Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Maagia, mystika ja taldrikukeerutamine

Lõõgastumiseks koguneb rahvas kõrtsi ja arutab ilmaasju... Vestlusfoorum omavaheliseks suhtlemiseks.

Moderaatorid: surra, mart, Teemon, Irve, Priist, Kõrtsmik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Yrgnaine 18:40 27. Veebr 2005

Kusjuures Liiliatydruku jutus on iva sees.
"Tark õpib teiste vigadest, loll enda omadest!"
To Liiliatydruk: Kriku norib kõige ja kõigi kallal, varsti harjud ära :D
Küünaldest:
Istusin enda toas põrandal, silmad kinni, sügavalt mõtetes. Korrraga käis külmavärin üle selja, avasin silmad. Taamal laual põleva küünla leek käis edasi-tagasi ning jäi liikumatult edasi põlema, nagu midagi poleks juhtunud. Vaatasin kella- just oli südaöö kätte jõudnud. Väljas oli tuulevaikne ilm ning toas ei saa mingil juhul tuuletõmbust tekkida - aknad on talveks kinni teibitud ja uks oli kinni. Hingeõhk see ei saanud ka olla- küünal oli piisavalt kaugel ja kõrgel ning küünla leek liikus minu suhtes risti. :rolle:

Küünal põles laual, panin käed kummalegi poole ja leek hakkas vibreerima käte vahel.
-----------------
Energiaga seotus asi, enda lõbuks võib, sügavamalt ei maksa torkida.
Kõik naised on loomult inglid.
Kui neil tiivad murda, istuvad nad luua selga...
Yrgnaine
Nati Kõvem Võlur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas paadikapten 19:21 1. Mär 2005

Küünlaleek on tundlik ka sellistele õrnadele õhuliikumistele, mida inimese meeled ei taju.
paadikapten
Loitsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Yrgnaine 19:29 1. Mär 2005

paadikapten kirjutas:Küünlaleek on tundlik ka sellistele õrnadele õhuliikumistele, mida inimese meeled ei taju.

Seda ma varjatud tooniga väitsingi ;)
Peale selle - inimmõistusel on piirid, kõike mis sellest välja jääb, ignoreeritakse....
Yrgnaine
Nati Kõvem Võlur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kriku 21:13 1. Mär 2005

Liiliatydruk kirjutas:Minu kogemus... liiga isiklik selleks et sellest avalikult rääkida, aga sina "sõbralik pessimist" - suudaksid sellele kindlasti mingi reaalse mõistliku seletuse leida. :)
Sellest me siis enam SIIN ei räägi!

Aga mõnes muus kohas? Privas näiteks?

Liiliatydruk kirjutas:Kas sina pole siis lugenud artikleid kus inimesed on ühe õhtuga peast halliks läinud?

Olen küll, aga enne ei usu, kui ise näen. Muide, see oleks võrdlemisi veenev tõend - ühe ööga halliks läinud pea nimelt.

Liiliatydruk kirjutas:Või on nad pärast kohtumist viibinud pisut aega "valgete seintega" hoones (loe: psühhoneuroloogiahaigla)?

Selle asutuse endised või praegused elanikud ise paraku ju ei kvalifitseeru allikateks...

Liiliatydruk kirjutas:Kas selleks et uskuda on vaja kõike käega katsuda ja/või omal nahal kogeda?

On küll. Või vähemalt peab näha olema mingisugune tõestuste jada, millest võiks eeldada, et vajalikku kohta välja viib... St seda, et Maakera on ümmargune, võib rahulikult uskuda, sest seda on palja silmaga näha. Seda, et kuskil on olemas miskid elektronid ja neutriinod, võib ka uskuda, kuna põhimõtteliselt on võimalik samm-sammult jõuda eksperimentideni, mis nende olemasolu tõendavad, kuigi tegelikult seda rada ronima ma hakata ei kavatse.

Liiliatydruk kirjutas:Kas selleks et sa suudaksid uskuda, et haamriga sõrme pihta lüüa on valus, pead enne kindlasti ise proovima?

Kõik inimesed on sedalaadi asjad varases nooruses läbi proovinud ja seepärast ei kahtle neis.

Liiliatydruk kirjutas:Kriku, kas sul on midagi müstika vastu?

Ei ole. Kui oleks, siis ma siin niimoodi ei kirjutaks.

Liiliatydruk kirjutas:Mulle just meeldib kui ei pea kõike lõpuni mõistma, seletama arvudeks, sõnadeks, tegudeks, kogemusteks....

Aga polegi ju vaja lõpuni mõista. Ega ju suur osa inimesi ja ükski loom ei tea, mispärast tegelikult tuli põletab. Neil on lihtsalt kaljukindlad eksperimendi tulemused, mis ei lase kahelda, et põletab küll. Noh, ma ka tahaks kuskilt sarnast kogemust tontide ja vaimude kohta, see on kõik.
Kasutage BAAS-i, rahvas!
Kriku
Deaktiveeritud

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Irve 21:28 1. Mär 2005

Kriku kirjutas:
Liiliatydruk kirjutas:Kas sina pole siis lugenud artikleid kus inimesed on ühe õhtuga peast halliks läinud?

Olen küll, aga enne ei usu, kui ise näen. Muide, see oleks võrdlemisi veenev tõend - ühe ööga halliks läinud pea nimelt.

Selle kohta mul ema väitis, et neil üks selline tüdruk käis koolis, kel nii oli juhtunud. Mina ka ei usu :)
Irve
paranoik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas veiko100 21:32 1. Mär 2005

Võib-olla kulus lihtsalt juuksevärv maha :)
"Kristlik usk on otsast otsani ohvrite toomine: oma vabaduse, uhkuse, enesekindluse ohverdamine, enda orjusse andmine, enese sandistamine." - Friedrich Nietzsche
veiko100
Manatark

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Yrgnaine 21:56 1. Mär 2005

Irve kirjutas:
Kriku kirjutas:

Selle kohta mul ema väitis, et neil üks selline tüdruk käis koolis, kel nii oli juhtunud. Mina ka ei usu :)

Tõestisündinud lood. Näiteks mingine muusik oli ühe õhtuga halliks läinud.-mõtlemisest.
Aga mu tädi läks üleöö mustaks, ta ei värvinud, sest sel ajal polnud värvid kättegi saadavad ! Ma parem ei taha teada, miks...

Tüüpilised inimesed! Tahavad kõike oma silmaga näha ja käega katsuda - ei tasu, tõsiselt ka :!:
Yrgnaine
Nati Kõvem Võlur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kriku 23:11 1. Mär 2005

Yrgnaine kirjutas:Tüüpilised inimesed! Tahavad kõike oma silmaga näha ja käega katsuda - ei tasu, tõsiselt ka :!:

Aga miks siis ikkagi ei tasu? On teada, miks tuld ei tasu katsuda, tekivad villid ja nii edasi. Samamoodi on teada, miks elektrit ei tasu katsuda, lihased tõmbuvad krampi ja võib ära surra. Mis ohud siis tolle tavaelus nähtamatu maailma "katsumisega" kaasnevad?
Kasutage BAAS-i, rahvas!
Kriku
Deaktiveeritud

Kasutaja avatar

PostitusPostitas uuk 7:05 2. Mär 2005

Yrgnaine kirjutas:Tõestisündinud lood. Näiteks mingine muusik oli ühe õhtuga halliks läinud.-mõtlemisest.

Fakt?

Yrgnaine kirjutas:Aga mu tädi läks üleöö mustaks, ta ei värvinud, sest sel ajal polnud värvid kättegi saadavad ! Ma parem ei taha teada, miks...

Tädi muutus öö jooksul neegriks?
Hmmh... eee... pigmendihäire? Väga... eeem... raskekujuline ja äge?

/ "Kui vana oli Teie tädi juhtumi ajal" uurib valge kitli ja mütsikesega Sõjatihane. /
Pucca ja Garu on absoluutsed lemmikud.
uuk
metsik Sõjatihane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas YnX 9:53 2. Mär 2005

Aga minul juhtus selline kummaline lugu, et kui ma veel noor poiss olid, siis kasvasid üleöö karvad... väga imelikesse kohtadesse kusjuures... senimaani kasvavad... ikka veel värisen aeg-ajalt ning näen õudusunenägusid kägistavatest põõsastest.

Pole julgen'd isegi emale rääkida...
"Enne kui leiutati maamiinid, käisid naised meestest tagapool"
YnX
Ruunimeister

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Irve 13:01 2. Mär 2005

Ära karda, see on sinu vanuses normaalne. Lisaks oled kindlasti täheldanud veel erinevaid asju, millest sa kindlasti emale rääkinud ei ole. Ära karda, sinust on kasvamas mees.
Irve
paranoik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas tribulant 15:25 2. Mär 2005

Värvimuutused surnud kudedes lõhnavad mingi biokeemilise ahelreaktsiooni järele, mis linnafolkloori järgi otsustades on seotud stressiga. Mul ykstakõik, kas keegi täpset mehhanismi teab või ei, mina ei tea. Aga midagi mystilist selles nyyd kyll ei ole.

Ja, khm, juuksevärve osati kokku segada juba Vana-Egiptuses. Kui keegi usub, et NL ajal neid polnud, on see umbes sama arukas kui ytelda "Aga mina vanaisa lapsepõlves ei olnud veel lusikat leiutatud!" Võib-.olla muidugi ei olnud kah, sõltub vanaisa vanusest, aga oma hea viis-kuus tuhat aastat tuleb siis ära...
tribulant
Nati Kõvem Võlur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Yrgnaine 17:59 2. Mär 2005

uuk kirjutas:
Yrgnaine kirjutas:Tõestisündinud lood. Näiteks mingine muusik oli ühe õhtuga halliks läinud.-mõtlemisest.

Fakt?

Tegu oli ühe 19.saj. kuulsamatest heliloojatest, tõesti ei suuda meenutada, mis ta nimi oli ja hetkel olen laisk ja ei viitsi otsida ka :)

uuk kirjutas:
Yrgnaine kirjutas:Aga mu tädi läks üleöö mustaks, ta ei värvinud, sest sel ajal polnud värvid kättegi saadavad ! Ma parem ei taha teada, miks...

Tädi muutus öö jooksul neegriks?
Hmmh... eee... pigmendihäire? Väga... eeem... raskekujuline ja äge?
/ "Kui vana oli Teie tädi juhtumi ajal" uurib valge kitli ja mütsikesega Sõjatihane. /

Mis ta oli, 20, veidi üle selle. Laste sünniga see seotud polnud, sest selleni oli veel paar aastat. Ta päris üleöö mustaks ei läinud, nädalaga või nii...

Kummaline lugu, mis meelde tuli:
Vanaema ja ta 2 õde istusid toas ja rääkisid juttu, kui äkki ilmus pealuu, mis tegi 3 ringi ning kadus. Selgus, et talumaja all olevat kunagi olnud surnuaed, mis ajamöödudes oli unustatud ning uus talumaja peale ehitatud. Külatarga sõnul oleks pidanud välja uurima nende kadunukeste nimed ja neilt andestust paluma, vastasel juhul võib õdedel halvasti minna. Mõne aasta pärast, täpselt samas kohas leiti üks tädi surnuna, pea vastu sama laua nurka löödud, kus see pealuu oli ilmunud. Kuna tegemist oli vanainimesega (u. 80 ) ja pea oli vastu lauda kukkudes muljuda saanud ( mis võis insuldi põhjustada) siis ei hakatud seda täpsemalt uurima.
Iga üks võib sellest oma järeldused teha, kes tahab, ajab "pealuu" kaela, kes tahab, usub vanadus surma... :D
Yrgnaine
Nati Kõvem Võlur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kriku 23:13 2. Mär 2005

Tuleb välja, et saavadki juuksed üleöö halliks minna: http://www.drmirkin.com/morehealth/1400.html

Jutu iva on, et kui inimesel on osa juukseid hallid, kuid pealmised (vanemad) mitte, siis need pealmised saavad ühe ööga välja langeda, luues illusiooni, et juuksed lähevad ühe ööga halliks. Muuhulgas olevat selline asi juhtunud Thomas More'i ja Marie Antoinette'iga.
Kasutage BAAS-i, rahvas!
Kriku
Deaktiveeritud

PostitusPostitas Orz 8:21 3. Mär 2005

Eks tihti minnakse äärmustesse ka selle uskumise ja mitteuskumisega.

Ülim müstitsist leiab mingi paranähtuste abil seletatava põhjenduse sellele, et ta sokk on kadunud - keegi ju pidi selle soki kuskile panema.

Suva jõmm aga piidleb samuti oma madalalt algava juuksepiiri alt kõike kahtlusega, uskudes ainult seda, mis sõprade poolt, koolis või siis teiste kohalike überjõmmmide poolt on tunnustatud.

Mõnedel inimestel jällegi kaovad sokid nii tihti ära, et see on elu nii loomulik osa, nagu õhk, mida me sisse hingame. Seega oleks sokkide ära kadumise teema mõneti pea pilvedesse panemine ning selles küsimuses ei ole mõtet otsida seletust mõnelt targemalt jõmmilt või siis müstitsistist vanaema käest. Vastust teab vaid tema tallis heinu mäluva Päitsiku ammusurnud esivanem - minotaur Dont.

Miks kaovad sokid ühekaupa, mitte kahekaupa?
°
Orz
Arhimaag

EelmineJärgmine

Mine Kuldlohe kõrts

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll