Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Otsustav Kysimus: Kas J.R.R.Tolkien oli...? või ei olnud?

Lõõgastumiseks koguneb rahvas kõrtsi ja arutab ilmaasju... Vestlusfoorum omavaheliseks suhtlemiseks.

Moderaatorid: surra, mart, Teemon, Irve, Priist, Kõrtsmik

Kas John Ronald Reuen Tolkien oli tsiribiribimm?

Jah.
7
21%
Ei.
27
79%

Hääli kokku : 34

Otsustav Kysimus: Kas J.R.R.Tolkien oli...? või ei olnud?

PostitusPostitas oop 3:31 4. Mär 2003

Inimestel on MURE:
inimene kirjutas:Ma ei tahaks nyyd kyll /.../ "intellektuaalset esteetikat" ruineerida ja väikekodanlikkusele triivida, aga see seksuaalsuse teema oli ka huvitav muidugi. Kuidagi otsesemalt oleks võinud käsitleda. Põhikysimus jäi ju õhku ikka: "oli siis pede või ei olnud?".
Mina näiteks ennem ei teadnud sellest tuhkagi ja ega nyyd ka rohkem ei tea (see koht sai ikka põhjalikult loetud) aga kysimus on õhus.

Lahendame selle kysimuse siis ÄRA.

Saavad hinged rahu ja varem õhtale.

Ära häbene, ytle nii, nagu arvad! 8)
oop
Esimene Filosoof

Re: Otsustav Kysimus: Kas J.R.R.Tolkien oli...? või ei olnud

PostitusPostitas Anonüümne 4:04 4. Mär 2003

oop kirjutas:Põhikysimus jäi ju õhku ikka: "oli siis pede või ei olnud?".

Olulisem küsimus on, mida Hollywood Tolkien-i kangelastest teeb. Kui LOTR-i esimene osa välja tuli, siis üks tuttav mitte-drägonimängijast persoon nimetas kääbikuid pedekate kambaks. Kui nüüd järele mõelda, siis eks nad pisut hoolitsetud paistsid küll. Hollywood on aga ise teatavasti päris korralik pedekate kamp. Kui sul pole olnud võimalust juudina siia ilma sündida, pead sa olema homo, et sind tunnustataks, sulle paremaid suutäisi jagataks... Hiljem muidugi paljud pedekad abielluvad suitsukatte tekitamiseks vastassoolisega, aga need abielud ei kesta üldjuhul nagunii kuigi kaua. Eriti levinud rezhissööride seas.
Anonüümne

Kasutaja avatar

PostitusPostitas sondor 10:14 4. Mär 2003

a mis vahet sel on?
oli ta pede või pold, geenius oli ta ju nii või naa...

täiesti mõttetu arutelu minumeelest (oli ta pede või pold)
your HEART is a MUSCLE the size of your FIST..
..keep loving - keep fighting..
sondor
Pädev Bard

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Shadow 10:55 4. Mär 2003

Tänan, Sondor. Paremini poleks saanud öelda.
Shadow
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Marat Sar 12:37 4. Mär 2003

Shadow kirjutas:Tänan, Sondor. Paremini poleks saanud öelda.

Esiteks: oleks kyll võinud paremini öelda :lol:
Teiseks: On kyll vahet kas oli või ei olnud. Meist keegi ei saa öelda, et looja ja loodu vahel pole mingit sidet. Mõistes kirjanikku mõistame me paremini tema teoste tagamaid ja seega neid endid. Miks Poe kirjutas kogu aeg haigustest ja surmast? Miks nendega seoses ka naistest?

Miks Tolkien kirjutas nii hingestatult meesliinidest. Sõprusest ja truudusest? Ei saa öelda, et "vahet pole". On kyll.

Alati on.

See, et sina või keegi muu on otsustanud olla piisavalt aupaklikud, et mitte "suurmehe" seksuaalelu arutada ei muuda seda asjaolu, et see kajastub ka tema kirjanduses.
Marat Sar
Tuleloitsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Shadow 13:08 4. Mär 2003

Inimesed kipuvad ikka hindama asju tähtsuse järjekorras :lol:
Mõne jaoks on esmatähtis kirjaniku (või ükskõik kelle) seksuaalne suundumus ja siis alles looming. Mõni teine leiab, et inimese seksuaalelu on tema isiklik asi ning see inimene ise otsustab, kas ja kellega ta oma seksuaalelu arutab. Ja see, kas ja kellega Tolkien magas, on minu jaoks tõesti sügavalt savi. Looming on see, mis loeb. Sa ei arva ometi, et mul pole millegi targemaga aega viita kui ühe surnud mehe seksuaalelu arutades? Seda enam, et mitte faktide, vaid oletuste baasil... :roll:
Inimeste elu peab ikka tõesti igav olema...
Shadow
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Marat Sar 13:16 4. Mär 2003

Shadow kirjutas:Inimesed kipuvad ikka hindama asju tähtsuse järjekorras :lol:
Mõne jaoks on esmatähtis kirjaniku (või ükskõik kelle) seksuaalne suundumus ja siis alles looming. Mõni teine leiab, et inimese seksuaalelu on tema isiklik asi ning see inimene ise otsustab, kas ja kellega ta oma seksuaalelu arutab. Ja see, kas ja kellega Tolkien magas, on minu jaoks tõesti sügavalt savi. Looming on see, mis loeb. Sa ei arva ometi, et mul pole millegi targemaga aega viita kui ühe surnud mehe seksuaalelu arutades? Seda enam, et mitte faktide, vaid oletuste baasil... :roll:
Inimeste elu peab ikka tõesti igav olema...

Asjade tähtsusest ja järjekorrast niipalju, et ma leian, et ma olen juba piisavalt arutanud seda kas Gandalf siis ikka oli kõvem, kui Saruman ja kas ikka tõlge emakeelde oli piisavalt hea.
Nyyd on lihtsalt aeg arutada seda kas ta oli pede või ei olnud. Ja ongi nii lihtne. Mis sina arvad Shadow?

Oli?
Ei olnud?

P.S. Igavast elust niipalju, et vaata "Charisma" vestluse alla, kus ma juba kord olen paotanud foorumiuksi oma igavasse eraallu. Ehk siis: su väide on õige - mul on tõesti nii igav eraelu, et muud mul teha ei olegi, kui suurkirjanike seksuaalsuse teemadel arutada.

P.P.S. Mitte et Tolkien oleks esimene, kelle teemadel seda räägitakse. Mul oli kunagi kuskilt ajakirjast välja lõigatud nimekiri kuulsatest kirjanik-kunstnik-poeet/pededest ja see nimekiri on palju muljetavaldavam, kui näiteks kirjanik.kunstnik-poeet/Vabamyyrlane loetelu...
Marat Sar
Tuleloitsija

PostitusPostitas Anonüümne 15:17 4. Mär 2003

Marat Sar kirjutas:Mul oli kunagi kuskilt ajakirjast välja lõigatud nimekiri kuulsatest kirjanik-kunstnik-poeet/pededest ja see nimekiri on palju muljetavaldavam, kui näiteks kirjanik.kunstnik-poeet/Vabamyyrlane loetelu...

Siin sa astud natukene ämbrisse. :) Paljud peded on vabamüürlased ja paljud vabamüürlased on peded. Peded on ringkond, mis nö hoiab omasid ehk siis selline ringkaitse, tutvuste kaudu tööle smuugeldamised jne. Vabamüürlased on põhimõtteliselt sarnane ringkond, ainult et palju organiseerunum, organisatsioon on hoopis hästi struktureeritud, valitseb hierarhia, ka nö meistri ja õpipoisi staatus... Ja vabamüürlased on kohe kindlasti tugevam jõud, kui peded. Eestis veel võibolla mitte nii võimas jõud, aga Res Publika poleks ilma nende toetuseta midagi ära teinud. :) Kuna osa inimesi on seotud nii pedede kui ka vabamüürlastega, võivadki jõuvahekorrad häguseks jääda, aga tegelikult on võim ikkagi vabamüürlaste käes. See on minu arvates palju muljetavaldam, kui fakt, et see või teine tähtis või kuulus inimene on pede. :)
Anonüümne

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Marat Sar 15:40 4. Mär 2003

dr Zoidberg kirjutas:Siin sa astud natukene ämbrisse. :) Paljud peded on vabamüürlased ja paljud vabamüürlased on peded. Peded on ringkond, mis nö hoiab omasid ehk siis selline ringkaitse, tutvuste kaudu tööle smuugeldamised jne. Vabamüürlased on põhimõtteliselt sarnane ringkond, ainult et palju organiseerunum, organisatsioon on hoopis hästi struktureeritud, valitseb hierarhia, ka nö meistri ja õpipoisi staatus... Ja vabamüürlased on kohe kindlasti tugevam jõud, kui peded. Eestis veel võibolla mitte nii võimas jõud, aga Res Publika poleks ilma nende toetuseta midagi ära teinud. :) Kuna osa inimesi on seotud nii pedede kui ka vabamüürlastega, võivadki jõuvahekorrad häguseks jääda, aga tegelikult on võim ikkagi vabamüürlaste käes. See on minu arvates palju muljetavaldam, kui fakt, et see või teine tähtis või kuulus inimene on pede. :)

Ma nagu ei mäleta, et ma oleks võrrelnud Pedede ja Vabamyyrluse rahvusvahelist mõjuvõimu :lol: Ega väitnud midagi Pedede ja Vabamyyrlaste vaheistest seostest. Omast arust ma litsalt teatasin, et kuulsaid pedesid on rohkem, kui kuulsaid Vabamyyrlasi.
Mis on ka loogiline, kuna taolised vennad nagu Jyri Aarma, kes liputavad ringi ja räägivad igas telesõus, et nad on Vabamyyrlased ei anna selle kahtlemata "cloak&dagger" ryhmituse mõõtu välja...
Peded aga tänapäeval pasundavad oma suundumusi kus iganes. Ega moodusta yhtset organisatsiooni.

Aga tänan sellegipoolest. Päris arukas targutelu!
:)
Marat Sar
Tuleloitsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas sondor 16:28 4. Mär 2003

sondor kirjutas:a mis vahet sel on?
oli ta pede või pold, geenius oli ta ju nii või naa...

täiesti mõttetu arutelu minumeelest (oli ta pede või pold)

MODERAATORID!!!
kui te vähegi vana head (surnud) Johni austate, siis võtke midagi ette!!!

ma arvan, et neid surnud Tolkieni probleeme on lihtsalt niiiiii palju nännutatud, et jube hakkab....

INIMESED, SAAGE YLE SELLEST...

võiks talle ju hauaski rahu anda...

p.s.

ullult šeff on ennast tsiteerida :)
your HEART is a MUSCLE the size of your FIST..
..keep loving - keep fighting..
sondor
Pädev Bard

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Shadow 18:11 4. Mär 2003

Mnjah, arvestades, et teema tõstatas adminn... :(
Shadow
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Teemon 18:13 4. Mär 2003

Shadow kirjutas:Mnjah, arvestades, et teema tõstatas adminn... :(

umm kakoi adminn?
Magistritöö teeb sääsest elevandi
Teemon
Nutikas Lutikas

PostitusPostitas Paganarh 18:15 4. Mär 2003

Oop'i ego sai praegu tugeva buusti Shadowilt :D
eh
Paganarh
Shamaan

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Shadow 18:37 4. Mär 2003

Lugu läks lahti Surra üles pandud saidist... "Arvamus, mis muu" teema all. See siin on juba teine seeria.
Shadow
Saladuste kaitsja

PostitusPostitas oop 20:33 4. Mär 2003

1. Teatan käesolevaga avalikult ja laia lõuaga irvitelles, et pole omateada elus yhegi asja adminn olnud. :roll:

2. Teatan ka, et mina tõin ainult kysimuse välja, algtsitaadi autor on kodanik Sar. :!:

3. Ja kui juba teatamiseks läks, siis minul on sygavalt und siiralt pohh. Tean paari täiesti kena ja viisakat pederasti, kelle vastu mul mitte kõige vähematki ei ole. Tean neegreid ka ja mind ei huvita arutlemine selle yle, kas JRRT oli neeger või ei. :lol:
Kysimus tundus lihtsalt inimestele sydamelähedane olevat. Isegi imestasin, et mind ei asutud hambus tassima enne esimese lehekylje peaaegu-et-lõppu. Tähendab, teemat oli vaja. Saavad asjahuvilised suu (arvatavasti millestki valgest, limasest ja seenelõhnalisest) puhtaks sylitada. Tore, kui saab kellelegi rõõmu teha. :D

4. Ja see on ka tore, kui saab avalikult rõvetseda ilma yhtegi võimalikultki tsenseeritavat sõna kasutamata (vt. eelmine lõik). Ja on teemakohane ka (sisu ja vormi vastavus). Kohe sydame teeb soojaks. :P

Tänan kõiki ja soovin jätkuvalt viljakat (khm?) arutelu. :rolle: :lol:
oop
Esimene Filosoof

Järgmine

Mine Kuldlohe kõrts

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll