaalne...võibolla ei ole ka...
a mis vahet sel on...mina olen elus, mul on hea olla, kõik muu on nii nagu on kõik muu ja nii on ja nii jääbki...
(vabandan postituse mõttetuse pärast, a võibolla ei vabanda kaaaa)
your HEART is a MUSCLE the size of your FIST..
..keep loving - keep fighting..
sondor
Pädev Bard

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Udutont 23:12 11. Apr 2003

Elu on...elu on... *pungitab pingutusest silmi* :o
Ähh, elu on õlu. *lööb ükskõiksust teeseldes käega* :7: :11:
Tegelikult ikka viski, see ju tähendavatki eluvett 8)
Udutont
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ghil 23:16 11. Apr 2003

Isand Surra kirjutas esimesel lehel siin surma definitsiooni kohta:
surra kirjutas:lohutada v6ime ennast sellega, et vähemalt elu vastandil "surm"-al on suht konkreetne definitsioon olemas : "elutegevuse lakkamine"

Nyah... a selleks, et surma t2ielikult 2ra defineerida, peab seega ka elutegevuse 2ra defineerima... Ja selle defineerimise juures tuleb t6en2oliselt kasutada ka elu definitsiooni... Kuid nagu isand Surra samas s6numis eespool n2ha oli on see suht pikk ja laialivalguv... Seega on ka surma definitsioon kaudselt v6ttes suht laialivalguv ja umbm22rane...

krat... matemaatikateaduskonna m6jud hakkavad ilmnema...
You know, Knowledge is a tricky thing!
Ghil
Laste günekoloog

Kasutaja avatar

PostitusPostitas haden 23:52 11. Apr 2003

Oberon kirjutas:ja 42 on vastus küsimusele :

mida sa saad kui korrutad 6-t 9-ga ?

(what to you get if U multiplay 6 by 9 ? )

kui mu mälu mind ei peta.. ;)

Kes arvutab ja kuidagi 42 ei saa siis teadku et on ka natuke teisi
arvusüsteeme kui 10-nend.

Antud vastus tuleb 16-ndn süsteemiga.
Multiplay on see paljude mängijate süsteem, nagu telefonimäng ja grupikas ja D&D? :o

Tegelikult lõi mul küll nüüd professionaalne kretinism välja (ja informaatika kõrgharidus hakkas krooksuma): 42 = 6*7 (base 10), 42 (base 16) on 66 (base 10) ehk 6*11 (6*B base 16). 6*9 (base 16) annab 36. Kes ei usu, võtku Windowsi Calculator scientific rezhiimis ja arvutagu ise.
haden
Rändlaulik

PostitusPostitas Agnareshi Perenar 4:32 12. Apr 2003

Elu on aine omadus toimida järjepidevalt.

Arvutiviirused, anekdoodid ja religioon ei eksisteeri sellepärast, et inimesed nii tahavad. Esimese hävitamiseks oleks vaja kas hävitada Internet või kõik arvutid (kindlam variant). Teiste hävitamiseks oleks vaja hävitada inimkond.
Seda eeldusel, et tuleb vältida nende taasteket.

Elu hävitamiseks Maal peaks Maa hävitama.

Elu hävitamiseks tuleb hävitada elukeskkond, kuna elu on järjepidev.
Normaalne peremees ei jäta Jussi maha!
Agnareshi Perenar
Meister

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Teemon 10:07 12. Apr 2003

haden, sondor ning teised, kes pole seda teemaarendust vast p2ris algusest j2lginud - asi sai alguse rollim2ngu foorumis, kus kysiti, et mis on rollim2ng. vastasin sellele kysimusega, et "mis on elu?" ning palusin oma kysimusele teises j2rjekorras vastata. kysimus oli meelega m6eldud provokatiivne, n2itemaks et nii nagu on p2ris raske leida p6hjapanevat definitsiooni rollim2ngule, on seda elule veel raskem. kysimust pystitades arvasin, et sellele ei yritagi eriti keegi t6simeeli vastata. aga oop konjas kinda yles, nagu ma ka vaikselt lootsin :D
seega t6stsin selle elujutu siia ymber, rollim2ngu alla see eriti ei sobi
ja kui juba oldi asja t6siselt v6etud, siis ma ei n2e mingt p6hjust, miks seda edasi ei v6iks arutada. hoolimata sellest, et tegu on ylimalt subjektiivse kysimusega, millele juba sajad kui mitte tuhanded filosoofid ja muidutegelased vastust on otsinud

Agnareshi Perenar kirjutas:Elu on aine omadus toimida järjepidevalt.

tykike graniiti kynka otsas, mis on eksiteerinud juba miljard aastat on seega hoopis rohkem "elus" kui sina v6i mina?

Arvutiviirused, anekdoodid ja religioon ei eksisteeri sellepärast, et inimesed nii tahavad. Esimese hävitamiseks oleks vaja kas hävitada Internet või kõik arvutid (kindlam variant). Teiste hävitamiseks oleks vaja hävitada inimkond.
Seda eeldusel, et tuleb vältida nende taasteket.

Elu hävitamiseks Maal peaks Maa hävitama.

Elu hävitamiseks tuleb hävitada elukeskkond, kuna elu on järjepidev.

selle jutu ivale ma kahjuks pihta ei saa, segaseks j22b, mida sa sellega nii teemas t6estada yritad
Magistritöö teeb sääsest elevandi
Teemon
Nutikas Lutikas

PostitusPostitas Agnareshi Perenar 10:14 12. Apr 2003

Graniiditykk ei ole järjepidev. Graniit ei paljune, vaid on yhel hetkel mingisuguste tegurite tagajärjel tekkinud.

Tykk graniiti ei hoia ennast alal. Sina ja mina, nagu näha, oleme hoidnud. Nii ka meie vanemad ja vanavanemad.

Elusad oleme me sel määral, kuivõrd me oleme ajaloo jooksul suutnud endid säilitada.

Jutt hävitamise ja viiruste kohta oli ainult irvega väitlemise jaoks. Ma tean kyll... peaksin tsiteerima...
Agnareshi Perenar
Meister

PostitusPostitas Agnareshi Perenar 10:29 12. Apr 2003

Ma võin yhe korra veel proovida.
Elusate asjade (olevuste) tööpõhimõtteks on paljuneda, samaaegselt võimalikult hästi ymbrusega kohanedes ja levikuala laiendades, et ootamatused ei saaks elu järjepidavust katkestada.
Nii on minu meelest.
Kui kellegile on teistsugune mulje jäänud, siis palun, enamasti ma eksin või räägin lihtsalt lollust.
Agnareshi Perenar
Meister

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Teemon 12:28 12. Apr 2003

Agnareshi Perenar kirjutas:Graniiditykk ei ole järjepidev. Graniit ei paljune, ...

j2rjepidevuse all m6istad sa siis v6imet paljuneda? sel juhul sain sust valesti aru...
aga kas seda ei v6i v6tta paljunemisena, kui p2ikese k2es seisnud graniiditykk mureneb ning j2rgi j22b 2 tykki graniiti? v6iks ju v6rrelda pooldumisega, nagu paljunevad ainuraksed :P

...vaid on yhel hetkel mingisuguste tegurite tagajärjel tekkinud.

kas meie pole "yhel hetkel mingisuguste tegurite tagajärjel tekkinud"? :lol:

Tykk graniiti ei hoia ennast alal. Sina ja mina, nagu näha, oleme hoidnud. Nii ka meie vanemad ja vanavanemad.
Elusad oleme me sel määral, kuivõrd me oleme ajaloo jooksul suutnud endid säilitada.

julgeksin vastu vaielda, see tykk graniiti on v6ibolla ennast hoopis paremini "alal hoidnud"
minu ja sinu vana-vana-vana-vanemad on ju surnud (mis t2hendab, et nad pole elus), aga see graniiditykk on ikka alles
ning t6en2oliselt on ta ka siis alles, kui meie sinuga sureme, seega ytleksin et ta on palju pysivam

Agnareshi Perenar kirjutas:Elusate asjade (olevuste) tööpõhimõtteks on paljuneda, samaaegselt võimalikult hästi ymbrusega kohanedes ja levikuala laiendades, et ootamatused ei saaks elu järjepidavust katkestada.

see "h2sti ymbrusega kohanemine", "leviala laiendamine" jne kisub imo nati liiga subjektiivseks, esimest asja v6ib v2ga lihtsalt ka ylaltoodu p6hjal sellesamale graniiditykile laiendada, v2hemalt minu silmis v6ib kyll vaadelda, et graniiditykk ei saaksiki eriti paremini "ymbrusega kohaneda" kui ta seda juba teinud on ning leviala laiendamine ei tohiks kyll elu m22rata
kui sul on yhel saarel ports loomi, siis on ju nende "leviala laiendamise" v6imalustel selge piir ees, saarelt nad minema ei saa. on nad sellep2rast siis v2hem elus?

ikka j6uame siin selle pysivuse juurde tagasi, ning imo n2itab seda m66tes yks graniiditykk (TM) enamusele klassikalises m6ttes "elusloodusele" sellega pikalt silmad ette, graniiditykk oli juba miljard v6i rohkemgi aastat tagasi olemas ning on praegugi, aga minu m2lu j2rgi on vanimad "eluslooduse" esindajad mingid "eelajaloolised" kalaliigid, mille vanust m66deti "vaid" sadades miljonites aastates
kusjuures asi on veel drastilisem, selle _konkreetse_ Graniidityki vanus on miljard aastat, aga samal ajal on elanud ning surnud palju-palju p6lvkondi sellest eelajaloolisest kalaliigist, mis on m6nisada miljonit aastat vana. yks konkreetne kala on hoopis v2hem aega "elanud" kui meie Graniiditykk :P
Teemon
Nutikas Lutikas

PostitusPostitas Agnareshi Perenar 12:34 12. Apr 2003

Aga graniiditykk pole selle heaks midagi teinud, et ta seal vedelda võib :)
Annan alla.
Agnareshi Perenar
Meister

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Teemon 12:55 12. Apr 2003

2ra anna, nii pole yldse huvitav :P
kahju, et oop kuhugi 2ra kadus...
Teemon
Nutikas Lutikas

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Irve 15:00 12. Apr 2003

Vahe graniiditüki ja elus asja vahel on seal, et kui graniiditükil pole tarvis oma säilimiseks mitte midagi teha, siis elusolendi üheks paratamatuks eelduseks on enesetaoliste surma vältimine individuaalse paljunemise teel. Elusorganismid on kõik väga keerulised, kuid kõigil neil on üks omadus -- nad on tekkinud seetõttu, et see oli võimalik ning on säilunud seetõttu, et see oli võimalik.

See on evolutsiooniline paratamatus -- graniit on võimalik, bakter on võimalik, vahe on selles, et graniidi võimalikkuse eeldused on oluliselt väiksemad kui bakteri omad. Samas on bakter võimeline iseennast kordama, graniidi kordamiseks on tarvis palju suuremaid eeldusi ja need eeldused väljuvad graniidi enda piirest (mingi maa ja magma jne). Keemilisest reaktsioonist sai elusolend siis kui ta suutis enne surma paljuneda.
Irve
paranoik

PostitusPostitas oop 19:01 12. Apr 2003

ylalveeretatud jutu järgi, mida ma tsiteerida ei viitsi, on lollused kah elus. need ju levivad peast pähe ja kaitsevad ennast kurjade keskkonnatingmuste ning vaenulike olevuste (nt aruraasude) vastu.

tegelikult on selle kohta semiootiline teooria täiesti olemas ja viirustena käsitletud ideid nimetatakse meemideks.

(leidsin ennast kuskilt natukeseks yles, aga nyyd lähen jälle kaotsi. otsige mind Tutulutumaalt.)
oop
Esimene Filosoof

Kasutaja avatar

PostitusPostitas sondor 1:32 13. Apr 2003

keegi võiks selle teema lukku panna...
your HEART is a MUSCLE the size of your FIST..
..keep loving - keep fighting..
sondor
Pädev Bard

EelmineJärgmine

Mine Kuldlohe kõrts

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll