Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Suhtlusprobleemid-kuidas üle saada?

Lõõgastumiseks koguneb rahvas kõrtsi ja arutab ilmaasju... Vestlusfoorum omavaheliseks suhtlemiseks.

Moderaatorid: surra, mart, Teemon, Irve, Priist, Kõrtsmik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Marat Sar 15:00 17. Nov 2004

Ulmeguru kirjutas:
Pigem siiski verbaalne pasanteeria... aga eks maitsed ole erinevad. Pilt

Verbaalne pasanteeria muidugi aga värvikas ja elegantne selline... Nagu oleks vanaema roosõiekooki söödud.

Bernard kirjutas: Vot nii, pärast mõningast tuulamist leidsin ka teemale sobiva lingi:

http://portal.hot.ee/?inimene=true&CID=4

Seda kohta ma tean! Söö-juurvilju-tee-rohkem-trenni-ja-most-imprtant-of-all-stay-in-school-psyhholoogide hot-spot! Kui tahad tõeliselt ykskõikseid ja lõplikult kasutuid nõuandeid (ja rohkem TRENNI teha) siis ega sa enam paremat kohta ei leia. Pool-kriminaalne, ma arvan: inimesed näevad raskelt vaeva, et oma keerukad puntrad ajus lahti keerata - endale alguses ise selgeks teha, mis nad arvavad, et valesti on - ja siis veel see pingutus, et kõik niimoodi kirja panna, et teine inimene mingi pildi saaks... Kõike seda, et saada teada, et sa pead rohkem TRENNI tegema. Sopapsyhholoogia missugune!

Ei tasu yldse usaldada psyhholooge. Isegi neid, kes ei ole netinõuandla seksuaalperverdid. Pooleperse haridusega soolapuhujad, portfell stamp-nõuannetest pungil...
"Whay are you so angry?", "How does that make you feel?". Selline soft-core teraapia nagu psyhholoogide new-age lamamistoolidega kabinetid seda pakuvad on läänemaailma uus indulgents. Kasutu asi, mida sa oma õnnetuses ja lolluses ostad, et keegi teine sinu võltslohutuse eest raha saaks. Raskekaalu psyhhiaatreid tasub kyll usaldada aga niipalju, kui ma nendega kokku olen puutunud on tendents selline, et "mina eksju tegelen vaimuhaigusega - ainsaga inimpsyhholoogia probleemidest, mis on nii teaduslik ja raske, et seda tegelikult ka lahendada on võimalik - ja oma suhtlemisprobleemid võid sa endale per*e pista. Loe, otsi lahendusi metafyysikas ja näe! Siin on sulle paar vahvat retsepti. Nämma-nämma! Krõbista mõnuga! Delikatess!".
Mõnusalt aus vähemalt.

Ei ole midagi, mis suudaks tegelikult lahendada inimese yksindust ja hirmu. Inimesed, kes väidavad, et nad seda teha suudavad lihtsalt VALETAVAD ja vaevalt nad yldse ise teavadki, et nad seda teevad.
Ylejäänd on kõik sinu enda teha - kuidas sa oma pelgliku yksiku elu elad, millega sa oma hinge tyhimikud tsementeerid, et mädanik sisse ei poeks. Lenda liblikas, lenda!

Vot! Selline negativism siis!

P.S. Head esimest lund kõigile. Vähemalt Tartus on väga ilus ilm.
implausibly wealthy, intelligent, physically attractive and free of doubt while arrayed against antagonists who are weak, pathetic, full of uncertainty, and lacking in imagination and talent
Marat Sar
Tuleloitsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas YnX 15:57 17. Nov 2004

Tõsiselt hea psühholoog, kes on leidnud vastused küsimustele, mis vaevaksid tema võimalikke patsiente... ei töötaks terapeudina.

>>Tõde peitub nendes silmades<<

Kas on keegi täheldanud, et mida noorem inimene, seda rohkem teab ta soovitada ja nõu anda? Samamoodi... teavad juua täis vennikesed alati kuidas kõiki probleeme lahendada. Samamoodi tead sa üksinda õhtul dushi all ligunedes, kuidas oleksid pidanud käituma või mida oma muredega peale hakata...

...noored ikka ignoreerivad vanemate kogemusi, purjus peaga on sul alati rohkem julgust kellelegi vastu lõugu lajatada, üksinda õhtul tundub veenide nüsimine lihtne ja ilus...

Hea on ju valida üksikute sobivate lahenduste hulgast... aga katsu sa orienteeruda meeletus variantide ning muutujate rägastikus...

...kas silmaklapid teevad su õnnelikuks, kas näitavad kätte selle ühe ja ainuõige raja?

Palju näed sa küünlavalgel? Milliseid varje? Mis siis saab kui toas on kaks küünalt... või kolm... lõpuks saab ruum valge ning varjud kaovad...või... vahetavad pimedus ja valgus kohad... või... saab varje lihtsalt nii palju, et nad katavad teineteist? :o

Verrriiisseeed seinad ja must lagi... lämmatav ängggg!

Kurat ja põrgu... tahaks teismeiga tagasi :)

P.S. Ega Tallinnas ka kehvem pole ;)
"Enne kui leiutati maamiinid, käisid naised meestest tagapool"
YnX
Ruunimeister

Kasutaja avatar

PostitusPostitas uuk 16:38 17. Nov 2004

Marat Sar kirjutas:Ei ole midagi, mis suudaks tegelikult lahendada inimese yksindust ja hirmu.

Siiski... Sa pead lihtsalt rohkem TRENNI tegema.
Pucca ja Garu on absoluutsed lemmikud.
uuk
metsik Sõjatihane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Bernard 16:49 17. Nov 2004

Point selles ongi, et antud teema täpselt samaväärne sellega http://portal.hot.ee/?inimene=true&CID=4.

Kasu nagu mitte tolkugi. Ainult et saab lõugu laiutada elik antud kontekstis trükkimist harjutada.

Ja kas siinkirjutatajtest keegi (k.a. algataja) tõsimeeli arvab, et see probleem siin midagi lahendusele ligilähedastki leiab?!?

"Ah niiii on see asi - miks ma kohe selle peale ei tulnud! Pean tegema vaat nii, oot, jah just - kõnnin nii, KÄES..."

"Hey who's that cool guy?"
"Dunno, seems popular though, let's go and mingle!"
"Uu mister awesome dude, I like you SOOO much - want to go out with me?"

"Yeah, sure baby <to audience> THANK YOU DRAGON.EE - T H A N K Y O U !!!"

P.S. Muide veel koomilisem http://portal.hot.ee/?inimene=true&CID=3 aga eriti (meesterahvad) http://portal.hot.ee/?inimene=true&CID=3&AID=2390
Austusega, Allan Bernard /55 632 698/

www.larp.ee
Bernard
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Siegfried 17:35 17. Nov 2004

Bernard kirjutas:P.S. Muide veel koomilisem http://portal.hot.ee/?inimene=true&CID=3

No nii, nii et selliseid kohti avastades sa siis internetis aega veedadki, jah? :P

Ei tegelikult kui nüüd mälu värskendada, siis seda sorti küsimusi lasti meil kas 7. või 8. klassi tervise õpetuse tundides küsida.
Loeti mingid näited ette, mida keegi on kunagi küsinud, ja need olid vägagi sellised nagu seal aadressil.
Õpilane lihtsalt küsib ja õpetaja vastab, õpetaja ei saanud mitte aru, miks keegi mitte kunagi midagi küsida ei tahtnud.
Siegfried
Haldjate sõber

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kriku 11:09 18. Nov 2004

Siegfried kirjutas:
Bernard kirjutas:P.S. Muide veel koomilisem http://portal.hot.ee/?inimene=true&CID=3

Ei tegelikult kui nüüd mälu värskendada, siis seda sorti küsimusi lasti meil kas 7. või 8. klassi tervise õpetuse tundides küsida.
Loeti mingid näited ette, mida keegi on kunagi küsinud, ja need olid vägagi sellised nagu seal aadressil.
Õpilane lihtsalt küsib ja õpetaja vastab, õpetaja ei saanud mitte aru, miks keegi mitte kunagi midagi küsida ei tahtnud.

Kuidas see küsimus, olgugi et põnev ja paeluv, haakub Paadikapteni suhtlusprobleemiga?
Kasutage BAAS-i, rahvas!
Kriku
Deaktiveeritud

PostitusPostitas Orz 14:27 18. Nov 2004

Ette tänades tähelepanu eest:

Bernard kirjutas:Ja kas siinkirjutatajtest keegi (k.a. algataja) tõsimeeli arvab, et see probleem siin midagi lahendusele ligilähedastki leiab?!?

See on nagu arsti juurde minek. Lähed arsti juurde, küsid talt mingit tabletti, kui ei anna, siis pikema jututa järgmise juurde. Kui saab tabletti, siis see aitab kindlasti. Tablett lihtsalt peab aitama.

Ega spordimees peagi oskama maadelda, sööb ära ühe topingu ja ongi supermees valmis, kes seljatab nad kõik.

Ainus "ebaaus" konks, mis inimestega on, et me ei sünni võrdsetena: mõni langeb kiirelt masendusse, teisel on rohkem jõudu probleemidega maadelda; mõnel on CHA +3, teisel -3. Aga siis on vähemalt vabandus olemas: Kõikidel minu sõpradel on 14 CON, aga minul ainult 8!

Riskin korraks teemast kõrvale kalduda:

Inimese võime leida välisele, objektiivsele ülesandele/pseudoprobleemile sisuline lahendus - see teeb ahvist inimese.

Inimese võime leida lohutust (pseudolahendust) sisuliste, subjektiivsete probleemide lahendamiseks on lihtsalt HÄMMASTAV. Lollus on vist küll loodusvara, mille otsasaamist karta ei ole :)

Tulles teema juurde tagasi:

Kas üksikisiku suhet ühiskonda saab lahendada tableti või lihtsalt ühe nõuande abil? Kas tablett/nõuanne võib luua eelduse? lahenduse?

Võiks hakata rääkima mäest ja Muhamedist, aga ma üritan seekord oma postituse ja selle omadustega (võiks isegi öelda verbaliseerimisega :P)
jääda kompaktsuse ja "normaalsuse konsistentsi" piiridesse.

Ma ei väida, et mul on õigus. Mul on seisukoht ja ma põhjendan seda.

Milline peaks olema üks korralik postitus?

Postitus peab olema konkreetne, vormilt kunstipärane ja kompaktne meistriteos, mitte laialivalguv ja mitmes tükis, kus midagi asjalikku peab noaotsaga taga ajama? Enamus inimesi tikub pigem kalduma teise äärmusesse: moodustatakse mingid ümmargused tuhmid plönnid, mis kellelegi eriti närvidele ei käi, aga samas huvi ka ei paku. Sisugi on neil juba varemgi korra läbiseeditud ja proovitud, ühesõnaga lollikindel aus kaup.

Lugeda vastust stiilis a la "Ei, leib on parem kui sai!" on paganama inspireeriv!
Viimati muutis Orz, 17:54 18. Nov 2004, muudetud 3 korda kokku.
Orz
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas kuujänes 16:06 18. Nov 2004

Psyhholoogid on sageli ise rohkem sassis kui nende patsiendid. Põhjus peitub selles, et minnakse oma probleemidele lahendust otsima. See, et tean mitut, kes on sõjaväest hullupaberitega pääsenud ei ole vast kõige parem näide, aga kui keegi vajab tõestust, siis esitagu see teooria mõnele psyhholoogia tudengile. Olen saavutanud selle katsega imetabaseid tulemusi.
Lahendab kõik probleemid seksika aluspesu kandmisega
kuujänes
Vandersell

PostitusPostitas Orz 17:48 18. Nov 2004

kuujänes kirjutas:Psyhholoogid on sageli ise rohkem sassis kui nende patsiendid. Põhjus peitub selles, et minnakse oma probleemidele lahendust otsima. See, et tean mitut, kes on sõjaväest hullupaberitega pääsenud ei ole vast kõige parem näide, aga kui keegi vajab tõestust, siis esitagu see teooria mõnele psyhholoogia tudengile. Olen saavutanud selle katsega imetabaseid tulemusi.

Kas probleemidele ise lahenduse otsimine on siis ummiktee?
Mis oleks siis Sinu poolt konstruktiivne lähenemine?
Orz
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas kuujänes 18:21 18. Nov 2004

No kuule! Minna psyhholoogiasse, et oma probleemidele lahendust leida on minu arust tõesti võrdlemisi lühinägelik. Mingit garantiid ei ole, et asjad nii korda saavad.

Kui puntras isik arstiraamatu jurde lasta võib ta sealt hoopis uusi tõbesid leida ja oma olukorra veel tumedamaks maalida.

Saan riigi raha tuulde loopimisega veel kuidagi nõusuda, kuid isiklikke foobiaid ülikooli ravima läinud isik hakkab ju tulevikus teistele lahkelt nõu andma!

Kellele on vaja neid pimedaid, kes kangelaslikult teisi vaegnägijaid mööda kraatrite rohket kuu pinda "juhivad"?
Lahendab kõik probleemid seksika aluspesu kandmisega
kuujänes
Vandersell

Kasutaja avatar

PostitusPostitas YnX 18:30 18. Nov 2004

kuujänes kirjutas:Kellele on vaja neid pimedaid, kes kangelaslikult teisi vaegnägijaid mööda kraatrite rohket kuu pinda "juhivad"?

Küsimus on hoopis selles, kuidas me pimedad leiame selle õige õndsa ullikese, kelle sabas mõnus hängida oleks ja kes piisavalt röögiks kui auku kukub... siis teab kuhu mitte astuda... niiviisi saabki kenasti toime tulla omadega... peamine mure on mitte jääda/saada selleks tolaks, kes omast arust "näeb".
"Enne kui leiutati maamiinid, käisid naised meestest tagapool"
YnX
Ruunimeister

PostitusPostitas Orz 19:39 18. Nov 2004

kuujänes kirjutas:
0) No kuule!

1) Minna psyhholoogiasse, et oma probleemidele lahendust leida on minu arust tõesti võrdlemisi lühinägelik.

2) Mingit garantiid ei ole, et asjad nii korda saavad.

3) Kui puntras isik arstiraamatu jurde lasta võib ta sealt hoopis uusi tõbesid leida ja oma olukorra veel tumedamaks maalida.

4) Saan riigi raha tuulde loopimisega veel kuidagi nõusuda, kuid isiklikke foobiaid ülikooli ravima läinud isik hakkab ju tulevikus teistele lahkelt nõu andma!

5) Kellele on vaja neid pimedaid, kes kangelaslikult teisi vaegnägijaid mööda kraatrite rohket kuu pinda "juhivad"?

0) Jah...
1) Ei. Inimene peab tegelema sellega mille peale tal on annet ja huvi. Mõni parem idee? However, ei vaidle Sulle 100% vastu, usun, et paljudel juhtudel on tegu totrusega.
2) 100% nõus. Garantiisid ei ole.
3) Jah. Samas on tegu ka huumorinurgakesega. Sõltub inimesest kes reageerib. Hüpohondria ja oma tervise hooletussejätmise vahepeal on tükk maad ruumi - kus täpselt inimene paikneb, on maitse asi ja ma ei kipu selle üle vaidlema.
4) Kui ta on edukalt oma foobiast jagu saanud, siis on ju kõik OK? Kui ei ole, siis võib talt saada lohutust, mõistmist, ärakuulamist, probleemi kirjelduse ja analüüsi. Diagnoosi võib-olla ka. Loodetavasti pole tegu inimesega, kes oleks võinud olla briljantne traktorist või ninja.
5) Kusjuures huvitav küsimus, aga eelkõneleja Ynx vastas ilmselt ühe tuhandetest võimalikest vastustest.

Omalt poolt kommenteeriks, et pimedate vajadus mittenägijatest teejuhtide järele võib lähtuda majandusseadusest: kus on nõudlus, siis seal on ka pakkumine. Või oli see vastupidi? ;)
Orz
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ohpuu 10:29 19. Nov 2004

kuujänes kirjutas:No kuule! Minna psyhholoogiasse, et oma probleemidele lahendust leida on minu arust tõesti võrdlemisi lühinägelik. Mingit garantiid ei ole, et asjad nii korda saavad.

Jüri Allik on selle vastu samuti otsesõnu hoiatanud: ytelnud võimalikkudele Tartu Ülikooli sotsiaalteaduskonda astujatele, et pole tarvis astuda psyhholoogiat õppima, et omi probleeme lahendada. (kui midagi sellist neile sisseastumise vestlusevoorus ytelda, siis suureneb oht valitute hulgast välja jääda, ilmselt.)

ma Talina kohta ei tea, aga suur osa Tartu psyhholoogiat on kas sotsioloogiaga piirnev (yksikisiku meele puurija seisukohalt vaadates) kyllalt tuimade matemaatiliste meetoditega testianalyysiteadus ja teine osa loodusteadusele lähenev taju-uurimine. see põhjendab Alliku arvamist ysna kenasti. yksikute hädaliste diagnoosimine pole kummagi suuna fookuses. selliseid asju õpetatakse selles osakonnas vähe.

koolipsyhholoogide ja kliiniliste psyhholoogide koolitamine on teine asi, aga need, kes seda tõesti õppida tahavad, võiksid arvestada sellega, et neil tuleb peale lõpetamist tõenäoliselt töötada mõnes sundkontsentratsiooniasutuses, nt vanglas või mõnes koolis, mis tõeline stressivabrik on. vanglas töötamine käib aeg-ajalt yle pea isegi väga enesekindlatel ja pinget taluvatel inimestel, nagu näitab kahe minu tuttava kogemus.
ohpuu
Saladuste kaitsja

PostitusPostitas doris 12:17 19. Nov 2004

kuujänes kirjutas:Psyhholoogid on sageli ise rohkem sassis kui nende patsiendid.

psühholoogidki on ainult inimesed :rolle:

ja paadikale üks soovituslik link: http://www.lahendus.net ;)
tout ce qui est interessant se passe dans l' ombre.
on ne sait rien de la veritable histoire des hommes.
Celine
doris
Tõeotsija

PostitusPostitas Orz 21:58 19. Nov 2004

ohpuu kirjutas:[ yksikute hädaliste diagnoosimine pole kummagi suuna fookuses. selliseid asju õpetatakse selles osakonnas vähe

Keegi ei jõua nende hädaliste hordidega personaalselt tundide kaupa tegeleda. Tablett on palju kuluefektiivsem. Ja nagu ma varemgi arvasin, siis massid just tabletti tahavadki ja seda, et keegi (teine) nende probleemiga tegeleks, sest nad ise ei oska, ei taha, ei suuda. Samas, nendele inimestele tuleb kaasa tunda, anda neile tablett ja head nõu - aga eks nad ise vaatavad, kuidas edasi saavad.
Orz
Arhimaag

EelmineJärgmine

Mine Kuldlohe kõrts

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 1 külaline

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll