Leht 1 koguhulgast 3

Larp - The movie

PostitusPostitatud: 19:31 2. Veebr 2003
Postitas Priist
Põhjus, miks ma seda teemat larbi alla ei pand, on see, et ma vajan teie kõigi abi. Niisiis - mingil hetkel käis keegi välja larp-filmi tegemise idee. Haarasin härjal sarvist ning nüüd olen järgneva probleemi ees:

Kõige hullem asi, mida teha võiks, on hakata draamat väntama. Paari-kolme kaamera ja hunniku amatööridega ei tuleks see kõne allagi. Ei kavatse uut lotri väntama hakata. Seega võiks valida iroonia ja huumori tee, sest antud vahenditega muud välja ei mängi. (Inimesi on naerma märksa kergem ajada kui nutma.)

Seega on praeguseks jäänud sõelale kaks ideed:

1. Teha dokumentaal. Ka seda saaks teha meie vahenditega täitsa asjalikult. Probleem on selles, et see saab suure tõenäosusega lihtsalt igav olema. Seega kui kellelgi pole midagi innovaatilist lisada, on see idee hetkel maha maetud.

2. Teha üks pull film. Nüüd peab otsima sobiva käsikirja ja seda kohendama larbile sobilikuks. On kellelgi ideid?

Põhimõtselt tuleks aluseks võtta mõni fantasy-romaan, sinna võitlusstseenidesse sisse susata selliseid lauseid nagu "quarterstaffiga ei tohi torgata" ja "ai, krt, ära nüüd nii kah kohe taguma tule..." jne. Tegelased kandku südamerahuga soovi korral oma kostüümide all tenniseid ja käekelli, ja vahel võiks kogemata mõni tsiviil (loe. suvaline mängu mittepuutuv isik.) kah kaadrist läbi jalutada jne.

Aga film ise on fantasy!

Oleks hea, kui süzee ise kuigi keeruliseks ei muutuks, oleks üks suurem lahing, ja lohesid ning muid raskestinäideldavaid elukaid ei tohiks seal olla. Nii et kui keegi arvab end teadvat mõnd head raamatut, mis sobiks antud kirjeldusega, siis andku julgelt märku! Tänan tähelepanu eest.

PostitusPostitatud: 20:35 2. Veebr 2003
Postitas Shadow
Kuna sellest saab nagunii kollektiivne looming, siis parim variant oleks ilmselt mingi paroodia. Näiteks seesama Tolkien Lutsu moodi. Või üritada parodeerida Pratchettit...

PostitusPostitatud: 20:51 2. Veebr 2003
Postitas Thoren
Tegelikult Pratchettit ei anna väga parodeerida kuna see isegi suht paroodia ju....

võtta miski Beowulf vms. pigem....mega idee....teha Kalewipojast :P

:lol:

PostitusPostitatud: 21:04 2. Veebr 2003
Postitas Payl
Siil: Kalevipoeg, pane serviti.
KP: Kurat, boffer on ju ümmargune, ara aja segadusse

:)

PostitusPostitatud: 21:32 2. Veebr 2003
Postitas Thoren
just.... panna võimalikult palju boffrit igale poole sisse...

ntx. Krt, viskasin käe ära, need boffer-kivid liiga kerged....Lennuk teha mingi aerupaat kus siis istuvad Kalevipoeg, Sulevipoeg, Olevipoeg, Karlipoeg, Tõnisepoeg, Maunopoeg jne.

pannagi kõigi nimeks mingi ...poeg

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

lihtsalt mõned...khm...mitte väga täie mõistuse juures oleva mõistuse yllitised

PostitusPostitatud: 22:08 2. Veebr 2003
Postitas Shadow
Payl kirjutas:Siil: Kalevipoeg, pane serviti.:)


Kalevipoeg silmitseb, silmitseb oma ümmargust kaigast... Silmitseb, kuni sortsid ta maha löövad :P

PostitusPostitatud: 22:25 2. Veebr 2003
Postitas Priist
Shadow kirjutas:Kuna sellest saab nagunii kollektiivne looming, siis parim variant oleks ilmselt mingi paroodia. Näiteks seesama Tolkien Lutsu moodi. Või üritada parodeerida Pratchettit...


Kuna Tolkien on viimasel ajal saanud laiatarbekaubaks, on ta paroodiaid ka sadat sorti saadaval. Ei taha veel üht teha. Ja pratchett on tõepoolest ise paroodia, parodiseerida paroodiat ei pruugi õnnestuda. Ma tahan eelkõige parodiseerida asja larp-naljade abil, valitud teos, mille põhjal seda teha, võib jummala tõsine olla.

PostitusPostitatud: 16:45 3. Veebr 2003
Postitas ohpuu
Thoren kirjutas:võtta miski Beowulf vms. pigem....mega idee....teha Kalewipojast :P


kas te rahvas muide teate ka, et see mõte pole eriti originaalne. mulluse rahvaluule olympiaadi (keskkoolid) yks teema oli
“Kalevipoja” maailm rollimänguna on hoopis teist laadi teema. Selle all võib kirjeldada ja analüüsida juba olemasolevat praktikat, milles rühma liikmed on võtnud endale “Kalevipoja” tegelaste rollid ning mängivad seda läbi. Ennekõike aga ootame siiski, et fantaasiat appi võttes koostataks ise võimalik LARP-i (Live Action Roleplay) stsenaarium – Kreutzwaldi “Kalevipoja” loominguline ning tänapäevane tõlgendus"

loe veel, teeneka noore libahundiuurija Merili Metsvahi artikkel Õpetajate Lehes, 6 sygiskuud 2002.

tulemused on siiamaani veel töötlemata, Merili kurtis Helsingis, et peab nyyd seda kaugjuhtimse teel tegema.
[/quote]

PostitusPostitatud: 18:18 3. Veebr 2003
Postitas Priist
So what? Siia maailma pole kuigivõrd midagi originaalset jäänud, kõik on kellegi poolt juba leiutatud. Niisiis on vaid levinud ja vähemlevinud ideed.

PostitusPostitatud: 19:19 3. Veebr 2003
Postitas ohpuu
no ikka seda, et äkki tuleb sealt mõni hea mõte, seda ma mõtsin ;)
ja ma võin Merili käest kysida, kas seal oli midagi ja kas need asjad on salajased jms jms. et äkki saate oma mõttele mingit rahvast veel taha, kui selline mõte on juba kõikides koolides ära kuulutatud. seda ma mõtsin.
eh.

PostitusPostitatud: 14:50 9. Veebr 2003
Postitas Priist
Nii, üldises soosingus on Kalewipoeg. Aga kindlasti teate veel toredaid raamatuid, mis sobiksid. Laske aga teostel tulla, küll ma ise ebasobivad välja praagin.

PostitusPostitatud: 19:48 9. Veebr 2003
Postitas Thoren
Ordu(van Damme film e. kuidas on võimalik paljakäsi keskaegse kesk-Euroopa kylmrelvade vastu astuda)


13th warrior(mis isegi nagu paroodia kui vaadata ajalugu ja tegevuskohta)

aga yldiselt jääks Kalewipoja juurde....aga van Damme stiilis filmid on ka toredad ehk filmid kus peategelane demi-god on....ma pole siiani näind yhtki filmi kus van Damme surma oleks saand

PostitusPostitatud: 22:27 9. Veebr 2003
Postitas Payl
Jah, Vandammesid ja Svartseneegreid annaks vast parodeerida küll.
Kalewipoeg 2: The Hero Returns.

Algab sellega kuidas kalevipoeg ühe käega, kuna ta teisega kedagi süles hoiab kakssada Sortsi meest maha lööb. Vahepeal teeb ikka saltosid kah.
Seda kahesaja mehega võitlust annaks filmis nii teha et näidata kuidas kalevipoeg vastastele peale jookseb ja siis lõigata sinnamaani kus ta just viimase mehe tappis.

Ilmtingimata peavad tal nahktagi ja teksased olema. Ja haarli deividson. Või siis mingi roosa mopeed eesti olusid arvestades.

PostitusPostitatud: 23:14 9. Veebr 2003
Postitas Priist
Pealkiri mulle meeldib. Aga kuidas ta endale uued jalad sai? See võiks olla The son of Kalewipoeg ehk siis Kalewipojapoeg, kes tuleb tagasi eestimaale taas rõhujate vastu astuma. Alguses läheb oma isa müütilist mõkka jõepõhjast otsima, kohtab siili, kes ikka veel kusagil elutseb, nüüd juba pimeda ja põdurana omaette pomisedes "...serviti...serviti..." .Viskaks veel poliitilisi nalju kah kamaluga sisse a la enne lahingut monoloogis oma meestele ütleb ta: "ME enne sureme kui nõustume astmelise tulumaksuga!". Siin võib ka Lutsu-teemat kasutada. Viimset reliikviat paneks kah kohe pihuga sisse. Lõpus saab KPP surma, karjudes: "VABADUUUS!"

PostitusPostitatud: 23:50 9. Veebr 2003
Postitas Payl
Kalewipoeg sai oma kaunilt neiult uued küberjalad. Või siis ratastooli, kumba eesti oludes lihtsam filmiks valada on. Või on tal uued nelja triibuga adi tressid, mille abil ta ringi suudab liikuda.
Ja Kalevipoeg oskab käeliigutusega nooli peatada. Ja tal on mustad päikeseprillid. Või siis sinine silm.

Filmi pealiiniks see kuidas Kalevipoeg peatab Ürgkurjuse plaani kehtestada astmeline tulumaks.

:roll: