Leht 1 koguhulgast 1

Viljandi Väikelastekodu

PostitusPostitatud: 12:48 12. Dets 2004
Postitas Tinz
ÜLESKUTSE (VÄLJAVÕTE TUNTUD K Ü Ü N I K U BLOGIST)

AGA iga suurem selline asutus suunas mind ühte pisikesse südamlikku paika, kuhu minnes südame ikka julmalt kõvaks ajama ja põlvetoed jõuga kinni siduma:
Tegemist on Viljandis asuva Väikemõisa Väikelastekoduga. Lapsed on jäetud riigi poolt totaalselt hätta, riik ei toeta, sponsoreid ei ole rohkem kui üks pisike organisatsioon. Vanus lastel on hetkeseisuga kõige pisem 1,5 kuune, kõige vanem 8 aastane.
Kuna riik seda kohta ei toeta, sest sealses lastekodus tegeletakse lastele perede otsimisega ja kuna "pearaha" (kõlab vägisi nagu vangla) makstakse vastavalt lastearvule, siis on see koht pehmelt öeldes "hädas".
Küsimuse peale, kuidas saaksime meie teile abiks olla, sain vastuse:
Lapsed tunnevad puudust puuviljadest, villastest kinnastest- sokkidest, kelkudest, kommidest, lasteraamatutest, sest nende võimalused on nii piiratud.
Arvestades sellega, et neil on nii psisikesed lapsed seal, siis küsisin ka tekkide- patjade- mähkmete ja muude kohta, selle peale hakkas naisterahvas nutma ja ütles, et seda oleks juba liiga palju...

Kui veel kellelgi midagi kripeldama hakkas ja sellist eraalgatust usaldate, siis ärge kripeldage siia, vaid asja organiseerija arvele: 221018147611 Kairi Mänd. Selgitus: abiks. Või kui tahate mingil muul moel oma abi pakkuda, siis kairi@salome.ee.

PostitusPostitatud: 20:55 13. Dets 2004
Postitas prozak

PostitusPostitatud: 11:02 14. Dets 2004
Postitas juks
Ise töötan koolis ja tean täpselt mida see "pearaha" tähendab. Eks siin tegu väiksema maakooliga ja õpilasi vähe.