Frontpage'i ja muude säärastega on omad hädad. Jah, hea tahtmise juures on võimalik ka Wordiga html-i kirjutada. Aga miks nad seda teevad? Miks, jumalate nimel, miks???
Kui tahad asja tegema õppida, otsi parem mingi koht, kus väga lihtsalt html-keele aluseid õpetatakse. (Mis on <br>, <b>, </tr>, <font size=9> jne.) Ja kui midagi segaseks jääb, uuri teiste inimeste kodulehti. (Igas brauseris on koht, kust lehe koodi näeb; Netscape'il näiteks View -> Page Source.) Suurte ja topbedate progede halb kylg on selles, et sa joonistad mingi omast arust ilusa pildi ja proge ehitab sinna taha mehaanika, aga kuna ta teeb seda valmisolevatest juppidest kurat-teab-kuidas, võib see tegelikult hoopis teistsugune välja paista (ja igas brauseris isesugune, isegi teise suurusega monitoris täiesti söödamatu); pealegi on selliselt kirjutatud kodulehel suhteliselt raske mingit lihtsat asja muuta, kuna ykski tont ei tea, kuhu see topitud on. Väga väikeste kodulehtede puhul see eriti ei koti, kuid vähegi suurem koduleht hakkab võtma ka oluliselt rohkem masinavõimsust kui isetehtu - jällegi, isekirjutavad proged topivad kodulehe koodi igasugust mõttetut sodi täis, nii et see paisub nagu õhupall ja dial-upiga inimesed su peale ysna tigedaks saavad. Samuti kipuvad kõik lingid jms paigast minema. (Räägin omast kogemusest. Yks puhtakujuline jobu salvestas kord minu tehtud kodulehe endale arvutisse, nikerdas seal midagi ja arvas, et nyyd on kõik hästi. Kulus kolm päeva, enne kui lehe jälle tööle sain.

)
Parim html-ikirjutusproge on tõesti Notepad. Ise kasutan Arachnophiliat, mis ei kirjuta sinu eest teksti, kuid näitab seda sulle liigendatult ja värviliste märgenditega, nii et kiiresti sirvides on mugavam asju yles leida. Aga selle uuemad versioonid ei ole kah suuremad asjad ja vana on ainult minul, nii et proovi jah parem Notepadiga.