Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Anneta raha Aasia tragöödia ohvritele

Lõõgastumiseks koguneb rahvas kõrtsi ja arutab ilmaasju... Vestlusfoorum omavaheliseks suhtlemiseks.

Moderaatorid: surra, mart, Teemon, Irve, Priist, Kõrtsmik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas tank 21:57 4. Jaan 2005

seega siis antud teemas ju ebaasjakohane jutt, sest tsunami läbi kannatasid nii valged kui kollased kui mustad kui lillad. keda siis aidata, keda mitte? "kuule neeger, kuhu sa ronid! kasi tagasi sinna rusude vahele. me viime hoopis selle venna haiglasse. tema on ju valge." :)

üldsegi, kõikidele nendele kes arvavad et nad teavad kuidas "maailma korda saaks teha" ja kelle taolises retseptis esineb taolisi määratuid üldistusi nagu "mehed", "neegrid", "moslemid", "ameeriklased" jne, soovitaks ma järele mõelda, kuidas täpselt defineerida neid "mehi", "neegreid", "moslemeid", "ameeriklasi" jne.

võtame siis näiteks sinu ettepaneku. oletame et me oleme vastu võtnud otsuse arengumaid mitte abistada. keda siis abistada võib? kas ukrainat võib abistada? kui hispaanias plahvatab järgmine rong, kas siis hispaanlasi võib abistada? aga marokot? lõuna-aafrika vabariiki?

kas moodustame komisjoni, kes otsustab milliseid riike võib abistada ja milliseid mitte?

ühesõnaga - konkreetsemalt paluks :)
of DEATH!
tank
Nati Kõvem Võlur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas tank 22:00 4. Jaan 2005

ja veel:

sinu nägemus sellest kuidas neegrid õnnelikuks võivad saada, on minu omaga sarnane. ainult et mina arvan just vastupidi - et me peame PEAME neid aitama, et nad sinna jõuaks. tegelikult ei PEA, aga ma eelistaksin siiski kui me aitaksime. ma leian et see on inimeseks olemise osa.
of DEATH!
tank
Nati Kõvem Võlur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas hallsilm 22:30 4. Jaan 2005

tank kirjutas:seega siis antud teemas ju ebaasjakohane jutt, sest tsunami läbi kannatasid nii valged kui kollased kui mustad kui lillad. keda siis aidata, keda mitte? "kuule neeger, kuhu sa ronid! kasi tagasi sinna rusude vahele. me viime hoopis selle venna haiglasse. tema on ju valge." :)

üldsegi, kõikidele nendele kes arvavad et nad teavad kuidas "maailma korda saaks teha" ja kelle taolises retseptis esineb taolisi määratuid üldistusi nagu "mehed", "neegrid", "moslemid", "ameeriklased" jne, soovitaks ma järele mõelda, kuidas täpselt defineerida neid "mehi", "neegreid", "moslemeid", "ameeriklasi" jne.

võtame siis näiteks sinu ettepaneku. oletame et me oleme vastu võtnud otsuse arengumaid mitte abistada. keda siis abistada võib? kas ukrainat võib abistada? kui hispaanias plahvatab järgmine rong, kas siis hispaanlasi võib abistada? aga marokot? lõuna-aafrika vabariiki?

kas moodustame komisjoni, kes otsustab milliseid riike võib abistada ja milliseid mitte?

ühesõnaga - konkreetsemalt paluks :)

Rass on täiesti ebaoluline. Ja ma ei eita abistamise vajalikkust. Kuid seda tuleb m6istusega teha. Järjest rohkem nänni neegritele saata on m6ttetu.

Parem saata sinna inimesi, kes 6petavad neile pereplaneerimist, infrastruktuuri ja demograafia seoseid ning korraldamist ja miks ka mitte seda, et kui Tai kunn tahab tsunamieelhoiatussysteemi täiustamise asemel endale järjekordselt uue Maybachi muretseda, et siis v6tku see kunn...ee kunni pea maha. Ja kuna Tais on m6ned rikkurid (isegi miljardäre), siis ärgu vahtigu käsi pikas lääne poole vaid haaraku härjal sarvist ning kysigu neilt: kas tahate olla rahva v6i kunniga?

Selle asemel, et 6petada rikkureid vaestele rohkem jagama ja vähem rahvalt saadud tuludes pyherdama: ehk Euroopa sotsiaalhartat, selle asemel soovitad sa kohalikel neegripealikel omasoodu tegutseda? Hea hulk YRO abist näljastele on läinud just neegripealike taskusse. Ka suur osa Punase Risti rahadest. Muideks.
Hispaania? Kuule, nad said vist oma vitsad kätte ja t6mbasid Iraagist minema...milleks neile enam rongiplahvatuste abi...ehk siiski....seletaks hispaania f...n natsionalistidele, et baskid on ka rahvas ja kui nad neid liiga palju ikka alla suruvad siis...

Aga mis sellest seletusest on kasu? S...tagi. Las ilma roosk neid 6petab.
Selline on minu seisukoht.

Ukraina abistamine? Iga rahvas väärib oma valitsejaid. Tahtsite Partsi, saite. Tahate Janukovitsit? Palun. Paistab et tegelased siiski valisid midagi muud.
hallsilm
Lohede õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas tank 22:35 4. Jaan 2005

no see on juba teine jutt. kala andmise asemel õpetada kala püüdma. sellega ma olen loomulikult nõus.
of DEATH!
tank
Nati Kõvem Võlur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas surra 13:21 5. Jaan 2005

punase risti rahad lähevadki paljus arstiabile ja inimeste töötasudeks.
mida rohkem raha eraldatakse, seda kiiremini organisatsioon areneb ja seda efektiivsemalt suudab funktsioneerida.

meie asi on vaadata, et raha, mille eraldame, kulutataks kõige efektiivsemalt. vähem sõnu, rohkem tegusid.
surra
veider molekul

Kasutaja avatar

PostitusPostitas tank 13:25 5. Jaan 2005

õige. see vahutamine on endal ka hakanud üle viskama. tuleb leppida faktiga, et osad inimesed lihtsalt ei anneta. hea küll.
of DEATH!
tank
Nati Kõvem Võlur

Eelmine

Mine Kuldlohe kõrts

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 4 külalist

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll