Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Male soiku jäänud

Lõõgastumiseks koguneb rahvas kõrtsi ja arutab ilmaasju... Vestlusfoorum omavaheliseks suhtlemiseks.

Moderaatorid: surra, mart, Teemon, Irve, Priist, Kõrtsmik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Isand Tiiger 14:11 28. Nov 2004

juks kirjutas:Ise olen ka tartus mänginud siin ja seal, kuid minu jaoks on tõsiseks probleemiks see et, ühel momendil(kui piisav tase saavutatud) muutub mäng parajaks tõenäosusteooriaks. Liiga palju ette mõtlemist(nagu kõikvõimalikud 10-20 käiku)

Mõtle sellest vaatenurgast samm edasi ja näed, et see pole tõenäosusteooria, vaid pigem sisseelatav strateegia. Kujuta ette, et see on lahing. Väejuhid löövad lahingus ennekõike strateegiaga. Üks kuulus ungari maletaja (nime ei mäleta) on öelnud: "Mõtlen ette vaid 2 käiku, aga need peavad olema head käigud."
Ja veel üks tsitaat: "Male on liiga teadus, et olla mäng ja liiga mäng, et olla teadus."
Loomingulisus on tähtis.
Isand Tiiger
Vandersell

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kriku 16:05 28. Nov 2004

Isand Tiiger kirjutas:
juks kirjutas:Ise olen ka tartus mänginud siin ja seal, kuid minu jaoks on tõsiseks probleemiks see et, ühel momendil(kui piisav tase saavutatud) muutub mäng parajaks tõenäosusteooriaks. Liiga palju ette mõtlemist(nagu kõikvõimalikud 10-20 käiku)

Mõtle sellest vaatenurgast samm edasi ja näed, et see pole tõenäosusteooria, vaid pigem sisseelatav strateegia. Kujuta ette, et see on lahing. Väejuhid löövad lahingus ennekõike strateegiaga.

Jutt jumala õige, male ei seisne käikude ettearvestamises.
Kasutage BAAS-i, rahvas!
Kriku
Deaktiveeritud

Kasutaja avatar

deGroot

PostitusPostitas yxindus 16:18 28. Nov 2004

kui nüüd teaduslikust vaatepunktist läheneda malele, siis seda on teinud korduvalt püshholoogid probleemide lahendamise uurimisel. äärmiselt lihtne mäng ju iseenesest, mida piirab teatud võimalike käikude arv, aga kui peale 9 Ist käiku on võimalik sadu miljoneid kombinatsioone, siis mis eristab hea ja halva mängija? selgus, et mitte käikude ette arvestamine, sest mitte ükski inimene ei suuda ette arvestada KÕIKI võimalikke variante, vaid koheselt mõttetute käikude läbi nägemine ning nende paari potensiaalselt parima käigu vahel valimine. ning mälu. maletajatel on oluliselt parem mälu. kui näidata sitsiilia avangu mingit võimalikku keskmängu suubumist, siis kogenud proffil on seda lihtne meelde jätta, algajal aga mitte. samas on algajata ning proffide mälu muus osas võrdväärne (st jätsid umbes samahästi meelde suvalisi tähekombinatsioone). kõik on kinni harjutamises, mis teeb siiski meistriks ;)

http://www.exeter.ac.uk/sheu/DR/psych.html
braindead
yxindus
Seikleja

Kasutaja avatar

Re: deGroot

PostitusPostitas hallsilm 16:32 28. Nov 2004

yxindus kirjutas:algajata

male 6petas kunagi aru saama, et ka halb plaan on parem kui plaanitu mäng, sest 6petab plaane tegema. Muidu lahe mäng, aga ei meeldi see, et yhe lohakusevea eest v6ib maksta terve partii kaotusega. Selles m6ttes on arvuti strateegiamängud, mängides inimese vastu palju inimlikumad.
hallsilm
Lohede õpilane

PostitusPostitas Orz 17:09 28. Nov 2004

hallsilm kirjutas:
male 6petas kunagi aru saama, et ka halb plaan on parem kui plaanitu mäng, sest 6petab plaane tegema. Muidu lahe mäng, aga ei meeldi see, et yhe lohakusevea eest v6ib maksta terve partii kaotusega. Selles m6ttes on arvuti strateegiamängud, mängides inimese vastu palju inimlikumad.

Heroes of Might ja Magicu seeriates ja Nethackis maksad ka ühe vea eest väga kallist hinda. Aga üldiselt on male jah karm mäng selles suhtes, palju karmim kui Civilization, Imperialism või ükskõik milline FPS.
°
Orz
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Payl 23:20 28. Nov 2004

Orz kirjutas:Heroes of Might ja Magicu seeriates ja Nethackis maksad ka ühe vea eest väga kallist hinda. Aga üldiselt on male jah karm mäng selles suhtes, palju karmim kui Civilization, Imperialism või ükskõik milline FPS.

Võibolla kisub nüüd veidi spetsiifiliseks ja teemast välja, aga nimetet mängud mo arust küll eriti FPSid ei ole. Või mida Isand Orz FPSi all mõtleb? First Person Shooter ju ikka on? Või ajan mina midagi sassi?
Blög
mõiste tähendusvälja inversioon - tribulant
Payl
Tulepallide Jumal

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ohpuu 10:54 29. Nov 2004

ta vist pigem ytleb, et male on karmim kui strateegiamängud või laskmismängud, niimoodi yldiselt.

minu meelest on yhe yksiku vea hind HMMis suhteliselt madalam kui males, aga seda kyllap ainult lihtsamatel tasemetel mängides.
ohpuu
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Beastmaster 22:46 3. Apr 2005

Male kohta ütleks ma nii, et näitab väga hästi isiksust...inimese kohta võib päris palju teada saada kui vaadata tema käitumist mängus...
Isiklikult ma ütleks, et minuga on väga tüütu mängida alguses sest olen väga ettevaatlik ja ootan teise viga...paljud käigud on umbes sellised:samm ette ja samm tagasi...Hiljem mängu jooksul kiirus kasvab ja arendama saab hakata päris uhkeid strateegiaid.
Beastmaster
Meister tuleloitsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas teknoloog 20:51 5. Apr 2005

Krt, pool aastat tagasi "kaotati" Werneri kohvikus malenupud ära, kuigi lauad na ilusad ruudulised. Ja - oh, muidugi - male pooltund maksis seal kunagi 17 raha.

Igal juhul, nagu tõsise spordi puhul ikka - kui ei saa väljas, siis saab tugitoolis - ja tõmbasin Chessmaster3D, mis küll kuidagi inimesena ei käitu, sest alustab alati (olenemata skillist) tobeda käiguga A5. WTF?
Minu reliikvia on labasus
teknoloog
Valguse kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Beastmaster 21:26 5. Apr 2005

Muretsesin endalegi kunagi ühe virtuaalmale...aga ei olnud eriti huvitav. Päris inimesega ikka huvitavam...kuidagi pingelisem ja ikka tahe võita suuurem oli.Aga kui paremat pole siis peab hakkama saama piskuga mis saadaval.
Ma tegelikult peaks just sellega tegelema...mingi algus strateegia mõtlema valmis selleks, et säästa inimesi mängu alguses tekivatest idiootsetest käikudest mis lihtsalt väldivad otsest tegevust ning loodavad vastase närvide lõbipõletamisele.
Beastmaster
Meister tuleloitsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Daleios 22:34 5. Apr 2005

Mina ikka vahepeal mängin malet, viimasel ajal eriti. Enamasti küll kindlate inimestega Illegaardis. :rolle: Koha peal ei tea kas on male, aga tavaliselt veab keegi meist selle kaasa sinna.
Daleios
Valguse kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Beastmaster 23:42 5. Apr 2005

Kusagil baaris käiksin arvatavasti mängimas ainult piljardit...Viljandis pole ma marganud selleks sobivaid kohti...mis oleks piisavalt vaiksed st...kuigi ega ma eriti pole otsinud kah...eelistan siiski kodus lobiseda ja mängida...
Beastmaster
Meister tuleloitsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kriku 0:39 6. Apr 2005

teknoloog kirjutas:Krt, pool aastat tagasi "kaotati" Werneri kohvikus malenupud ära, kuigi lauad na ilusad ruudulised. Ja - oh, muidugi - male pooltund maksis seal kunagi 17 raha.

Kunagi oli ilma rahata ning kunagi olid seal ka lahked ettekandjad, viisakas teenindus, maitsev söök ja kokakoola reklaamid ei säranud seina peal. Ilus aeg oli.
Kasutage BAAS-i, rahvas!
Kriku
Deaktiveeritud

Kasutaja avatar

PostitusPostitas kesteine 12:25 6. Apr 2005

Daleios kirjutas:Mina ikka vahepeal mängin malet, viimasel ajal eriti. Enamasti küll kindlate inimestega Illegaardis. :rolle: Koha peal ei tea kas on male, aga tavaliselt veab keegi meist selle kaasa sinna.

Illegaardis on malelaud täiesti olemas. Nad on sinna hiljuti uue korraliku malalaua muretsenud (varem oli selline klaasist, kus pooled nupud olid katki). Lisaks malele on seal nüüd ka kabe ja doomino ja reis ümber maailma ja ei tea mis kõik veel.
Käin ise ka aegajalt Illegaardis malet mängimas, aga tuleb tõdeda, et ma ei ole just eriline malemeister (See on tingitud sellest, et male mängimine nõudvat veidike mõtlemist, mida mina üritan jälle vältida).
Komm mit mir ins Abenteuerland
das Eintritt kostet den Verstand...

minu blogike
kesteine
Valguse hoidja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Beastmaster 19:01 6. Apr 2005

Kas mitte mingi matemaatik...või noh selline tarkpea pole kunagi ütelnud:,,Ta mõtleb, seega on ta olemas"
Beastmaster
Meister tuleloitsija

EelmineJärgmine

Mine Kuldlohe kõrts

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll