Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Intervõrk karupe*ses

Lõõgastumiseks koguneb rahvas kõrtsi ja arutab ilmaasju... Vestlusfoorum omavaheliseks suhtlemiseks.

Moderaatorid: surra, mart, Teemon, Irve, Priist, Kõrtsmik

Kasutaja avatar

Intervõrk karupe*ses

PostitusPostitas Võsaveli 11:14 8. Juun 2005

Selline probleem siis et tahan hirmsasti ära metsade ja niitude taha kolida, talu ka juba välja valitud, aga netti njeetu. Et millised võimalused on kusagile metsanurka ühendus saada?? Elab keegi forumantidest maal?? On kellelgi mingit infi?? Ise tean vaid seda, et on see mobiilipõhine võimalus vist, aga see pidi ju hirmus tüütu ja kallis olema? Kas siis mingeid muid võimalusi pole? Kas me elame E-riigis või ei ela??!
Võsaveli
Rändlaulik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Shadow 11:31 8. Juun 2005

Helista firmasse Kernel ja küsi võimaluste kohta. Nemad tegelevad pärapõrgutega.
Shadow
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas tribulant 11:36 8. Juun 2005

Minu teada nad kyll ainult Tartumaal. Aga seal igati kenasti. (Näiteks pärapõrgus mahakukkunud neti parandavad enamasti pooleteise kuni kahe tunniga; STV-l läheb keset linna selleks pool kuni poolteist päeva.)

Kui kolid kuhugi, kus nemad sind ei toida, ehk annavad vähemalt mõne hea idee. Moblaylene on valus, pealegi pole see moblayhendus pärapõrgutes alati kuigi kindel. Sat on muidugi töökindel, aga veelgi valusam.
tribulant
Nati Kõvem Võlur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Võsaveli 12:18 8. Juun 2005

Tänud abi eest, saatsin Kernelisse juba päringu. Vaatasin nende kodulehel ringi ja tuli välja et peale Tartumaa on nad tegusad ka lõunapoolsel Jõgevamaal ja põhjapoolsel Valgamaal. Minu tulevane kodu just ongi lõunapoolsel Jõgevamaal, Tabivere lähedal, nii et saab vist isegi asja. Iseasi muidugi kui kalliks see kõik kokku läheb. Kui saadavad vastuse siis annan teada, võib-olla mõnel teiselgi siin, peale minu, plaan metsa kolida. ;)
Võsaveli
Rändlaulik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas juks 12:28 8. Juun 2005

Ise elan Laevas, alguses sain ühenduse Neuronist, keda kohe mitte ei taha soovitada. Töötan ka koolis, kus on siiamaani Neuroni ühendus ja kui midagi juhtub, siis tuleb helistada päevas 5-6 numbrile iga natukese aja tagant, et nad üldse liigutama midagi hakkavad, on ka olnud paaripäevaseid probleeme, pidevalt öeldakse ainult, et nad tegelevad sellega jne...

Nüüd olen wifi kaudu ühenduses tartus asuva elioni ühendusega, mida pakub firma nimega sonictest
http://www.sonictest.ee/teenused.php?teenus=internet

Ma nüüd ei tea, kas tabiverest on võimalik seda ühendust saada, aga uurida võid.
Senised saavutused:
Tuhandes haiku
juks
Valguse hoidja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Die 12:35 8. Juun 2005

Ma ise pesitsen küll Tartus - Kolde tänavas, vaadake kaardilt järgi, keda huvitab - aga omal ajal tundus küll, et täielikus mõmmipepus. Nimelt keeldusid kõik tegutsevad internetifirmad siia netti panemast. Kes ei tegelenud selliste pärapõrgutega, kes pani ainult suurtesse majadesse, jne jne. Lõpuks saime siis ühe tuttava pisikese firma kaudu neti sisse, aga see oli üks õnnetus õnnetuse otsa. Kui see parajasti töötas, siis oli korras. Kui see EI töötanud, siis võis nädalate kaupa kedagi taga otsida, ilma et parandajaid leiduks. Noh, firma lõpetas pankrotis ja võlgades, ning meie kolisime Kerneli alla. Ja väga rahul. Kiired, asjalikud ja kättesaadavad.

Ühesõnaga, :7: @ Kernel
Kui oled kaelani sitas, ära pead longu lase (Saksa vanasõna)
Die
Lohede õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Võsaveli 12:38 8. Juun 2005

Sain just Kernelist infi:

Peaksite vaatama oma maja katuselt, kas on silmside Mullavere
mobiilimastiga.
Kui puid, mägesid, teisi maju jne vaadet ei sega, siis on võimalik internet
paigaldada. Seadmete hind 6km kaugusel mastist koos paigaldusega u 5-6000kr.

antenn 24db (kaugus mastini üle 5km) hinnaga 2800kr;
kaabel 1m 150kr .... 10m 900kr;
raadioseade (AP kliendireziimis) 1250kr;
kui jagamiseks vajalik veel ruuter, siis selle hind on 500-1600kr (kaabliga,
Wifi, ...)
majasisene arvutivõrgu kaabel 4kr/m + otsikud 12kr/tk
antenni kinnitamiseks mast (kui pole)
Kerneli transport objektile ja tagasi 3kr/km
töötunni hind 236kr/h (keskmiselt kulub 3-6töötundi)

Kuutasud eraisikul 250kr (256kbps/128kbps down) või 400kr (512/256kbps).

Kui mast on katuselt näha, siis lepime täpsema aja kokku, võtame seadmed
kaasa ja võimalusel paigaldame. Kui tuleme kohale eelnevalt üle vaatama ja
kohe paigaldust Te ei soovi, tuleb selle eest tasuda koha peal (kulunud km
ja tööaeg).

Epp Rünkla
AS Kernel

......et siis nii. Egas midagi, peab binokli ühes võtma, ja maale!
Võsaveli
Rändlaulik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Shadow 12:55 8. Juun 2005

Mida veel unustasin öelda - Kernelist tasub küsida ka nende nädalavahetuste valvetelefoni numbrit. Nad nimelt töötavad mingil määral ka puhkepäevadel. Aga kui nett maas, on natuke paha minna nende kodulehelt seda otsima.
Shadow
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas juks 13:24 8. Juun 2005

seda kallist antennikaablit soovitaks osta nii vähe kui võimalik. Soovitavalt panna antenn katusele ja wifi ruuter/raadioseade(milleks on arvatavasti linksys w54g) otse katuse alla ja sealt siis juba tavalise kaabliga ühendus arvutisse.
Senised saavutused:
Tuhandes haiku
juks
Valguse hoidja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ulmeguru 18:22 8. Juun 2005

juks kirjutas:seda kallist antennikaablit soovitaks osta nii vähe kui võimalik. Soovitavalt panna antenn katusele ja wifi ruuter/raadioseade(milleks on arvatavasti linksys w54g) otse katuse alla ja sealt siis juba tavalise kaabliga ühendus arvutisse.

Meil on ka Saaremaal raadiolink ning meil tüübid, kes seda panid väitsid, et see kallis kaabel ei tohigi üle 5 meetri pikk olla (et siis see oleks maksimum vahemaa antenni ja raadioseadme vahel)...

Kui seda raadiolinki ei aga ei saa ja seal kolkas ka ADSL-i võimalust pole, siis tasub uurida, et kas saab Elionilt mingit Atlas ühendust... nad alguses hakkavad rääkima küll, et saab ainult sissehelistamisteenusega (st. modemiga), aga mul õnnestus Atlas püsiühendus küll analoogtelefoni liinile välja rääkida... ma muidugi olin nahaalne kah ning ütlesin, et vallamajas on ja vallamaja paistab mu kabineti aknast ära ning ma ei näe võimalust, et miks mina seda ühendust ei saa...
Alles saad millegagi tegelema hakata, kui juba mõni pajatab sulle niisugust lora, et käed langevad iseenesest rüppe.
-- Sever Gansovski «Vincent van Gogh»

http://ulmeguru.blogspot.com/
http://ulmeseosed.blogspot.com/
http://tumetund.blogspot.com/
Ulmeguru
Manatark

Kasutaja avatar

PostitusPostitas tribulant 18:35 8. Juun 2005

Kerneli oluline hea kylg on jah see hädaabitelefon. See tähendab, et kui ka laupäeva õhtupoolikul nett maha läheb, ei jää sa mitte terveks nädalavaheks ilma hooleks. Mõne teise firmaga võib keset Tartu linna jääda. :( Öö on muidugi iseasi ja mida pikem on maa moblamastini, seda ilmatundlikum side on. Lisaks pole neil mitte midagi ruuterite vastu, nemad myyvad ainult torujämedust, mitte kasutajate arvu. (STV ja Starmani suhtumine kipub ajuti teine olevat. Väga nõme.) Nii et kui õnnestub, on Kernel yks paremaid variante; maksimumjämedus on kyll mingil määral puhttehniliselt piiratud, 1,5MB-st toru ei pakuta.
tribulant
Nati Kõvem Võlur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Võsaveli 19:22 8. Juun 2005

Tänud kõigile juhtnööride ja soovituste eest. :)

Kuna mobiilimast koos selle raadiosaatjaga on minu tulevasest majast ca 4 kilti, siis ma arvan et see Kerneli variant peaks õnnestuma, erilisi mägesid seal ka pole, ainult mõned voorekesed, ja puudest on mast ju ometi kõrgem.

...et minu aadressilt peaks ka edaspidi siia igasugust lora laekuma. Tähh. ;)
Võsaveli
Rändlaulik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Shadow 20:16 8. Juun 2005

Ja mida mina veel üle hulga aja Kerneli kodulehel käies avastasin - sealt saab tõmmata igasuguseid nuhkvara vastaseid abinõusid.
Shadow
Saladuste kaitsja

Mine Kuldlohe kõrts

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll