Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Eestikeelne rollimänguteemaline raamat

Lõõgastumiseks koguneb rahvas kõrtsi ja arutab ilmaasju... Vestlusfoorum omavaheliseks suhtlemiseks.

Moderaatorid: surra, mart, Teemon, Irve, Priist, Kõrtsmik

Kas meile on oma raamatut vaja?

Jaaa!
32
59%
Milleks? Keegi ei viitsi seda lugeda ju.
5
9%
Tänuväärne, kuid tulutu ettevõtmine.
17
31%

Hääli kokku : 54

Kasutaja avatar

Eestikeelne rollimänguteemaline raamat

PostitusPostitas Florian 12:32 7. Veebr 2005

Mis te arvate, kas meile oleks vaja eestikeelset rollimänguteemalist ülevaateteost? Eesti rollimäng on saanud juba nõnda vanaks, et osati oleks suisa kahju järeltulevatest põlvedest (korralik kirjandusmuuseumi lausestus), kui nood algusele enam saba peale ei suudaks astuda. See teos oleks siis päris-päris enda oma.

Käsitletaks järgmisi teemasid:

1. Rollimängude areng ja ajalugu eestis / tegijad.
2. Eesti DnD areng
3. Eesti LARPi areng
4. Erinevate grupeeringute/rühmade/seltside areng. Alusepanijad.
5. Rollimäng eesti ühiskonna mõjutajana / kujundajana?
6. Veel teemasid..

Sõnaga, kas oleks vaja? Kas on mõtet pressida? Sel teemal on tehtud nii mõnigi bak ja mag töö, äkki siis rohkem polegi vaja? Teisalt saaks neid kasutada. Kas sel oleks turgu? Kes oleksid turul? Kas tasuks äkki "põlve otsas" teha ja printida välja ning levitada käsikirjaliselt? Veel ettepanekuid? Kas sina loeksid?
Elul on ilusa une nägu
http://lillepidu.blogspot.com/
Florian
Raudkäsi

Kasutaja avatar

Re: Eestikeelne rollimänguteemaline raamat

PostitusPostitas uuk 14:07 7. Veebr 2005

Florian kirjutas: Kas sina loeksid?

Ei, kindlasti mitte - ka kõige rajumates fantaasiates ei viirastu mulle midagi igavamat.
Muidugi on üks võimalus. Kui selle kirjutaks näiteks Kivirähk. Siis äkki kuidagi oleks see kõik veidi näksitav.

Aga iseenesest on kirjandust nendest inimestest, kes kujutavad ette, et nad on keegid teised ilmselt juba päris palju. No ma mõtlen sellist sissejuhatavat materjali. Meditsiiniline kirjandus ja artiklid tulevad esmastena pähe. Oleks ilmselt raamatu alguses mõistlik seda kõike refereeritult esitada ning anda eredamatele mõtlejatele järeltulevate põlvede seast ka viited kasutatud allikatele. Uskuge mind, see osa raamatust vastaks ka kõige kõrgematele akadeemilistele nõudmistele ning mõjuks väga majesteetlikult.
Viimati muutis uuk, 14:24 7. Veebr 2005, muudetud 1 kord kokku.
Pucca ja Garu on absoluutsed lemmikud.
uuk
metsik Sõjatihane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Florian 14:22 7. Veebr 2005

uuk kirjutas:
Florian kirjutas: Kas sina loeksid?

Ei, kindlasti mitte - ka kõige rajumates fantaasiates ei viirastu mulle midagi igavamat.
Muidugi on üks võimalus. Kui selle kirjutaks näiteks Kivirähk. Siis äkki kuidagi oleks see kõik veidi näksitav.

Aga iseenesest on kirjandust nendest inimestest, kes kujutavad ette, et nad on keegid teised ilmselt juba päris palju. No ma mõtlen sellist sissejuhatavat materjali. Meditsiiniline kirjandus ja artiklid tulevad esmastena pähe.

Mhm. Põmst nõus. Olen seda ideed pikalt mõelnud ja mitu inimest on uurinud, et kas oleks võimalik ja sinna-tänna. Väga tore eksole, kui selline asi olemas oleks. Aga kes seda loeksid?
Uurisin, kulkast selle jaoks raha ei saa, sest rollimänguline valdkond läheb klausli alla "taidluskirjandus".
Ma ei kukutaks seda ideed päris kildudeks. Põmst võiks selle ära teha ja kuskile printimiseks riputada vms. Veel ideid-ettepanekuid?
Elul on ilusa une nägu
Florian
Raudkäsi

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ryhkija 14:25 7. Veebr 2005

Selline projekt isegi eksisteerib. Siin foorumis on Rollimängu Käsiraamatu privaatfoorum isegi olemas. Kurb see, et kõik seisab. Vähemalt minu vaatevinklist.
"Cause we find ourselves in the same old mess Singin' drunken lullabies..."
Ryhkija
Nati Kõvem Võlur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas uuk 14:33 7. Veebr 2005

Florian kirjutas:Veel ideid-ettepanekuid?

Tegelikult, ma arvan, et äkki oleks hoopiski vaja hakata seda "kohalikku rollimangude ajalugu" otsast vaikselt hävitama. On ikka jõle vastik kui ilmneb, et faktiliselt kõik on ennem juba ära tehtud ja oldud. Teeks noortele platsi puhtaks? Annaks äkki vabatahtlikult neile võimaluse uuesti "ameerikat avastada"? Teeks lausa miskise vandenõu selleks otstarbeks?

Miks?
No näiteks:

"Sest ma saan aru, et meie kunagine avastusreis, mis lõppes Uue Maailma Avastamisega on mingite nurjatute arheoloogi-pusserdiste poolt kahtluse alla ka veel seatud? Ma lugesin oma silmadega mingeid vihjeid miskistele viikingitele, kes olla ka ja omapead ja kogunisti varem kusagil kaugemal põhjas randunud...
Ei, ma ei vaidle sellele vastu. Jumala pärast, olgu aga.
Siiski ma küsin teilt, kuhu jäi mais? Ahh? Mis?
Miks nad seda endaga kaasa ei toonud?
Kes siiski olid need, kes tõid teile kõik need head ja huvitavad asjad millega te hetkel nii harjunud olete? Kes siis ikkagi tõid teile kartulid, tubaka, tomatid ja süüfilise? Ja maisi.
Viikingid?"

Sõjatihane, "Santa Maria" tekimadrus ja suurtükk

Tegelikult ajavad sellised asjad mul ajuti südame lausa pahaks. Äkki ikka teeks miskise "Atlantise" projekti vanade olijatega ja annaks maailma avastamiseks tagasi?
Pucca ja Garu on absoluutsed lemmikud.
uuk
metsik Sõjatihane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Florian 17:24 7. Veebr 2005

Ära nüüd pirise. Asi vajas uurimist. Näha on, et huvi on leige ja sellest järeldab vaid 1. pole vaja 2. pole veel vaja.
Las too surematu teos siis olla. Ma olen piisavalt laisk tibi kah, et endale mitte vabatahtlikult mõtetut tööd kaela võtta.

Kus ma oma näpu nii lollisti katki tegin :o
Elul on ilusa une nägu
Florian
Raudkäsi

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Koriztaja 17:48 7. Veebr 2005

Pmst. Nõus, raamat tarbetu. Umbes sama mõttetu kui eesti Kabe antoloogia.

Kui keegi tahab midagi sellist teha, palun, pangu internetti PDF ülesse.

Igasugu turunduslikku loogikat jälgides on selle raamatu sihtrühm umbes 400 inimest, kellest umbes 10% selle raamatu ka ostab ja kellest omakorda 10% selle ka läbi loeb.
Niiet põhimõtteliselt 4 inimest kellele seda kirjutada. :-)
Koriztaja
Rändlaulik

PostitusPostitas piir 17:49 7. Veebr 2005

Kui keegi tahab selle teemaga tegelda, las tegeleb. Fakt on aga, et paljudest sündmustest mäletatakse ikkagi vaid väga vähest. Pealegi on igal mäletajal asjad omamoodi meeles. Aga nii kodu-uurimuslikul tasemel, et kes mida pajatab, võib asjast päris tore taies saada. Ilmselt siiski eelkõige tegijatele enestele.

Keda võiks huvitada näiteks kümmekond aastat tagasi toimunud asutuse jaanipäevapidu?

Ma ei laida mõtet maha, väidan aga, et taies saab kahtlemata olema lünklik.
piir
Deaktiveeritud

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ohpuu 19:19 7. Veebr 2005

tegelikult tuleks asi anda hambusse mõnele folkloristile, kes sellest Mäetagustele (vt http://www.folklore.ee/tagused – seal on yleval) korraliku ja pika artikli (loodetavasti) kirjutaks. Mäetagused trykitakse ära, pdf-kujul lähvad võrku jne.

ja veel: ei, mina ei ole see folklorist. lähema aasta aja jooksul kyll mitte.
ohpuu
Saladuste kaitsja

Mine Kuldlohe kõrts

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll