Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Suhtlusprobleemid-kuidas üle saada?

Lõõgastumiseks koguneb rahvas kõrtsi ja arutab ilmaasju... Vestlusfoorum omavaheliseks suhtlemiseks.

Moderaatorid: surra, mart, Teemon, Irve, Priist, Kõrtsmik

Kasutaja avatar

Suhtlusprobleemid-kuidas üle saada?

PostitusPostitas paadikapten 20:57 9. Nov 2004

Nüüd siis avastasin põhjuse, miks mul seltskonnas ei vea (mind ei märgata. Kipun oma mölaga rappa jooksma ja endale vaenlasi tekitama ning enda üle naeru välja kutsuma. Ma ei oska ennast seltskonnas nähtavaks teha-kui üritan kaasa näuguda või oma arvamust avaldada, siis kas eiratakse, naerdakse või öeldakse "kõtt, vaiki!")
Ma lihtsalt ei oska suhelda.
Ja ma tean ka, mis seda on põhjustanud. Kuid mu senised katsed sellest üle saada on ikka untsu läinud. Äkki oskavad siinsed aidata?
paadikapten
Loitsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Siegfried 21:05 9. Nov 2004

Tasub vaadata ka millisesse seltskonda sattud.

Aga kas mingeid nii öelda tõsiste suhtlusprobleemide all kannatavate inimeste koosviibimisi ei tehta kuskil. :rolle:
Et kui nagu tõsiselt mõtlesid siis otsi kas netist või kuskilt ajalehest mõni selline koht äkki?

Need üksikud laused mida siinsed ütlevad aitavad vist suht vähe ma eeldan.
Siegfried
Haldjate sõber

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Shadow 21:27 9. Nov 2004

Umm... minu kogemus ütleb, et parim suhtlemaõpetaja on drägon. Aga ka seal tuleb üht-teist arvestada...
Shadow
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas juks 22:14 9. Nov 2004

Üldiselt ära muretse, kui sulle öeldakse kõtt, siis pole viga sinus vaid seltskonnas pigem.

Osaliselt on mul ka sarnane probleem, ning asi paraneb kui erinevate seltskondadega suhelda.

BTW vanus, sugu??
Senised saavutused:
Tuhandes haiku
juks
Valguse hoidja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Henzu 23:10 9. Nov 2004

Paadikas, palun V'hem perversseid v'ljendeid, nilbusi jms, siis vast keegi julgeb suga veel aktiivsemalt vestelda ilma kartuseta, et sa neid kas eetika tasemel shokeerid v6i lihstalt k6hu nilbustega keerama paned. Midagi isiklikku, aga edu.
All characters appearing in this work are fictitious. Any resemblance to real persons, living or dead, is purely coincidental.
Henzu
Võlur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Aprikoosikivi 23:58 9. Nov 2004

Hehh...mul on kogu aeg suhtlemisprobleemid. Osalt olen harjunud nendega ja osalt on kõrini....aga jah....seltskonnad pole eriti meeldivad olnud.....ja dragon.ee pole ka mingi lillekeste lauluaed...mina ilmselt olin siin kivikoll kapsaaias.....vähemalt mõned inimesed suhtuvad minusse sõbralikult....ja tüdruk peab mind armsaks....rohkem tegelt polegi vaja...
"I hardly ever sleep, sleep is not considered deep..."
Aprikoosikivi
Haldjate õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas marit 8:01 10. Nov 2004

Nüüd mul tekkib kohe küsimus: kui vana on see seltskond, kellega sa ringi jooksed? Sinu vanust arvestades (hakkas kuskilt silma kord) peaks samas vanuses inimesed juba mingi hetk normaliseeruma hakkama. Aga otsi uus seltskond, ära vaevugi taoliste "huvitavate" inmestega suhtlema. Nende kaotus :)
marit
Rändlaulik

Kasutaja avatar

Re: Suhtlusprobleemid-kuidas üle saada?

PostitusPostitas jack 10:17 10. Nov 2004

paadikapten kirjutas:Ja ma tean ka, mis seda on põhjustanud.

Aga mis?
small blue absence
jack
Shamaan

Kasutaja avatar

PostitusPostitas YnX 10:17 10. Nov 2004

Dr.Ago.Nee kriisiabi keskus kuuleb!

paadikapten kirjutas:Ja ma tean ka, mis seda on põhjustanud. Kuid mu senised katsed sellest üle saada on ikka untsu läinud. Äkki oskavad siinsed aidata?

Tähendab, nagu ma aru saan, loodad, sa oma suhtlemisprobleeme lahendada läbi rollimängu foorumi?

Teiseks, sa tead, milles on tegelik mure, seda sa meile ei ütle, aga tahad abi saada? Misasja???

Kolmandaks, oled sa kindel, et kaine olid kui selle postituse üles lükkasid?
"Enne kui leiutati maamiinid, käisid naised meestest tagapool"
YnX
Ruunimeister

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Marcus Andronicus 10:37 10. Nov 2004

Mis siin ikka kobiseda, inimesel on mure ja aegajalt leiab leevendust ka sellest kui see kusagile kirja panna, näiteks siia foorumisse. Ja kui veab, siis leiab siit ka mõne hea mõtte sellest üle saamiseks või olukorra leevendamiseks.
Aga üldiselt suhtlusprobleemid tasapisi läbi enama suhtluse lahenevadki - õpid teistega rohkem arvestama ja omandad peenemat enesekehtestamist, lihvid maha oma teravad servad negatiivsete kogemustega. Muidugi tulevad siin kasuks empaatia-potionid ja charm-spellid ;)
Do you think your Wu-Tang sword can defeat me?
Marcus Andronicus
Valguse hoidja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas YnX 11:06 10. Nov 2004

Ma ei kurjustanud tegelikult, see post ajas lihtsalt hommikul enne kohvi juhtme väga kokku :)
Ma arvasin, et dragoni puhul enam millegagi ei üllatada, aga näed, õnnestus kellelgi ikkagi.

Aga paadikaptenile nii palju, et ära püüa end parandada, inimene ei saa muuta, kes ta on.
Alustuseks proovi aktsepteerida end iseenda seltskonnas näiteks... kui aru saad, mida mõtlen.
Asjaolu, et pöördusid küsimusega isegi dragoni poole juba, näitab, et sul on tarvis asjast rääkida, aga vestle nendest probleemidest esmalt oma minaga, pane hulk mõtteid puhtal kujul paberile näiteks, hiljem loe läbi... asjad saavad selgemaks ajapikku.
;)

Aga... see oli kõigest minu möla... ära usu hundi juttu!
"Enne kui leiutati maamiinid, käisid naised meestest tagapool"
YnX
Ruunimeister

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kriku 12:41 10. Nov 2004

paadikapten kirjutas:Ja ma tean ka, mis seda on põhjustanud. Kuid mu senised katsed sellest üle saada on ikka untsu läinud. Äkki oskavad siinsed aidata?

Mul sama küsimus, mis eelkirjutajal: mis selle siis põhjustas ja kuidas oled sa püüdnud sellest üle saada?

Kriku,
vana nõustaja
Kasutage BAAS-i, rahvas!
Kriku
Deaktiveeritud

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Florian 15:36 10. Nov 2004

paadikapten kirjutas:Nüüd siis avastasin põhjuse, miks mul seltskonnas ei vea (mind ei märgata. Kipun oma mölaga rappa jooksma ja endale vaenlasi tekitama ning enda üle naeru välja kutsuma. Ma ei oska ennast seltskonnas nähtavaks teha-kui üritan kaasa näuguda või oma arvamust avaldada, siis kas eiratakse, naerdakse või öeldakse "kõtt, vaiki!")
Ma lihtsalt ei oska suhelda.
Ja ma tean ka, mis seda on põhjustanud. Kuid mu senised katsed sellest üle saada on ikka untsu läinud. Äkki oskavad siinsed aidata?

Mul oli pool elu sama tunne, aga see läheb üle, sest ka suhtlust on võimalik õppida. Lihtsad reeglid:

1. ära käi teistele pinda
2. kuula neid
3. räägi asjadest, mis sind tõeliselt huvitavad.
4. Ja kui sulle tundub, et keegi ei taha suga suhelda, siis ära proovi hakata talle tõestama, et tegelikult oled sa tore inimene. Ta avastab selle ise peagi ja kui ei avasta, siis jääb tema kaotajaks.

Mul on ntks praegu kõik hästi ja kümneid toredaid sõpru :)
Elul on ilusa une nägu
http://lillepidu.blogspot.com/
Florian
Raudkäsi

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ohpuu 16:23 10. Nov 2004

Florian kirjutas:3. räägi asjadest, mis sind tõeliselt huvitavad.

3.1. kuid ära jää pikalt seletama asju, mis teisi ilmselgelt parasjagu ei huvita.
ohpuu
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas paadikapten 17:52 10. Nov 2004

Põhjuseks pean ma seda, et olin põhikooli lõpuklassides ja kutsekas pagana tõrjutud seisundis-mind rohkem kiusati kui üritati mõista. Ja ainsad, kes mõista püüdsid, olid kah õpetajad, kellel jälle aega nii vähe oli, et... Lihtsalt mul ei lastud arendada seda suhtlusoskust.

Aga paadikaptenile nii palju, et ära püüa end parandada, inimene ei saa muuta, kes ta on.

Ega ma oma üldist identiteeti muuta ei püüagi-tahangi olla teistest erinev. Aga kohad, mis tõsiselt suhtlemist takistavad, tuleb ikka ära siluda.

Nüüd mul tekkib kohe küsimus: kui vana on see seltskond, kellega sa ringi jooksed?

Rollimänguväliselt otsin umbes endavanuste (aasta-paar noorem pole kah hullu, kuid noorematega ma eriti ei sobi) või endast vanemate seltsi, kus end paremini tunnen.

Paadikas, palun vähem perversseid väljendeid, nilbusi jms, siis vast keegi julgeb suga veel aktiivsemalt vestelda ilma kartuseta, et sa neid kas eetika tasemel shokeerid v6i lihstalt k6hu nilbustega keerama paned. Midagi isiklikku, aga edu.

Vabandan. Lihtsalt tunded kipuvad üle keema, kuna ma need aina endasse kogun ega armasta välja näidata.

Üldiselt ära muretse, kui sulle öeldakse kõtt, siis pole viga sinus vaid seltskonnas pigem.

Tõsi-on eelarvamustega inimesi, kellele käib pinda mõni mu süütu jooneke (ei suuda võtta mind sellisena nagu ma olen) või keda ma ei huvita (las olla, ei tahaks end peale suruda, kuigi see patuke kipub minus võimust võtma, ma kardan). Osa seltskonna puhul aga on asi minu teadmistes või maailmavaadetes... Näiteks võiksin, ma add mänguritega ilmselt ilusti seltsida, kui leiaksin aega selle asja põhimõtted endale selgeks teha. Seni aga nende seltskonda sattudes lihtsalt kuulan ammulisui pealt :)
paadikapten
Loitsija

Järgmine

Mine Kuldlohe kõrts

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll