Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Millised euromyndi kavandid teile meeldivad?

Lõõgastumiseks koguneb rahvas kõrtsi ja arutab ilmaasju... Vestlusfoorum omavaheliseks suhtlemiseks.

Moderaatorid: surra, mart, Teemon, Irve, Priist, Kõrtsmik

Millised euromyndi kavandid teile meeldivad

1
11
15%
2
18
25%
3
5
7%
4
2
3%
5
18
25%
6
2
3%
7
5
7%
8
4
6%
9
1
1%
10
6
8%

Hääli kokku : 72

Kasutaja avatar

Millised euromyndi kavandid teile meeldivad?

PostitusPostitas hallsilm 22:46 15. Nov 2004

hallsilm
Lohede õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ryhkija 22:51 15. Nov 2004

3 ja 4 näevad kõige sümpaatsemad välja. Huvitavad on kindlasti ka 5 ja 7. 5 isegi 4 parem, kuna annab eristada erinevaid münte mõlemal poolel siis.

Aga eks nad ole kenad kõik..
"Cause we find ourselves in the same old mess Singin' drunken lullabies..."
Ryhkija
Nati Kõvem Võlur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas hallsilm 22:58 15. Nov 2004

Mulle meeldivad yle köige viies ja need auguga. Möelda vaid, neid saab kaela riputada:)...kui viiendale seeriale veel keskele auk tehtaks...
hallsilm
Lohede õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Irve 23:02 15. Nov 2004

Kuni 4 ja 1 ei tule, siis olen nõus tegelikult nende kõigiga maksma. Eesti keel oli natuke veider, aga praegu paar päeva seedinuna olen nõus neid kõiki rahakotti panema. St kui tõesti oleks võimalik meie eurostele augud sisse teha, oleks ka muidu suht jama 9 mõnus lahendus.

1. On paha, sest seal on see Eesti/Estonia suurelt kirjutatud ja 4 sellepärast, et maakaart raha peal on minu meelest väga halb toon, muidu üsna kena 8 saab ka seetõttu miinuspunkte.

Mulle endale meeldib kõige rohkem 2, puhtalt dekoratiivsuse ja julge lahenduse eest. 6 on ka suhteliselt tore, arenguga, sarnaste motiividega. Hääletusel elan vist kaasa 10-le, sest ta on sellisest võidulootusega stamplahendusetst vist kõige parem.

Kui 3 oleks ilusamini joonistatud, siis oleks revers praegusega sarnasuse ning Wana Rahaga sarnasuse tõttu ilmselt võitja.
Irve
paranoik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Payl 23:20 15. Nov 2004

Mulle tundus kõige sümpaatsem just esimene. Seda küll sellisel mustvalgel kujul nagu ta veebis paistab. Milline neist aga metallis parim välja näeks, seda on raske arvata.

Kuigi esmane reaktsioon teisele oli "öäkk, rõve, kuidas see eestiga seostub?" näeb ta päris kena välja.

Väga vähe meeldivad 8 ja 9.

Eesti keel on ka mõnus. Võibolla hääletaksingi just selle poolt. Selline disainivärk. Aga võta näpust, panin esimesele juba hääle ära.

Meil võiksidki mustvalged rahad tulla, oleks päris kobe.
Payl
Tulepallide Jumal

PostitusPostitas Golburk 23:27 15. Nov 2004

Mitte ükski.
Kroon on kroon ja selleks ta ka jääb.
Golburk
Smurf

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Aprikoosikivi 1:30 16. Nov 2004

Viies on kena...kuigi mulle meeldisid ka esimene ja teine...ja kuues samuti...esimene ja komas...kui ma ei eksi...sarnanevad küllaltki praegusele kroonile......
"I hardly ever sleep, sleep is not considered deep..."
Aprikoosikivi
Haldjate õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Marat Sar 8:35 16. Nov 2004

Muidu oli räigelt igav - "linnutee" oli ainsana suht huvitav. Väga fäntäsi! See, kuidas symbol järjest keerukamaks oli aetud sympatiseerus. Kena töö. Vaevalt, et see nyyd tuleb aga kavand iseenesest väga kena.

Selle variandi puhul sai edasi mõelda, kuidas need kujundid myndil, reljeefsena mõjuksid, kuidas valgus mööda neid teid ringi sõidaks, kui mynti liigutada etc.

"Eesti keel" oli ka päris armas.
implausibly wealthy, intelligent, physically attractive and free of doubt while arrayed against antagonists who are weak, pathetic, full of uncertainty, and lacking in imagination and talent
Marat Sar
Tuleloitsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ohpuu 10:13 16. Nov 2004

viies.
paneb kõrvus kõlama mõned setu laulud, täiesti jaburalt, kuigi setu sõlgesid pole seal yhtegi, aktiviseerib kalevalamytoloogilisi mõtteid jne jne.

lepiks ka yheksandaga, kuigi yhe- ja kaherublaste peal on seal seesama märk, mis ammuste Soome viiepenniste peal, enne kui need ära korjati. (enne ärakorjamist asendati vasksed viiepennised alumiiniumist myntidega ja varsti peale seda vahetati kogu komplekt seal välja 10- ja 50penniste vastu, millest viimase peal oli karu, mõtelge ometi.)
ohpuu
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Siegfried 10:57 16. Nov 2004

Linnutee tundub päris huvitav olevat. Paistis teiste seast kuidagi...müstiline :D

Seitsmes tundub jälle kõige jahum olevat.
Pigem siis juba kaart mündile panna, kui sõnad.
Siegfried
Haldjate sõber

Kasutaja avatar

PostitusPostitas arlis 11:17 16. Nov 2004

2 sai ka minult hääle. + poolele jäid, kes rohkem, kes vähem ka 5, 7 ja 9.
Aga jah, "linnutee" kohta on juba iga teine siin kenasti kirjutanud, mis seal ikka, parim kopikas võitku !
Mina olen kunstiharidusega inimene, mulle meeldivad ilusad inimesed ja noor inimene on ju ilus — loodus ongi loonud noored seepärast kauniks, et neid hoitaks, armastataks ja aidataks suureks kasvada!
arlis
Kartulimedali laureaat

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Florian 11:33 16. Nov 2004

Õõvastav on siit lugeda, kuidas inimesed pooldavad eesti vapi asemel abstraktseid skandinaavia kujundeid.. .
Elul on ilusa une nägu
http://lillepidu.blogspot.com/
Florian
Raudkäsi

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Marat Sar 11:45 16. Nov 2004

Florian kirjutas:Õõvastav on siit lugeda, kuidas inimesed pooldavad eesti vapi asemel abstraktseid skandinaavia kujundeid.. .

Tõesti õõvastav! On ju see EESTI VAPP yks igavesti pyha ja, miks mitte ka LEIDLIK asi!

- Öööö... Eu Vamps, mingit vappi oleks vaja - teistel riikidel nagu on ilgelt ägedad vapid, meil võiks ka olla.
- Tra mai tea, mis pa*a ma sinna vapile kokku keeran... Paneks mingi tamme või midagi...
- A paneks LÕVI! Aaah? Lõvid on ägedad!
- Mai tia... Tamm on ka ikka lahe ja kuidagi EESTI...
- A paneme kolm lõvi!
- KOLM LÕVI!
- Öhöhh! KOLM! Mis on parem, kui yks Van Damme? Kaks Van Dammet! Mis on parem, kui lõvi? Kolm lõvi!
- A paneme siis!
- Oot-oot, kas porodel polnud mitte KA lõvi?
- Jaa... aga neil oli ainult YKS
- Höhöhh... Porod on ikka s*tad vennad...

P.S. Seda kõike muidugi, kui need jurakad kogemata LEOPARDID ei sattunud olema. Kui sattusid siis ma vabandan.
implausibly wealthy, intelligent, physically attractive and free of doubt while arrayed against antagonists who are weak, pathetic, full of uncertainty, and lacking in imagination and talent
Marat Sar
Tuleloitsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas pronto 13:05 16. Nov 2004

hallsilm kirjutas:Mulle meeldivad yle köige viies ja need auguga. Möelda vaid, neid saab kaela riputada:)...kui viiendale seeriale veel keskele auk tehtaks...

Mul sama lugu. Ülejäänud on sellised liiga lakoonilised.
Blog: http://pronto.ee/
Dani Filth on nõme
pronto
Saladuste hoidja

PostitusPostitas kark 14:03 16. Nov 2004

Marati ja teiste ajaloos võhikute jaoks väike tekst vapi ajaloo kohta wikipediast

Eesti riigivapi motiiv pärineb 13. sajandist, kui Taani kuningas Valdemar II annetas Tallinna linnale ja Harju-Viru rüütelkonnale Taani riigivapi sarnase kolme lõviga vapi. See motiiv kandus hiljem rüütelkonna vapilt üle Eestimaa hertsogiriigi ja Eestimaa kubermangu vapile, mille kinnitas keisrinna Katariina II 4. oktoobril 1788.

Eesti Vabariigi vappi otsiti kaua. Tehti palju kavandeid, millest kõige populaarsem oli Ado Vabbe kavand: punane kümneharuline täht sinisel kilbil. See kahest viisnurgast kokkupandud kujund sümboliseeris koidutähte ning pidi olema vastuvõetav kõigi maailmavaadete esindajatele.

Et Eesti Vabariik oli Eestimaa kubermangu õigusjärglane, siis otsustati lõpuks üle võtta ka selle vapp. Eemaldati tsaarikroon vapi kohalt ja tehti mõningaid muid muudatusi.

II Riigikogu kinnitas Eesti riigivapi 19. juunil 1925 Riigivapi seaduses.

Eesti vägivaldsel liitmisel NSV Liiduga 1940. aastal keelati senise vapi kasutamine. Kasutusel olid Eesti NSV vapp ja NSV Liidu vapp. Eesti Vabariigi vappi kasutati paguluses.

Uuesti võeti ajalooline Eesti riigivapp kasutusele 7. augustil 1990 seadusega Riigilipu ja vapi kohta. Riigivapi seadus kuulutati välja 6. aprillil 1993

Edasi võib igaüks ise mõelda, miks on eesti vapp mündi peal parim lahendus, kunstiliselt huvitavamatest töödest hoolimata
kark
Meister

Järgmine

Mine Kuldlohe kõrts

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 1 külaline

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll