Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Suhtlusprobleemid-kuidas üle saada?

Lõõgastumiseks koguneb rahvas kõrtsi ja arutab ilmaasju... Vestlusfoorum omavaheliseks suhtlemiseks.

Moderaatorid: surra, mart, Teemon, Irve, Priist, Kõrtsmik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas paadikapten 16:57 28. Nov 2004

Eheh, vaat kust ma plindris istun :rolle:

Nõiaring (ehk siis ring, kus iga tegur on teise põhjus ja samas ka tagajärg):

1) Ma ei oska teiste respekti võita.
2) Kui kellelgi mu vastu on respekti, siis ma ei oska seda märgata ja/või vastu võtta.

Kardan, et pean siia nõiaringi panema ka selle:
osade inimeste seltsis tundub mulle, et ma kas ei julge vestlust alustada või siis ei leia sobivat teemat, mis omakorda taandub julgusetusele...

Pean selle nõiaringi kuidagi murdma.
Viimati muutis paadikapten, 19:32 3. Dets 2004, muudetud 1 kord kokku.
paadikapten
Loitsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Shadow 20:51 28. Nov 2004

Ome vigade mõistmine on esimene samm nende parandamise poole. Ja miski ei muutu päevapealt. Ainult enda kallal tehtava tööga.
Shadow
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Aprikoosikivi 23:58 28. Nov 2004

Paadikas...see sinu allkiri...khmm khmm...see ei ole positiivne :arrow: pea pea pea pea püsti.....ja saada need, kes millegi kallal sinuga õiendavad, sinna kus pipar kasvab......aga see, et sa endale teadvustad, et sa pead nõiaringi murdma, on juba samm paremuse poole... :rolle: ups...ma vabandan...ma kordasin Shadow'd...aga see oli täpselt minu mõte....
"I hardly ever sleep, sleep is not considered deep..."
Aprikoosikivi
Haldjate õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Imrahil 19:55 29. Nov 2004

Aprikoosikivi kirjutas:Paadikas...see sinu allkiri...khmm khmm...see ei ole positiivne :arrow: pea pea pea pea püsti.....ja saada need, kes millegi kallal sinuga õiendavad, sinna kus pipar kasvab......aga see, et sa endale teadvustad, et sa pead nõiaringi murdma, on juba samm paremuse poole... :rolle: ups...ma vabandan...ma kordasin Shadow'd...aga see oli täpselt minu mõte....

ma ütleks ka sellepeale khmm khmm, ma ei saa aru et mis see sinu asi on milline signatur tal on. ja veel kas see on + või - . minu arust on see väheke mõttekam kui su enda oma. iga üks vaadaku ikka ise enda allkirja :!:
"...You will have horses of the fairy breed
You will have hounds that can outrun the wind
A hundred chiefs shall follow you in war
A hundred maidens sing thee to sleep..."
VG LARP Klubi
Imrahil
Haldjate õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas paadikapten 20:18 29. Nov 2004

Signatuur signatuuriks-ütleme, et ma lihtsalt leiutasin uue lühendi märkimaks enda seisu ;)

Aga oma viimatist posti edasi arendades-nagu on mulle selgunud, mõne inimesega suheldes tundub, nagu ei julgeks ma juttu alustada või siis ei leia sobivat teemat (mis taandub lõpuks ikkagi julgusetusele). Tagajärg-inimene hakkab arvama, et olen tema suhtes külm ja ei tahagi temaga suhelda, ta hakkab minust eemale hoidma ja siis hakkan mina oma sooja peaga arvama, et mina kui isik teda ei huvita ja ta mu suhtes külm on...
Kahtlustan, et olen selleski seltskonnas mitugi potensiaalset sõpra ära heidutanud.
Ma ei tea... Võibolla aitab, kui keegi mind ise julgustaks ja aktiivsemalt läheneks... Aga kas see aitab, pole teada... Ah, saab näha.
paadikapten
Loitsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Shadow 20:51 29. Nov 2004

See, et juttu alustada ei julge, on väga levinud probleem. Lihtsalt enamjaolt vaikitakse see häbelikult maha. Pole hullu, lase suhtlemisel tasakesi oma rada minna ning las pigem otsustatakse sinu tegude kui sõnade järgi.

Ja veel: kõigile meele järgi olla ei jõua nagunii. Ei peagi. Istu maha ja mõtle läbi, kes on need inimesed, kelle arvamus sulle korda läheb. Ja siis nendega arvestagi.
Shadow
Saladuste kaitsja

PostitusPostitas doris 0:35 30. Nov 2004

tablett on õigustatud ainult siis, kui inimene muutub nii vägivaldseks ja agressiivseks, et kahjustab sellega iseennast ja teisi

ja millest siiski algavad kõik suhtlusprobleemid? lugege läbi nt Viktor Pelevini "Tsapajev ja Pustota"
inimesed tõmbuvad enesesse, kui neil on välismaailmaga mingid negatiivsed kogemused
nad põgenevad oma sisemaailma, kus neil on hea olla
ja lähevad ühiskonnale totaalselt kaduma
nagu Pustotaga juhtus
moraal: kui me oleksime teineteise vastu kenamad, jääksid suhtlemisprobleemid ära :)
peace and love :rolle:
8)
tout ce qui est interessant se passe dans l' ombre.
on ne sait rien de la veritable histoire des hommes.
Celine
doris
Tõeotsija

PostitusPostitas Orz 0:45 30. Nov 2004

doris kirjutas:tablett on õigustatud ainult siis, kui inimene muutub nii vägivaldseks ja agressiivseks, et kahjustab sellega iseennast ja teisi

Ei saa nõustuda! Kui inimene on ikkagi väga raskes deprekas ja sisuliselt istub ainult nurgas, võib-olla koguni stuuporis, siis on meditsiiniline vahelesegamine sh. farmakoteraapia õigustatud, minu meelest.

Sama teema sel juhul, kui on äge unetuse periood (uinutid on väga ohtlikud ravimid tegelikult!) või kui inimene näeb törtsu hallukaid või kannatab sundmõtete all. Milleks inimene peab kannatama? Natukene ju võib, aga kannatusi peaks ikkagi leevendama, sest inimesed pole kõik ühtemoodi tehtud: mõni saab kiirelt rusutisest üle, teist närib masendus ehk enamus aega elust.
°
Orz
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kriku 11:21 30. Nov 2004

paadikapten kirjutas:Aga oma viimatist posti edasi arendades-nagu on mulle selgunud, mõne inimesega suheldes tundub, nagu ei julgeks ma juttu alustada või siis ei leia sobivat teemat (mis taandub lõpuks ikkagi julgusetusele). Tagajärg-inimene hakkab arvama, et olen tema suhtes külm ja ei tahagi temaga suhelda, ta hakkab minust eemale hoidma ja siis hakkan mina oma sooja peaga arvama, et mina kui isik teda ei huvita ja ta mu suhtes külm on...

Polegi vaja alustada. Istu rahulikult omal kohal, kuula, mis räägitakse ja sind peetakse Suureks Vaikijaks. Siis ütle sobival hetkel midagi tabavat ja vaiki edasi. Eeskujuna võid kasutada stseeni filmist "Marukoerad", kus bandiidid enne pahategudele asumist autoga sõidavad ning nende hulka poetunud politseiagent teiste lobisemisega kaasa ei lähe.
Kasutage BAAS-i, rahvas!
Kriku
Deaktiveeritud

PostitusPostitas doris 12:57 30. Nov 2004

Orz kirjutas:
doris kirjutas:tablett on õigustatud ainult siis, kui inimene muutub nii vägivaldseks ja agressiivseks, et kahjustab sellega iseennast ja teisi

Ei saa nõustuda! Kui inimene on ikkagi väga raskes deprekas ja sisuliselt istub ainult nurgas, võib-olla koguni stuuporis, siis on meditsiiniline vahelesegamine sh. farmakoteraapia õigustatud, minu meelest.

Sama teema sel juhul, kui on äge unetuse periood (uinutid on väga ohtlikud ravimid tegelikult!) või kui inimene näeb törtsu hallukaid või kannatab sundmõtete all. Milleks inimene peab kannatama? Natukene ju võib, aga kannatusi peaks ikkagi leevendama, sest inimesed pole kõik ühtemoodi tehtud: mõni saab kiirelt rusutisest üle, teist närib masendus ehk enamus aega elust.

aga tablett ainult leevendab depreka puhul sümptomaatikat, see ei ravi ju põhjust ennast...
tout ce qui est interessant se passe dans l' ombre.
on ne sait rien de la veritable histoire des hommes.
Celine
doris
Tõeotsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kriku 16:14 30. Nov 2004

doris kirjutas:aga tablett ainult leevendab depreka puhul sümptomaatikat, see ei ravi ju põhjust ennast...

Pole selge. Mis see "põhjus ise" siis võiks olla? Et tööd pole, raha vähe jne.? Samad asjaolud mõnel inimesel tekitavad depreka, mõnel mitte. Järelikult see "päris põhjus" ikkagi inimese sees.
Kasutage BAAS-i, rahvas!
Kriku
Deaktiveeritud

Kasutaja avatar

PostitusPostitas paadikapten 18:29 30. Nov 2004

Kriku kirjutas:
doris kirjutas:aga tablett ainult leevendab depreka puhul sümptomaatikat, see ei ravi ju põhjust ennast...

Pole selge. Mis see "põhjus ise" siis võiks olla? Et tööd pole, raha vähe jne.? Samad asjaolud mõnel inimesel tekitavad depreka, mõnel mitte. Järelikult see "päris põhjus" ikkagi inimese sees.

See on paras nõiaring. Tavaliselt, nagu ma vaatan, on deprekal mingi sotsiaalne põhjus... Olgu see siis armusuhte purunemine, töö kaotamine, lähedase surm, pidev tõrjutus vms. Osad inimesed tulevad sellest ise välja või elavad seda kergelt läbi, aga teisel osal deprekas viib igasuguse huvi oma asjadega edasi tegelda, inimene langeb veelgi ja koos tema sotsiaalse langusega süveneb ka deprekas. Siin aitab tõesti vaid teiste abi-sõprade/pere/sugulaste toetus, ka tabletid...
paadikapten
Loitsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Shadow 18:48 30. Nov 2004

Unustad ühe olulise asja: tahte välja rabelda.

Tugi on hea asi, aga seda ei tohiks kuritarvitada. Väga meeldiv on lasta end deprekast välja lohistada ise midagi tegemata. Või lohistajat kritiseerides. Kujutage ette uppujat, kes laseb appitulnul ennast vedada ise tema toetamiseks kättki liigutamata, ja lisaks veel kritiseerib, mida tema kallal parajasti valesti tehakse. :P Ja siis laseb endal rõõmsasti tagasi vajuda, kurtes, kui halb tal on... Huvitav, kas depressiivsus tõesti võib omamoodi naudingut tekitada?

Mida selle jutuga tegelikult öelda tahan - kui sind toetatakse, siis võta toetus vastu ning kasuta seda lugupidamisega toetaja vastu. Tal pole ju mingit kohustust appi tulla, eks ju? Ainult vaba tahe. Püüa omalt poolt mitte teha aitamist teise jaoks ebameeldivaks. Ja veel: ära jäta kunagi inimesele ütlemata, kui sulle miski tema juures tõesti meeldib. ;)
Shadow
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Payl 19:38 30. Nov 2004

Shadow, seda et.

Depressiooniga ongi see jama, et kui ta sul juba on, siis sa tõesti ei hooli sellest, et sind aidatakse ja niiedasi.
Psühhiaatrid sellega tegelevadki, et panna masendatu jälle värve nägema ja ise ennast aidata tahtma.

Selline vahepala siis koolitatud proffessionaali ™ ("yeah right" kostub rahvamassidest) poolt.
Blög
mõiste tähendusvälja inversioon - tribulant
Payl
Tulepallide Jumal

Kasutaja avatar

PostitusPostitas paadikapten 19:36 3. Dets 2004

paadikapten kirjutas:Eheh, vaat kust ma plindris istun :rolle:

Nõiaring (ehk siis ring, kus iga tegur on teise põhjus ja samas ka tagajärg):

1) Ma ei oska teiste respekti võita.
2) Kui kellelgi mu vastu on respekti, siis ma ei oska seda märgata ja/või vastu võtta.

Kardan, et pean siia nõiaringi panema ka selle:
osade inimeste seltsis tundub mulle, et ma kas ei julge vestlust alustada või siis ei leia sobivat teemat, mis omakorda taandub julgusetusele...

Pean selle nõiaringi kuidagi murdma.

Nii-siia nõiaringi tuleb lisada ka inimestekartus. Hirm inimeste ees, kuna olen tundlik igasugu tagasilöökide suhtes, isegi kui need on minu põhjustatud. Ja nüüd juhtub sedagi, et kui kohtan linna peal kedagi, kellega suhted pange keerasin, siis lihtsalt vajutan vänta ja kihutan paanikas minema.
Ning siit ka küsimus-kuidas sellest hirmust ikkagi üle saada ja kuidas vastu panna tagasilöökide toimele? Kui selle jama likvideeriksin, oleks nõiaring ilmselt murtud ja saaksin asuda suhteid arendama...
paadikapten
Loitsija

EelmineJärgmine

Mine Kuldlohe kõrts

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll