Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

kas inimesd on kõik ühesugused?

Lõõgastumiseks koguneb rahvas kõrtsi ja arutab ilmaasju... Vestlusfoorum omavaheliseks suhtlemiseks.

Moderaatorid: surra, mart, Teemon, Irve, Priist, Kõrtsmik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ryhkija 22:30 26. Nov 2004

Turin kirjutas:My mom always said I'm special

;)

Seda tegi ka minu ema... Äkki oleme siis sarnased? :D
"Cause we find ourselves in the same old mess Singin' drunken lullabies..."
Ryhkija
Nati Kõvem Võlur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Dragonath 23:09 26. Nov 2004

Muidugi on kõik inimesed erinevad. Vastupidist väita oleks pinnapealne, kuna absoluutselt igal inimesel on erinev iseloom ja elukogemused. Keegi teine ei ärka homme hommikul üles nii nagu mina. Ainult mina näen läbi omaenda silmade.
Kui kõik inimesed oleks ühesugused, siis oleks väga õudne minu meelest.
Libe mõõk ei püsi peos.
Dragonath
Nati Kõvem Võlur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas sippo 23:44 26. Nov 2004

Tegelikult ON ainult yks iniimene. Mina (=sina). Kõik ylejäänu on väljamõeldis. Ja esimesena esitatu on ka sygavalt kaheldav, nagu usk ikka.
sippo
Loitsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas lendorav 0:47 27. Nov 2004

Olen ka sinu teooriat kuulnud aga ei pea seda eriti tõenäoliseks. Ehk ise ei usu seda
lendorav
Rändlaulik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Dragonath 0:54 27. Nov 2004

Mille alusel sa seda ebatõenäoliseks pead?
Libe mõõk ei püsi peos.
Dragonath
Nati Kõvem Võlur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas lendorav 1:01 27. Nov 2004

Ma arvan, et see pole liihtsalt võimalik. Kuna see kõik on liiga ehtne. Kuna igal inimesel on mõistus ja kui kõik teavad, et ka teised mõtlevad ja , et teised pole väljamõeldis. Ma ei usu , et inimene sellinne imeolend on et ta suudab seda kõike ettekujutada/välja mõelda. Kui see tekst on liiga raskearusaada siis pole midagi teha ma ei saanud selgemalt ja lihtsamalt seletada.. Aga huvitav oleks lugeda ka teiste põhjendusi miks nad usuvad/ei usu seda või mõnda teist teooriat
lendorav
Rändlaulik

PostitusPostitas Orz 15:25 27. Nov 2004

Inimesed on erinevad?

küsiks selle peale lihtsalt nii: kas supid on erinevad.
°
Orz
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Henzu 16:22 27. Nov 2004

Yes son, you're special.... just like everybody else.
All characters appearing in this work are fictitious. Any resemblance to real persons, living or dead, is purely coincidental.
Henzu
Võlur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Dragonath 17:22 27. Nov 2004

lendorav kirjutas:Ma arvan, et see pole liihtsalt võimalik. Kuna see kõik on liiga ehtne. Kuna igal inimesel on mõistus ja kui kõik teavad, et ka teised mõtlevad ja , et teised pole väljamõeldis. Ma ei usu , et inimene sellinne imeolend on et ta suudab seda kõike ettekujutada/välja mõelda. Kui see tekst on liiga raskearusaada siis pole midagi teha ma ei saanud selgemalt ja lihtsamalt seletada.. Aga huvitav oleks lugeda ka teiste põhjendusi miks nad usuvad/ei usu seda või mõnda teist teooriat

Nagu ütles Morpheus filmis Matrix, tõelisus on ainult elektriimpulsid sinu ajus.

Ja! Inimene saab oma esimesed teadmised vanematelt, kes on välja mõeldud, tal endal kunagi on lapsed, ka need on välja mõeldud. Ta on lugenud raamatuid, kelle kirjutaja on välja mõeldud ja ka oma sõnad paneb paberile/foorumisse, et väljamõeldud lugeja saaks teada tema teadmisi, millest enamus on pärit või seotud väljamõelduga. Ning inimene sureb, sest ta väljamõeldud keha sureb väljamõeldud külma kätte. Give me a break!

Inimene kasutab siiski ainult väikest osa oma ajust. Samal ajal, kui see väike osa tegeleb elamisega, võib ju ülejäänud osa tegeleda maailma välja mõtlemisega.
Või kust sinu arvates unenäod tulevad? Kosmosest?
Libe mõõk ei püsi peos.
Dragonath
Nati Kõvem Võlur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas asche 17:43 27. Nov 2004

Turin kirjutas:My mom always said I'm special

;)

I am special too and i have special needs.
asche
Vanem õpipoiss

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lord Sauron 22:18 27. Nov 2004

Mind huvitab rohkem see, et kui tihti keegi mõtleb selle üle, et tema kõrval olev inimene on tõesti eraldi isiksus - mitte naine, sõber, too tyyp hea huumorimeelega jne?
"See on kui plastikmälu, sisemine jõud, mis teid alatasa hõimulaadsete moodustiste poole suunab. See plastikmälu püüab tagasi võtta oma iidset kuju, sugukondlikku korda. See on kõikjal teie ümber: korporatsioonid, politseisalgad, spordiklubid, tantsurühmad, mässuliste rakukesed, plaanikomiteed, ühispalvused."
"Varastatud päevaraamatud"
Lord Sauron
Valguse hoidja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Yrgnaine 23:18 27. Nov 2004

Lord Sauron kirjutas:Mind huvitab rohkem see, et kui tihti keegi mõtleb selle üle, et tema kõrval olev inimene on tõesti eraldi isiksus - mitte naine, sõber, too tyyp hea huumorimeelega jne?

Mina igatahes mõtisklen selle üle...
Igal inimesel on oma maailma vaade,isegi ühte inimgruppi (olgu see siis usulahk vmt)kuuluvatel maailmakodanikel on oma seisukohad. Nagu maailmas pole ühtegi zebra identiteetse mustriga, pole olemas ka ühesuguseid inimesi...
Kõik naised on loomult inglid.
Kui neil tiivad murda, istuvad nad luua selga...
Yrgnaine
Nati Kõvem Võlur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas pronto 0:04 28. Nov 2004

Dragonath kirjutas:Muidugi on kõik inimesed erinevad. Vastupidist väita oleks pinnapealne, kuna absoluutselt igal inimesel on erinev iseloom ja elukogemused. Keegi teine ei ärka homme hommikul üles nii nagu mina. Ainult mina näen läbi omaenda silmade.
Kui kõik inimesed oleks ühesugused, siis oleks väga õudne minu meelest.

Ära vabanda. Kui inimesed oleksid piisavalt erinevad, siis sellised teadused nagu sotsiloogia ja psühholoogia oma olemuselt ei saaks eksisteerida. Inimestel on omavahel rohkem ühis, kui me kõik arvatagi oskame. Erinevused ongi ainult pisidetailides, mis kui sul piisavalt kogemusi on ei omagi erilist tähtsust. Ma mäletan ühte kodaniku kelle müügijuhtimise kursusele mind saadeti ja kelle kokkuvõte kogu kursusest oli selline, et oma olemuselt on kõik inimesed sarnased, kuid sa ei tohi seda neile kunagi öelda, sest see ei meeldi neile. Rõhuta nende erilisust ja kiida oma teenuse personaalsust ja sul läheb hästi, vaatamata sellele et sa järgmisele kliendile täpselt sama mütsi pähe tõmbad.
Blog: http://pronto.ee/
Dani Filth on nõme
pronto
Saladuste hoidja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Dragonath 0:55 28. Nov 2004

Aga samas, kui kõik inimesed oleksid piisavalt sarnased, ei saaks need teadused ikka eksisteerida (mida sa ikka psühhologiseerid, kui sa tead täpselt, miks keegi mida tegi?). Kõigil oleks sama mõtteviis ja kommunism rõõmsalt võidutseks. Inimesed ei ole päris sarnased, aga päris erinevad ei ole ka (vaata kuidas ma sinu sõnad ümber jutustasin :)).
Libe mõõk ei püsi peos.
Dragonath
Nati Kõvem Võlur

PostitusPostitas Orz 14:49 28. Nov 2004

pronto kirjutas:[ Kui inimesed oleksid piisavalt erinevad, siis sellised teadused nagu sotsiloogia ja psühholoogia oma olemuselt ei saaks eksisteerida.

Wow! Ja kui inimesed oleksid täiesti ühesugused, siis oleks vajadus nende mainitud teaduste järele veel suurem? Aga ehk tõesti, me kõik oleme ühesugused, lihtsalt iseenesest mõnest saab Picasso, teisest Hitler, kolmandast parmaar. Sotsioloogia on aga ka ühiskonnateadus ja kui ühiskond ei oleks nii dünaamiline, siis kahaneks vajadus ka selle järele. Psühholoogia kõikide oma harudega saaks eksisteerida ka siis, kui inimesed erineks omavahel nii palju nagu kassid ja koerad.

Inimeste ühisosade otsimine ja vastandamine võiks jääda mingi mõistliku tasakaalu piiresse: vastandamine on vaja sarnaste asjade klassifitseerimiseks, ühisosa on vajalik nende mudelite jaoks, milles vastandatakse.

Teistmoodi öeldes: alati loeb inimese vaatepunkt. Karjus kaugel mäe otsas loendab lambakarja, kus on mustad ja valged lambad - hetkel on temajaoks ühed lambad kõik ja nende omadused teda hetkel ei koti. Kui on aga vaja näiteks lambaid sorteerida, siis ta jaotab need uttedeks, jääradeks, ja talledeks ning mustadeks ja valgeteks lammasteks ning ehk on karja keskel ka mõni hunt, keda loendada.*

Mis puutub nihilistlikesse teooriatesse, kus reaalsust tõlgendada kui elektriimpulsse, siis see on ainult pool tõde: subjektiivne reaalsus on ehk tõesti ainult vastuvõetud taju, aga lisaks tajule on meil ka mõistus, mis pakub ressursse ka objektiivse reaalsuse mõistmiseks. Objektiivset reaalsust võib defineerida väga mitmeti. Ei hakka sellel teemal siin pikemalt arutlema.

Lord Sauroni küsimusele vastuseks, et enamasti ei mõtle küll, aga alateadlikult me seda vist ikka teeme küll. Teadlikult mõtlen sellele harva. Aga kas Sa ei käitu mitte erinevate inimestega erinevalt? analüüsinud inimeste käitumist? Reageerid neile erinevalt? Siin võivad olla mitmed erinevad põhjused - mittespetsiifiline reaktsioon mingitele mälestustele (sõbral on seljas lamba pildiga särk, aga ennast sõimati pool tundi tagasi lambaks), enda hetke ootused, enesetunne, subjektiivse reaalsuse häired (matrix möllab ntx), spetsiifiline reaktsioon mälestustele (kas viimati sai sõbraga kõvasti nalja tehtud või läksite tülli?), etc.

OK, kui reaalsust käsitleda kui läbinisti subjektiivset, siis on sellel inimesel jällegi alati ÕIGUS. Kui tema subjektiivses reaalsuses on kõik inimesed absoluutselt ühesugused, siis nii ka on ja asi mutt. Ma ei arva, et reaalsus oleks ainult subjektiivne.
°
Orz
Arhimaag

EelmineJärgmine

Mine Kuldlohe kõrts

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll