Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Rollimängijad ja boheemlased

Lõõgastumiseks koguneb rahvas kõrtsi ja arutab ilmaasju... Vestlusfoorum omavaheliseks suhtlemiseks.

Moderaatorid: surra, mart, Teemon, Irve, Priist, Kõrtsmik

Kasutaja avatar

Rollimängijad ja boheemlased

PostitusPostitas Kristjan Oad 23:21 29. Okt 2004

Palun "eksperthinnangut" - kas rollimängijaid võib pidada boheemlasteks? Palun ka selgitust sõltumata vastuse asukohast positiivsus-negatiivsus-skaalal. Aitäh. :)
Kristjan Oad
Tuleloitsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Payl 23:41 29. Okt 2004

Kas boheemlast võib pidada rollimängijaks?
Kas koerad on lambad?
Miks on sinine sinine?

Sõnaga, see ekspert arvab, et teoorias on see võrdlemisi jabur küsimus, sest boheemlasi ja rollimängijaid on mõlemaid väga erinevaid.

Praktikas aga on seesamune ekspert tähendanud, et rollimängijad kipuvad oma iseloomult ja olemuselt erinema nn "hallist massist", kes kuhu poole ja kui palju. On täheldatud ka kaldumist boheemluse poole. Sõltub muidugi, keda me boheemlaseks peame. Teoorias mingit sellist halli massi muidugi ei olegi...

Expert opinion brought to you by Payl Inc.
Blög
mõiste tähendusvälja inversioon - tribulant
Payl
Tulepallide Jumal

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Yrgnaine 1:01 30. Okt 2004

Ütleks, et päris paljud on boheemlased, kuid kõiki rollimängijaid boheemlasteks nimetada küll ei saa. Pealegi, ka eelpool mainitud mõistet ei saa väga tugevalt piiritleda.
Raske teema vaidlemiseks... :roll:
Kõik naised on loomult inglid.
Kui neil tiivad murda, istuvad nad luua selga...
Yrgnaine
Nati Kõvem Võlur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ghostwizard 1:29 30. Okt 2004

Rollimängijaid on väga erinevaid, leidub boheemlaslikke rollimängureid ja mitteboheemlaslikke. Kes/mis on üldse boheemlane? Kui küsida, et kas rollimängijad harilikult erinevad hallist massist, siis võib öelda, et jah. Enamus rollimängijaid erineb hallist massist tublisti. Ka boheemlased erinevad hallist massist, kuid kas nad kõik on ka rollimängurid? ;)

Ehk teisisõnu, nõustun Payli ja Yrgnaise poolt öelduga...
Erien ei olnud turvaline mäng, Erien oli väga tõhusa turvakontrolliga mäng. - logerin
Ghostwizard
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Cygnus 10:10 30. Okt 2004

kusjuures.. rollimängijad võivad hallist massis erineda ainult selles suhtes, et nad tegelevad rollimänguga.. :P
olen küllalt kohanud selliseid, kes muus mõttes on täiesti tavalised inimesed (olgu see siis halb või hea)

kui veel aru ei saanud, siis mina ise ei liigita ennast halli massi kuuluvaks ;)
Hiipivä tiikeri, piilotettu lohikäärme..
Cygnus
Haldjate sõber

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Silence 10:24 30. Okt 2004

Iga inimene on teistet erinev. Halliks massiks nimetatakse inimesi, kes üritavad kõik olla ühesugused, et siis kas teistele meele järgi olla, nende sarnane olles või, et mitte millekagi silma paista vms. Vähemalt minu arust. Rollimängijaid ei saa lugeda nn. hallist massist erinevaks ainult selle tõttu, et nad on rollimängijad, vaid ka selle tõttu, et nad on iminesed. Iga inimene on unikaalne. Samas võib ka küsida, kas kõik rollimängijad on sarnased?
Boheemlaseks võib ka nimetada teistsuguseid inimesi. Näiteks võib küsida "kas strateegiamängijad on boheemlased?" või fpsidemängijad.
Boheemlane on inimene ise, see ei sõltu tema mänguharjumustest.
Imho.
Silence
Haldjate sõber

PostitusPostitas Orz 11:06 30. Okt 2004

kas rollimängijad on valged või pigem mustad lambad? ;)
Orz
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas sondor 14:12 30. Okt 2004

pfotcft yer tiiff
your HEART is a MUSCLE the size of your FIST..
..keep loving - keep fighting..
sondor
Pädev Bard

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Siegfried 14:37 30. Okt 2004

Sama arvamus siin nagu paljudel teistelgi.
Boheem ja rollimängur on kaks erinevat asja/inimest, mida iganes.
Rollimängija võib-olla boheem, aga kui ta lihtsalt tegeleb teistsuguste huvide/asjade millega iganes kui suurem osa massist, kannab vahest vanaisa kapist leitud velveteid, siis see ei tee temast veel boheemi.

Viitsi siin pikalt jahuma hakata oma arvamusest, aga tundub, et selle boheemluse alla käib nii elustiil, mõttemaailm ja suhtumine, väheke ka välimus ja tont teab mis veel.
Siegfried
Haldjate sõber

PostitusPostitas Orz 16:37 31. Okt 2004

isegi kui rollimängijate hulgas on suhteliselt rohkem boheemlasi, ei pruugi seal olla mingit põhjuslikku seost. Ma arvan, et need kaks asja pole omavahel seotud. See ei olnud "eksperthinnang", kuna ma ei ole väga palju drängosit mänginud.
Orz
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ohpuu 16:42 31. Okt 2004

palgaorjal on minu meelest ja minu kogemust mööda väga keeruline elada täisväärtuslikku boheemielu. keskkond taltsutab ja muudab paljusid suhtumisi. paljud drägunistid on palgaorjad.
ohpuu
Saladuste kaitsja

PostitusPostitas doris 16:42 31. Okt 2004

Siegfried kirjutas:Sama arvamus siin nagu paljudel teistelgi.
Boheem ja rollimängur on kaks erinevat asja/inimest, mida iganes.
Rollimängija võib-olla boheem, aga kui ta lihtsalt tegeleb teistsuguste huvide/asjade millega iganes kui suurem osa massist, kannab vahest vanaisa kapist leitud velveteid, siis see ei tee temast veel boheemi.

Viitsi siin pikalt jahuma hakata oma arvamusest, aga tundub, et selle boheemluse alla käib nii elustiil, mõttemaailm ja suhtumine, väheke ka välimus ja tont teab mis veel.

minumeelest on boheemlane selline sügavalt erudeeritud akadeemline friik, kes kannab kootud kampsuneid ja pikki salle, ta on leebe ja lahke suhtumisega, ja teda peetakse väheke kummaliseks, kuna ta on enamuse ajast väga omas maailmas.... :rolle:
tout ce qui est interessant se passe dans l' ombre.
on ne sait rien de la veritable histoire des hommes.
Celine
doris
Tõeotsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Irve 17:28 31. Okt 2004

Ei usu korellatsiooni nende kahe sotsiaalse grupi vahel. Suurem osa rollimängijatest on küll natuke veidrad või mingi kiiksuga, seda küll. Boheemluseks seda kohe arvata on aga ka liig.
Irve
paranoik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Elanor 17:43 31. Okt 2004

Minu üürike elukogemus ütleb, et rollimängureid või potensiaalseid rollimängureid on võimalik "hallist massist" ära tunda. Kõnnid tänaval ringi, vaatad inimesi ja kohe märkad, kes võiks olla "selline" ja kes mitte. Kui satud (sattud?) veel juttu tegema, viid teema, kuhu vaja ning varsti lobisevadki kaks võhivõõrast inimest ennastunustavalt kas Tolkieni surematutest teostest, Dragonist või LARPist. Või mõnest arvuti-rollimängust. Või muust taolisest. On juhtunud päris mitu korda. Ju nad siis näevad kuidagi teistsugused välja...
Elanor
Meister

Kasutaja avatar

PostitusPostitas YnX 9:54 1. Nov 2004

Mina omalt poolt samas võin lisada siia, et rollimängurid oleme me inimestena absoluutselt kõik. Kõik ju meist vaatavad televiisorit, käivad kinos, loevad raamatuid ja seda tehakse mitte pelgalt meelelahutuse pärast, midagi kripeldab meie kõigi hinges - "aga kui ma oleksin ... ?"

Lihtsalt mõningatele on siin teema all mõistetav rollimäng kui selline rohkem kättesaadavam ja sotsiaalselt aktsepteeritum.
"Enne kui leiutati maamiinid, käisid naised meestest tagapool"
YnX
Ruunimeister

Järgmine

Mine Kuldlohe kõrts

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll