Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Tallinn kajab: Kaarli puiestee pärnade kaitseks

Lõõgastumiseks koguneb rahvas kõrtsi ja arutab ilmaasju... Vestlusfoorum omavaheliseks suhtlemiseks.

Moderaatorid: surra, mart, Teemon, Irve, Priist, Kõrtsmik

Kasutaja avatar

Re: Leiuta endale töö.

PostitusPostitas pronto 12:18 25. Okt 2004

hallsilm kirjutas:Tead, mis Pronto...söpruse juurde kuulub ka söprade laitmine nende lolluse pärast. :) Saa aru, asi pole tegelikult körbestumises, vaid...khmm... selles, et yks frukt soovib osale sellest alleest rajada maa-alust parklat, mille kohal kasvavad uued istutatud pärnad. Projekt, mis töotab miljoneid. Mul peaks olema sygavalt pohh, sest tegevus toimub kilulinnas. Löppudelöpuks maksab tln-lane ja yks frukt jandi kinni ja mis vöib mul olla selle vastu kui keegi tahab rikkamaks saada.

Kuna mina olen Kaarli Puiestee / Vabaduse Väljaku detailplaneeringuga kursis ja sina ei ole, siis juhin tähelepanu sellele, et parkla tahetakse ehitada tennisväljakute koha peale, kusjuures tegu on maaaluse parklaga, mille katusele peaks tulema park. Tennisväljakud, mida niikuinii keegi ei kasuta kaotatakse ära.

Mis muide puutub nendesse pärnadesse, siis kas sa käisid ikka samal puiesteel? Suur osa puudest on seest nii tümad, et nad on tsementi täis valatud. Suur osa okstest on kuivanud ja neid lõigatakse iga aasta nii suurtes kogustes maha, et täielik ime, et neist puudest ainult tüved veel alles ei ole. Iga aasta sügisel puhub tuul ühe või kaks pärna pikali ja teist samapalju lõigatakse maha hooldusraide korras. Viimane kord kaasnes sellega suurem segadus, sest puu kukkus keset sõidudeed ja vaid tänu imele ei jäänud keegi sinna alla. Trolliliiklus katkes, kuna puu langes traatidest läbi, samuti oli liiklus häiritud niisamagi, kuni ront sealt minema koristati.

Udutondile, kes ikka üldse ei saa aru, mida ma kirjutasin, lisan ma siia juurde, et linnas elavad puud vaeval kolmandikuni oma potentsiaalsest elujõust. Need vanused, mida sa seal uhkelt rind kummis ette ludesid kehtivad puudele, mis kasvavad ideaalsetes tingimustes. Linnas, kus iga kopaliigutus lõhub veevarustust ja juurestiku ja kus õhk on huvitavaid kemikaale paksult täis ei suuda na eluilmaski nii kaua vastu pidada. Keegi kunagi kommenteeris, et üle 150 aasta ei pea enamus lehtpuid linnas vastu. ma kahtlemata saanu aru, et Udutondil on dendroloogias must vöö, mistõttu olen ma üllatunud, et ta nii elementaarseid asju ei tea.
Blog: http://pronto.ee/
Dani Filth on nõme
pronto
Saladuste hoidja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas riion1 12:40 25. Okt 2004

Tegelt on Prontol õigus. Kõik pole igavene, eriti veel loodus, mis muutub iga hetk.
riion1
Haldjate sõber

Kasutaja avatar

PostitusPostitas YnX 13:17 25. Okt 2004

Täpselt, tegelikult peaks meil hea meel olema, et midagigi vähemalt räägitaksegi linnas haljastuse parandamisest.

Ja veel, nämmutatakse jube palju, et minge vaadaka ja minge katsuge puid, terved ju. Minagi pole ekspert, aga niipalju ma tean, et ega sa puule peale vaadates ikka ei ütle täpselt, on ta nüüd siis korras või mitte, selleks on tarvis ikka sissepoole vaadata.

Veel tean ma, et mõningad puude haigused levivad kiiresti ühelt isendilt teisele. Mispuhul tuleb linnas eriti kiiresti reageerida.
"Enne kui leiutati maamiinid, käisid naised meestest tagapool"
YnX
Ruunimeister

Kasutaja avatar

PostitusPostitas pronto 13:21 25. Okt 2004

YnX kirjutas:Täpselt, tegelikult peaks meil hea meel olema, et midagigi vähemalt räägitaksegi linnas haljastuse parandamisest.

Ja veel, nämmutatakse jube palju, et minge vaadaka ja minge katsuge puid, terved ju. Minagi pole ekspert, aga niipalju ma tean, et ega sa puule peale vaadates ikka ei ütle täpselt, on ta nüüd siis korras või mitte, selleks on tarvis ikka sissepoole vaadata.

Veel tean ma, et mõningad puude haigused levivad kiiresti ühelt isendilt teisele. Mispuhul tuleb linnas eriti kiiresti reageerida.

Muide, praeguse linnvalitsuse koalisatsioonilepingus on punkt, et iga maha raiutud puu asemele tuleb istutada linna vähemalt viis uut.
Dani Filth on nõme
pronto
Saladuste hoidja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas hallsilm 14:42 25. Okt 2004

pronto kirjutas:
hallsilm kirjutas:Suur osa puudest on seest nii tümad, et nad on tsementi täis valatud. Suur osa okstest on kuivanud ja neid lõigatakse iga aasta nii suurtes kogustes maha, et täielik ime, et neist puudest ainult tüved veel alles ei ole. Iga aasta sügisel puhub tuul ühe või kaks pärna pikali ja teist samapalju lõigatakse maha hooldusraide korras. Viimane kord kaasnes sellega suurem segadus, sest puu kukkus keset sõidudeed ja vaid tänu imele ei jäänud keegi sinna alla. Trolliliiklus katkes, kuna puu langes traatidest läbi, samuti oli liiklus häiritud niisamagi, kuni ront sealt minema koristati.

Juhin sinu tähelepanu sellele, et vanad puud ongi seest öönsad, see aga ei tähenda nende elujöu kadu. Betooni (tsiv. maades miskit kavalamat segu) valatakse need puud täis, mida tahetakse iga hinna eest säilitada ja elujöulisemaks muuta. Et vältida juhuslikke torme, ja lisakoormust puule sisemise jamaga hakkamasaamisel.

Lihtinimesele vöib köike udujutte plombeerimata hambasse puhuda tymadest ja öönsatest asjadest, mis peaks eemaldama, tark inimene aga teab, et elujöuliste vanade puude seest betoneerimine-toestamine on aga väga levinud vöte, mitte meeleheiteakt.

"Iga sygis paar puud maha...teist samapalju...ykskord kukkus..."...on pehmelt öeldes tugevalt liialdatud, ei teagi mis väitluskultuuri alla need argumendid liigitada :) .

Et tyved järel pole....Mis imedesse puutub, siis köikse elu ongi yks suur ime. Hoidkem seda.
hallsilm
Lohede õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas hallsilm 14:46 25. Okt 2004

pronto kirjutas:Muide, praeguse linnvalitsuse koalisatsioonilepingus on punkt, et iga maha raiutud puu asemele tuleb istutada linna vähemalt viis uut.

ma söön oma mytsi ära kui nad seda täidavad.
hallsilm
Lohede õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Udutont 14:47 25. Okt 2004

pronto kirjutas: Kuna mina olen Kaarli Puiestee / Vabaduse Väljaku detailplaneeringuga kursis ja sina ei ole, siis juhin tähelepanu sellele, et parkla tahetakse ehitada tennisväljakute koha peale, kusjuures tegu on maaaluse parklaga, mille katusele peaks tulema park. Tennisväljakud, mida niikuinii keegi ei kasuta kaotatakse ära.

Mis muide puutub nendesse pärnadesse, siis kas sa käisid ikka samal puiesteel? Suur osa puudest on seest nii tümad, et nad on tsementi täis valatud. Suur osa okstest on kuivanud ja neid lõigatakse iga aasta nii suurtes kogustes maha, et täielik ime, et neist puudest ainult tüved veel alles ei ole. Iga aasta sügisel puhub tuul ühe või kaks pärna pikali ja teist samapalju lõigatakse maha hooldusraide korras. Viimane kord kaasnes sellega suurem segadus, sest puu kukkus keset sõidudeed ja vaid tänu imele ei jäänud keegi sinna alla. Trolliliiklus katkes, kuna puu langes traatidest läbi, samuti oli liiklus häiritud niisamagi, kuni ront sealt minema koristati.

Udutondile, kes ikka üldse ei saa aru, mida ma kirjutasin, lisan ma siia juurde, et linnas elavad puud vaeval kolmandikuni oma potentsiaalsest elujõust. Need vanused, mida sa seal uhkelt rind kummis ette ludesid kehtivad puudele, mis kasvavad ideaalsetes tingimustes. Linnas, kus iga kopaliigutus lõhub veevarustust ja juurestiku ja kus õhk on huvitavaid kemikaale paksult täis ei suuda na eluilmaski nii kaua vastu pidada. Keegi kunagi kommenteeris, et üle 150 aasta ei pea enamus lehtpuid linnas vastu. ma kahtlemata saanu aru, et Udutondil on dendroloogias must vöö, mistõttu olen ma üllatunud, et ta nii elementaarseid asju ei tea.

:lol: Soe õhk ja seebimullikesed.

Keegi kuskil kommenteeris, et üle 150 aasta ei pea enamus lehtpuid linnas vastu? (Kes see küll olla võis? riion2 äkki? ) See + kogemus õunapuude hooldamisest ongi kogu su 'asjatundlik' info? :roll: Muide, kui palju on 150 miinus 130? Kas pärnad kuuluvad enamiku lehtpuude hulka? On sulle pronto keegi kunagi öelnud, et faktiväidete esitamisel viidatakse ka allikale? See tähendab muule allikale kui sinu piiritu usk oma geniaalsusesse. Need olid rohkem retoorilised küsimused: sinu seniseid foorumi sõnavõtte arvestades oleks suht naiivne loota, et sinu seebimullipuhumine iialgi vähegi argumenteerimise sarnaseks võiks muutuda.

Mulle väga meeldib su arusaam planeeritavast parklast ja selle mõjust puiesteele. Loomulikult ei häiri maa-aluse parkla ehitustööd ja hilisem olemasolu ligikaudu 15m kaugusel asuvat alleed karvavõrdki. Kuidas see saakski? Pärnadel on ju teatavasti ainult üks juur, mis läheb otse alla nagu porgandil. Ja 'tenniseväljakuid, mida nagunii keegi ei kasuta...' ilmselt on need hologrammid, mis suviti seal tennist mängivad. Linnavalitsusel on ju piinlik et selline kena plats tühi seisab.

Hämmastav kui palju ühel hülgel möla jätkub.

P.S. Kui sa arvad, et mul peaks olema dendroloogias must vöö - seda hoolimata minu pea olematutest teadmistest ses vallas - siis pole ime, et sa end dendroloogias hoolimata ilmsest võhiklikkusest suureks asjatundjaks pead.
Carpe DM!
Udutont
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas hallsilm 14:52 25. Okt 2004

Udutont kirjutas:...palju...

Udutont sai kurjaks. :) "See on nii harvaesinev nähtus", mötles hallsilm ja läks tegi sellepärast kalendrisse risti
hallsilm
Lohede õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas riion1 15:18 25. Okt 2004

Khm, mu nimi on Riion1 ja vaata kes kommenteerib ka midagi. *Riion1 on nati solvunud*
riion1
Haldjate sõber

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Udutont 15:52 25. Okt 2004

riion1 kirjutas:Khm, mu nimi on Riion1 ja .... *Riion1 on nati solvunud*

Viitasin hüpoteetilisele 'asjatundjale' ning seetõttu sobis riion2 kui olematu foorumikasutaja. Tean, et su foorumi kasutajanimi on riion1.
Carpe DM!
Udutont
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas pronto 16:21 25. Okt 2004

Nii ... lühikokkuvõtte linnadendroloogiast interneti vahendusel.

a) Kaarli puiesteel ei kasva mitte harlik pärn, vaid importliigina Eestisse toodud ja looduses mitteesinev laialeheline pärn.

b) Pärn saavutab täismõõtmed 50 aastasena. Linnaliigina on ta eelistatav selletõttu, et seda on võimalik ümber istutada kuni 60 aastani.

c) Soovituslik eluiga linnas on 100-120 aastat. Puu võib ka vanemaks elada, kuid neid istutatakse reeglina ansamblitena, mis linnakujunduse seisukohal ei ole pärast seda vanust enam kontrollitav. Kuna linnaõhk on kaugel selle liigi soovituslikust keskkonnast kalduvad linnapärnad pea täies koosseisus haigestuma pärast 100 aastat tüvemädanikku, mis kujutab endast haigust, mille käigus tüved kõdunevad seest õõnsaks. Selle tulemusena kipuvad üle 100 aastased puud murduma ning puudeansambel kaotab oma esialgse soovitud kuju. Ka ei ole üle 100 aastasi püid enam võimalik pügada, mistõttu need hakkavad metsistuma.

d) Pärnad on suhteliselt laia võraga ning nende soovituslik vahemaa teineteisest on minimaalselt 8 meetrit. Võib ka vähem, kui sellisel juhul peab puid regulaarselt köndistama.
Dani Filth on nõme
pronto
Saladuste hoidja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas YnX 16:22 25. Okt 2004

Nii armas on vaadata kui inimesed hakkavad kiusu ajama kuna ei saa mitte mitte kuidagi kohe tunnistada, et äkki on natukene teistel õigus.

Kui muud enam üle ei jää, lähevad näod virilaks ning kukutakse pasapalle loopima, armas :)
YnX
Ruunimeister

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Udutont 16:55 25. Okt 2004

pronto kirjutas:Nii ... lühikokkuvõtte linnadendroloogiast interneti vahendusel.

a) Kaarli puiesteel ei kasva mitte harlik pärn, vaid importliigina Eestisse toodud ja looduses mitteesinev laialeheline pärn.

b) Pärn saavutab täismõõtmed 50 aastasena. Linnaliigina on ta eelistatav selletõttu, et seda on võimalik ümber istutada kuni 60 aastani.

c) Soovituslik eluiga linnas on 100-120 aastat. Puu võib ka vanemaks elada, kuid neid istutatakse reeglina ansamblitena, mis linnakujunduse seisukohal ei ole pärast seda vanust enam kontrollitav. Kuna linnaõhk on kaugel selle liigi soovituslikust keskkonnast kalduvad linnapärnad pea täies koosseisus haigestuma pärast 100 aastat tüvemädanikku, mis kujutab endast haigust, mille käigus tüved kõdunevad seest õõnsaks. Selle tulemusena kipuvad üle 100 aastased puud murduma ning puudeansambel kaotab oma esialgse soovitud kuju. Ka ei ole üle 100 aastasi püid enam võimalik pügada, mistõttu need hakkavad metsistuma.

d) Pärnad on suhteliselt laia võraga ning nende soovituslik vahemaa teineteisest on minimaalselt 8 meetrit. Võib ka vähem, kui sellisel juhul peab puid regulaarselt köndistama.

Ei või olla! :o Tundub, et on refereeritud midagi, mis näib olevat põhjalikumat sorti uurimus. Kas saaks ka viite, kust täisteksti lugeda saab? Või vähemalt, kes on kirjutanud ja mille jaoks on kirjutanud? (Argikogemus ütleb, et igasuguste uurimustega on see häda, et subjektiivsust on palju ja kipub ikka nii olema, et kes maksab tellib ka muusika)

Igal juhul olen prontos postiivselt üllatunud. :) Kui nüüd sellest üleolevast suhtumisest veel lahti saaks...

YnX kirjutas:Nii armas on vaadata kui inimesed hakkavad kiusu ajama kuna ei saa mitte mitte kuidagi kohe tunnistada, et äkki on natukene teistel õigus.

Kui muud enam üle ei jää, lähevad näod virilaks ning kukutakse pasapalle loopima, armas :)

Nii masendav on näha ebamääraseid otseselt ei-kellelegi suunatud labaseid solvanguid. Kas ei ole julgust välja öelda? Või pole midagi välja öelda? Igatahes on kurb-irooniline, et Ynx peab vajalikuks tema arvates pasaga loopijaid pasaga loopida.
Carpe DM!
Udutont
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas YnX 17:29 25. Okt 2004

Oi kas keegi tundis end taas puudutatuna või, kui armas, ja muideks ma ei loopinud kedagi pasaga, lihtsalt nentisin kurba tõsiasja ning lisaks... mu ema rääkis, et minagi kuulun kahjuks inimeste hulka ikkagi, seega sõimasin tegelikult iseennast ka natukene.

Samas ma postitasin eelneva üksnes kuna tahtsin näha, kes ärritub, kuna udutont sina seda tegid, siis ilmselt haavas või mis?
YnX
Ruunimeister

Kasutaja avatar

PostitusPostitas uuk 17:39 25. Okt 2004

YnX kirjutas:Oi kas keegi tundis end taas puudutatuna või, kui armas,

Puudutatuna?
Unista ainult.
Sinu haige delfilik möla lihtsalt käib pinda ja solvab tervet mõistust.

Muide, "õnnitlen" Sind "hiilgava" kommentaari puhul teatele Iraagis langenud eesti sõdurist. See oli ka äärmiselt "särav".
Ja ärge tulge mulle saatma privasid teemal, et ma võiksin ikka sallivam ja sõbralikum olla... parastavad ja kahjurõõmutsevad lontrused PEAVAD kaigast saama.
Viimati muutis uuk, 17:48 25. Okt 2004, muudetud 1 kord kokku.
Pucca ja Garu on absoluutsed lemmikud.
uuk
metsik Sõjatihane

EelmineJärgmine

Mine Kuldlohe kõrts

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 50 külalist

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll