Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

ypsilonlus (ka Tribulandi klaviatuurist)

Lõõgastumiseks koguneb rahvas kõrtsi ja arutab ilmaasju... Vestlusfoorum omavaheliseks suhtlemiseks.

Moderaatorid: surra, mart, Teemon, Irve, Priist, Kõrtsmik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ohpuu 10:39 3. Juun 2005

ei usu kyll ;), et jalgrattaga sõitmise õppimine peaks tingimata tõukerattasõiduoskuse automaatselt kaotama.
ohpuu
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas pronto 11:36 3. Juun 2005

tribulant kirjutas:Yldtaustast nii palju, et y on soome ja ü saksa laen.

Vaidlen selle koha pealt vastu. Mõlemad on saksa laenud, ainult y on pikema kaarega tulnud (Y on soomlaste laen rootsi keelest, mis omakorda on rootslaste poolt sakslastelt tulnud (sugulaskeeled ikkagi) -- ilmselt tundusid täpilised tähed rootslastele liiga keeruline kontseptsioon olevat tol ajal ja piirduti hoopis konksukesega all). Soomlased ise on oma y tähega hädas nagu lits lapsega, sest muudes keeltes on sellel tähel täiesti teine kõla. Just võõrkeelte õpetamisel on see üllataval kombel päris tõsine komistuskivi.
Blog: http://pronto.ee/
Dani Filth on nõme
pronto
Saladuste hoidja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas marx 12:00 3. Juun 2005

higgins kirjutas:Eks see ole jälle üks "kasulik veidrus" nagu Mac.

Õpid ära. Ilgelt mugav. Ja siis lähed sõbra juures netti, ning ei oska midagi peale hakata. :P

Eks ta ole jah, kui sa veidruse all "mainstreamist" erinemist silmas pead. Maci kasulikkus yletab kindlasti winteli masina. Neid "kasulikke veidrusi" on mul tegelikult vist omajagu.

Kui on vaja s6bra juures netti minna, siis lyhiajaliseks kasutamiseks k6lbab qwerty kah. Kohmakas ta on, trykid kolme s6rmega ja vahid klaviatuuri, aga interneti aadressi saab sisse toksitud. Tegelikult ei ole keeruline ka uut layouti installida, kui peaks olema vaja n2iteks e-maili kirjutada.

Aga ilgelt mugav on ta kyll.
marx
Haldjate sõber

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ulmeguru 14:13 3. Juun 2005

tribulant kirjutas:/.../ Aitab sest jamast.

Ega ikka ei aita küll... y kasutamine on sama, kui kirjutad ks asemel x ... ehk siis poosetamine... Aavik oli tore taat, aga iga keeleuuendaja kombel, keeras ka tema vindi teinekord üle...
Alles saad millegagi tegelema hakata, kui juba mõni pajatab sulle niisugust lora, et käed langevad iseenesest rüppe.
-- Sever Gansovski «Vincent van Gogh»

http://ulmeguru.blogspot.com/
http://ulmeseosed.blogspot.com/
http://tumetund.blogspot.com/
Ulmeguru
Manatark

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ohpuu 14:24 3. Juun 2005

kirjutamine on alatihti yleyldse poosetamine, vaata või sedasama lauset siin :)
ohpuu
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Starfild 14:26 3. Juun 2005

Ulmeguru kirjutas:Ega ikka ei aita küll... y kasutamine on sama, kui kirjutad ks asemel x ... ehk siis poosetamine...

no vot ei ole. See on mugavus. Mis ei ole küll parim õigustus, aga mis vähemalt minupuhul on põhjus.
Starfild
Tähetäps

Kasutaja avatar

PostitusPostitas tribulant 14:04 4. Juun 2005

pronto kirjutas:
tribulant kirjutas:Yldtaustast nii palju, et y on soome ja ü saksa laen.

Vaidlen selle koha pealt vastu. Mõlemad on saksa laenud, ainult y on pikema kaarega tulnud

Ma rääkisin sellest, kust eestisse võeti. Õige jah. Ehkki sel rootsi kirjakeele tegemise ajal oli vist ladina mõju suuremgi kui saksal.

pronto kirjutas:Soomlased ise on oma y tähega hädas nagu lits lapsega, sest muudes keeltes on sellel tähel täiesti teine kõla. Just võõrkeelte õpetamisel on see üllataval kombel päris tõsine komistuskivi.

No päris nii see ei ole. Nagu teada, on sama kirjamärk nii igrek - i greque, "kreeka i" - kui ypsilon. Nii et esinevad mõlemad. ;)

Ulmeguru kirjutas:

Ega ikka ei aita küll... y kasutamine on sama, kui kirjutad ks asemel x ... ehk siis poosetamine...

tribulant kirjutas:Ja nii ylbe olen ma kyll, et ei pea vajalikuks oma harjumusi ei õigustada ega vabandada.

Ja mida sa nyyd siis kirjutad, mida mina pole varem kirjutanud? :P
Nagu ytles kord forumant Traadile Linnar Priimägi: lugege minu teoseid. 8)

Kõik arukamad argumendid ja vastuväited on nyyd ära kasutatud, järgneda saab ainult klassikaline "Mina olen tuus!" - "Mina olen tuusam!" - "Ei, mina olen kõige tuusam!" stiilis intellektuaalne arutelu.
tribulant
Nati Kõvem Võlur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Yrgnaine 16:14 4. Juun 2005

Selle arutelu lugemine suutis mu arvamust X ja Y kasutamisest veidike liigutada.
Nimelt, siiani arvasin, et X [ks], Y[ü] , C[ts; s] ja Q [ku] kasutamine on omane vaid Rate.ee e. tibi ja ossi kultuurile. Ühesõnaga, noored, kes ei tunne uhkust oma kodumaa üle ja üritavad olla "cool`id", kirjutades mingis eesti-segapudru keeles. Saan aru, nt. mängides jääb sõnavara külge[D&D- kuigi on olemas eesti keelde tõlgitud sõnavara, on lihtsam kasutada inglise keelseid termineid.] aga tavaelus ei näita selline hübriidkeel küll IQ kõrget taset :D
"Auc , qi 2ngca pic. Nunca 22" - :roll:
Erandi alla läheb numbrite ja y kasutamine täpitähtede puudumisel.
Kõik naised on loomult inglid.
Kui neil tiivad murda, istuvad nad luua selga...
Yrgnaine
Nati Kõvem Võlur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Irve 17:01 4. Juun 2005

Mulle ei meeldi. Saan aru klaviatuuripuuduse puhul, aga nii läbivalt isegi aatelise põhjendusega on nagu veider...
Irve
paranoik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas tribulant 18:17 4. Juun 2005

Kuud, tseed ja iksid on omaette asi, näiteks mõni kasutab neid edukalt konspekteerimisel. Ehkki selleks on ka paremaid meetodeid. (Pagan, kunagi 80ndate keskel oli yks väga vahva venekeelne brošyyrike konspekteerimisest teaduslikult systemaatilise meetodi abil - peaks midagi seesugust eesti keelde kah panema. Tänapäeval arvavad inimesed, et konspekt peabki koosnema ilusasti maalitud täislausetest, kus olulisi sõnu kirjutatakse teise värviga ja joonitakse alla kymmet sorti vildikatega. Ja siis imestavad, et ei jõua. Aga see on juba väga offtopic.)
tribulant
Nati Kõvem Võlur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Shadow 18:37 4. Juun 2005

Yrgnaine kirjutas:Saan aru, nt. mängides jääb sõnavara külge[D&D- kuigi on olemas eesti keelde tõlgitud sõnavara, on lihtsam kasutada inglise keelseid termineid.]

Ei ole nõus. Tõesti, sel ajal kui 3.0 järgi sai mängitud, lipsas kadakainglist sisse teinekord, aga ei mäleta vist kordagi, et Brechlenis võõrkeelseid termineid oleks kasutatud. Ümberharjumiseks piisas eestikeelsest rollilehest.
Shadow
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Yrgnaine 20:37 4. Juun 2005

Shadow kirjutas:
Yrgnaine kirjutas:Saan aru, nt. mängides jääb sõnavara külge[D&D- kuigi on olemas eesti keelde tõlgitud sõnavara, on lihtsam kasutada inglise keelseid termineid.]

Ei ole nõus. Tõesti, sel ajal kui 3.0 järgi sai mängitud, lipsas kadakainglist sisse teinekord, aga ei mäleta vist kordagi, et Brechlenis võõrkeelseid termineid oleks kasutatud. Ümberharjumiseks piisas eestikeelsest rollilehest.

Pidasin selle all siiski silmas raamatust otse üle võetud sõnade kasutamist.

Offtopic: Minu ja mu minginaabri käekirjast ei saa keegi aru ning meie konspektid- neist saavad ainult meie kaks aru[sõnad lühendatud ja täishäälikud vahelt ära :D ], minu salakonspektid on üldse ruunides :D
Kõik naised on loomult inglid.
Kui neil tiivad murda, istuvad nad luua selga...
Yrgnaine
Nati Kõvem Võlur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Shadow 20:54 4. Juun 2005

No nimeta neid raamatust otse üle võetud sõnu, ma siis vaatan, kuidas nad minu mõeldud sõnadega kokku lähevad.
Shadow
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas traat 19:35 5. Juun 2005

tribulant kirjutas:
Ulmeguru kirjutas:

Ega ikka ei aita küll... y kasutamine on sama, kui kirjutad ks asemel x ... ehk siis poosetamine...

tribulant kirjutas:Ja nii ylbe olen ma kyll, et ei pea vajalikuks oma harjumusi ei õigustada ega vabandada.

Ja mida sa nyyd siis kirjutad, mida mina pole varem kirjutanud? :P
Nagu ytles kord forumant Traadile Linnar Priimägi: lugege minu teoseid. 8)

Kõik arukamad argumendid ja vastuväited on nyyd ära kasutatud, järgneda saab ainult klassikaline "Mina olen tuus!" - "Mina olen tuusam!" - "Ei, mina olen kõige tuusam!" stiilis intellektuaalne arutelu.

vau, nii ägedat poosetamist pole ma Zaphodi aegadest tükk aega näinud.
aga paar kontekstilist täpsustust kuluksid küll ära.
1. mina, traat, deklareerin avalikult, et ma pole oma eluea jooksul kordagi võrgust välja käinud (see üks kord, kui sümbiootik mind flopile meelitas, ei lähe arvesse, sest siis olin ma ikkagi uneseisundis) ning ka võrgus pole ma kunagi Linnar Priimägi nimelise persooniga kohtunud. seega pole Linnar Priimägi mulle midagi saanud ütelda. :rolle:
2. Ulmeguru allrgilise reaktsiooni yhex p6hjusex v6ib olla teatud n6ukaja l6pu pungitsate kirjapruuk, mis ideoloogide puhul v"ljendas protsestimeelt kehtivate regulatsioonide vastu ja mis kaasajooksikutest 6llepunkarite tegevuse t6ttu mandus suht kiiresti ylbavaks poostemiseks yhes kaasuva prygikastide ymbertagumisega tagaj"semete abil.
juba v"lja kujunenud sekundaarset tingitud refleksi (Skinner!) on t"nu emotsioonide osalusele selles mehhanismis v"ga raske ymber "programmeerida" (uus emotsionaalne dominant peab olema m6neti v6imsam). seega seostuvad teatud aja inimestele y-d ja x-d, ymberlykatud prygikastide haisva sisuga :P
3. tuus on vene laen ja tähistab kaardipakis seda kaarti, mida siinkandis nimetatakse ässaks. väljend "olen veel tuusam" on seega Viini koolkonna loogika seisukohalt ebaõige ning soovituslik poosetamise järgmise astme fraas võiks olla "mina olen Jokker!" 8)
... ostis Tartu sõjalennuvälja ohvitseridelt paar kilomeetrit hõbedakarva traati. Ohvitserid ei teadnud nähtavasti, mida nad müüsid...
traat
Vanem õpipoiss

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ulmeguru 1:20 6. Juun 2005

Ausaltöelda ei viitsi enam sel teemal jahuda, sest see on niigi selge, et kõikse suurem tuus/jokker/äss olen siiski mina... ajaloo annaalide jaoks siiski märgin, et vastumeelsus x-i ja y-i suhtes kirjapildis pärineb hoopis ajakirjast «Vikerkaar», kus mingil ajal iga teine noorpoeet ja iga kolmas noor prosaist kasutas neid oma loomingus... rõve oli!
Alles saad millegagi tegelema hakata, kui juba mõni pajatab sulle niisugust lora, et käed langevad iseenesest rüppe.
-- Sever Gansovski «Vincent van Gogh»

http://ulmeguru.blogspot.com/
http://ulmeseosed.blogspot.com/
http://tumetund.blogspot.com/
Ulmeguru
Manatark

EelmineJärgmine

Mine Kuldlohe kõrts

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll